TOP 6 nejlepších stepperů za rok 2024 – jaké jsou zkušenosti + TIPY na cviky

Petra Lyžičiarová Téma
8. července 2021 1 Trenažéry

Šlapání po schodech je velmi efektivní pro naše problematické partie – zejména pro stehna a zadek. Avšak takové chození po schodech může být docela nudné, a tak si můžete chůzi po nich nahradit cvičením na stepperu. Pokud se rozhodujete o koupi této pomůcky na cvičení, měli byste vědět, jaké jsou na trhu dostupné typy stepperů, ale také to, jaké parametry při jejich výběru sledovat. Tomu všemu se budeme věnovat v naší recenzi.

Při hodnocení stepperů jsme se zaměřili na to, jakou mají konstrukci, ale věnovali jsme se i tomu, zda mají možnost měření tepové frekvence. No sledovali jsme i několik parametry. Pojďte se tedy s námi podívat, které jsou ty nejlepší steppery.

Jak si vybrat nejlepší steppery

Při otázce, jak si vybrat nejlepší stepper, bychom si měli v první řadě odpovědět na to, kdo na něm bude cvičit. Je totiž rozdíl v tom, jaký stepper bude vyhovovat pro kondiční šlapání na spalování tuku či zpevnění svalů a jaký bude vhodný na trénink pro aktivního sportovce. Při výběru stepperu třeba brát ohled i na další skutečnosti, jako je:

  • výška a váha cvičícího
  • to, jak často bude cvičit
  • jak dlouho ho chceme používat
  • váš rozpočet

Dnes jsou velmi oblíbené ministeppery, které však nejsou velmi vhodné na dlouhé a pravidelné používání, a tak obvykle nesplní očekávání svých majitelů. Pokud tedy chcete svůj stepper využívat naplno, ministepper raději obejděte a zvolte spíše stojanový stepper.

Promyslete si také, zda chcete zařízení s držadlem nebo bez něho a při výběru tohoto stroje na cvičení nezapomeňte na různé přídavné funkce. Některé steppery mají sice malý počítač, avšak nemusí disponovat vámi požadovanými funkcemi. Pravdou však je, že většina stepperů je dnes vybavena počítačem s pamětí a zobrazováním vzdálenosti, času cvičení, rychlosti a spálených kalorií. Nezapomeňte si také promyslet velikost stepperu – malé modely totiž nejsou tak odolné jako velké a nevydrží časté používání. Velké steppery s pohyblivými rukojeťmi však mohou zabrat příliš místa.

Velikost stepperu

Při vybírání stepperu myslete i na jeho rozměry…

Jaké si všímat parametry

Pokud si vybíráte stepper, můžete se setkat s různými testy a recenzemi, ve kterých se zmiňují pro vás zatím neznámé pojmy. Objasníme vám tedy, co si při koupi této pomůcky na cvičení třeba všímat. Co sledovat při koupi stepperu a s čím se můžete nejčastěji setkat?

  • typ stepperu – pro příležitostné cvičení bude stačit i ministepper bez držadla, pokud budete stepper využívat každý den, sáhněte po velkém stojanovém stepperu s držadlem, držadlo umožňuje i měření tepové frekvence během cvičení.
  • nastavení zátěže – na většině ministepperů byste možnost regulace odporu hledali marně, nanejvýš disponují změnou výšky kroku, nejčastěji je u stojanových stepper zátěž regulovaná posuvem tlumičů nebo jejich otočením, mezi dražšími steppery můžete najít i modely s magnetickou brzdou, které jsou však určeny spíše pro profi klubové využití
  • vyrovnání nerovností, transportní kolečka – většina stepperů je vybavena přepravními kolečky na jednoduché odložení a nastavitelnými nožičkami na vyrovnání nerovností na podlaze
  • rám a nosnost – nosnost stepperu přímo souvisí s robustností jeho rámu
  • měření tepové frekvence – pokud chcete spalovat tuky nebo zlepšovat svou fyzickou kondici, měli byste si pořídit stepper s měřičem tepové frekvence, steppery mohou být vybaveny i ušním snímačem tepu nebo dotykovým snímačem, nejde však o velmi pohodlné způsoby, a tak je nejvhodnější pořídit si stepper s měřením tepu pomocí hrudního pásu, který bezdrátově přenáší informace do počítače stepperu

Ministepper vs. stojanový stepper

Vzpomínali jsme, že při výběru stepperu se můžete setkat s ministepperem nebo se stojanovým stepperem. Pokud se mezi nimi neumíte rozhodnout, podívali jsme se na to, jaké má každý z nich výhody a nevýhody.

💡  Při nákupu stepperu se můžete setkat is tzv. Twist stepperem. Jde o ministepper určený na zpevňování stehen, boků a břišního a zádového svalstva. Je vhodný pro všechny věkové kategorie a jeho výhodou je i nízká cena.

Výhody a nevýhody ministepperu

Jak jsme již zmínili, ministepper oproti stojanovým stepperem ve více oblastech zaostává. Pojďme se tedy podívat, jaké má výhody:

  • nízká cena
  • malé rozměry
  • dobře skladovatelný

No a tady jsou jeho nevýhody:

  • počítač má málo funkcí
  • není možné nastavení zátěže
  • nejsou vhodné pro dlouhé a pravidelné cvičení
Stojanový stepper

Na pravidelné cvičení je vhodnější stojanový stepper…

Výhody a nevýhody stojanového stepperu

Stojanové steppery nabízejí více možností než ministepper, ale jsou zároveň dražší. Takové jsou jejich výhody:

  • možnost opřít se
  • počítač disponuje více funkcemi
  • některé lze složit
  • měří tepovou frekvenci

No a tady jsou jejich nevýhody:

  • vyšší cena
  • těžší konstrukce
  • zabírají více místa

TOP 6 nejlepších stepperů

Pokud jste se již trošku zorientovali v parametrech, které se zmiňují v testech a recenzích na steppery, můžeme přejít k samotným výrobkem. Vybrali jsme 6 nejlepších stepperů podle oblíbenosti u zákazníků a všímali jsme si nejen to, jaké jsou jejich parametry, ale také to, jaké mají s nimi lidé zkušenosti.

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
1.
Stepper inSPORTline Bailar
Stepper inSPORTline Bailar
➡️ Stepper na základní domácí cvičební pomůcky pro posílení vnitřních a vnějších částí stehen
✅ hydraulické tlumiče
✅ robustní konstrukce
✅ skládací mechanismus
✅ transportní kolečka
✅ počítač zobrazující řadu informací
✅ tichý chod
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

4 790 Kč
Chci vědět víc
2.
Twist stepper inSPORTline Big
Twist stepper inSPORTline Big
➡️ stepper střední třídy, pro všestranné posilování
✅ domácí použití
✅ pro všestranné posilování
✅ robustní a skladný
✅ počítač
✅ nastavení zátěže
✅ tichý chod
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

2 290 Kč
Chci vědět víc
3.
Mini twist stepper inSPORTline Jungy
Mini twist stepper inSPORTline Jungy
➡️ na domácí využití
✅ malý a skladný stepper
✅ cenově dostupný
✅ zobrazuje informace o čase, počtu kroků a spálených kaloriích
✅ možnost nastavení výšky kroku
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

1 490 Kč
Chci vědět víc

1. inSPORTline Bailar

Tento stepper disponuje hydraulickými tlumiči, které zaručí pohodlný trénink. Pokud hledáte stepper s více úrovněmi obtížnosti, který je zároveň praktický a cenově dostupný, model inSPORTline Bailar by vás mohl oslovit.

Parametry

Nosnost tohoto stepperu je 120 kg a disponuje až 12 úrovněmi obtížnosti. Snímače tepové frekvence jsou v rukojeti, která je vytvarovaná pro vhodnou polohu těla během cvičení. O bezpečnost se postará velká protiskluzová nášlapná plocha. Počítač zobrazí čas cvičení, spálené kalorie a počet kroků.

Přidaná hodnota

Oceňujeme praktičnost tohoto stepperu – najdete na něm šikovný polohovatelný držák na láhev a navíc je stepper možné složit na minimální délku a pomocí transportními kolečky snadno odložit.

Zkušenosti

Zákazníci jsou s tímto stepperem spokojeni, o čemž svědčí i jejich zkušenosti a recenze. Mnozí oceňují dobrý poměr kvality a ceny.

Stepper Bailar zkušenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

  • nastavení 12 úrovní zátěže
  • je možné jej složit na minimální délku
  • přijímač signálu z bezdrátového čidla tepu
  • ergonomická rukojeť

Nevýhody

  • nic jsme nenašli

Stepper inSPORTline Bailar Stepper inSPORTline Bailar
4 790 Kč
Do obchodu inSPORTline.cz

2. inSPORTline PROFI Imperial

Stepper inSPORTline PROFI Imperial – AKCE

V případě, že hledáte něco víc, tento stepper by měl splňovat požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Pyšní se robustní konstrukcí, zátěžovým kolem, vysokou

Parametry

Tento moderní stepper disponuje více funkcemi, a tak je vhodný nejen na domácí, ale i klubové použití. Jeho nosnost je 150 kg a součástí tohoto stepperu je i zátěžové kolo. Disponuje 16 stupni nastavení zátěže a 8 cvičebními programy. Počítač zobrazuje rychlost, vzdálenost, čas, obtížnost, věk, kalorie a hmotnost.

Přidaná hodnota

Tento stroj na první pohled upoutá stabilní konstrukcí a tichým chodem. Líbí se nám široká škála programů, ale také menší rozestup nášlapů, díky kterému je pohyb na něm přirozenější. Kromě toho chválíme snímače tepové frekvence v rukojetích a programy s kontrolou tepové frekvence.

Zkušenosti

Tento stepper uspokojí i ty nejnáročnější sportovce, přičemž většina oceňuje hlavně širokou škálu programů.

Stepper Profi Imperial zkušenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

  • široká škála funkcí
  • programy se sledováním tepové frekvence
  • snímače tepové frekvence v rukojetích

Nevýhody

  • chybí možnost nastavení výšky kroku
  • vyšší cena

3. Twist stepper inSPORTline Big

Tento stepper je zajímavý tichým chodem, ale také bočním nášlapem, a tak s jeho pomocí procvičíte celé tělo – stehna, boky, ale i zádové svalstvo, prsní svaly a ruce. Disponuje posuvnými pedály a možností polohovat výšku v přední části.

Parametry

Nosnost tohoto stepperu je 100 kg a jeho výhodou je, že je malý a skladný, váží jen 9 kg. Jeho součástí je i počítač, který zobrazuje spotřebu kalorií, počet kroků a čas vašeho cvičení.

Přidaná hodnota

Pokud hledáte stepper, který nezabere mnoho místa, tento model je ideální. Díky tomu, že má menší rozměry, můžete s ním cvičit prakticky kdekoliv a kdykoliv.

Zkušenosti

Tento stepper patří mezi zákazníky k velmi oblíbeným, přičemž si více pochvalují především jeho skladnost, ale také možnost nastavení zátěže.

Twist stepper Big zkušenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

  • skladný
  • zobrazení času, spálených kalorií a počtu kroků
  • možnost nastavení zátěže

Nevýhody

  • někteří zákazníci si stěžují na vrzání

Twist stepper inSPORTline Big Twist stepper inSPORTline Big
2 290 Kč
Do obchodu inSPORTline.cz

4. inSPORTline Skeleton

Stepper inSPORTline SkeletonZajímavým stepperem pro náročnější uživatele je model Skeleton, který zaujme velmi stabilní konstrukcí a pevnými rukojeťmi se snímači tepové frekvence. Samozřejmostí je displej zobrazující potřebné údaje o vašem cvičení. Tento stepper je díky bohaté výbavě funkcí a pevné konstrukci vhodný pro pravidelné používání doma i v posilovnách.

Parametry

Stepper má nosnost 130 kg a počítač zobrazuje informace o vzdálenosti, čase cvičení, rychlosti, ale i spálených kaloriích, flérovaném tuku a tepové frekvenci. Jeho součástí jsou dva hydraulické tlumiče.

Přidaná hodnota

Tento stepper je vhodný pro náročnější sportovce. Disponuje až 12 stupni zátěže a jeho pevný rám je jako stvořený na pravidelné cvičení. Držáky na ruce jsou pohodlné a cvičení je příjemné.

Zkušenosti

Přestože tento stepper nepatří k nejlevnějším, zákazníci, kteří se do něj rozhodli investovat, si ho pochvalují.

Stepper Skeleton zkušenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

  • nastavení 12 úrovní zátěže
  • pevný a odolný rám
  • zobrazuje informace o spáleném tuku

Nevýhody

  • chybí možnost nastavení výšky kroku
  • není možné složit ho

5. Mini twist stepper inSPORTline Jungy

Mini twist stepper inSPORTline JungyPro nenáročné zákazníky je vhodnou volbou tento mini twist stepper, který je malý a skladný. Navíc je také cenově dostupný.

Parametry

Stepper má nosnost 100 kg a samotný stroj váží pouze 8 kg, takže je velmi skladný a lze s ním cvičit prakticky kdekoliv. Počítač zaznamenává čas cvičení, počet kroků i množství spálených kalorií.

Přidaná hodnota

Pokud nepotřebujete stroj na cvičení, který budete jen obcházet a bude vám na něj sedat prach, tento model je výborný. Je totiž malý a skladný. Disponuje také možností nastavení výšky kroku.

Zkušenosti

Tento mini stepper je sice jednoduchý, ale pro ty, kteří si chtějí dobře zacvičit, je zcela dostačující. Svědčí o tom i zkušenosti s jeho používáním.

Mini twist stepper Jungy zkušenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

  • malý a skladný stepper
  • cenově dostupný
  • zobrazuje informace o čase, počtu kroků a spálených kaloriích
  • možnost nastavení výšky kroku

Nevýhody

  • trochu vrže

6. Twist stepper inSPORTline Strong

Twist stepper inSPORTline StrongPokud hledáte stepper, se kterým procvičíte prakticky celé tělo, tento twist stepper je něco pro vás. Disponuje bočním nášlapem, díky čemuž lépe pracují svaly na hýždích, stehnech, bocích i břiše.

Parametry

Tento twist stepper má nosnost 100 kg a stroj váží pouze necelých 11 kg, takže je kompaktní pro snadné skladování. Počítač zaznamenává čas cvičení, počet kroků i počet spálených kalorií.

Přidaná hodnota

Model má možnost nastavení výšky kroku a díky gumovým úchytem procvičíte i vrchní část těla. Líbí se nám také, že posuvné pedály umožňují měnit cvičební efekty v různých úrovních.

Zkušenosti

Tento stepper si získal srdce svých majitelů nejen svým jednoduchým používáním, ale také skladností, o čemž svědčí i následující zkušenosti.

Twist stepper Strong zkušenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

  • snadno skladovatelný
  • variabilita cviků
  • zobrazuje informace o čase, počtu kroků a spálených kaloriích
  • možnost nastavení výšky kroku

Nevýhody

  • trošku méně stabilní

Výhody cvičení na stepperu

Stepper je výborný pomocník na posílení a formování problematických partií, hlavně hýždí a stehen. Pokud budete při šlapání na tomto stroji dělat hlubší pohyby, zapojujete především přední svaly na stehnech. Svaly na zadku a lýtkách zapojíte při lovíme candáta na mělčích pohybech.

Zde jsou výhody cvičení na stepperu:

  • můžete cvičit v jakémkoliv počasí
  • efektivně spalujete kalorie
  • posilujete hýždě, svaly na stehnech a lýtkách
  • nezatěžujete klouby
  • je vhodné i pro lidi s nadváhou

Jak funguje cvičení na stepperu?

Cvičit na stepperu je jednoduché – postavíte se na plošinu, nastavíte požadované funkce a střídavě přenášíte váhu těla z jedné nohy na druhou. Abyste zapojili i svaly na zadku, měli byste během cvičení stát vzpřímeně.

Pokud máte stojanový stepper s držáky, můžete je použít na přidržení. Neopírejte se však o držáky celou vahou a kolena nevytáčejte do stran.

💡 Tipy na cviky na stepperu

Před cvičením na stepperu nezapomeňte na zahřátí svalů a začněte cvičit v pomalém tempu. Myslete i na dostatečný strečink po ukončení cvičení.

Aby byl váš trénink na stepperu efektivní, přinášíme vám několik tipů:

  • pokud chcete formovat stehna a hýždě, cvičte alespoň 20 minut několikrát týdně
  • v případě, že je vaším cílem spalování tuků, zvolte nižší zátěž a vyšší frekvenci kroků
  • na posílení a formování svalů nastavte vyšší odpor
  • pro efektivnější spalování tuků doporučujeme cvičit ráno a nalačno
  • pokud chcete, aby váš trénink nebyl nudný, měňte během něj tempo a odpor

Zdroje informací:

Jak cvičit na stepperu – VIDEO

Jak cvičit na stepperu - inSPORTline Trénink

Fitness pomůcky do domácnosti – čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnovaného výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku

Redaktorka magazínu BioPoradce.cz. Zajímám se o zdravý životní styl, cvičení a zdravou stravu. Preferuji přírodní produkty a výživové doplňky sloužící k udržení zdraví, krásy a vitality.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..