Nevíte jaké fitness rukavice při cvičení zvolit? Poradíme vám! I to kde je výhodně koupit

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 0

Fitness rukavice jsou neocenitelným pomocníkem při cvičení, které se uplatní nejen při trénincích v interiéru ale i při outdoorových cvičeních a jiných aktivitách. Díky nim je cvičení mnohem pohodlnější, chrání pokožku dlaní a rukou před ničením a vznikem odřenin v důsledku využívání cvičených nářadí. Tím se zabrání vzniku vyrážek a mozolů či případné alergické reakci.

Kvalitnější rukavice jsou vyrobeny z kůže, levnější varianty jsou ze syntetických materiálů, případně jde o kombinaci obou. Výhodou rukavic je mimo jiné i to, že odvádějí pot a snižují riziko přenášení různých choroboplodných zárodků.

💡 TIP na produkt - Fitness rukavice Puller
Fitness rukavice inSPORTline Puller
➡️ fitness rukavice do posilovny, s polstrováním na dlani
➡️ určeny pro fitness, posilování i jiné sportovní aktivity
✅ univerzální rukavice vhodné pro všechny typy uživatelů
✅ anatomicky tvarované rukavice se přizpůsobí přesně tvarům vaší dlaně
✅ prodyšná síťka na hřbetu
✅ dlaňová část je vyztužena speciálním polstrováním
✅ dobrá cena
199 Kč

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si pořídit fitness rukavice?

Protože díky nim zabráníte přímému kontaktu s cvičebním nářadím, což potěší zejména ve veřejných posilovnách. Doma zase oceníte to, že chráníte své dlaně před podrážděním drsnějším povrchem činek či řídítek vašeho kola či cyklotrenažéru.

Fitness rukavice využijete i při mnohých outdoorových aktivitách jako je například lezení, cyklistika či HIIT tréninky (vysoce intenzivní intervalový trénink). Kvalitní rukavice nestojí až tak mnoho, abyste si kvůli ceně museli odepřít ochranu své pokožky dlaní a rukou.

Výhody

  • chrání vás před bakteriemi a jinými choroboplodnými zárodky na všech plochách cvičebního nářadí, kterých se dotýkáte (fitness rukavice tedy ocení zejména ti, kteří preferují tlakový či silový trénink)
  • kvalitní rukavice odvádějí pot
  • zabraňují klouzání činek, Kettlebell či olympijských tyčí ve vašich rukou
  • často nepříjemné řídítka na cyklotrenažéru či rotopedu už řešit nemusíte – pomohou ergonomicky tvarované rukavice

Typy fitness rukavic

Nevíte si narychlo vybrat? Lehká pomoc, závisí to v podstatě jen od vašich preferencí a rozpočtu. Pokud preferujete pravou kůži, kvalitnější fitness rukavice máte k dispozici v každém dobrém obchodě se sportovními potřebami. Pozor, pokud máte v úmyslu je používat častěji, kůže se zvykne časem roztáhnout a rukavice vám potom nebudou sedět. Při syntetických materiálech toto v podstatě nehrozí, jsou také o něco levnější a případná koupě dalších rukavic vás mrzet určitě nebude.

cvičení na fitness podložce doma

Díky fitness rukavicím chráníte své dlaně a bráníte přenosu bakterií – měly by být součástí každého vašeho tréninku.

Pánské rukavice na cvičení

Tyto rukavice jsou přizpůsobeny přímo mužům a jejich požadavkům na silové cvičení. Jsou polstrované na místech, kde jsou nejvíce zatíženy při zvedání těžkých závaží. Mohou být s ochranou zápěstí nebo bez, a většinou s utažením na suchý zip (například ✅ Fitness rukavice Harjot).

Dámské fitness rukavice

Příliš se od pánských neliší, ale přece jen jsou více přizpůsobeny ženskému tvaru dlaně a potřebám při cvičení. Jsou i na pohled trochu v jiném designu a v jiných barvách. ✅ Dámske fitness rukavice Kasma z kozí kůže nejsou tak velmi vypolstrované a proto se hodí na cvičení s nižšími váhami. Perfektní je na nich to, že jsou upevněny kolem zápěstí elastickým pásem se suchým zipem s krytem karpálního tunelu.

Cyklistické rukavice

Pokud často a rádi jízdě na kole a chcete si chránit své ruce a zejména dlaně, doporučuji vám pořídit si kvalitní cyklistické rukavice. Ty jsou určeny přímo pro tento krásný sport, ať už jde o outdoor nebo spinningové hodiny s trenérem, či trénink na domácím trenažéru.

💡 TIP na produkt - Pánské cyklo rukavice W-TEC Veco
Pánské cyklo rukavice W-TEC Veco
➡️ pánské rukavice určeny pro cyklistiku, Nordic Walking či fitness
✅ jsou vyrobeny z lycra materiálu, který zaručuje maximální funkčnost a komfort při nošení
✅ silikon AMARA na dlani, protiskluzové vlastnosti
✅ dlaň z měkké temperované pěny
✅ síťka na hřbetu ruky, zapínání na suchý zip
✅ reflexní pruhy, stahovací očka pro pohodlné sejmutí rukavice

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Na co se při výběru zaměřit?

Při výběru fitness rukavic se nejprve zaměřte na typ a formu cvičení či účel, na který je chcete využívat. Chcete-li se věnovat převážně jízdě na kole berte cyklo rukavice. Pokud vám jde v první řadě o silové tréninky, vybírejte z profi fitness rukavic s krytým zápěstím. Pokud chcete něco univerzální, v nabídce naleznete i kombinované cyklo fitness rukavice.

Při výběru tedy berte v úvahu:

  • o jaký typ tréninku jde
  • jakou potřebujete velikost rukavic
  • zda chcete mít kryté zápěstí nebo ne

Všechno toto ovlivní výběr vhodných rukavic. Tip na odolnější rukavice na cvičení mám pro vás i já, vyzkoušejte ✅ Pánské fitness rukavice Bewald.

Pro koho jsou fitness rukavice určeny?

Toto je myslím každému jasné, přece každému, kdo na cvičení využívá své ruce. Ať už jde o klasický silový trénink (zvedání činek a Kettlebell, zvedání na hrazdě …), nebo jde o hodiny indoor cyclingu s trenérem či oblíbené sezónní outdoorová cyklistika. Rukavice pak dokáží chránit vaše dlaně i prsty + poskytují mírnou podporu zápěstí.

Jak je využít “na doma”

Fitness rukavice – to není pouze záležitost cvičení v posilovně, i doma je můžete bez problémů používat a tak cvičit pohodlněji. Například při klikování si chráníte dlaně, při komplexnějších cvicích při HIIT tréninku tlmíte nárazy (a takové cviky jsou součástí mnoha tréninkových sestav).

Otázky a odpovědi

❓ Musím mít vůbec rukavice?

Pravdu? Nemusíte. Garantuji vám však, že po pár intenzivnějších trénincích si je půjdete koupit do nejbližší prodejny sportovních potřeb. Proč? Protože nebudete chtít mít neustále špinavé dlaně a nové a nové mozoly. Při trénincích ve veřejných fitness centrech využívá zařízení množství lidí a ne každé je po cvičení i pečlivě vydezinfikováno.

❓ A když si seženu rukavice přes bazar?

To není nejlepší nápad, když se tak nad tím lépe zamyslíte. Rukavice mohl před vámi nosit opravdu kdokoliv, s jakoukoliv kožní chorobou. A darmo vám na bazoši slibují, že byly zcela nenošené. Můj názor je, že se to nevyplatí, ušetříte možná pár desítek korun a nemusí vám to stát zato. Pokud už chcete dát za rukavice méně, pořiďte si ve sportovním obchodě ty ze syntetických materiálů, například ✅ Fitness rukavice Puller).

❓ Jaké rukavice na cvičení si mám na začátek vybrat?

Pokud máte plnou představu, na co je využijete, tak se zařiďte podle toho. Pokud si nejste zcela jistý, respektive jste spíše rekreační sportovec, pořiďte si kombinované (univerzální) rukavice vhodné k fitness i na cyklistiku ✅ WORKER od ověřeného prodejce inSPORTline.

Myslím, že těch pár korun navíc vás neodradí a pořídíte si kvalitnější kožené rukavice s ochranou zápěstí. Na druhou stranu, suchý zip vám může překážet při cyklistice. Nuže, je to na vás.

Mé zkušenosti a doporučení

Před rokem i něco jsem konečně začala chodit pravidelně do posilovny a později jsem si chtěla vyzkoušet i kardio trénink. Známá mě namluvila na ranní indoor cycling s profi trenérkou. Později jsem přesedlala na svůj standardní outdoorový kolo. Nejprve jsem si pořídila rukavice ✅ Mad Max od ověřeného prodejce inSPORTline, s nimiž jsem ale že neskutečně spokojená. Mám je v přírodní barvě, ale dostupné jsou také v kombinaci bílá a černá.

Na kolo mám však i kombinované (cyklo a fitness) rukavice, které využívám zejména v létě. Dlouho předtím jsem však využívala Mad Max rukavice jako moje jediné.

💡 TIP na produkt - Cyklo a fitness rukavice WORKER S900
Cyklo a fitness rukavice WORKER S900
➡️ vhodné na kolo, nordic walking a fitness
✅ velmi elastický materiál + prodyšná síťovina
✅ otěrová část palce z jemného froté
✅ anatomické výstelky
✅ uzavírání na suchý zip

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Velký přehled fitness rukavic (+ cena a kde výhodně koupit)

V sportovních obchodech najdete velký výběr rukavic na cvičení a cyklistiku. Recenze a testy nejčastěji chválí rukavice ze známého obchodu inSPORTline. Připravila jsem pro vás základní přehled ověřených a kvalitních rukavic v dobré ceně.

Fitness rukavice

V této přehledné tabulce najdete fitness rukavice is jejich parametry. Podle toho si budete umět vybrat pro sebe ty nejvhodnější.

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Fitness rukavice inSPORTline Puller
Fitness rukavice inSPORTline Puller
➡️ fitness rukavice do posilovny, s polstrováním na dlani
➡️ určeny pro fitness, posilování i jiné sportovní aktivity
✅ univerzální rukavice vhodné pro všechny typy uživatelů
✅ anatomicky tvarované rukavice se přizpůsobí přesně tvarům vaší dlaně
✅ prodyšná síťka na hřbetu
✅ dlaňová část je vyztužena speciálním polstrováním
✅ dobrá cena
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

199 Kč
Chci vědět víc
Fitness rukavice inSPORTline Harjot
Fitness rukavice inSPORTline Harjot
➡️ skvěle prodyšné rukavice na cvičení
➡️ na domácí i profesionální využití
✅ prodyšná pružná síťovina na hřbetní straně
✅ prodloužená část u zápěstí
✅ protiskluzová úprava na dlani
✅ pohodlné zapínání na suchý zip
✅ prodloužená část u zápěstí pro usnadnění natažení rukavic
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

419 Kč
Chci vědět víc

Cyklistické rukavice

Pro vášnivého cyklistu / cyklistku jsem připravila malý přehled originálních cyklistických rukavic, které jsou populární a ověřené přímo mnou.

Fitness pomůcky do domácnosti – čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnovaného výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..