Hrazda do dveří – jak si vybrat, jak s ní cvičit a vyrýsovat svalstvo břicha, zad a ramen?

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 0

Hrazda do dveří na domácí cvičení je oblíbené sportovní náčiní do domácnosti hlavně u mužů. Díky tomuto šikovnému cvičebnímu nářadí posílíte své tělo v oblasti zad, ramen a břicha. Kromě jednoduché instalace je hrazda na dveře skladná, stačí ji složit a nebude vám po cvičení překážet. Hrazdy do dveří patří mezi nejvhodnější nastroje pro ty, kteří preferují cvičení v domácím prostředí.

Díky ní cvičíte shyby a další cviky zaměřené na horní část těla a závažím je vaše vlastní váha. Hrazda do dveří se jednoduše natáhne na šířku zárubní a upevní. Navzdory mylnému dojmu, které může instalace vzbuzovat, je to pohodlné, odolné a stabilní tréninkové náčiní.

💡 TIP na produkt - Dvojitá závěsná hrazda inSPORTline
Dvojitá závěsná hrazda inSPORTline – AKCE
 • multifunkční závěsná hrazda z odolného materiálu
 • možnost uchycení do dveří o šířce 75 – 90 cm
 • opatřena dvěma měkkými úchopy pro ruce a procvičování přítahů
 • maximální nosnost 100 kg
 • skvělá cena

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si koupit hrazdu domů?

Kvalitní hrazda do dveří patří mezi víceúčelové náčiní k provádění domácího tréninku se zaměřením na posílení zádových, břišních a ramenních svalů. Podobná zařízení, avšak o něco robustnější, najdete i v posilovnách. Při pravidelných návštěvách fitness centra se však často setkáte s tím, že všechny dostupné hrazdy jsou obsazeny, zvláště pokud chodíte cvičit během nejrušnějších hodin.

Při cvičení na hrazdě upevníte svalstvo horní části těla a navíc získáte sílu. Hrazda do dveří je opravdu skladné zařízení, dokonce i ty vybavenější typy zabírají jen minimum místa. Jejich upevnění vyžaduje jen kvalitní a pevné zárubně dveří. Ceny jsou různé, od základních modelů po ty komplexnější s více úchopy, vše však závisí na vašich preferencí. Ty nejlevnější hrazdy do dveří zakoupíte i za cenu vstupu do posilovny.

Výhody

 Pokud vám vadí přeplněné fitness centra a chcete vytvarovat horní část těla v pohodlí domova, hrazda do dveří je správnou volbou.  Navíc tím, že cvičíte doma, ušetříte množství času, který byste museli strávit přesunem do nejbližšího fitness centra. Při takové formě tréninku nevytváříte žádný hluk, a tedy s vaším cvičebním plánem nebudou mít sousedé žádný problém. Tím, že trénujete doma, se vyhnete přeplněným prostorem a čekání na vhodný posilovací stroj. Další výhodou cvičení doma není jen prostor pro sebe samého ale také výběr muziky na trénink. Co opravdu oceníte při hrazdě do dveří je závěsný systém bez vrtání.

Hrazdy jsou dokonalým cvičebním zařízením do domácnosti

Cvičení na hrazdě posiluje celou horní část těla. Je však náročnější než kliky.

Co je při výběru hrazdy na dveře důležité?

Při výběru vhodné hrazdy do dveří na cvičení se zaměřte na parametry, kvalitu a výbavu. Zvažte, jaké jsou vaše finanční možnosti a určitě nezapomeňte na vaši výšku a váhu. Mezi vybavenější sportovní náčiní patří hrazdy s upevněním do dveří ✅ od prodejce inSPORTline. I tento typ hrazd se liší vybavením – od základních až po ty s více úchopy. Dnes už takovou kvalitní hrazdu zakoupíte za cenu vstupu do lepšího fitness centra.

Pro koho je cvičení na hrazdě určeno?

Domácí hrazdy na dveře jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí vytvarovat své tělo za pomoci vlastní váhy v pohodlí domova.  Pokud nepatříte mezi tréninkově pokročilých nebo máte slabou kondici, zvažte konzultaci s trenérem nejen při výběru zařízení ale i při tréninkovém programu.  Zvláště odborný dohled doporučuji při! Problémech s pohyblivostí a motorikou. Sportovní náčiní si vybírejte podle vašich možností a dalších parametrů jako je výbava a provedení.

Montáž hrazdy do dveří

Jak nasadit hrazdu na dveře? Nejdříve změřte vzdálenost mezi zárubněmi, která by měla přesáhnout rozměr od 71,5 cm do 100 cm (to záleží i od rozpětí hrazdy v popisu od výrobce). Hrazda by měla být na koncích polstrovaná nebo opatřena gumou, abyste neotlačili zárubně. I ty bych doporučila kovové, protože u dřevěných je riziko poškození. Hrazda pomocí závitů roztáhne do šířky, takže ji namontujete i bez vrtání.

Jak správně cvičit na hrazdě?

Správnou technikou cvičení na hrazdě získáte vysněné svaly zad, ramen a břicha. Co však, když s cvičením na hrazdě nemáte zkušenosti? V tom případě vám doporučuji konzultaci s tréninkovým odborníkem, který má znalosti a zkušenosti. Můžete se dohodnout na individuální hodině, případně, pokud jste více, navštivte posilovnu a rezervujte si trenéra přímo tam. Navíc ve fitness centru si můžete tento druh cviku a hrazdu vyzkoušet. Může vám to pomoci rozhodnout se, pokud si nevíte vybrat z několika modelů.

Pokud jste si vybrali náčiní bez předešlé konzultace, podívejte se alespoň na několik odborných videí, které vám vysvětlí správnou techniku cviků na hrazdě. Při nesprávném cvičení si víte více ublížit než pomoci.

Shyby

Shyby nadhmatem (Pull-ups):

Při tomto typu cvičení na hrazdě rozvíjíte primárně zádové svalstvo. Pro nejlepší výsledky doporučuji cviky se širokým úchopem.

 • úzký úchop zapojuje hlavně střední část zádového svalstva
 • klasický úchop na šířku ramen – zapojuje rovnoměrně střední i vnější část
 • široký úchop – zapojena je hlavně vnější část zádového svalstva

Správná technika zdvihů na hrazdě

 • hlavu držet nahoře, nesklánět ani nezaklánět
 • ramena se širokým úchopem
 • rovné ale volné držení těla
 • nepřehýbejte se
 • pozor na kolísání nebo houpání
 • zpomalte

Shyby podhmatem (Chin-ups):

Shyby podhmatem efektivně pomáhají při rozvoji bicepsu. Tato technika je oblíbená zejména u začátečníků, protože je jednodušší než cvičení nadhmatem. Pokud chcete vidět výsledky a budovat zádové svalstvo, trénujte shyby nadhmatem.

Rozcvička před cvičením na hrazdě

Při cvičení na hrazdě zapojujete svaly zad, rukou (zejména ramen) a břicha. Proto je důležité provést rozcvičku, která tyto svalové partie připraví na trénink.  Při tomto tréninku zatěžujete i ramenní a loketní klouby.  Právě rozehřátí před takto intenzivním cvičením zefektivní vaši snahu a zároveň se chrání vůči zraněním. Kvalitní rozcvička by měla obsáhnout celé tělo nejen horní část těla, ale zaměřte se hlavně na rozcvičení zad a ramen.

 • Rozcvička svrchu dolů - při cvičení na hrazdě využíváte zejména horní svalové partie. Začněte rotací krku, následuje rotace spodní části zad, ramenních kloubů, loktů a zápěstí. Každá rotace má délku od 30 - 60 sekund.
 • Warm-up - taktéž začněte svrchu. Příkladem je tlačení hlavy proti ruce, protože při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným prokrvením a zahřátím svalové partie. Pro rozehřátí horní části těla postačí i pár kliků.
 • Rozcvičení nohou - pro rozcvičení a rozehřáté nohou rozhýbejte klouby rotací v kotnících, v kolenou a v bedrech do jedné i druhé strany.
 • Strečink po cvičení na hrazdě - natahování svalů horní části těla přesuňte až po cvičení. Pomalu natahujte svaly tak, abyste postupně získali své maximum. Pomozte si zárubní dveří, kde natáhnete tricepsy a bicepsy.

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Vybíráte si hrazdu do dveří a přemýšlíte nad tím, že kolik úchopů využijete? Jste připraveni na cvičení na hrazdě? Pokud jste začátečník, určitě máte pochybnosti a hledáte odpovědi.

❓ Jaký je rozdíl mezi kliky a shyby na hrazdě?

Jste zvyklí cvičit klasické push-ups? Pokud je zvládnete více, je pro vás hrazda do dveří novou výzvou. Při kliku posilujete svaly ramen, zad a břicha jen částí své tělesné váhy, protože hmotnost je rozložena mezi vašima rukama a prsty na nohou, o které se opíráte. Pokud jste začátečník, může vám cvičení na hrazdě dělat problém a uděláte jich jen pár. Pokud však chcete docílit rychlé výsledky, hrazda na dveře je opravdu skvělým pomocníkem na vytvarování horní části těla.

❓ Je hrazda do dveří opravdu stabilní?

Jsou hrazdy na dveře dostatečně stabilní k udržení v zárubních a odolné i při vyšších vahách? Výrobci však tyto hrazdy testují a navíc při zakoupení si umíte přečíst jednotlivé recenze uživatelů.

Pokud vaše váha nepřesahuje 90 kg, vyzkoušejte snadnou a dostupnou ✅ dveřovou hrazdu RK100. Její nosnost je sice evidována až do 100 kg, avšak v tomto případě rezerva zajistí výrobku delší životnost. Pokud potřebujete odolnější hrazdu, vyberte si například ✅ samovzpěrnou závěsnou hrazdu inSPORTline Door Chin Up Bar s více úchopy. Potěší i cena 699 Kč.

Mé zkušenosti a doporučení

S hrazdou jako takovou při cvičení zkušenosti mám jen díky mému manželovi. Po letech špatné životosprávy a mladického způsobu života se rozhodl začít cvičit. Když ho při práci seklo v zádech a ortopéd mu řekl, že je to i proto, že má slabé zádové svalstvo, řekl si dost. Nejdříve mě překvapil postupným zvyšováním počtu kliků. Po pár týdnech, kdy byly vidět první výsledky, přišel domů balík s hrazdou. Dokonalé řešení. Avšak při cestování a služebkách mu chyběl cvičební nástroj. Tak jsem se rozhodla mu zakoupit k svátku jednoduchou a skladnou hrazdu do dveří ✅ od prodejce inSPORTline.

💡 TIP na produkt - Hrazda do dveří inSPORTline
Hrazda do dveří inSPORTline
➡️ do domácnosti
➡️ nastavitelná hrazda do dveří
✅ hrazda pro přítahy
✅ jednoduchá montáž a demontáž
✅ protiskluzové úchopy

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Cenový přehled hrazd do dveří

Hrazdy na dveře jsou nejen jednoduché na používání ale i cenově dostupné. Pokud vyžadujete cvičební nástroj, který můžete jednoduše vzít kdekoliv s sebou, hravě to vyřešíte skladná hrazdami do dveří. Jednoduše je upevníte a můžete používat. Navzdory dojmu, že nejsou stabilní, je to omyl. O tom vás přesvědčí i recenze jednotlivých produktů na stránce prodejce. Připravila jsem přehled ověřených a nejprodávanějších produktů v dobré ceně a určených pro domácnost. Přečtěte si popis výhod, určení a kde je koupit výhodně a za jakou cenu.  Doporučuji vám eshopy s nejlepšími cenami a zároveň širokým sortimentem. 

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Hrazda do dveří inSPORTline
Hrazda do dveří inSPORTline
➡️ do domácnosti
➡️ nastavitelná hrazda do dveří
✅ hrazda pro přítahy
✅ jednoduchá montáž a demontáž
✅ protiskluzové úchopy
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

359 Kč
Chci vědět víc
Hrazda do dveří inSPORTline RK100
Hrazda do dveří inSPORTline RK100
➡️ nastavitelná hrazda do dveří
➡️ domácí použití
✅ hrazda pro přítahy
✅ snadná montáž a demontáž
✅ protiskluzové úchopy po celé délce
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

459 Kč
Chci vědět víc
Samovzpěrná závěsná hrazda inSPORTline Door Chin Up Bar
Samovzpěrná závěsná hrazda inSPORTline Door Chin Up Bar
➡️ hrazda do dveří
➡️ domácí využití
✅ měkké protiskluzové úchopy
✅ povrch s ochrannou proti poškrábání
✅ jednoduchá montáž i demontáž
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

699 Kč
Chci vědět víc
Dvojitá závěsná hrazda inSPORTline
Dvojitá závěsná hrazda inSPORTline – AKCE
➡️ závěsná hrazda do dveří
➡️ určená pro všestranné posilování horní i dolní poloviny těla
✅ gumová táhla pro posílení horní i dolní poloviny těla
✅ s pojistkou proti uvolnění
✅ snadná montáž i demontáž
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

1 149 Kč
Chci vědět víc

Fitness pomůcky do domácnosti - čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnované výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..