Vybíráme hrazdu na strop do domácnosti 2021 – na posilování zad, ramen a břicha vlastní vahou

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 0

Hrazda na strop je efektivním cvičebním zařízením do domácnosti. Díky ní posilujete s vlastní váhou, zejména záda, ramena a břicho. Za pomoci šroubů ji jednoduše nainstalujete na vlastní strop ať už v ložnici nebo v obývacím pokoji a můžete cvičit. Stropní hrazdy patří mezi odolnější tréninkové pomůcky a díky stabilnímu připevnění udrží i vyšší váhy. Hrazdy patří mezi nejvhodnější nastroje pro ty, kteří preferují cvičení v domácím prostředí.

Výběr je široký, můžete si vybrat jednoduché stropní hrazdy, nebo vybavenější s množstvím úchopů na procvičení více svalových partií těla.

💡 TIP na produkt - Hrazda na strop MAGNUS POWER MP1024
Hrazda na strop 6 úchytů MAGNUS POWER MP1024
 • robustní konstrukce zajišťuje nosnost až 210 kg
 • 6 priťahovacích tyčí
 • protiskluzové rukojeti
 • kvalitní kovová konstrukce

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si koupit stropní hrazdu domů?

Hrazdy na strop patří mezi univerzální sportovní náčiní pro provádění domácího tréninku. Stropní hrazdy jsou efektivním řešením procvičení horní části těla a navíc šetříte prostor. Podobná zařízení naleznete iv posilovnách, ovšem ty jsou mnohem robustnější a odolnější – pro častou manipulaci a různé váhy.

Proč však cvičit doma na stropní hrazdě? Pokud chodíte pravidelně do fitness centra, často se setkáváte s tím, že jsou všechny obsazeny zejména během nejrušnějších hodin. Výhodou cvičení doma není jen prostor pro sebe samého ale také výběr muziky na trénink. Ceny za jednotlivý model variují od těch základních kousků po ty komplexnější, vše však závisí na vašich preferencí. Ty nejlevnější stropní hrazdy zakoupíte i za cenu měsíční permanentky do posilovny.

Výhody

 Pokud již máte dost přeplněných posiloven, ale zároveň chcete vytvarovat a zpevnit horní část těla, hrazda na strop do domácnosti je správnou volbou.  Na jedné straně se nemusíte nikam přesouvat, což vám šetří čas i peníze a vyhnete se davem lidí. Při cvičení na hrazdě nevytváříte žádný hluk, a tedy s vaším tréninkem nebudou mít sousedé žádný problém. Navíc v pohodlí domova si můžete zacvičit i při poslechu kvalitní muziky.

Hrazdy jsou dokonalé cvičební zařízeni na doma

Cvičení na hrazdě posiluje celou horní část těla. Je však náročnější než kliky…

Co je při výběru hrazdy důležité?

Pokud vybíráte vhodnou hrazdu na montáž do stropu, zaměřte se na parametry, kvalitu a výbavu. Zvažte, jaké jsou vaše finanční možnosti, možnosti upevnění a určitě nezapomeňte na vaši výšku a váhu. Tyto hrazdy (např. ✅ Hrazda na strop inSPORTline LCR-1118) upevníte maticemi na strop a můžete cvičit. Jsou stabilnější, odolnější a většinou mají více úchytů, díky kterým procvičíte různé svalové partie horní části těla.

Pro koho jsou stropní hrazdy určeny?

Patříte mezi nadšené sportovce nebo ty, co k nim patřit chtějí? Přemýšlíte jak vyformovat své tělo a přitom zůstat v pohodlí domova? Nemáte dostatek místa na posilovací věže? Hrazdy do stropu jsou určeny všem, kteří mají zájem o efektivní trénink horní části těla v pohodlí domova.  Pokud nejste pokročilý v cvičení nebo máte slabou kondici, zvažte konzultaci s trenérem nejen při výběru zařízení ale i při tréninkovém programu.  Zvláště odborný dohled doporučuji při! Problémech s pohyblivostí a motorikou.

Hrazda na strop šetří prostor

Cvičení na hrazdě na strop je efektivní a navíc šetříte váš prostor…

Hrazda na strop a její montáž

Stropní hrazdy se jednoduše pomocí šroubů připájeny na strop. Často jsou přímo v balení, pokud je tam nenajdete, můžete použít i univerzální.  Při její montáži však budete potřebovat vrtačku. Zde dbejte na stabilitu a přesnost.  Jinak se může stát, že stropní hrazda během cvičení padne na podlahu. Kromě toho, že byste mohli poškodit podlahu a hrazdu, můžete si ublížit. Při jejím montáži buďte proto zvlášť opatrní a vyhraďte si dostatek času.

Jak správně cvičit na hrazdě?

Správná technika cvičení je nejdůležitější. Na jedné straně rychleji formujete svalstvo, získáváte sílu a zároveň se chráníte vůči možnému zranění. Určitě doporučuji konzultaci s odborníkem, který při vašich začátcích na vás dozraje a zároveň vám poradí. Může vás převést celou technikou a možnostmi, kteří z cvičení na hrazdě vyplývají.

Pokud jste si vybrali náčiní bez předešlé konzultace, zobrazte alespoň několik odborných videí, které vám vysvětlí správnou techniku cviků na hrazdě. Při nesprávném cvičení si víte více ublížit než pomoci.

Shyby

Shyby patří mezi nejúčinnější cvičení na takzvané křídla – záda. Zvedáte se z natažených rukou dokud hrazdu nemáte pod bradou.

Shyby nadhmatem (Pull-ups):

Při nadhmatu na hrazdě rozvíjíte primárně zádové svalstvo.

 • při úzkém úchopu je zapojena hlavně střední část zádového svalstva
 • klasický úchop na šířku ramen – zapojuje rovnoměrně střední i vnější část
 • široký úchop – zapojena je hlavně vnější část zádového svalstva (viz obrázek)

Správná technika zdvihů na hrazdě

 • hlavu držet nahoře, nesklánět ani nezaklánět
 • ramena se širokým úchopem
 • rovné ale volné držení těla
 • nepřehýbejte se
 • pozor na kolísání nebo houpání
 • zpomalte

Shyby podhmatem (Chin-ups):

Shyby podhmatem jsou určeny na rozvoj bicepsu a ramen, protože jsou při tom zapojeny tyto svalové partie. Obvykle touto technikou cvičí začátečníci. Při rozvoji zádového svalstva se však doporučuje trénovat shyby nadhmatem.

Nedaří se vám zvednout na hrazdě?

Dejte si jednoduché cíle – udělat jeden shyb na hrazdě. Pokud neuděláte ani jeden, zavěste se a postupně vaše svaly zesílí. V posilovně jsou hrazdy s dopomocí, se kterými upravíte svou zátěž. Při cvičení doma vám může pomoci rodinný příslušník. Případně zkuste shyby podhmatem a časem můžete vyzkoušet nadhmat.

Rozcvička před cvičením na hrazdě

Plánujete cvičit na stropní hrazdě? Ani při tomto cvičení nevynechávejte důležitou část, a to rozcvičku.  Při tomto tréninku namáháte množství svalových partií horní části těla a navíc zatěžujete i ramenní a loketní klouby.  Určete vaše tělo potřebuje rozehřátí před intenzivním cvičením. Navíc ideální rozcvičkou zefektivníte vaši snahu a zároveň se chráníte vůči zraněním. Kvalitní rozcvička by měla obsáhnout celé tělo nejen horní část těla, ale zaměřte se hlavně na rozcvičení zad a ramen.

Ve správné rozcvičce připravíte klouby a svaly díky rotaci. Po intenzivním tréninku protáhněte klouby, dopřejte strečink svalům, které byly při cvicích namáhané.

 • Rotace svrchu dolů - začněte rotací krku, následuje rotace spodní části zad, ramenních kloubů, loktů a zápěstí. Každá rotace má délku od 30 - 60 sekund. Pro rozcvičení a rozehřáté nohou jsou účinné dřepy a výpony s vlastní váhou po 3 série s 15 opakováními. Nejdříve však rozhýbejte klouby rotací v kotnících, v kolenou a v bedrech do jedné i druhé strany.
 • Warm-up - taktéž začněte svrchu. Příkladem je tlačení hlavy proti ruce, protože při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným prokrvením a zahřátím svalové partie. Pro rozehřátí horní části těla postačí i pár kliků.
 • Strečink po cvičení na hrazdě - natahování svalů horní části těla přesuňte až po cvičení. Pomalu natahujte svaly tak, abyste postupně získali své maximum. Pomozte si zárubní dveří, kde natáhnete tricepsy a bicepsy.

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Pokud kupujete hrazdu na strop poprvé, určitě máte řadu otázek. Nemusíte být ani začátečník, ale stačí, že si vybíráte cvičební zařízení domů a zároveň přemýšlíte, jak vylepšit svou techniku.

❓ Jak zvýšit počet shybů na hrazdě?

Při fázi, kdy jdete nahoru, máte dopomoc? Tato fáze se jmenuje pozitivní. Při negativní fázi jednoho opakování - když se spouštíte dolů - nevyužijte tuto dopomoc a spouštějte se pomalu, například 3 sekundy. Takto si budujete sílu. Pokud již pár shybů na hrazdě uděláte, zkuste si přidat závaží. Snížíte sice aktuální počet opakování, ale získáte výdrž a příště jejich uděláte víc. Pokud vám dělá problém závěrečná fáze - dostat bradu nad hrazdu, zaměřte se na ni a procvičujte. Vyzkoušejte i shyby podhmatem.

❓ Jakou hrazdu si zakoupit na procvičení více svalových partií?

Hrazdy na strop jsou dokonalým pomocníkem na procvičení horní části těla a navíc základní modely nezabírají mnoho místa. Co však dělat, když takový málo vybavený model nestačí? Vyzkoušejte snadnou a dostupnou ✅ Hrazdu na strop se 6 úchyty. Překvapí vás i její cena 2 190 Kč.

Pokud máte omezený rozpočet, vybírejte i podle vašich financí. Dnes prodejci lákají na různé akce, zejména při loňských modelech, které potřebují doprodat. Výhodou je, že tyto hrazdy už mají hodnocení a uživatelské zkušenosti, a tak si můžete vybrat ten nejlepší model.

Mé zkušenosti a doporučení

S cvičením na hrazdě nemám až takové zkušenosti jako můj manžel. Přesvědčil mě o tom, že je to opravdu efektivní způsob jak posílit své zádové a ramenní svaly. Po návštěvě doktora, který mu řekl, že bolest v zádech způsobuje i slabá svalová hmota, se rozhodl začít cvičit. Nejdříve mě překvapil postupným zvyšováním počtu kliků. Po pár týdnech, kdy byly vidět první výsledky, přišel domů balík s hrazdou. Nedivím se, protože neuznává přeplněné fitness centra a navíc žádnou posilovnu nemáme dost blízko.

První hrazdou, kterou si zakoupil byla ✅ Hrazda na strop LCR-1118 od ověřeného prodejce inSPORTline. Momentálně ji posunul našemu sousedovi, protože si zakoupil hrazdu na strop s více úchyty.

💡 TIP na produkt - Stropní hrazda inSPORTline LCR-1118
Stropní hrazda inSPORTline LCR-1118 – AKCE
➡️ upevnění na strop
➡️ na domácí využití
✅ kvalitní chromovaná hrazda na strop
✅ 8 úchopů
✅ protiskluzová úprava

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Velký přehled kvalitních stropních hrazd (+ cena)

Jak si vybrat z různých modelů? Připravila jsem přehled ověřených a nejprodávanějších hrazd na strop v dobré ceně a určených pro domácnost. V tabulkách najdete stropní hrazdy na cvičení s popisem výhod, určením a kde je můžete koupit výhodně a za jakou cenu.  Doporučuji vám eshopy s nejlepšími cenami a zároveň širokým sortimentem.  Hrazdy na strop jsou výborným prostorovým řešením, protože už téměř vůbec nezabírají místo. Díky přimontován na strop je tento typ hrazdy velmi odolný a zvládne i vyšší váhu trénujícího.

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Stropní hrazda inSPORTline LCR-1118
Stropní hrazda inSPORTline LCR-1118 – AKCE
➡️ upevnění na strop
➡️ na domácí využití
✅ kvalitní chromovaná hrazda na strop
✅ 8 úchopů
✅ protiskluzová úprava
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

2 090 Kč
Chci vědět víc
Hrazda na strop MAGNUS POWER MP1024
Hrazda na strop 6 úchytů MAGNUS POWER MP1024
➡️ na cvičení v domácnosti
➡️ robustní konstrukce zajišťuje nosnost až 210 kg
✅ hrazda s robustní konstrukcí
✅ 6 priťahovacích tyčí
✅ protiskluzové rukojeti
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

2 190 Kč
Chci vědět víc
Stropní hrazda inSPORTline RK110
Stropní hrazda inSPORTline RK110
➡️ na cvičení v pohodlí domova
➡️ nosnost do 150 kg
✅ závěsná hrazda na strop
✅ šest možností úchytu
✅ protiskluzové rukojeti
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

1 690 Kč
Chci vědět víc
Stropní hrazda MAGNUS MP3025
Stropní hrazda MAGNUS MP3025
➡️ pevné upevnění na strop
➡️ 6 přitahovacích tyčí
✅ laserem tvarované stropní držáky
✅ dvě doplňková poutka pro zavěšení dalšího posilovacího náčiní
✅ nosnost: 260 kg
✅ robustní konstrukce
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

2 579 Kč
Chci vědět víc

Fitness pomůcky do domácnosti - čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnované výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..