Vybíráme vhodné posilovací stroje na břicho – které jsou nejlepší a za jakou cenu?

Erik Havlík Téma 8. července 2021 0

Posilovací stroje na břicho jsou zaměřeny nejen na zpevnění a vyrýsování svalstva v oblasti dříku ale zlepšují i postoj. Procvičování břišního svalstva se zlepšuje celková tělesná kondice. Posilovací stroje na břicho slouží i na procvičení zádových svalů.

Posilovací stroje určené do domácnosti mají jednu velkou výhodu – jsou skladnější, abyste je mohli využívat i v omezených prostorech. Liší se velikostí, od nejmenších ve velikosti činek až po stojany. Každému vyhovuje jiný typ zařízení a jiný druh cvičení.

💡 TIP na produkt - Posilovač břišních svalů Ab Lifter Easy
Posilovač břišních svalů inSPORTline Ab Lifter Easy
 • kombinace cviku deska a sklapovaček
 • až 4 úrovně obtížnosti
 • opravdu stabilní konstrukce
 • LED inteligentní počítač
 • jednoduchý skládací mechanismus

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

 

Proč si koupit posilovací stroj na břicho?

Přemýšlíte nad myšlenkou, proč si koupit domácí stroj na posilování břišního svalstva? Kromě toho, že je to perfektně skladné zařízení, což oceníte při omezených prostorech, zpevníte svůj „core“. Pokud je břicho a dřík vaše problémová partie, nemáte nad čím uvažovat. Vždyť dnes jsou dostupné cvičební stroje za cenu jednoměsíční permanentky do posilovny či fitness centra. Při dobrém výběru posilovacího stroje na břišní svalstvo nakonec přece jen ušetříte.

 

Výhody

 Pokud máte problém při klasických cvicích s vlastní váhou, posilovací stroje na břicho jsou pro vás ideálním řešením.  Navíc tím, že je máte doma, ušetríto množství času, který byste museli strávit cestou do nejbližšího fitness centra. Tyto stroje na břišní svalstvo jsou tiché a skladné, což oceníte vy i vaši sousedé.

Navíc cvičením doma se vyhnete přeplněným prostorem či nepříjemné hudbě. V pohodlí svého obývacího pokoje si můžete zacvičit během oblíbené relace nebo při poslechu kvalitní muziky.

 

Druhy strojů na břicho

Každý obchod se sportovním nářadím a stroji rozděluje posilovací stroje dle své aktuální nabídky. Zařízení pro posilování břišního svalstva se liší nejen velikostí ale také zaměřením na pohyb při tréninku.

 

Posilovací nářadí na břicho

Domácí stroje na posílení břišních svalů se vyznačují nejen dobrou cenou ale také skladností a jednoduchým používáním. Jsou dostupné, levné a víte jejich schovat pod gauč či do skříně. Většinou jsou zaměřeny právě na posílení jádra – břicha a dříku celkově.

Posilovače břišních svalů ve slevě

 

Posilovací věže na břicho

Posilovací věže jsou cvičební zařízení s multifuknční vlastnostmi. Nejčastěji je najdete právě v posilovnách, které mují dostatek místa pro jejich umístění. Velkou výhodou je procvičení celého zpestřit břišních svalů. Posilovací věže mají zátěž buď ve formě olympijských kotoučů nebo zátěžových bloků – cihliček. Zatímco věž se zátěžovými bloky šetří prostor, stroj s olympijskými kotouči můžete nakládat do libosti bez omezení. Zároveň však zabírají dost velký prostor, pokud si je vyberete do své domácnosti, a tedy výběr posilovací věže důkladně zvažte.

Posilovací věže na břicho ve slevě

 

Veslovací trenažéry

Profesionální rotopedy najdete převážně ve větší posilovně. Díky pohybu – veslování – procvičujete celé tělo nejen břicho a záda. Nejvíce při tréninku pocítíte zádové svaly, bicepsy, ramena a prsa ale nevyhnete se posílení i dolní části těla. Kromě toho se můžete spolehnout, že vám dlouhodobé cvičení na veslovacím trenažéru zajistí vypracované břišní svalstvo.

Do své obývacího pokoje však nepotřebujete profesionální trenažér, ale takový, který vám nezabere mnoho místa, ale splní svůj účel. Čím dražší, tím komplexnější a odolnější. Investice je však do vašeho zdraví, vaší postavy a kondice.

Veslovací trenažéry ve slevě

 

Co je při výběru posilovacího stroje na břicho důležité?

Pokud vybíráte vhodný stroj na cvičení břišních svalů, důkladně zvažte, jaké jsou vaše finanční možnosti, zdravotní stav a tréninková pokročilost a určitě nezapomeňte na prostory, v nichž plánujete cvičit.

Nářadí na posilování břicha je v současnosti tak cenově dostupné, že se vám ani nevyplatí dívat po bazarech. Navíc s novým zařízením získáváte 24 měsíční záruku.

 

Pro koho jsou posilovací stroje na břicho určeny?

posilovací stroje na břicho

Domácí stroje na cvičení břicha jsou vhodné pro všechny, kteří mají zájem o efektivní trénink dříku v pohodlí domova.  Navzdory jejich primárnímu zaměření na určitý druh partií jsou při vaší kreativitě vhodné pro různé druhy cvičení a tím zapojíte i další druhy svalstva.  Pokud jste úplný začátečník, doporučuji vám konzultaci s trenérem a návštěvu fitness centra.

 

Jak cvičit na strojích správně doma?

Pokud patříte mezi začátečníky, doporučuji vám konzultaci s odborníkem. Ví vám vysvětlit tréninkovou techniku a doporučí vám nejlepší intenzitu cvičení. Navíc při návštěvě fitness centra si několik posilovacích strojů na břišní svalstvo můžete vyzkoušet a zhodnotit, který vám nejvíce vyhovuje.

Pokud trváte na tom, že chcete cvičit i bez rad a hned si zakoupit posilovací stroj, zobrazte alespoň několik odborných videí jak cvičit na tom kterém stroji. Určitě však rozcvičte své tělo a zahřejte svaly před intenzivním tréninkem.

 

Rozcvičení břišního svalstva před tréninkem

Rozcvičku a úvodní strečink určitě nevynechávejte, protože právě rozehřátí svalů, které budete procvičovat, trénink zefektivní a zároveň se chrání vůči zraněním. Kvalitní rozcvička by měla obsáhnout celé tělo, ale zaměřte se zejména na břišní a zádové svalstvo, které se chystáte procvičovat.

Rozcvičení břišního svalstva před tréninkem

 • Rozcvička svrchu dolů - po rotaci krku následuje rotace spodní části chrbtav dříku. Následuje rotace ramenních kloubů, loktů a zápěstí. Každé rotování jiné části těla má délku od 30 - 60 sekund.
 • Warm-up - také začněte svrchu např. tlačení hlavy proti ruce, protože při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným prokrvením a zahřátím svalové partie.
 • Rozcvičení nohou - rotujte s členkami, následně s koleny a později s celými nohami do jedné i druhé strany.
 • Strečink po rozehřátí - natahování můžete si přesunout až po cvičení. Pomalu natahujte svaly tak, abyste postupně získali své maximum.

 

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Při domácím cvičení břišních svalů bez trenéra vznikají otázky jak správně cvičit, zda si nemůžete nějak ublížit nebo se zranit. Navíc při tolika druzích zařízení je opravdu těžké vybrat si ten správný.

 

❓ Sú lépe stroje zaměřené na břišní svaly nebo celotělové?

Vše záleží na vaší volby.  Pokud máte problematickou část těla - břicho a záda - zaměřte se na cvičení těchto partií. Navíc při cvičení na břicho posilujete další svalstvo, které při tréninku zapojujete. Pokud nezvažují vytrvalostní trénink, ale chcete posílit jádro (core), vyzkoušejte rotopedy. Ty jsou účinným posilovacím strojům na celé tělo, kde opravdu pracujete se všemi svaly.

V současnosti můžete na procvičení břicha a zádových svalů využít i medicinbaly a Kettlebell. Pokud plánujete cvičit s vlastní váhou, postačí vám jen kvalitní fitness podložka.

 

❓ Ako procvičit celé tělo, když máte málo místa?

I na prostorové problémy již výrobci posilovacích strojů na břišní svalstvo mysleli. Pokud nechcete zaházet svůj obytný prostor drahými a záludných cvičebními nástroji, vyzkoušejte ✅ AB Roller nebo ✅ Super Slider.

Případně si pořiďte kvalitní podložku na cvičení a vyzkoušejte trénink s medicinbal s ergonomicky tvarovanými úchopy pro pohodlnější cvičení.

 

Mé zkušenosti a doporučení

Když jsem se postavila před zrkladlo před více než 14 měsíci, nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Během dvou let jsem přibrala 15 kilogramů. Sedavé práce, nesprávný životní styl, vysoký stresový level a téměř nulový pohyb udělaly své. Dnes se tomu směji, ale tehdy mi do úsměvu nebylo. Na začátku jsem vyzkoušela nejdříve rozhýbání formou Pilates, později jógy a zakoupila jsem si ✅ podložku na cvičení. Nyní mám doma veslovací trenažér, díky kterému procvičuji celé tělo. Pro rozměry svého bytu jsem se raději rozhodla pro veslovací trenažér na domácí cvičení od ověřeného prodejce ✅ inSPORTline

💡 TIP na produkt - Veslovací trenažér Power Master X
Veslovací trenažér inSPORTline Power Master X
 • efektivní pomůcka pro procvičení celého těla
 • hydraulický píst pro 12 úrovní
 • pohodlné čalouněné sedadlo
 • vybavený počítačem s jednoduchým ovládáním prostřednictvím jednoho tlačítka

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

 

⭐ Velký přehled posilovacích strojů (+ cena)

Jelikož je na prodej mnoho druhů posilovacích strojů na břišní svalstvo, připravila jsem přehled ověřených a nejprodávanějších produktů v dobré ceně a určených zejména pro domácnost. Profesionální stroje vhodné do fitness center jsou finančně náročnější a vyžadují i větší prostor. Tyto domácí posilovací stroje na břicho jsou rozděleny do jednotlivých kategorií podle druhu. Najdete zde popis výhod, určení a kde je koupit výhodně a za jakou cenu.

 

Domácí posilovací stroje na břicho a celé tělo

Už máte zkušenosti s cvičením, ale nechcete zbytečně zahlcovat prostor posilovacím nářadím? V přehledu je popis nejžádanějších strojů na břicho, které nezaberou mnoho místa ale efektivně s nimi procvičíte ,, core "nebo celé tělo.

 

Medicinbaly a podložky na cvičení

Pokud chcete variabilitu cvičení na břišní a zádové svaly, vyzkoušejte cviky s medicinbal na fitness podložce.

 

Profesionální posilovací stroje

Pokud máte prostor v domácnosti, který je určen jen vám a vašemu cvičení, investujte do svého cvičení s kvalitními posilovacími zařízeními.

 

Veslovací trenažéry

Veslovací trenažéry jsou opravdu posilovací stroje při procvičení celého těla. Aktivním pohybem získáte nejen vypracované svaly ale také výbornou kondici.


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..