Onycosolve spray – recenze podvodného přípravku, prý „na plísně na nohou a nehtech“

Erik Havlík Recenze 25. března 2021 43 Spreje

Onycosolve recenzeTak tu máme další podvodný přípravek, který se nám vtírá do pozornosti prostřednictvím reklam na internetu. Onycosolve spray osvobodí vaše chodidla a nehty od svědění a plísní a to už do 7 dní !!! To opravdu? Myslíte si, že nějaký přípravek, který podle prodejní stránky obsahuje 4 přírodní látky v nezjištěném množství vám pomůže vyřešit problém zvaný mykóza? Asi těžko.

V následujících řádcích se tedy podíváme na výmysl s názvem Onycosolve blíže. Co by to vlastně mělo být, jaké by měl mít složení… Prozradím vám i to, za co se prodává a kde (doufám, že neudělám chybu a někdo si to pak neobjedná) + jak se na problematiku plísní na nohách wdívám já a jak bezpečně postupovat pokud se vás problémy způsobené plísněmi bezprostředně dotýkají.

Onycosolve – navigace v článku

Onycosolve recenze

Co je to vlastně ten Onycosolve?

Zaregistrovali jste již někdy odporný obrázek na stránce, na kterou často chodíte? Že ne? Myslím, že co chvíli se tak stane 🙂

Po kliknutí vás to přesměruje na stránku "jakože" magazínu, kde těch hrůz už najdete tedy požehnaně a jakási paní vám vysvětluje jak se manželovy zanedbané a neléčené nohy (foto pouze pro silné povahy) jakoby zázrakem staly chodidly bez poskvrny. Samozřejmě díky Onycosolve.

Dermatologové tomu nemohou uvěřit:

Onycosolve - dermatologové neuvěří

Předpokládané složení přípravku

Na stránce se vás pokusí přesvědčit, že složení přípravku je právě to, čím je tento přípravek výjimečný. Co tedy podle všeho obsahuje?

 • výtažek z dubové kůry
 • anděliku lékařskou
 • šalvěj lékařskou
 • olej z čajovníku

Máte pocit, že právě to je to co vám pomůže zbavit se plísní na nohách? Ok, čajovníkový olej má antiseptické vlastnosti, šalvěj lékařská bývá součástí krémů proti pocení nohou, Andělika se opravdu používá v lidovém léčitelství na kožní choroby a dubová kůra je dobrá na hemeroidy + má dezinfekční účinky. Ale obsahuje je tento přípravek vůbec? A pokud i ano, tak v jaké koncentraci? Nikdo neví.

A takto prezentuje účinky sám výrobce/prodejce

 • Onycosolve okamžitě ulevuje od svědění a nadměrného pocení
  ničí příčinu plísní (?!?)
 • obnovuje poškozenou a popraskanou pokožku o 98% (vždy mě udivovalo odkud se berou tyto procenta, žeby byly vycucané z palce na noze?)

A nechtěl jsem to tady přidávat, ale nedalo mi: pokud uvidíte na prodejní stránce populární slogany PŘEDTÍM a POTOM, utíkejte z ní co nejdřív a těžce vydělané peníze raději investujte do kvalitní specializované kosmetiky a přípravků (například od Schollu).

Onycosolve výsledky před a poté

Jak ho používat, kde ho koupit a za jakou cenu?

Jak byste měli přípravek používat? Tak nejprve si máte očistit nohy a dosucha utřít. Následně nanést sprej na podešve, prsty a nehty a následně roztok rozetřít po podrážkách a na každý poškozený nehet a to 2-3x denně.

A to je všechno. Do sedmi dnů jste bez plísní. Hotovo, tečka, i při těch nejvážnějších stavech...

? Víte, že léčba plísní na pokožce nohy a nehtu se od sebe diametrálně odlišují? Většina protiplísňových prostředků určených na kůži totiž není schopna efektivně pronikat do nehtů!

Koupě: Přípravek si v podstatě můžete objednat na stránce, na kterou vás reklama přesměrovala, případně kliknete na další odkaz a jste přímo na stránce s objednávkovým formulářem.

Okamžitě vás zaujme odpočítávání posledních kusů. Pozor, je to jen podvodní taktika psychologického nátlaku pro co nejrychlejší nákup bez uvážení (rychle - online). Podvodní jsou i hlášky hlásící, že se poslední kusy vyprodávají právě teď, že je provedena objednávka z Kroměříže, z Mikulova a podobně. Samozřejmě, nic z toho není pravda. Je to podvod.

A cena?

 • za 1 ks po slevě 865 Kč
 • za 3 ks samozřejmě po další slevě (akce 2 + 1 zdarma) 1460 Kč
 • a za 5 ks (3 + 2 zdarma) 2250 Kč

Posledně jmenovaný balíček se vám vyplatí koupit v případě, že se chcete zbavit svých nechtěných známých. Po takovém "účinném" dárku budete mít od nich navždy klid ...

Kde je vlastně problém?

 • Všechny stránky, které propagují či prodávají Onycosolve jednoduše a natvrdo zavádějí. Falešné identity spokojených lidí, lékařů “kapacity” ve svém oboru, kteří garantují účinek přípravku. Fotky jsou z fotobanky, lékaři a instituce vymyšlené.
 • Nedílnou součástí takových stránek je i nefunkční diskusní fórum, kde nelze přidat komentář, falešné informace o účincích, či kontrole a bezpečnosti výrobku a vymyšlené instituce.
 • Nenajdete na nich žádné obchodní a reklamační podmínky, žádné info o ochraně poskytnutých osobních údajů, ani věrohodný kontakt na prodejce na takovém podvodním webu věru nenajdete.

Má smysl zkoušet Onycosolve?

 • Ne, protože sprej neznámého složení a zařazení s pochybným původem může být dokonce zdraví škodlivý
 • Ne, protože nevíte kdo za přípravkem stojí, nedopátráte se k žádné firmě
 • Ne, protože nemá smysl abyste vyhazovali peníze za doslova nelegální přípravek (každý, i výživový přípravek, musí projít registrací)
 • Ne, protože internetová stránka (jediný prodejní kanál tohoto přípravku) vědomě zavádí a odvolává se na vymyšlené instituce a názory neexistujících odborníků

Jak na plísně na nohou (podle mě)

Nejčastější příčinou velmi nepěkných projevů mykóz je jejich zanedbání a nepodchytenie již v prvotních stádiích napadení. Například při nehtové mykóze je důležitá nejen včasná terapie ale i správný výběr přípravku, který je vůbec schopen proniknout do nehtu a začít působit. V této chvíli je možné ještě plíseň úspěšně zapudit i pomocí vhodně zvolených volně prodejných přípravků.

Pokud však plíseň zasáhla více než 30% plochy nehtu (nejvíce viditelné na velkém palci) nebo se rozšíří na více nehtů, okamžitě "naklusajte" k lékaři a podstupte ním naordinovanou léčbu! Taková léčba je dlouhodobá (i několik měsíců) a vyžaduje trpělivost a disciplínu.  Nejčastějším důvodem stále se opakujících mykóz je právě předčasné ukončení léčby! 

Bezpečná a ověřená alternativa

Takže při prvotním stádiu napadení plísněmi máte šanci s ní zabojovat vlastními silami. K tomu však potřebujete přípravek, který je kvalitní a nejlepší známé a ověřené značky, kde si reference můžete bez problémů dohledat například i na internetu.

Scholl kúra na nehtovou mykózu✅ Kúra na nehtovou mykózu Scholl

 • přípravek je vhodný k ošetření středně závažných stavů mykózou postižených nehtů
 • aplikujte pomocí štětečku na povrch nehtu, setřete veškerý lak, který přijde do kontaktu s kůží kolem nehtu a nechte působit ještě pět minut než se obujete
 • značka SCHOLL – to je synonymum kvality v oblasti výrobků péče o nohy
 • cena za balení (3,8 ml přípravku + 5 ks jednorázových pilníků) je určitě výhodných 355 Kč
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Onycosolve - sprej na plísně na nohou a nehtech, který vám s nimi zaručeně nepomůže.

1.0

Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

Onycosolve, je jen velmi předražená voda s výtažky nějakých bylin… hodnota lahvičky je určitě větší, než hodnota jejího obsahu… neublíží vám…to jistě ne, není to nic špatného… ale rozhodně vám nepomůže od nehtové plísně… Je to podvod a pěkně předražený…!!!

Vážení,
můžete se rozčilovat jak chcete,ale mně pomohl Onycosolce sprey 50ml. Plíseň jsem si bohužel,(ač jsem byla leckde v zahraničí) přivodila pobytem v českých lázních ve vířivce.Ty české doporučované přípravky – Canesten, Canespor, Loceryl, Exoderil,Terbinafin – to vše jsem již měla.
Výsledek byl nula.Navíc- Terbinafin aktivoval růst nehtů,ale jen jsem kúru ukončila, poté
se může brát až zaROK,plíseń vše opět zničila.Po dohodě s odborníkem jsem začala brát čajovník.Cena: Originál –
170,-Kč obsah 10 ml.Ale “kapal”Poté jsemšla na levnější, Dr.Max, dále Dr .Popov Vše 10ml/130,- , 140,- Kč.(Navíc-kapky senetvoří,otvory jsou větší,tudíž spotřeba také větší)Tak si ceny spočítejte – násobte 5-ti a uvidíte, kam se cena vyšplhá, navíc 10ks náplastí stojí 59,-Kč
190,- desinfekce. A výsledek léčby čajovníkem :
Kvalita nehtů se rapidně zhoršila.Vím,,že druhů plísně je mnoho a ten komu nepomůže musí hledat bohužel něco jiného. Je mi opravdu líto toho masivního bojkotu který se na netu ztrhl.

Mohu k problému uvést zkušenost ? Za týden to nepomůže v žádném případě, ale zápasím s plísní 15let…v lékárně neexistuje prostředek. Na Bulovce Praha 8 mi nakonec předepsali Mycomax 100mg…28 tablet, mírně se to zlepšilo….druhou krabičku mi dali s váháním, že by bylo dobré jít na jaterní testy a se třetí ať nepočítám… nechat si kvůli plísni zničit játra, je nesmysl.
Na reklamu čehokoliv včetně Onycosolve se nechytnu, už nevěřím….dokonce jsem ustřihl prst gumové rukavice a naplnil octem a nechal postižený prst úplně rozmáčet…. potom jsem přešel k tvrdší verzi….kapku sava proti plísni pod nehet…. to konečně docela slušně účinkovalo, ale úplně jsem nevyhrál… dostal jsem jako dárek tady ten zatracovaný přípravek…. rozprašovač je volovina, vystříká se většina vedle , přelil jsem to do kapátkové lahvičky od Canesporu, který je naprosto k ničemu, ten účinkoval mírně první 3 dny, kdy plíseň změnila barvu ze žluté na světlou…potom ani omylem. Jednou denně jsem to kápl (méně než kapku) pod ostříhané nehty a chodil jsem v rámci možností bez ponožek…. občas jsem zapomínal…ale 50ml mi vydrželo při zasažení 4 prsty na ruce a 4 na noze….asi 3 měsíce s mým zapomínáním…. Nechci to zakřiknout…. ale jsem spokojen. Vím, že Savo proti plísni je nesmysl, ale také vím, co obsahují léky….a jed se líší od léku pouze množstvím….. berte to jako moji zkušenost a nikdo mě za to neplatí, kašlu na to, co si kdo myslí, zajímá mě výsledek. Mojí obvoďačky manžel udržuje mykózu octem, aby se to nedostalo do kritického stavu. Myslím, že jsem byl úspěšnější.

Onycosolve jsem koupila příteli a velice mu pomohl.. na rozdíl od léků co mu předepisovali na kožní.. Takže také nemohu souhlasit. Zřejmě jste nezkoušel.. Jana

A neděláte náhodou to samé?? Pomluvit konkurenci a nabídnout svůj jedinečný výrobek? Pouze s tím rozdílem, že vy nabízíte 3,8 ml za cca 390 Kč a Onycosolve 50 ml za 830 Kč!! To je cca 6 x více za 1 ml ve váš neprospěch!!
Také nemáte pravdu v tom, že Onycosolve uvádí pouze 4 složky. Jako složení ingrediencí (INCI) uvádí 20 složek, jak je patrno na zadní straně obalu. Ale to jste samozřejmě v obrázku neukázali!!
A mě pomohl, není to zamozřejmě za týden (i když u těžkých forem mohou postižení cítit úlevu okamžitě), ale nehet musí nejprve odrůst, což trvá 4-5 měsíců – můj případ.

Já nesouhlasím, s plísní bojuji už několik let a Onycosolve je jediný, který mi pomohl.
Bohužel jsem si koupila pouze dva a už ho nikde nemůžu sehnat.

dobrý den , mám zájem o sprej ONYCOSOLVE , už jsem ho měla a velká spokojenost
chtěla jsem si u vás koupit sprej a vy nabízíte jen tužku s ktero jsem nebyla spokojená
můžete mi prosím poradit kde si ho mohu objednat nejlépe 2 + 1 opravdu jsem s ním byla spokojena vyléčil mi prst na noze na jedničku

Marcela Kautzká

Dobrý den, I já jsem s ním velice spokojená,. Nevíte náhodou jestli je možné ho ještě někde koupit?
Diky za odpověď. Fajn den. Ivana

Bioporadce na svém místě by měl umět poradit, ne jako v tomto případě. Bohužel je také jenom člověk a provize za propagaci firmy se jistě hodí… Mně osobně Onycosolve skutečně na plíseň nehtu pomohl. Neodstranil úplně, ale k sehnání již není, takže nevyzkouším, zda by po delším aplikování nebylo léčení zcela úspěšné. Ví někdo, kdo nebo co stojí za nedostupností tohoto přípravku u nás? Svůj tip mám, někdo hodně nahoře dostal štědře namazáno…

Vážený pane Bioporadce, vaše doporučení na jiný přípravek se sadou 5 pilníků na nehty napadenými mykózou mě velmi pobavil, jako odborník vystupujete, ale opak je pravdou – nehet napadený mykózou z 30-60% je na dotyk už tak velmi bolestivý a brousit ho pilníkama- to je akorát tak na infarkt. Pliváte na sprej značky Onycosolve – ať je to jak chce, ale opravdu pomáhá, sice né za pár dní, ale používáteli ho nejméně po dobu 1roku, tak máte po bolestech a nehet se vám vrátí do původní podoby. Velmi je škoda, že se u nás již nedá objednat – ostatní přípravky stojí za prd a trvají neuvěřitelně dlouho a ve výsledku u lékaře za léčbu zaplatíte 10x více a to ještě s rizikem, že se vám to může vrátit.

Neviem si objednať sprej, prečo niekto tvrdí že nepomáha. Ja mám veľmi dobre skúsenosti a mám záujem si ho objednať a nedá sa. Ešte som sa chcela doliečiť a neviem. Prečo ťa aféra proti spreji. Nechajte ľudí nech sa sami rozhodnu a nevnucejte nám vaše názory. Koľko liekov , mestečiek a sprejov predpísaných od lekárov nepomôže, podložka vás je na vine lekár? Ja si to nemyslím, nechajte nás žiť.

Dobrý den. Co pan Havlík píše je typické pro dnešní dobu. Určitě je za to dobře zaplacen. Onycosolve používám, a zatím jsem nenašla nic, co by působilo lépe a rychleji. Je mi jasné, že pro trvalý účinek bych musela vydezinfikovat celý byt, posteloviny, vyhodit všechny boty apod. Kdo si to může dovolit – nevím. Takže: během týdne ta potvora sice nezmizí, ale během několika týdnů spolehlivě. Nemám ovšem zkušenosti z nehtovou plísní. Naštěstí. Dále: při prvních příznacích recidivy Onycosolve přinese rychle úlevu. Pan Havlík ať si užije svých provizí od farmaindustrie, ale jistě za to přijde do pekla.

Zdravím vás plesnivonožci, před 4 roky se mě taky to svinstvo na na prstech rozjelo, aby ne jsem dělník a trávím za každého počasí v pracákach šichtu. Lékař napsal Exoderil = tím se to natolik zhoršilo že mi začla odpadávat kůže až do masa=bolestivé. Pan doktor mi řekl že je to ok at si nestěžuju a dam si sirky mezi prsty že to tak dělali na vojně. 2 roky užívám onycosolve 1denně večer po umytí nohou, někdy vynechám a natřu si postižená místa propolisovou tinkturou která mi taky zabíra. Nohy mam jak miminko ale jak bych týden vynechal mam to zpátky. CHTĚLO BY TO VYLÉČIT TRVALE! ocet jsem teda ještě nezkoušel tak se uvidí.

Tak mi řekněte co vůbec funguje na ty plísně. Pokud jak někdo přede mno uvedl budeme chodit celý den v neprodysných botách made in china a spol. tak plísně nevymizí. Já jsem použil Exoderil (volně v prodeji) a reletivně zabral. Plíseň mezi prsty i pod nehtem ustoupila. Nastoupil jsem do nové práce, kde musím chodit 8 hodin v botách se zesílenopu špičkou a plíseň znova nabrala na síle, pochopitelně vlhké nohy ponožky taky. Tak jak toto odstranit že???

Možná je Onycosolve podvod, ale ze všech podvodných preparátů zakoupených v lékarně na doporučení lékařů je tento, zakoupený na internetu, zatím nejlepší. Plíseň na kůži zmizela zcela a na nehtu pomalu sice nezmizela, ale zdá se, že podrůstá zdravý nehet. Přípravek používám teprve měsíc, narozdíl od léků, předepsaných lékaři a používaných roky. Mohu tedy zatím jen doporučit.

Funguje, měla jsem velký problém a od stažených nehtů až po drahé přípravky, které si musíte zaplatit, byly to tisíce a…nic. Až tohle zabírá. Vím, ze je to na delší dobu, ale rada to podstoupil. Například Nalock stojí 500 Kč a je k ničemu, School je v bledemodrem, sice trochu levnější ale výsledek žádný. Jen se propagují firmy které za reklamu velice slušně platí, je to jen o byznysu, ne o lidech, stejně jako wobenziny a další přípravky plné hnisu a chemie, nepomahaji, jen výrobcům k velkým ziskům.

Používám ONYCOSOLVE 10 dní a i když jsem tomu moc nevěřila a po marném boji s běžně dostupnými prosředky na mykosu nehtu jsme opra vdu mile překvapena.Viditelné zlepšení
mne velmi potěšilo.Fakt to funguje,ale chce to používat po každém umytí nohou a vydržet.Objednala jsem “výhodné” balení 3 ks a za těch 14 stovek to stojí.Doporučuji.

Dobrý den, stále jste s lékem spokojená? Můžu dostat na vás jiný kontakt?

Dobrý den,já používám 2x denně půl roku,zesílený nehet se ztenčil,nezarůstá u lůžka zdá se že roste růžový zdravý nehtík.Asi u zanedbaných mykóz to nepomůže,nebo u jiného druhu mykózy,ale chci vydržet,až nehet odroste celý,t.j.rok.L.Si.

A jak já můžu vědět že nejste stejný Podfukáři jako tito firmy co nabízejí onycosolve co STIM když už člověk koupil podle vás blbost vrátit splátky a jak aby naprisel o peníze

Nenechte se napálit, je to podvod. A pokud jezdítze do Německa, zjistíte, že v lékárnách nic takového neexistuje a mají o tomto podvodu informace

mám známou v Německu,sháněla onycosolve všude v lékárnách a nic ani to nikdo nezná

Tak nejvíc vtipný je, že mě poslali úplně jinou značku kremu a 3x! Nechápu. A není kontakt,kam se obrátit. Je,ale do USA! 🙁 sileny..

Zkuste toto: Dodavatelem OnycoSolve je: Logispro s.r.o., Klírova 1912/12, Chodov, 148 00, Praha 4, IČO: 06339271, jednatel: Marián Sága.

Měl jsem dlouholetý problém s plísní, kdy mě praskala kůže na nohou mezi prsty do krve. Začalo to na vojně. Ze začátku mě pomáhal dětský zásyp, který kůži vysušoval. Pak různé mastičky a vodičky od lékaře. Ale vždy se to vrátilo. Zlom přišel tehdy, když jsem o tom mluvil v práci. Jeden starý pán mě řekl, že mám nohy dávat do teplé lázně zředěného octa, tedy teplého, a nechat nohy napařit. To opakovat zas za týden a vydržet to tak 2 měsíce. A povedlo se, nohy v pohodě, již nesmrdí . Jen mě doporučil staré boty poctivě vydezinfikovat lihem. Nebo dokonce i zředěným octem. Nebo koupit nové.

Nevím jak komu Onycosolve sprej pomáhá ale přítelkyně měla plíseň na nohou
a na nehtech, tak jsem to objednal a výzkoušel .Stříkal jsem to každé ráno
a jsem překvapený jak to pomáhá.Zlepšuje se to.

Onycosolve skutečně pomáhá, ale je to běh na dlouhou trať. Nehet musí úplně odrůst a někdy je třeba pomoci i odpilováním části zesíleného nehtu. Zakoupil jsem již další 3 lahvičky. Léčba může trvat i 2 roky, ale nesmí být přerušena.

Není pravda, že lékaři nemají na mykózy léky. Někdy, ještě za komančů, jsem s mykozou byl na tehdejším kožním. Bez problémů mykozu vyléčili.

Též jsem podlehla reklamě – a to byla jen lehká mykoza, ne ta hrůza, kterou prezentují.Výsledek po spotřebování 3 (prý – haha – cenově výhodných lahviček) – – na jedné noze změna žádná, na druhé se mi začala plíseň ze špice nehtu šířit směrem dolů, k lůžku.
Je to podvod a vyhozené peníze.

Neviem možno nie každému pomáha, musím priznať že u manželky áno pomáha. Pracujeme obaja v sklade kde naberáme za deň podľa krokomera až 10 km a v pracovných topánkach s oceľovou špičkou. Po práci keď sme prišli domov a využila sa tak to doopravdy nebolo nič príjemné no mi sme to skúsili a objednali musím povedať pravdu pomáha a zápach zmizol ďakujem možno niekomu pomôže niekomu nie nám áno pekný deň

Taky jsem dlouhá léta chodil na kožní, na každý přípravek si plíseň časem zvykla. Mám to už od vojny, z vojenských bot. Pak jsem začal používat biodeur. Je to dravá houba, která tu plíseň žere. Má jednu výhodu, plíseň si na něj neudělá imunitu. Dá se to používat libovolně dlouho. Jako nevýhodu – nezlikviduje ji úplně a je potřeba cca 1x až 2x za měsíc aplikovat znovu. Další nevýhoda, nedá se kombinovat s antimykotiky. Protože antimykotika zlikvidují i tu houbu. Ale možná by šlo vyzkoušet po tom co plíseň oslabím biodeurem, dorazit ji třeba kanestenem?

Odpočítávání posledních kusů na podvodné stránce, kdykoli se na stránku vrátíte, začíná od jedenácti posledních. :-))

Mám podobné zkušenosti jako Petr až na to léčení pilulkami .. to mi bylo také nabízeno bez předběžného varování na poškození jater .. ale nechtěl jsem to .. tak jsem používal, co mi lékaři předepisovali, kapky za nehty to byl Pevaryl, pak Mycodecidin .. oboje ale z trhu postupně zmizelo .. tak dostupný už byl jen TOP Gold v různém balení a mazal jsem se měsíčkovou Indulonou a tím se mi plísně dařilo po dlouhá léta držet tak, aby mne úplně nesežraly .. jak stárnu , tak ovšem už ani Top gold a Indulona (ba ani na nohy) moc nestíhá a zhoršuje se to , příliš nezabírá ani Canesten a nebo jeho levnější verze Clortrimazol Al , Fungicidin či Advantan .. ale je fakt, že větší péče o nohy by měla mít s těmito léčivy větší úspěch …

Nevěřím že by Vám nechtěli předepsat drahou léčbu, jen je otázka zda jsou Vaše játra této léčby schopna. Můj obvodák mi řekl že zničit si játra kvůli estetice je blbost a já mu věřím. Pravidelné pilování a lakování, koupání a desinfekce pomáhá, problém je selý den zpocená noha v uzavřené botě.

Uzavřené boty (i ty údajně prodyšné) samozřejmě podporují vlhko a tím růst plísní. Lakování jsem jakožto muž nevyzkoušel. Kdybych měl játra v nepořádku, jistě bych nemohl dostat potřebný lék. Ale stav mých jater nikdo nezkoumal. Lékaře moje nohy prostě nezajímají a když jsem je v ordinaci občas předvedl, hned jsem měl v ruce recept na Myfungar. Po čase jsem je už přestal předvádět. Ocenil bych, kdybych si mohl koupit lék jaký chci a nechat si udělat vyšetření, jaké chci a obojí si v plné výši zaplatit. Ale chápu, že by se v ten okamžik snížila kvalita neplacené péče pro všechny ještě více (je-li to ještě vůbec možné), a to je pro mne nepřípustné, nejsem sobec.
A nikdy jsem od lékařů léky nevymáhal, neurčoval si, co mi mají napsat a co ne, nikdy jsem je ani neuplácel a vždy jsem respektoval, že ne já, ale lékař ví, co je pro mne dobré. Dnes už k lékaři pro mne nemá žádný smysl chodit.
Nejsem si jist, zda je plíseň na nohou jen kosmetická záležitost. I kdyby ano, jsou pro mne kvůli tomu vyloučeny např. veřejné plavecké bazény, a to zrovna tento druh kondičního sportu by pro mne byl ten nejvhodnější.

Rada jít s plísní pod nehty u nohou k lékaři je zásadní. Mám tuto plíseň od mládí a nic na ní nezabírá, nebo nezabíralo kromě dlouhodobého užívání jakýchsi velmi drahých pilulek. Když mi bylo pod třicet, slitoval se nade mnou můj závodní lékař a předepsal mi je. Bral jsem je pravidelně více než dva roky, každého půl roku jsem musel na jaterní testy (tenkrát žádné doplatky ani parazitické zdravotní pojišťovny neexistovaly, tak jsem to měl zdarma – léčba by jinak tehdy přišla asi na třicet tisíc korun). Název pilulek jsem již za ty desítky let zapomněl, kdyby mi ho někdo připomněl, byl bych rád a užívak bych je zase, i bych si je zaplatil. Bral jsemje jednou denně u oběda. Nevynechal jsem snad ani jednou. Plíseň pod nehty (palce u nohou) ustupovala velmi pomalu, ale nakonec ustoupila docela. Po této kůře jsem dodržoval hygienu, žehlil si ponožky (dnes není žehlení v módě – prý je to zbytečnost, možná i proto bují různá kožní plísňová onemocnění), přesto se plíseň začala pomalu vracet. Můj lékař odešel do důchodu a nový mi předepsal Myfungar – krém. Možná rozvoj plísně trochu zpomalil, ale dnes ji mám ve stejném rozsahu jako před léčbou. Další lékař mi předepsal Exoderill, Ani ten plíseň pod nehty u nohou neredukuje, snad brání, aby se nerozšiřovala moc rychle a na další nehty. Drahou léčbu mi nikdo dnes již nepředepíše, je mi zkrátka již mezi padesáti a šedesáti, to mají lékaři placení zdravotními pojišťovnami již pouze jeden lék – krematorium. Neřeknou Vám to přímo, ale jejich jednání je velice výmluvné. Snažte se vyžadovat léčení všech podobných neduhů dokud je vám pod čtyřicet. Pak již máte smůlu.

Ty tablety se tenkrát jmenovaly: Griseofulvin BP, 125 mg. Made for Glaxo Group Ltd by Glaxo Operations UK Ltd. Greenford England

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..