Vybíráme fitness trampolíny na intenzivní skákání – na hubnutí a formování postavy

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 0

Fitness trampolíny na cvičení patří mezi vyhledávané doplňky na efektivní trénink při hubnutí. Cvičení, a tedy skákání, na trampolínách je aerobním druhém tréninku, při kterém spalujete kilojouly, posilujete hluboké svaly a navíc je to velká zábava. Díky fitness cvičení na trampolíně si vylepšujete držení těla, stabilitu a koordinaci a kromě toho detoxikujete své tělo. Navíc takový druh tréninku působí proti únavě a depresi.

Fitness cvičení na trampolíně je vděčný způsob jak získat kondici a zvýšit vytrvalost. Pokud chodíte na hodiny jumpingu, dokážete spálit 1200 až 1500 kcal za 60 minut. Ovlivňuje to vaše váha, tréninková pokročilost a stravování.

💡 TIP na produkt - Trampolína s držadlem PROFI Digital
Trampolína s držadlem inSPORTline PROFI Digital 122 cm – AKCE
  • vhodná pro domácí i komerční využití
  • trampolína s počítačem a madlem
  • nosnost 110 kg
  • nejvyšší bezpečnostní standard
  • bezpečnostní madlo

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si koupit trampolínu domů?

Cvičení na trampolíně je v současnosti velmi vyhledávaným tréninkem i díky efektivnosti. Na profesionální hodině hudebního jumpingu vás trenér provede různými druhy cvičení. Je však náročné chodit neustále do fitness centra na předem dohodnutou hodinu. A neustále musíte do toho investovat. Pokud jste již absolvovali pár instruktážních hodin a máte prostor pro umístění fitness trampolíny, klidně si ji objednejte a dovezou vám ji přímo před dveře.

Díky trampolíně můžete nejen zhubnout, ale vyformujete své tělo. Stačí si pustit instruktážní video či nahrávku, kde vás bude online trenér provázet jednotlivými kroky správného aerobního cvičení. Vyberte si vhodnou trampolínu podle vaší váhy, doporučuji i s hmotnostní rezervou a můžete si takto vysloveně vyskákat vysněnou postavu.

Proč si ji však zakoupit domů? Pokud nemáte čas na zdlouhavé tréninky ať už doma nebo v posilovnách, cvičení na trampolíně při stejném efektu zkrátí dobu procvičování. Pocítíte příliv energie, zvýšit schopnost koncentrace a jednodušší budete večer usínat.

Výhody fitness trampolíny

 Pokud již máte dost přeplněných hodin jumpingu nebo cvičení v posilovně a neustálého honění času, abyste mohli cvičit, je pro vás domácí trénink na trampolíně to pravé.  Na jedné straně se nemusíte nikam přesouvat, což vám šetří čas i peníze a vyhnete se davem lidí. Tento fitness doplněk vám zvýší i efekt cvičení v poměru k času strávenému tréninkem. Trénink na trampolíně je účinnější pro zvýšení kondice jako běh či cyklistika.

Trénink na fitness trampolíně

Aerobní cvičení na fitness trampolíně vám spálí více kalorií než běh…

Co je při výběru fitness trampolíny důležité?

Pokud vybíráte vhodnou fitness trampolínu, zaměřte se na parametry, kvalitu a vhodnost podle hmotnosti cvičícího. Jsou levnější a dražší varianty. Ty profesionální a odolnější fitness trampolíny jsou vybavenější a zvládají i častější manipulaci a vyšší váhu cvičícího. Taková trampolína (např. ✅ Trampolína PROFI Digital) udrží hmotnost až do 110 kg, má bezpečnostní madlo a je dostatečně široká pro maximální bezpečnost. Navíc vás potěší i cena .

Dnes už takovou trampolínu zakoupíte za cenu několika vstupů na hodiny jumpingu. Navíc nemusíte nikam chodit, abyste si zacvičili. Kromě klasického aerobního cvičení, můžete trampolínu využívat i jako oporu při standardních cvicích na břicho. Kromě cenové dostupnosti je to opravdu účinné náčiní na získání vyformování těla. Různé diskuse na Heuréce či na stránce prodejce Insportline vás o tom přesvědčí.

Pro koho je trampolína na cvičení určena?

Plánujete shodit nějaké to kilo? Vadí vám zdlouhavé tréninky v posilovně? Patříte k věčně zaneprázdněným lidem a nevíte se dostat do fitness centra? Přemýšlíte, jak vyformovat své tělo a přitom zůstat v pohodlí domova? Máte zahradu nebo velký byt? Chcete zlepšit kondici nebo zdravotní stav? Fitness trampolíny na cvičení jsou tedy právě pro vás.  Díky intenzivnímu tréninku spálíte až 1500 kcal za hodinu, což je opravdu velmi pôosobivé, zvláště když běžný denní příjem dospělého člověka je od 2000 do 2200 kcal.  Nedoporučuji však lidem, kteří mají problém s pohyblivostí a motorikou.

Cvičení na trampolíně vylepší postavu i náladu

Vytvarujte si tělo a zlepšete svou náladu díky cvičení na trampolíně…

Jak cvičit na trampolíně?

Cvičení na trampolíně doma bez instruktáže je jednoduché. Stačí skákat cca 30 minut a máte za sebou opravdu intenzivní trénink. Pro srovnání 15 minutové cvičení na trampolíně se rovná asi 30 až 45 minutám běhu po kopcovitém terénu. Takto nezatěžujete své klouby, protože trampolíny jsou odpružené.

Na internetu najdete i množství videí aerobního cvičení na trampolíně s popisem a jednotlivými cviky zaměřenými na určité tělesné partie. Můžete si vybrat audio záznam nebo standardní instruktážní video s trenérem na Youtube.

Rozcvička před cvičením

Před každým tréninkem je třeba připravit tělo na výkon. Ani jumping na trampolíně nepatří mezi výjimky z rozcvičky. Tělo je třeba zahřát a natáhnout, zejména svaly a klouby. Následně se zvyšuje tempo a přidávají se relaxační, balanční a posilovací cviky. Kvalitní rozcvička by měla obsáhnout celé tělo nejen nohy, neboť díky trampolíně procvičíte všechny svalové partie.

  • Rozcvička svrchu dolů začíná rotací hlavy, následuje rotace v pase do jedné a druhé strany. Když jste vertikální čáru těla už procvičili, následuje rotace ramenních kloubů, loktů a zápěstí. Každá část těla má rozcvičovat od 30 do 60 sekund. Pro nohy platí totéž s rotací v kotnících, kolenou a kyčlích do jedné i druhé strany. Na nohy jsou účinné dřepy a výpony s vlastní váhou po 3 série s 15 opakováními.
  • Warm-up (rozehřátí) začněte také svrchu. Můžete použít tlaky na prokrvení a zahřátí svalové partie. Pro rozehřátí horní části těla postačí i pár kliků a pro dolní partie zas pár dřepů.
  • Strečink po cvičení na trampolíně je zaměřen na natahování svalů celého těla, a tedy ho přesuňte až po cvičení. Pomalu natahujte svaly tak, abyste postupně získali své maximum. Vyzkoušejte např. jednotlivé jóga pozice.

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Zvažujete koupi trampolíny na cvičení? Rozhodují u vás finance či vybavenost zařízení? Nechápete, jak je možné, že tato dětská hračka má takový efekt? Pokusím se vám na otázky odpovědět.

❓ Jak zefektivnit cvičení na trampolíně a zhubnout?

Nepotřebujete jen zpevnit tělo, ale chtěli byste redukovat svoji hmotnost? Potom trénujte a skákejte až 45 utratit minimálně 3 krát týdně. Samozřejmostí je i úprava stravy. Určitě vynechte sladké, bublinkavé nápoje, sladkosti, koláče. Zaměřte se raději na příjem bílkovin, které najdete v sýru, v rybách, pečení, kuřecím mase, mléce a jogurtech.

❓ Jak si vyformovat tělo na trampolíně?

Fitness trampolíny nemusíte využívat jen na skákání, můžete provádět několik standardních cviků, které vám díky bolavým kloubům dělali problém. Sklápěčky a výpady jsou toho příkladem. Pro intenzivnější trénink si pořiďte trampolínu s madlem, která vám při rychlejším cvičení pomůže udržet stabilitu (např. ✅ Trampolína s držadlem PROFI Digital).

Mé zkušenosti a doporučení

Jsem opravdu zaneprázdněný člověk, avšak cvičení je pro mě základ. Motivací bylo na začátku hubnutí, dnes je to už formování postavy. Pokud se mi práce nakupí a nemám čas na standardní cvičení, zběhnu do naší lokální posilovny na ✅ Trampolínu pro medicinbal. Je to skvělý způsob, jak se odreagovat a navíc kvituji zlepšení postavy, zejména vyrýsované břicho. Trampolínu nepoužívám jen já, ale celý dům, protože jsme se na naši posilovnu skládaly. S určitostí vím říct, že se hodí nejen na hubnutí, ale i na zlepšení celkové nálady a zdravotního stavu.

💡 TIP na produkt - Trampolína pro medicimbal inSPORTline CF060
Trampolína pro medicimbal inSPORTline CF060
➡️ trampolína pro posilování a cvičení s medicinbalem v tělocvičnách
✅ pro cviky s plyometrickým charakterem
✅ dobrá pomůcka k rozvinutí explosivní síly
✅ možnost používání venku i v tělocvičně
✅ asistuje při odhazování a chytání medicinbalu
✅ možnost zatížení závažím - 2 trny pro kotouče s otvorem 50 mm
✅ 8 nastavitelných sklonů
✅ průměr trampolíny: 90 cm

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Fitness trampolíny přehled (+ cena)

Stále oblíbenější cvičení na trampolínách zaujalo i výrobce domácích zařízení na cvičení. Dnes už zakoupíte i profesionální trampolínu za cenu celoroční permanentky do posilovny, avšak do domácnosti doporučuji menší doplňky. Aktuálně jsou cenově dostupné verze trampolín i pro domácnost, což oceníte, zejména pokud jste zaneprázdněn a nemáte čas na zdlouhavé přesuny do fitness centra. Přečtěte si popis výhod, určení a kde je koupit výhodně a za jakou cenu.

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Trampolína s držadlem PROFI Digital
Trampolína s držadlem inSPORTline PROFI Digital 122 cm – AKCE
➡️ vhodná pro domácí i komerční využití
✅ trampolína s počítačem a madlem
✅ nosnost 110 kg
✅ nejvyšší bezpečnostní standard
✅ bezpečnostní madlo
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

2 890 Kč
Chci vědět víc
Bezpružinová trampolína s držadlem Cordy
Bezpružinová trampolína s držadlem inSPORTline Cordy 114 cm
➡️ bezpružinová trampolína s držadlem
➡️ vhodná pro dynamické fitness cvičení
✅ komfortní a především tiché skákání bez rušivých kovových zvuků
✅ vyšší bezpečnost
✅ disponuje nosností 110 kg
✅ je vybavena praktickým madlem
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

3 090 Kč
Chci vědět víc
Trampolína s držadlem PROFI 122 cm
Trampolína s držadlem inSPORTline PROFI 122 cm
➡️ trampolína vhodná pro domácí i komerční využití
✅ madlo s nastavitelnou výškou pro přidržení
✅ splňuje nejvyšší bezpečnostní standard
✅ dokonalé odrazové vlastnosti
✅ odolná odrazová plocha s vysokým odrazem vyvinutá v USA
✅ výškově nastavitelné madlo ve 4 úrovních (104 - 128 cm)
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

2 790 Kč
Chci vědět víc

Fitness pomůcky do domácnosti – čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnované výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..