Chcete cyklotrenažér na cvičení doma? Jak si vybrat ze široké nabídky a za jakou cenu? (velké porovnání)

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 0

Cyklotrenažér můžeme definovat jako simulátor bicyklu, který dokáže opravdu efektivně nahradit intenzivní trénink. Je to tréninkové zařízení, které mají rády zejména cyklistickými nadšenci. Lze jej používat doma bez ohledu na vnější klimatické podmínky a změny počasí, bez ohledu na dopravní situaci. Dokonce si při cvičení můžete vychutnávat oblíbenou hudbu či sledovat televizní program.

Cyklotrenažér jako indoorový cyklistický trenažér má několik podkategorií a každá z nich má svá specifika. Patří mezi ně stacionární kola, cyklotrenažéry a cyklistické trenažéry. Vznik prvního trenažéru se datuje do 80. let minulého století, kdy se mu říkalo stacionární kolo. Dnes jsou trenažéry díky pokročilým technologiím doplněné o různé programy a různé zátěže.

💡 TIP na produkt - Cyklotrenažér Kapara
Cyklotrenažér inSPORTline Kapara
➡️ trenažér střední třídy, který svými parametry a kvalitou zpracování předčí některé drahé modely z komerčních fitness center
➡️ určen pro intenzivní domácí trénink a vysoké zatěžování
✅ stabilní ocelový rám
✅ 3-dílné kliky se strojovými ložisky pro vyšší zatěžování
✅ pohon zajištění vysoce kvalitním ocelovým řetězem pro tichý a plynulý chod s dlouhou životností
✅ kvalitní hliníkové pedály s klipsami
15 390 Kč

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si ho pořídit?

Pokud jste vášnivý, či alespoň běžný fanoušek cyklistiky. Pokud máte problémy s klouby dolních končetin. Tak to jsou jen 2 důvody, pro které si lze koupit cyklotrenažér, a je jich mnohem víc, věřte mi. Pokud máte rádi cyklistiku – nemusíte se jí přes zimu vzdávat. Stačí si umístit stacionární kolo doma a šlapete si v pohodě od podzimu do jara kdykoliv. Chcete shodit nějaké to kilo dvě? Tak to je možné docílit i při sledování svých oblíbených pořadů v televizi či při tónech vaší hudby.

Spinning, neboli indoor cycling, dokáže zpevnit a vyformovat celé tělo.  Jeden profesionální vedený trénink dokáže odepsat celých 800 kcal za jedinou, byť pořádně odmakanou, hodinu!  Cyklotrenažér je také vhodný pro ty, kteří standardní cvičení nemají rádi či nechtějí aplikovat kvůli zdarvotným komplikacím s páteří či koleny.

Kvalitní trenažér navíc dokážete koupit již za cenu běžné roční permanentky do lepšího fitness centra a můžete tak na něm cvičit v podstatě neustále a kdy si jen usmyslíte. A to vše doma, neztrácíte čas kvůli přesunem do posilovny, můžete jej věnovat své rodině.

Výhody cyklotrenažéru jak to vidím já

 • dokážete na něm procvičit celé tělo
 • při intenzivnějším tréninku můžete spálit tolik kalorií jako při běhu
 • dostupný fitness nástroj, který si dokážete objednat i online a eshop vám ho doručí doslova až před vaše dveře
 • šetříte čas, který byste jinak promrhali cestou do fitka
 • vedle cvičení můžete sledovat oblíbený program v televizi
 • trénink na cyklotrenažéru (spinningovém kole) je šetrný k vašim kloubům, podobně jako je to při plavání

Typy cyklotrenažérů

Cenové relace závisí hlavně od vaší náročnosti a požadavků při výběru zařízení. Cyklotrenažéry na doma jsou určitě levnější než profesionální trenažéry. Jsou skladnější jako profi cyklotrenažéry, které zas poskytují vyšší stabilitu, odolnost, více nastavitelných poloh a podobně.

Profesionální cyklotrenažéry na hodinách spinningu

Komplexnější cyklotrenažéry naleznete na hodinách indoor cyclingu s instruktorem…

Profesionální cyklotrenažéry

S nimi se můžeme setkat v každém dobrém fitness centru, kde jsou i velmi oblíbené. S oblibou je vyhledávají i profesionální cyklisté mimo sezóny. Oproti klasickému rotopedu a cyklotrenažéru na doma mají výhodu v tom, že se dá nastavit zátěž přesnější a simulace jízdy na kole je dokonalejší. Je to ideální tréninkový nástroj pro udržování fyzické kondice a vytrvalosti.

Profesionální cyklotrenažéry známé ze spinningu jsou těžší, z kvalitnějších materiálů s delší životností (jsou využívány denno denně několik hodin v kuse). Ideální trenažér je takový, který zvládne i vyšší váhy (například ✅ Cyklotrenažér Atana s maximální nosností 150 kg).

Domácí cyklotrenažéry

Domácí cyklotrenažéry jsou dostupné pro všechny ty, kteří začínají s tímto tréninkem a nechtějí do zařízení investovat větší peníze. Na to dobře poslouží cyklotrenažéry na domácí používání střední třídy (například tento ✅ Cyklotrenažér Kapara od ověřeného internetového prodejce inSPORTline.cz). Dokáže vás příjemně překvapit opěrkami předloktí a opravdu tichým chodem, což ocení nejbližší rodina i vaši sousedé. Dobrá cena 15 390 Kč a zároveň jeho výbava je důvod proč ho často najdete i v menších fitness centrech.

Ti, kteří si nepotrpí na výbavu a komplexnost sportovního zařízení, ocení typicky domácí cyklotrenažéry.

💡 TIP na produkt - Cyklotrenažér JOTA
Cyklotrenažér inSPORTline JOTA – AKCE
➡️ stroj kompaktnějších rozměrů pro aktivní domácí trénink
✅ pochromovaný, kovový rám je odolný proti poškození
✅ třecí brzdný systém umožňuje plynulou změnu zátěže
✅ pedály s plastovými klipsnami
✅ anatomicky tvarované sedlo
6 990 Kč

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Na co se při výběru zaměřit?

Tak nejprve si musíte sám pro sebe ozřejmit, jaké nároky na cyklotrenažér vlastně máte. Už některé z levnějších trenažérů mohou směle konkurovat těm, které najdete v profi posilovnách. Recenze řeší hlavně tyto body:

 • vaše váha
 • velikost cyklotrenažéru (při omezených prostorech)
 • vybavení – například displej s informacemi o tepu, spálených kaloriích a otáčkách
 • nastavení sedadla
 • doplňky (držák na láhev, kolečka na lepší přemísťování cyklotrenažéru)

Všechny zmíněné body ovlivní výběr vhodného zařízení. Pokud hledáte odolnější a skladnější typ s doplňky a nastavitelnými řidítky či sedadlem, vyzkoušejte ✅ Cyklotrenažér Atana.

Pro koho jsou cyklotrenažéry určeny?

Pro každého, kdo preferuje efektivní trénink formou cyklistiky v domácím prostředí a hledá způsob jak co nejvíce šetřit své klouby. Efektivní trénink, který si můžete nejprve odkoukat na hodině indoor cyclingu, vám pomůže s procvičením všech svalových partií a dokáže rychle spalovat kalorie.

VIDEO: Cvičení na spalování tuků – 40 minut Indoor Cycling Class

Profesionální cyklotrenažéry zase využívají zejména profesionální sportovci a ve velkém je objednávají i fitness centra. Takové trenažéry jsou odolnější, často jsou vhodnější i pro vyšší váhové kategorie trénující, vyrobené tak, aby zvládly častou manipulaci.

Pokud ještě dosud nevíte, pro který cyklotrenažér se rozhodnout, vyzkoušejte střední třídu a určitě neprohloupíte (například ✅ Cyklotrenažér Kapara).

Použití doma

 • lehčí trénink pro zvýšení pohyblivosti a kondice – standardní cyklistika hodinu denně
 • intenzivnější a efektivnější trénink na spalování kalorií a budování svalové hmoty – inspiraci hledejte v online návodech či alespoň jedné hodině spinningu s trenérem
Cyklotrenažér doma s perfektním výhledem

Doma si při cvičení s cyklotrenažérem můžete v klidu vychutnat i takový výhled…

Velká většina domácích kvalitních cyklotrenažérů má nastavitelný odpor, kterým si umíte regulovat zatížení při cyklistice. Díky tomu zpomalíte a v tom momentě začnete využívat rychlé svalová vlákna čím budujete svalovou hmotu.

Před cvičením nezapomeňte na krátkou rozcvičku, abyste se vyhnuli případným zraněním. Při intenzivnějších trénincích doporučuji také zvýšit přísun magnézia.

Rozcvička před domácí cyklistikou

Pokud máte na plánu intenzivnější trénink, rozhodně se na rozcvičku a úvodní strečink nevykašlete. Podpoří totiž vaši efektivitu a zabrání zranění. Bez toho není tělo připraveno na trénink a výkon náležitě klesá. Rozcvička by měla obsáhnout celé tělo, s tím, že nejvíce se zaměřte na oblast, kterou se chystáte cvičit.

 • začněte shora – a to rotací krku, pak následuje rotace spodní části zad, ramenních kloubů, loktů a zápěstí (každá rotace by měla trvat 30 až 60 sekund)
 • rozehřátí – také začněte svrchu, například tlačením hlavy proti ruce (při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným lepším prokrvením a zahřátím svalové partie), pro horní část těla postačí rozehřátí s kliknutími nebo zdvihy na hrazdě
 • rozcvičení nohou – účinné jsou dřepy a výpony s vlastní váhou po 3 série s 15 opakováními (ale to samozřejmě závisí i na úrovně pokročilosti trénujícího)
 • strečink po rozehřátí – základem strečinku je mírně natažení svalu postupnou metodou, kdy na závěr získáte maximum, můžete si ho přesunout až po cvičení

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Chci cvičit doma ale bojím se zranění, jaká je správná technika, vybral jsem si správně cyklozařízení? To je jen pár otázek, které zajímají hlavně začátečníky. Pokusím se na ně dostačující odpovědět:

❓ Cyklotrenažér a klasický stacionární kolo – v čem je rozdíl?

Cyklotrenažér funguje na principu volného běhu, stacionární kolo ne. Najdete je ve fitness centrech a domácnostech. Cyklotrenažér je pro aktivní sportovní trénink (je vybaven tvrdým sedadlem s nízkým náklonem, což ocení vaše záda a hýžďové svaly). Naopak rotoped (stacionární kolo) je spíše pro lidi, kteří neplánují cvičit každý den a nemají chuť kvůli tomu navštěvovat profesionální zařízené fitness centrum.

💡 TIP

Pokud vlastníte kvalitní outdoorový kolo a nechcete další zbytečné zařízení, zakupte si jednoduše cyklistický trenažér, který víte propojit s mobilním zařízením a takovýmto způsobem můžete sledovat vaše výsledky tréninku. To vás bude nutit neustále se zlepšovat. Navíc zde ušetříte nemalé peníze (například při tomto ✅ Cyklistickom trenažéru M-WAVE ECO).

❓ Jsem začátečník, na co dbát při výběru cyklotrenažéru?

Je třeba se zaměřit na základní parametry sportovního zařízení, které ovlivňují kvalitu vybíraného zařízení. Zaměřte se na:

 • váhu setrvačníku
 • převodový mechanismus
 • tvar a materiál sedáku, řidítek a pedálů
 • display
 • značka
 • záruka a servis

Osobní zkušenosti a co doporučuji

Takto přibližně před rokem jsem začala navštěvovat posilovnu, ale také mě zajímali hodiny spinningu (skupinové cvičení na stacionárním kole spojující hudbu, motivaci a lidskou představivost - wikipedia). Nechtěla jsem se totiž zaměřit pouze na posilovací cviky. Začala jsem navštěvovat ranní indoor cycling pod vedením profi trenérky. Nebýt toho, že jsem musela kvůli tomu vstávat už o 5-té ráno, tak tam cvičím dosud. Jednoduše toho bylo na mě moc, z práce jsem chodila příliš často unavená. Cez léto jsem přesedlala na moje standardní kolo a cestovala tak z práce i do práce. Těch 30 km zpočátku stačilo, ale časem toho bylo málo a zvažovala jsem i to, jak řešit kolo přes zimu.

Jelikož mám malý byt vyřešila jsem to tímto cyklistickým trenažérem: ✅ ROTO Record od ověřeného prodejce inSPORTline.cz, který jinak pak skladovat pod jídelním stolem 🙂 Klasický rotoped ani cyklotrenažér bych věru takto nikdy nesložila.

💡 TIP na produkt - Cyklistický trenažér ROTO RECORD
Cyklistický trenažér Roto Record
➡️ skládací ocelový trenažér s magnetickou brzdou
➡️ moderní trenažér na principu upnutí cyklistického kola pro domácí trénink
✅ je vyroben z kvalitní kovové konstrukce
✅ přesné nastavení odporu a maximálně tichý chod
✅ intenzitu zátěže lze snadno regulovat pomocí páčky umístěné na řídítkách
✅ je vyhledávaným cyklistickým tréninkovým doplňkem pro zimní období

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Velký přehled cyklotrenažérů (+ cena a kde koupit)

Mnoho trenažérů s cyklo vlastnostmi v nabídce znamená velké dilema: jak si vybrat ten svůj? Připravila jsem pro vás přehled ověřených, kvalitních a nejprodávanějších cyklotrenažérů (+ cyklistických trenažérů) v dobré ceně. Najdete v něm základní popis, výhody, kde ho koupit a v jaké ceně je dostupný.

Cyklotrenažéry a stacionární kola - srovnání a krátké recenze

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Cyklotrenažér inSPORTline Airin
Cyklotrenažér inSPORTline Airin
➡️ oblíbený robustní trenažér s atraktivním designem
➡️ vhodný pro domácí využití
✅ magnetický brzdný systém, bez volnoběhu
✅ plynulé nastavení zátěže, tichý chod
✅ nízké náklady na údržbu, vysoká spolehlivost
✅ stabilní ocelový rám s protikorozní úpravou
✅ třídílné kliky se zapouzdřenými strojovými ložisky
✅ měkké ergonomicky tvarované sedlo
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

16 590 Kč
Chci vědět víc

Cyklistické trenažéry

Máte doma kvalitní outdoorový kolo? Tak nač kupovat další indoorový. Stačí když "využijete služby" cyklistického trenažéru, na který svůj kolo jen nasadíte. Tato zařízení jsou dostupní za fakt přijatelnou cenu a jsou velmi dobře skladné.

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Cyklistický trenažér ROTO RECORD
Cyklistický trenažér Roto Record
➡️ skládací ocelový trenažér s magnetickou brzdou
➡️ moderní trenažér na principu upnutí cyklistického kola pro domácí trénink
✅ je vyroben z kvalitní kovové konstrukce
✅ přesné nastavení odporu a maximálně tichý chod
✅ intenzitu zátěže lze snadno regulovat pomocí páčky umístěné na řídítkách
✅ je vyhledávaným cyklistickým tréninkovým doplňkem pro zimní období
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

4 590 Kč
Chci vědět víc
Cyklistický trenažér M-WAVE ECO
Cyklistický trenažér M-WAVE ECO
➡️ moderní trenažér na principu upnutí cyklistického kola pro domácí trénink
➡️ trenažér je možné použít pro kola o velikosti 26 až 29"
✅ je velice vyhledávaným cyklistickým tréninkovým doplňkem pro zimní období
✅ je vyroben z kvalitní kovové konstrukce, kterou lze složit pro snadné uskladnění
✅ přesné nastavení odporu a maximálně tichý chod
✅ vybaven rychloupínákem
✅ nastavitelná přítlačná magnetická brzda
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

2 890 Kč
Chci vědět víc

Fitness pomůcky do domácnosti - čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnovaného výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..