Vybíráme leg press stroj na posilování stehen, lýtek a hýždí + velké srovnání těch nejlepších

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 0

Leg press je oblíbené zařízení na posílení dolní části těla. Těší se všeobecné oblibě nejen u sportovců ale iu těch, kteří mají problém cvičit dřepy. Ty jsou často náročné a bolestivé, leg press stroje snižují tlak na páteř a kolena a navíc poskytují prostor pro rozvoj objemu a síly dolních končetin.

Pokud chodíte do posilovny, často ho vidíte obsazen. Leg press snižuje náročnost na techniku a poskytuje vyšší pohodlí. Tím že nezatěžuje záda, ho ocení lidé, kteří se trápí s zádovými problémy.

💡 TIP na produkt - Hydraulicline CLP600
Posilovač stehen a lýtek – Hydraulicline CLP600
 • vhodné do klubu nebo domácnosti
 • minimální odpor 4 kg – maximální odpor 35 kg
 • maximálně efektivní posilování stehen a lýtek vytlačováním
 • možnost nastavení 6 úrovní odporu
21 890 Kč

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si ho koupit?

Chcete posilovat své nohy v pohodlí domova? Bolí vás klouby nebo záda při cvičení dřepů? Máte dostatek prostoru pro posilovač dolních končetin? Nebaví vás čekat v posilovně, zatímco si ostatní dokončí své sestavy na leg press stroji? Kupte si ho domů.

Domácí leg press je menší než podobná zařízení ve fitness centru. Některé kousky mají i výjimečný design, takže je hravě sladíte se svou obývákem.

Výhody

 Pokud máte problém při klasických dřepech s vlastní váhou, leg press je pro vás ideálním řešením.  Navíc tím, že ho máte doma, ušetríto množství času, který byste museli strávit přesunem do nejbližšího fitness centra. Pokud budete cvičit správně, je dostatečně tichý, což jistě ocení i vaši sousedé.

V pohodlí domova se vyhnete přeplněným prostorem či nepříjemné hudbě a můžete zacvičit i při poslechu kvalitní muziky.

Jak cvičit na leg pressu

Cvičení na leg press je efektivní způsob, jak vytvarovat nohy.

Co je při výběru leg press stroje důležité?

Pokud vybíráte vhodný leg press, důkladně zvažte, jaké jsou vaše finanční možnosti, zdravotní stav a tréninková pokročilost a určitě nezapomeňte na vaši výšku.

V rámci úsporných řešení se vám může zdát, že nákupem v bazaru nebo zastavárně můžete ušetřit. To je sice možné, avšak nemáte žádné záruky a poštovné bude enormně vysoké. Navíc riskujete své zdraví při cvičení na již používaném cvičebním nářadí. V online sportovním obchodě najdete na prodej i loňské modely, které jsou ve slevách.

Pro koho jsou leg pressy určeny?

Domácí leg press je vhodný pro každého člověka, který chce cvičit v pohodlí domova nebo má problém s cvičením s vlastní váhou při dřepech.  Díky leg press stroji procvičíte nejen stehna ale i lýtka správným nastavením   Pokud jste úplný začátečník, doporučuji vám konzultaci s trenérem a návštěvu fitness centra.

Jak na něm správně cvičit

Pro začátečníky doporučuji konzultaci tréninku. Trenér vám pomůže i s výběrem cvičebního zařízení. Takový odborník má znalosti a je certifikován. Případně navštivte posilovnu, kde si leg press stroj můžete předem vyzkoušet. Může vám to pomoci rozhodnout se ohledně vybavení zařízení, pokud si nevíte vybrat z několika modelů ..

Pokud se tomu chcete úplně vyhnout a hned si ho zakoupit, zobrazte alespoň několik odborných videí správnou techniku cvičení.

Jak správně cvičit na leg pressu

Technika cvičení je důležitá pro ochranu před možným zraněním.

Rozcvička před cvičením

Rozcvičku a úvodní strečink nevynechávejte ani před cvičením na leg pressu. Příprava na trénink je stejně důležitá, ne-li důležitější, než samotný trénink. Bez rozcvičení není tělo připraveno na trénink, a tedy i váš výkon může být značně snížen.  Kvalitní rozcvička by měla obsáhnout celé tělo, ale zaměřte se zejména na rozcvičení dolních končetin. 

 • Rozcvička svrchu dolů - rotujte hlavu v krku, následuje rotace spodní části zad, ramenních kloubů, loktů a zápěstí. Každá rotace má délku od 30 - 60 sekund. Pro rozcvičení a rozehřáté nohou také použijte rotaci - nejdříve v kotnících, pak v kolenou a na závěr v bedrech do jedné i druhé strany.
 • Warm-up - také začněte svrchu např. tlačení hlavy proti ruce, protože při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným prokrvením a zahřátím svalové partie.
 • Strečink po rozehřátí - natahování presuňteaž po cvičení. Pomalu natahujte svaly nohou tak, abyste postupně získali své maximum.

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Vybíráte svůj první leg press do domácnosti? Ještě jste na leg press stroji necvičili? Zde vám pravděpodobně napadají otázky jak správně cvičit, zda si nemůžete nějak ublížit nebo se zranit. Navíc při tolika druzích a modelech je opravdu těžké vybrat si ten správný.

❓ Jak cvičit na leg press stroji?

Vše záleží i na poloze vašich nohou. Pokud ji změníte, můžete přenést intenzitu na různé svalové partie. Na začátek se nohy ukládají širší, než je šířka ramen. Celé chodilo držte pevně na podložce. Pohyb musí bt plynulý, ne trhaný. Nohy se nevystierajú úplně. Využívejte stehenní svaly, ne kolenní klouby.

 • chodidla v horní části - jsou ve větší míře zapojeny hýždě
 • chodidla v dolní části - zaměření na přední část stehen
 • chodidla úzce položené - přední a vnitřní strana stehen
 • chodidla široce položené - zapojena hlavně vnější část stehenního svalstva

❓ Jaké svaly procvičuje?

Cviky na leg pressu víte rýsovat několik svalových partií dolních končetin. Kromě všech stehenních svalů i lýtka a hýždě.

❓ A co vertikální leg press?

Modifikovaný leg press na vertikální tlačení závaží je také alternativa. No pokud máte problémy s páteří, vysloveně ho nedoporučuji. Tento typ leg pressu je účinnější na nohy, avšak cviky na něm vyvíjejí velký tlak na páteř. Přivoláte si úraz zad, zejména, pokud začnete přidávat na váze a neznáte techniku. Pokud si chcete vypracovat nohy s menším rizikem úrazu, zůstaňte při standardním leg press stroji.

Mé zkušenosti a doporučení

Roky sedavé práce se odrazily na mé postavě. Kromě obrovské pneumatiky kolem pasu mi narostly i stehna, které jsem se styděla ukázat na pláži. Díky našemu bytovému správci jsme si založili mini posilovací klub v přízemí a zakoupili do něj i ✅ Leg press and Hack squat Body Craft od ověřeného prodejce inSPORTline. Nohy jsou po třech měsících intenzivního cvičení štíhlé, navíc jsem zpevnila i pozadí.

💡 TIP na produkt - Body Craft F660
Leg press Body craft F660
 • profesionální posilovací stanice se třemi možnostmi cviků
 • robustní a stabilní konstrukce
 • pohodlné polstrování
 • dlouhá životnost
44 590 Kč

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Velký přehled leg press strojů (+ cena)

Jelikož je na prodej množství leg press strojů, připravila jsem přehled ověřených a nejprodávanějších produktů v dobré ceně a určených nejen pro domácnost ale i pro fitness centra. Profesionální stroje jsou finančně náročnější a vyžadují i větší prostor. Najdete zde popis výhod, určení a kde je koupit výhodně a za jakou cenu.  Doporučuji vám eshopy s nejlepšími cenami a zároveň širokým sortimentem. 

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Posilovač stehen a lýtek - Hydraulicline CLP600
Posilovač stehen a lýtek – Hydraulicline CLP600
➡️ posilování stehen a lýtek
➡️ vhodné do klubu nebo domácnosti
➡️ minimální odpor 4 kg - maximální odpor 35 kg
✅ maximálně efektivní posilování stehen a lýtek vytlačováním
✅ možnost nastavení 6 úrovní odporu
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

21 890 Kč
Chci vědět víc
Leg press Marbo Sport MS-U106
Leg press Marbo Sport MS-U106
➡️ stanice na leg press i dřepy
✅ robustní konstrukce
✅ pohodlné a odolné polstrování
✅ dlouhá životnost díky práškové úpravě povrchu
✅ nosnost 350 kg
✅ vhodné pro klubové i domácí použití
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

23 590 Kč
Chci vědět víc

Fitness pomůcky do domácnosti - čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnované výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..