Jak si vybrat činky? Jednoruční, obouruční, sety + jaké kotouče + TIPY jak cvičit s činkami doma

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 1 Činky

Činky jsou jednoznačně nejoblíbenější a v podstatě i nejlevnější nástroje pro silové cvičení, které pohodlně můžete využívat i doma. Silový trénink se svou variabilitou je jednoznačně osvědčený způsob jak zhubnout jednou provždy bez jojo efektu. Pokud chcete cvičit doma, musíte při tom dodržovat několik pravidel pro co nejefektivnější výsledky a v neposlední řadě i pro zdraví svých kloubů.

Zkuste si činky na cvičení nejprve vyzkoušet v posilovně a zjistěte, jaká velikost a váha vám nejvíce vyhovují. Úplným začátečníkům zase prospěje i odborná konzultace s profi trenérem. Proč? Inu, ne vždy natrefíte v prodejnách se sportovními potřebami na erudovaných odborníků a právě certifikovaný trenér ví zhodnotit vaše možnosti. Pokud chcete vědět o činkách víc, přečtěte si tento článek, který vám je přiblíží opravdu dostatečně tak, abyste si uměli vybrat to své nářadí na cvičení.

💡 TIP na produkt - Jednoruční nakládací činkový set
Jednoruční nakladací činkový set 2x10 kg
✅ činky s váhou od 3 kg až do 10 kg
✅ plastová úprava, která je vhodná do domácnosti
✅ plastové objímky
✅ možnost naložení vlastního závaží

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč zvolit právě cvičení s činkami?

Už jsem to sice vzpomínala, ale ještě to připomenu. Protože činky jsou na jedné straně ideálně dostupné, poměrně cenově výhodné a existuje mnoho návodů jak s nimi správně cvičit. Jsou výhodné při silovém tréninku, kdy už nechcete cvičit s vlastní váhou, ale chcete přidat závaží navíc, čímž dosáhnete lepší efekt.

 Nezapomeňte však, že správný trénink vyžaduje zejména úplnou koncentraci, pravidelné dýchání a správný postoj, který zabrání případnému zbytečnému zranění.  Začínejte tedy pomalu a s rozmyslem. Pokud jste úplný začátečník, nestyďte se alespoň na úvod svěřit do rukou odborníka – trenéra.

Výhody cvičení s činkami

➡️ Pomůže při hubnutí

Nestačí jen úprava stravy a kardio, zaměřit se musíte i na budování svalové hmoty, protože stále platí, že čím více svalů máte tím více se vám podařilo spálit tuku. Činky jsou při hubnutí prostě tou správnou volbou.

➡️ Lepší tělesná kondice

Je to tak, a uvědomíte si to právě tehdy když vás začnou trápit během běžné denní aktivity. Silový trénink s činkami vám doopravdy pomůže k dokonalé postavě. Efektivně taky zabojujete s obezitou, cvičení pomáhá předcházet chorobám srdce a cév, artritidě, osteoporóze ale i takové cukrovce.

➡️ Cena a ušetřený čas

Jasnou výhodou je i úspora peněz a vašeho drahocenného času (ušetříte čas, který byste jinak strávili cestou do posilovny a zpět). Plusem je samozřejmě i široké spektrum produktů. Jsou nenáročné na používání a také skladování.

💡 Činky bývají z různých materiálů…

Činky jsou vyrobeny opravdu z různých materiálů. Proto se před jejich nákupem zastavte a zamyslete. Teprve začínáte cvičit? To znamená, že určitě budete chtít postupně zvyšovat závaží. Můžete si tedy pořídit levnější plastové či pryžové, do kterých nemusíte až tak investovat, ale stále budete muset dokupovat nové a staré bude nutné někomu posunout aby doma nepřekážely. Nebo naopak zainvestujte (doporučuji) a kupte si rovnou činky s měnitelným závažím, které budete používat opravdu dlouho.

Základní rozdělení činek

druhy činek pro domácí použití

Činky rozdělujeme do několika kategorií. Kromě použitého materiálu i podle účelu a výhod, které s sebou přinášejí.

💪🏼 Jednoruční činky

Takže jednoručky, jako je familiárně nazýváme, jsou tím nejzákladnějším posilovacím nástrojem. Při jejich výběru se zaměřte hlavně na materiál, celkové provedení a také váhu. Kvalitní činka je většinou litinová nebo chromovaná.

Ženy a sportovci atleti preferují většinou 1 pár lehčích činek pro dynamičtější cvičení (například ✅ 1 kg činky). Ti, kteří preferují více nabírání svalstva a potřebují častěji měnit váhu zas oceňují hlavně nakládací činky. Tyto jsou výrobci často označovány jako činkové sety jako například tento ✅ činkový nakladací set). Vy si také vybírejte činky a jejich váhu podle cvičení, při kterém je budete používat.

💪🏼 Obouruční činky

Už podle názvu je zřejmé, jak tuto činku třeba uchopit. Obouruční činky se využívají spíše na zvedání větších vah a tím i budování většího objemu svalstva a vývoj postranních kosterních svalů. Dnes najdete Obouruční ve dvou variantách a to olympijský a standardní. Rozdíl je v průměru nakládací části na kotouče. Olympijské činky mají průměr 50 mm, standardní dosahují polovinu z toho.

Olympijské činky mají průměr 50 mm v nakládací části na kotouče, poloviční průměr dosahují standardní činky. Pokud sportujete dlouhodobě a chcete zvedat už větší váhy, určitě doporučuji olympijský rozměr kvůli lepšímu přizpůsobení na dynamické zatížení.

💡 Podívej se na základní přehled olympijských a štandardních tyčí a setů na nakládání.

Obouruční olympijská činka

Olympijská tyč – obouruční činka pro vyšší váhy od 120 kg, která je tlustší v průměru…

💪🏼 Kettlebell či Vin-bell

Od ostatních činek se odlišují vzhledem a také tím, že pomocí nich posilujete maximálně efektivní horní část těla, zejména svaly rukou a zádové svalstvo. Dají se používat samostatně ale i v páru. Vyrábějí se v těch nejrozmanitějších hmotnostech, stačí si jen vybrat.

💡 Podívej se na ně v certifikovaném eshopu.

Kettlebell je nezbytnou součástí CrossFit tréninku (spojuje v sobě silové a kondiční cvičení). Díky němu si můžete zlepšit výkonnost při běhu, skoku, zlepšit koordinaci. Kettlebell (vin-bell) se také s oblibou využívá i při trénincích bojového umění.

Mezi nejoblíbenější v poslední době patří ergonomické kettlebely s vykrojeným tvarem, díky čemuž se předchází případným nepříjemným zraněním.

💡 Čti vše o Kettlebell a Vinbell v našem podrobném článku.

💡 Oblíbený kettlebell

klasický kettlebell

Oblíbenost Kettlebell a vin-bell stále roste a tyto činky jsou oblíbené v nejrozmanitějších tréninkových programech. Proč? Určitě je to kvůli jeho unikátnímu tvaru, širokému madlu a předsazenému těžišti. Jsou vhodné opravdu pro každého, 🚹 muže i 🚺 ženu, všechny ty, kteří chtějí snížit procento tuku v těle, budovat svalový objem, zvýšit své sílu a svalovou vytrvalost.

Pokud tyto činky hledáte na internetu, můžete do vyhledávače zadat tyto výrazy (všechny označují jedno a totéž): kettlebell, ironbell, girja…

Nejprodávanější Kettlebell mají kolem 4 kg (například ✅ od prodejce InSPORTline). Kettlebelly se jinak od modernějších vinbellů liší zejména povrchem. Vinbelly mají vinylový povrch a Kettlebell jsou celokovové.

Co je při výběru činek důležité?

Pokud se nechcete při koupi činek popálit hned při prvním nákupu, promyslete si, co vlastně chcete cvičit a hlavně co tím chcete dosáhnout.

 • pokud upřednostníte dynamičtější cvičení – vyberte si pár lehčích jednoručních činek (obchody se sportovními potřebami vycházejí dámám vstříc a proto u nich najdete i kategorie jako: činky pro ženy, ženské činky…)
 • na postupné nabírání svalstva – vybírejte činkové sety a nakládací činky, protože při nich můžete měnit jejich váhu kdykoliv podle potřeby
 • na posílení hlubší vrstvy svalstva, například kosterního – jsou vhodné zejména obouruční činky, při vyšší hmotnosti doporučuji olympijské osy s průměrem nakládací části o něco hrubším jako je tomu u standardních činek

Pro koho jsou činky určeny?

Toto posilovací nářadí je určeno opravdu každému a v každé věkové kategorii. Tréninky dětí a dorostu by však měly být vedeny pod dohledem odborníka, který dohlédne aby nedošlo k ovlivnění růstové fáze.

Pro ženy jsou vhodnější (a doporučují se i odborníky) spíše jednoruční činky s lehčí váhou pro dynamický trénink. Muži zase preferují činky, které jim pomohou k nabytí svalové hmoty. Zlatou střední cestu tvoří Kettlebell, které dostanete koupit v různých vahách (2-50 kg).

💡 Na konec dobrá rada: Pokud chcete postupně zvyšovat zátěž (což je tedy pravděpodobné) z cenového hlediska se vám vyplatí nakládací činky a činkové sety.

Jak cvičit doma

V případě, že chcete začít cvičit 🏋🏼♀️ a rozhodnete se, že to bude právě u vás doma, musíte si nejprve zvolit vhodné činky. Ty jsou výhodné zejména proto, že se dají dobře uskladnit a nejsou při tréninku až tak náročné na prostor (jako které samozřejmě nemluvím teď o olympijské čince). Při samotném cvičení se zaměřte na to:

 • abyste absolvovali pravidelné série a opakování
 • abyste viděli před zrcadlem (poskytne obraz o tom, zda je váš postoj správný či neděláte i jiné chyby při cvičení)
 • že pokud se přikloníte k tréninkem podle videí z internetu, to ještě neznamená, že si je můžete usnadnit nesprávným držením těla či chybným prováděním cviku (jasné, nikdo vás sice přitom nevidí, ale vy tak riskujete případné zranění a pokud i ne tak výsledek vašeho cvičení bude mít jen minimální efekt)

Trénink na ruce a prsa pro ženy s činkami

Svalstvo ramen věkem ochabuje přes množství úkonů, které denně rukama děláme. Pro zpevnění těchto partií u žen se doporučují lehčí jednoručky (například ✅ Půlkilové činky nebo ✅ 1 kg činky)

➡ Biceps

Postavte se vzpřímeně, vezměte si činky, spusťte ruce dolů, lokty jakoby opřete o kyčelní kosti a zvedejte činky pomalu s pravidelným dýcháním.

➡ Triceps

Podobný systém jako při cvičení s činkami na bicepsy, buď na lavici nebo na podložce na kolenou s podepřením ruky, která právě necvičí. Ruku s činkou držíme v rameni po celou dobu podél těla a spouštíme pomalu ohnutím v lokti a zpět.

➡ Prsa a ramena

Uložte se na podložku ležmo na záda a do rukou si vezměte činky. Předpažte a pak plynule roztvárajte ruky do upažení a následně se vracejte zpět.

Cvičení s kettlebell

Standardním cvikem při kettlebell je švih (swing).

 • činku držte obouruč, pro větší obtížnost cviku je pak jednoruční úchop nebo také cvičení podél vnější strany stehna
 • Kettlebell držte ve svěšených rukou mezi nohama, v mírném předklonu, ale s rovným hřbetem
 • krátkým pohybem mezi nohama ji přeneste za sebe
 • dalším krokem je předpažení vyrovnáním mírně ohnutých noh a opačným krátkým pohybem
 • opět spusťte činku mezi nohy a opakujte

Cvičení s obouručními činkami

Základním cvikem při obouručkách je mrtvý tah (ne, nepatří pouze do kategorie cvičení pro kulturisty). Pro ženy na začátek doporučuji obouruční činku bez přidaných závaží.

 • postavte se k čince s chodidly od sebe na šířku ramen, špičky chodidel směřují mírně ven
 • osa činky by měla procházet zhruba nad středem chodidel
 • předkloňte se a uchopte žerď činky oběma rukama nadhmatem (uchycením zvenku)
 • vypněte hrudník, ramena tlačte dozadu a dolů, spodní část zad zůstává zpevněná a v přirozeném zakřivení
 • stehna jsou v poloze rovnoběžné se zemí, měli byste pocítit zadní svalstvo
 • hlava při pohybu směřuje dopředu, pohled upierajte na bod na protilehlé stěně při vzpřímení ve výšce vašich očí
 • zhluboka se nadechněte a napněte tricepsy a tvrdě stiskněte břišní svaly
 • poklesnite v bocích a zatlačte paty do podlahy, holeně směřují kolmo dolů
 • zvedněte se vyrovnáním nohou a zpevněte svaly v cílové poloze
 • vydržte pár sekund a vraťte se do výchozí polohy

Rozcvička před cvičením

Je velmi důležitá. Je to prevence před zraněním. Bez důkladného rozcvičení a rozehřátí není vaše tělo na cvičení dostatečně připraveny. Měla by obsáhnout celé tělo, pak se více zaměřte na oblast, kterou chystáte cvičit.

 • začněte shora – a to rotací krku, pak následuje rotace spodní části zad, ramenních kloubů, loktů a zápěstí (každá rotace by měla trvat 30 až 60 sekund)
 • rozehřátí – také začněte svrchu, například tlačením hlavy proti ruce (při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným lepším prokrvením a zahřátím svalové partie), pro horní část těla postačí rozehřátí s kliknutími nebo zdvihy na hrazdě
 • rozcvičení nohou – účinné jsou dřepy a výpony s vlastní váhou po 3 série s 15 opakováními (ale to samozřejmě závisí i na úrovně pokročilosti trénujícího)
 • strečink po rozehřátí – základem strečinku je mírně natažení svalu postupnou metodou, kdy na závěr získáte maximum, můžete si ho přesunout až po cvičení

Časté otázky a odpovědi

Pokud začínáte s cvičením doma bez trenéra, v hlavě vám možná vyvstane množství otázek. Jak správně cvičit? Jak se nezranit? Je cvičení mužů vhodné i pro ženy a naopak? Jak dole s tukovými polštáři a jak docílit toho, že postava se pěkně vyrýsuje?

❓ Jsou obouruční činky vhodné i pro ženy?

Samozřejmě, že jsou, proč by neměli. Já vím, že mnoho začátečníků si myslí, že cvičení s obouručními činkami je akorát tak pro kulturisty, omyl. Právě s obouruční činkou cvičíte takzvaný mrtvý tah, díky kterému se získává pěkné pozadí milé dámy.

mrtvý tah pro ženy s obouruční činkou

❓ Jak si vybrat váhu mých činek?

Už jsem to v článku vzpomínala – je více kritérií, podle kterých si činky vybíráme. Váha se například odvíjí i od cvičení, které plánujeme provádět. Platí: čím dynamičtější cvičení, tím menší váha. Pro nabírání svalstva a pro zkušenější cvičence jsou vhodnější nakládací činky či činkové sety.

💡 Moje rada: pokud váháte, a nevíte si vybrat mezi dvěma různými váhami činek – vemte si tu lehčí. Ještě vždy se zátěž dá zvýšit technikou cvičení a případná vyšší váha (nebyly plně prozkoumány) vás může od cvičení někdy až odradit.

❓ Jak podpořím svou snahu o budování svalstva?

Chcete vědět jak, ale nejprve musíte vědět co to vlastně chcete budovat. Svaly jsou z pohledu cvičení tvořeny třemi základními typy svalových vláken: 1. pomalé, 2. rychlé a 3. velmi rychlé…

 • pomalé svalová vlákna (vytrvalostní) využívají jako zdroj energie tuk, jinak, při vytrvalostním tréninku se zvyšuje hladina kortizolu a proto pokud je tento trénink nadměrný, odbourává i svalovou hmotu (všimněte si například extrémně štíhlých vytrvalostních sportovců - například chodce na 50 km)
 • rychlé svalová vlákna využívají jako zdroj i tuky i cukry, budují se dlouhodobě a pomalu, jsou zdrojem funkční síly

Pro zvýšení objemu těchto svalů je nutný kombinovaný kondiční trénink zaměřenou na sílu, rychlost a vytrvalost. Na trénink se využívá olympijská tyč, cvičí se is vlastní vahou a využívají se také intervalové cvičení.

 • velmi rychlé svalová vlákna - jejich zdrojem energie jsou výlučně cukry, jsou to nejsilnější a nejrychlejší silové vlákna

Tyto svaly je nejvíce vidět právě na kulturistech. Budují se velmi rychle, a to hlavně kombinací náročného tréninku a cílené výživy. Pokud se však s tréninkem "sekne", svaly se ještě rychleji zmenší.

Po 30. roku života svaly začnou ubývat, zejména rychlé a velmi rychlé svalová vlákna. Proto je třeba se zaměřit právě na ně. Stimulace těchto vláken podporuje tvorbu růstového hormonu, někdy přezdívaného i hormonem mládí. Ten kromě podpory budování svalové hmoty podporuje i spalování tuků.

Existuje několik technik, které budování svalstva podpoří. Jednou z nich je i trénování nalačno, jehož účelem je podpořit katabolické procesy v těle. Důležitá je přitom i samotná intenzita cvičení, intenzivnější cvičení zapojuje rychlé svalová vlákna, které se pak budují velmi rychle, čímž se podpoří tvorba růstového hormonu.

‼️ Pozor:

 • při budování svalové hmoty platí pravidlo 80/20 – pouze 20% tvoří trénink a až 80% výživa
 • zaměřte se i na správný poměr makro a mikroživin pro intenzivnější podporu syntézy nových bílkovin (svalů) v těle a pro dostatek potřebných hormonů či prostaglandinů
 • dbejte na to, aby vaše strava měla správný poměr omega mastných kyselin, také dostatek nasycených tuků a bílkovin a méně sacharidů
 • nejlepším zdrojem výživných látek pro vás jsou: maso, vejce, ryby, mléčné výrobky z plnotučného mléka, zelenina, ořechy a semena, bobulovité ovoce

Mé zkušenosti s činkami + doporučení

Pro mě osobně už cvičení není jen o nabírání přitažlivých svalů. Jde mi o postupné získávání síly. Začínala jsem jen ve fitness studiu, ale teď už ne vždy je čas a vůle odejít například od rozpracovaného díla a proto jsem si pořídila jednoruční činky (tříkilové - pozor, pro úplné začátečnice a dynamické cviky je ale nedoporučuji). Doma preferuji statickejšie zpevňující cviky ve více opakováních (aniž si to sousedé pode mnou vůbec všimli - žiji v paneláku).

Činky beru jako investici, vyšší váhu nebudu potřebovat. Nemám ráda činky, které jsou nekvalitní a které rozpoznáte i tak, že vám špiní ruce a proto vždy volím co nejkvalitnější produkt od profi výrobce a dodavatele. Setkala jsem se is tím, že zejména začátečníci si vybírají první činky z bazarů či přinejlepším z hypermarketů (Tesco, Lidl, Kaufland). Přitom však v sportovních obchodech se dají najít perfektní ergonomické činky minimálně za stejnou, ne-li ještě nižší cenu a s dvouletou zárukou.

💡 TIP na produkt - Chromová činka Crossteel 4 kg
Chromová činka inSPORTline Crossteel 4 kg
✅ jednoručka s ergonomicky tvarovanou rukojetí
✅ protiskluzové vroubkování
✅ chromové zpracování

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Velký přehled činek (+ cena a kde koupit)

K dispozici máte nepřeberné množství druhů tohoto stále populárního nářadí na cvičení, proto vám přináším pár tipů na činky, které jsou kvalitní a pocházejí od ověřených výrobcem a koupíte je v profesionálním eshopu s výbornými, často akciovými, cenami, širokým sortimentem a maximálně prozákaznickým přístupem.

Lehčí jednoruční činky pro dynamičtější cvičení

Chcete cvičit s lehčím závažím a upřednostňujete dynamičtější cvičení jako je například aerobik? Výborné při tomto typu cvičení je to, že během něj aktivně zapojujete všechny svaly. Vybírejte tedy z lehčích činek, které jsou na tento druh tréninku jako stvořené:

názevNevýhodyprodejcecena
Chromová činka inSPORTline Crossteel 4 kg
Chromová činka inSPORTline Crossteel 4 kg
✅ jednoručka s ergonomicky tvarovanou rukojetí
✅ protiskluzové vroubkování
✅ chromové zpracování
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

719 Kč
Chci vědět víc

Nakládací činky, činkové sety s variabilní hmotností

Chcete získat na objemu a rozvinout vaši sílu? Potřebujete zpevnit a "nabrat" na horní části těla? Variabilita závaží na vašich činky je tedy vaše priorita. Vybírejte tedy z jednoručních činek a setů, jejichž váhu můžete měnit podle vašich představ:

názevNevýhody and Určeníprodejcecena
Jednoruční nakládací činkový set inSPORTline DBS2181 2 x 3-10 kg
Jednoruční nakladací činkový set 2x10 kg
✅ činky s váhou od 3 kg až do 10 kg
✅ plastová úprava, která je vhodná do domácnosti
✅ plastové objímky
✅ možnost naložení vlastního závaží
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

1 290 Kč
Chci vědět víc
Nakládací jednoručky inSPORTline 2x 3-10 kg - AKCE
Nakládací jednoručky inSPORTline 2x 3-10 kg – AKCE
➡️ univerzální a cenově dostupný set dvou nakládacích činek
✅ protiskluzový úchop
✅ bezpečnostní objímky
✅ závitová osa
✅ vhodné pro domácí cvičení
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

2 090 Kč
Chci vědět víc
Jednoruční nakládací činkový set inSPORTline 3-18 kg - AKCE
Jednoruční nakládací činkový set inSPORTline 3-18 kg – AKCE
➡️ univerzální a cenově dostupný set nakládacích činek
✅ seříznutá hrana kotoučů pro vyšší stabilitu při ukládání
✅ protiskluzová úprava
✅ závitová osa
✅ nastavení různé hmotnosti
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

1 290 Kč
Chci vědět víc

Obouruční činky a nakládací obouručky

Chcete získat nejen na objemu svalstva ale posílit i vaše vnitřní - kosterní svaly? Je pro vás momentálně nejdůležitější získat sílu a vytvarovat tělo? Obouruční činky jsou v tomto TOP nářadí. Li například variabilnější Obouruční, která je vhodná i pro velké váhy? Vyberte si olympijskou tyč.

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Činkový set v kufru inSPORTline 50 kg
Činkový set v kufru inSPORTline 50 kg
➡️ set tvořený dvěma osami, jednou vzpěračskou tyčí, 14 kotouči a bezpečnostními objímkami
✅ komplexnost a variabilita setu
✅ set obsahuje: 14 kotoučů, 2 hřídele, 1 vzpěračská tyč, průměr 30 mm, ocelové kotouče, plastový kufřík
✅ max. hmotnost 50 kg
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

5 390 Kč
Chci vědět víc
Sada činek se stojanem Marbo Sport MP-S206
Sada činek se stojanem Marbo Sport MP-S206
➡️ profesionální vybavení do každé posilovny
✅ atraktivní design, povrch odolný proti korozi
✅ součástí jsou kvalitní chromové činky, stabilní konstrukce
✅ každá část stojanu je chráněna speciální povrchovou úpravou proti korozi
✅ je vyloučeno převrácení stojanu nebo jeho mechanické poškození
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

32 990 Kč
Chci vědět víc

Kettlebell a vinbell činky

V současnosti jedny z nejoblíbenějších činek. Velmi často se s nimi můžete setkat v posilovnách v rukou trenéry a jejich cvičenců. Do domu si můžete pořídit jakékoliv i klasické Kettlebell, do bytu spíš doporučuji ty s pískem (nebudete dráždit sousedy). Chcete-li postupně zvyšovat váhu - zaměřte se na kettlebell sety, které vás nakonec vyjdou i nejlevněji.

názevNevýhodyprodejcecena
Činka inSPORTline Vin-Bell 8kg - AKCE
Činka inSPORTline Vin-Bell 8kg – AKCE
✅ jednoruční činka o hmotnosti 8 kg
✅ ve tvaru zvonu s cementovou náplní
✅ ergonomická rukojeť
✅ příjemný povrch
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

479 Kč
Chci vědět víc

Fitness pomůcky do domácnosti - čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnovaného výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..