Kterou Bench press lavici si vybrat domů? + TIPY jak na ní správně cvičit

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 1

Bench press lavice, respektive cvičení na tomto stroji patří mezi silové cvičení zaměřené na posilování a zpevnění velkého prsního svalu a také podpůrných svalů hrudníku a ramen. Při tomto druhu tréninku je cvičící vleže na zádech na bench lavici a spouští se zátěž směrem k hrudníku. Následně se závaží zvedá do pozice vyrovnaný rukou nad hrudníkem. Bench press patří do cviků v silovém trojboji a při kulturistice.

V posilovnách jsou bench press lavice většinou plně obsazené muži. Poloha vleže zmenšuje zátěž na páteř při požadovaných výsledcích. Při vyšších vahách závaží je však vhodné požádat o dopomoc, abyste se vyhnuli zranění. Bench lavice jsou však dodávány bez závaží, které si umíte u prodejce přikoupit.

💡 TIP na produkt - Bench lavička Body-Solid GDIB46L
Bench lavička Body-Solid GDIB46L – AKCE
 • kombinovaná posilovací lavice
 • 6 pozic pro cvičení
 • velmi jednoduše nastavitelná
 • Leg Developer pro předkopávání a zakopávání nohou součástí

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si koupit bench press lavici?

Chcete posilovat hrudník a ramena v pohodlí domova? Nebaví vás čekat v řadě na lavici v posilovně, protože je stále obsazená? Pokud vás bolí záda při standardním cvičení s činkami vestoje nebo vsedě, doporučuji bench press lavici. V poloze vleže ho nezatěžujete v takové míře a můžete si vybrat cvičení s olympijskou tyčí nebo s Obouruční. Pokud máte doma prostor pro cvičební náčiní, pořiďte si bench press lavici domů a ještě i ušetříte.

Výhody

 Pokud máte problém při klasických klicích či zvedání činek ve stoje nebo v sedě, lavice na bench press je pro vás ideálním řešením.  Navíc tím, že ji máte doma, si můžete kdykoliv zacvičit bez ohledu na to, zda máte příliš mnoho času nebo málo. Takto ušetríto množství času, který byste museli strávit přesunem do nejbližšího fitness centra. Vyhnete se také zvídavým pohledem dalších cvičících.

Bench press lavice doma

Bench press nepatří jen do posiloven a do klubů, cvičit můžete i doma.

Co je při výběru bench press nářadí důležité?

Pokud vybíráte vhodný bench press kit nebo jen lavici, promyslete si, jaké jsou vaše finanční možnosti, zdravotní stav a tréninková pokročilost a určitě nezapomeňte na vaši výšku a váhu. V popisu produktů je i definována maximální váha i se závažím, co je opravdu potřeba brát v úvahu.

Důkladně zvažte, zda vám vyhovuje šikmá bench press lavice nebo rovná. Vhodnou profesionální bench press lavicí je ✅ Leg Press Marbo.

Navzdory na první pohled lákavému řešení zakoupení bench press lavice z Bazoše nebude tento způsob vůbec levný. Buď si připlatíte za kurýra, který vám s tím nijak nepomůže nebo to vyřešíte koupí u prodejce, který vám poskytne záruku na zařízení, montážníka a servis. Navíc cvičením doma na novém zařízení máte hygienickou bezpečnost a garanci kvality.

Pro koho je bench press lavice určena?

 Bench press lavice je vhodná nejen na klasické cvičení s Obouruční či jednoručkami.  Využít ji můžete při více druzích cvičení. Primárně je však určena na procvičování ramen, bicepsů a se závažím. Bench press lavice je řešení pro ty, kteří mají problém s cvičením na hrazdě nebo ve stoje a navíc chtějí cvičit doma. Pokud jste úplný začátečník, doporučuji vám konzultaci s trenérem a návštěvu fitness centra.

Jak cvičit na bench press lavici správně?

Jak jsem se zmiňovala výše, pro začátečníky doporučuji konzultaci tréninku s odborníkem. Dokonce, pokud ještě nemáte rozhodnuto ohledně výběru stroje, trenér vám poradí při výběru toho správného. Při tréninkové konzultaci si můžete domluvit i individuální tréninkovou hodinu, kde se dozvíte všechny tipy a triky, jak správně cvičit bench press.

Pokud se tomu chcete úplně vyhnout a hned si ho zakoupit, pusťte si alespoň několik odborných videí správnou techniku cvičení případně se inspirujte postupem na obrázku.

Bench press - jak správně cvičit

Při cvičení dbejte na dodržování správné techniky bench press.

Při klasickém bench press je trénující vleže na zádech na lavici a spouští se zátěž směrem k hrudníku. Následně se Obouruční zvedá do pozice vyrovnaný rukou nad hrudníkem.

Rozcvička před cvičením

Bench press lavice je určena na posilování prsních svalů a ramen, a tudíž rozcvička by měla tuto oblast rozehřát. Příprava na trénink je stejně důležitá, ne-li důležitější než samotný trénink.  Kvalitní rozcvička by měla obsáhnout celé tělo, ale zaměřte se zejména na rozcvičení rukou a ramen. 

 • Rozcvička svrchu dolů obsahuje rotaci. Rotujte hlavu v krku do jedné i druhé strany, každá rotace by měla trvat půl až celou minutu. Následuje rotování v pase s rukama v bok s předklony a záklon. Následuje rotace ramenních kloubů, loktů a zápěstí. Pro rozcvičení a rozehřáté nohou také použijte rotaci - nejdříve v kotnících, pak v kolenou a na závěr v bedrech do jedné i druhé strany.
 • Warm-up - také začněte svrchu např. tlačení hlavy proti ruce, protože při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným prokrvením a zahřátím svalové partie. Pro rozehřátí můžete využít běh na místě trvající jednu minutu.
 • Strečink po rozehřátí - natahování presuňteaž po cvičení. Pomalu natahujte svaly nohou tak, abyste postupně získali své maximum.

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Bench press lavice nepatří mezi nejlevnější cvičební zařízení, avšak její využití lze modifikovat. Pokud si vybíráte svou první lavici, vězte, že závaží není součástí balení. Jak si však vybrat tu správnou?

❓Na co všechno se dá použít bench press lavice?

Pokud si zakoupíte vertikální bench press lavici případně takovou, která má více úrovní polohy, můžete ji využít i na cvičení nohou se závažím při lehu na břiše. Také můžete posilovat tricepsy při zvedání závaží (většinou jednoručky) vkleče na lavici podpírající se druhou rukou.

Vše záleží i od vaší kreativity. Pokud máte polohovatelnou lavici, víte se zaměřit na různé svalové partie ramen a hrudníku.

❓Co je lepší - vertikální nebo šikmá bench press lavice?

Modifikovaný bench press na vertikální tlačení závaží je také alternativa. No pokud máte problémy s páteří, vysloveně ho nedoporučuji. Při vertikální bench press lavici je zátěž soustředěna i na záda, takže zvažte své možnosti. Zároveň tento typ vertikální bench press lavice je účinnější na procvičování žádoucích partií ramen a hrudníku.

Doporučuji ji však pro pokročilejší, kteří ovládají správnou techniku cvičení a vědí procítit každý sval při cvičení. Pokud mezi ně patříte, vyzkoušejte polohovatelnou ✅ Bench press lavici LKM715.

Mé zkušenosti a doporučení

Když mě moje trenérka posadila na bench press lavici, nebyla jsem velmi nadšená. Měla jsem dojem, že tento typ stroje patří ke kulturistovi a ne k ženám. Vyzkoušela jsem cvičení s jednoručkami, později s olympijskou tyčí. Po měsíci byly viditelné výsledky, moje ruce zpevnily, ztratila se původní ochablost a tak jsem o tom zmínila manželovi. Ten mi navrhl, jestli bychom si takový stroj nezadovážili i domů. Po dnech konzultací a vybírání jsme se nakonec rozhodli pro ✅ Bench press lavici Olympic od ověřeného prodejce inSPORTline

💡 TIP na produkt - Bench press lavice Olympic
Bench press lavice inSPORTline Olympic
 • nastavitelný stojan
 • odkládání činek
 • posilovač nohou
 • z kvalitního a pevného materiálu
5 190 Kč

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Velký přehled bench press lavic (+ cena)

Jelikož v nabídce internetových obchodů je na prodej množství druhů bench press lavic, připravila jsem přehled ověřených a nejprodávanějších produktů v dobré ceně a určených nejen pro domácnost ale i pro fitness centra. Profesionální stroje jsou finančně náročnější a vyžadují i větší prostor. Najdete zde popis výhod, určení a kde je koupit výhodně a za jakou cenu.  Doporučuji vám eshopy s nejlepšími cenami a zároveň širokým sortimentem. 

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Rovná lavice - tlak na prsa inSPORTline LKM715
Rovná lavice – tlak na prsa inSPORTline LKM715
➡️ profesionální i domácí využití
✅ rovná lavice s možností polohování
✅ nosnost 150 kg
✅ určeno pro kotouče s průměrem 30 mm
✅ příčně úchopy
✅ 2 odkládací trny
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

6 590 Kč
Chci vědět víc
Bench lavička Body-Solid GDIB46L - AKCE
Bench lavička Body-Solid GDIB46L – AKCE
➡️ Maximální zatížení: 455 kg
➡️ vhodné pro domácí, klubové a hotelové posilovny
✅ kombinovaná posilovací lavice
✅ 6 pozic pro cvičení
✅ velmi jednoduše nastavitelná
✅ Leg Developer pro předkopávání a zakopávání nohou součástí
✅ výškově nastavitelný stojan na činku
✅ rozteč pro použití olympijské tyče
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

11 090 Kč
Chci vědět víc
Leg press Marbo Sport MS-U106
Leg press Marbo Sport MS-U106
➡️ stanice na leg press i dřepy
✅ robustní konstrukce
✅ pohodlné a odolné polstrování
✅ dlouhá životnost díky práškové úpravě povrchu
✅ nosnost 350 kg
✅ vhodné pro klubové i domácí použití
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

23 590 Kč
Chci vědět víc

Fitness pomůcky do domácnosti - čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnovaného výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře

Důkladně zvažte, zda vám vyhovuje šikmá bench press lavice nebo rovná. Vhodnou profesionální bench press lavicí je ✅ Leg Press Marbo. ??? Ahaaa…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..