Gymnastický míč a balanční podložka na efektivní cvičení a rehabilitaci v domácnosti – pro těhotné, děti i seniory

Erik Havlík Téma 8. července 2021 0

Gymnastický míč na cvičení patří mezi vyhledávané doplňky na efektivní trénink při hubnutí. Kromě toho je cvičení na míči efektivně na zlepšení stability, držení těla a vypracování břišních svalů. Gymnastické míče se vužívajú i při rehabilitačních trénincích ke zlepšení koordinace, posílení svalů zad a ke zvýšení pohyblivosti kloubů a kostí.

Cvičení na míči efektivně působí na zvyšování kondice. Cvičit na ní může každý bez ohledu na pokročilost trénujícího či jeho váhu. Výhodou je množství různých cviků, které můžete provádět byť i každý den.

💡 TIP na produkt - Gymnastický míč Top Ball
Gymnastický míč inSPORTline Top Ball 65 cm
 • je součástí preventivních cvičení i léčebné rehabilitace dětí a dospělých
 • vhodná i na cvičení v těhotenství
 • působit na hluboký stabilizační svalový systém
 • přijatelná i pro seniory
 • skvělá alternativa k statickému sezení na kancelářských židlích
 • proti předčasnému vzniku osteoporózy

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

 

Proč si koupit gymnastický míč domů?

Cvičení na míči je levné a dostupné řešení na cvičení zejména v pohodlí domova. Míče jsou oblíbené u všech věkových kategorií bez ohledu na pokročilost. Na míči můžete procvičit všechny svalové partie, vše závisí na vybavení míče a od vaší kreativity.

Přestože ji nesložíte tak jednoduše, je to opravdu Unverzální pomocník při cvičení, zejména pokud máte problémy s klouby. Gymnastický míč tlumí nárazy, a tedy nezatěžuje ve velkém vaše klouby. Tento fakt ocení i senioři a budoucí maminky.

Pokud jste absolvovali kurz cvičení nebo pár hodin profesionálního tréninku na míči, nic vám nebrání cvičit doma. Proč si ji však zakoupit domů ke vám? Pokud nemáte čas na zdlouhavé přesuny do fitness centra, můžete cvičit na míči i při sledování oblíbené relace. Pocítíte příliv energie, zvýší se schopnost koncentrace a jednodušší budete večer usínat.

Výhody

 Pokud už máte dost přeplněných posiloven a neustálého honění času, abyste mohli cvičit, je pro vás domácí trénink na míči to pravé.  Na jedné straně se nemusíte nikam přesouvat, což vám šetří čas i peníze a vyhnete se davem lidí. Navíc cvičení na míči je součástí rehabilitace a šetří vaše klouby. Cvičit můžete i při poslechu dobré hudby či sledování oblíbeného televizního programu.

gymnastický míč - využití

 

Co je při výběru míče důležité?

Pokud vybíráte vhodný gymnastický míč, zaměřte se na výbavu, její velikost, kvalitu provedení a doporučení prodejce. Jsou levnější a dražší varianty. Ty dražší jsou vybavenější a zvládají i častější manipulaci a vyšší váhu cvičícího. Takový míč (např. ✅ Gymnastický míč Top Ball 75 cm) patří mezi ty větší a je vhodný pro cvičení, ale i jako náhrada za židli. Navíc vás potěší i cena 539 Kč.

Dnes už takovou gymnastický míč zakoupíte za cenu několika vstupů na hodiny s trenérem. Navíc nemusíte nikam chodit, abyste si zacvičili. Kromě klasických cviků, můžete míč využívat i jako oporu při standardních cvicích na břicho. Je vhodná i jako náhrada za křeslo či kancelářskou židli. Kromě cenové dostupnosti je to opravdu účinné náčiní na získání vyformování těla. Různé diskuse na Heuréce či na stránce prodejce Insportline vás o tom přesvědčí.

 

Pro koho jsou gymnastické míče na cvičení určené?

Plánujete shodit nějaké to kilo? Čekáte přírůstek a bolí vás kříže? Patříte k věčně zaneprázdněným lidem a nevíte se dostat do fitness centra? Přemýšlíte, jak vyformovat své tělo a přitom chránit své klouby? Chcete zlepšit kondici nebo zdravotní stav? Gymnastické míče na cvičení jsou tedy právě pro vás. Nedoporučuji ji však lidem, kteří mají problém s pohyblivostí a motorikou.

 

Jak cvičit na míči?

Cvičení na míči doma i bez instruktáže je jednoduché. Je několik Youtube videí, kde si můžete techniku odkoukat.

gymnastický míč - cviky, jak cvičit

Pomáhá jako odpružení při několika druzích základních cviků jako:

Stačí poctivě cvičit 30 minut 3krát týdně a do měsíce vidíte první výsledky. Cvičení díky míči příliš nezatěžuje vaše klouby.

Oblíbený je úchop gymnastického míče chodidly. Z vleže na podložce na zádech uchopte míč pevně mezi kotníky. Nohy s míčem zvedněte tak, že svírají pravý úhel, hlavu a horní část trupu zpevněte a mírně zvedněte z položky, ruce jsou pevně natažené podél těla. Břicho stáhněte, když zvedejte hlavu a trup mírně vydechněte. Zacvičte tento cvik s míčem 15 – 20-krát.

 

Gymnastický míč – cvičení pro těhotné

Cvičení v těhotenství dnes není žádnou raritou. Takto se budoucí maminky připravují na porod. Benefitů je mnoho, od minimalizace těhotenských nevolností přes snížení rizika cukrovky až po pomoc se správným držením těla.

Cvičení na míči v těhotenství

Gymnastický míč je skvělým fitness doplňkem na cvičení v těhotenství.

 

➡️ Uvolnění páteře:

 • sedněte si na míč rozkročmo s celými chodidly na podlaze
 • narovnejte záda a dýchejte pravidelně
 • položte dlaně na stehna
 • teď pomalu a plynule zaokrouhlete záda do předklonu a dotkněte se rukama země
 • hlavu držte zároveň s páteří
 • ve spodní poloze vydržte pár minut a vraťte se do úvodní polohy

➡️ Hýždě a pánev:

 • lehněte si zády na podložku s rukama vedle těla a nohy položte na míč tak, abyste ji měli pod lýtky
 • s výdechem zvedejte pomalu pánev nahoru, s nádechem dole
 • cvičte plynule a pomalu
 • konzultujte is odborníkem

 

Gymnastický míč a cvičení pro děti

Gymnastické míče jsou ve velkém skvělým fitness doplňkem na cvičebních hodinách pro děti.   Vhodné jsou zejména při diagnóze skoliózy nebo různých jiných onemocněních páteře.   Takovým tréninkem si dítě buduje zádové svalstvo, a tím se podporuje správné držení těla. Míč se vuyžíva i při rehabilitaci a navíc je to pro děti velká zábava.

Cviky pro děti na gymnastickém míči

Cvičení na gymnastickém míči je pro děti velkou zábavou a navíc podporujete zdravý vývoj dětské páteře

 

➡️ Jednoduchý cvik na páteř a kříže pro vás a pro děti:

 • Cvik je vsedě rozkročmo na míči s chodidly pevně na zemi. Posun pánví a míčem mírně doprava s tím, že hlava by měla zůstat ve výchozí poloze. Zde je třeba vydržet 5 sekund. Návrat zpět a posun pánve a míče doleva. Opakujte 10 krát.
 • Cvik je opět rozkročmo na míči. Upažte ruce, chvíli v této poloze vydržte, upažení posuňte do strany tak, aby levá ruka byla vzadu, jako by za zády a pravá vpředu před vámi. Návrat do původní polohy a totéž i do druhé strany.

Pro děti je vhodnější menší – dětský gymnastický míč i kvůli jejich výšce. Pro průměrně vysokého školáka na prvním stupni vyhovuje inSPORTline Top Ball, která má průměr 55 cm.

 

Rozcvička před cvičením na míči

Před každým tréninkem je třeba připravit tělo na výkon. Pokud plánujete intenzivnější trénink na míči, určitě nevynechávejte rozcvičku. K rozcvičení svého těla můžete využít míč.

Rozcvička na míči

 • míč držte nad hlavou a plynule se naklánějte do stran.
 • Totéž opakujte iv tureckém sedu.
 • Usedněte do tureckého sedu a položte míč před sebe asi 30 cm od kolen, natáhněte se za ní, položte na ni dlaně a zaokrouhlete záda. Hlavu držte v jedné linii s rukama. Následně se narovnejte.
 • Sedněte si na míč s celými chodidly na podlaze. Podepřete se rukama za zády položenými na míči a pomalu se houpejte.

 

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Zvažujete koupi gymnastického míče na cvičení? Máte problémy s páteří či čekáte miminko? Přemýšlíte nad tím, zda si nemůžete nějak ublížit při cvičení na míči? Pokusím se vám na otázky odpovědět.

 

❓Čo musím dodržovat při cvičení v těhotenství?

Máte míč a čekáte miminko a chcete cvičit. Já vždy doporučuji konzultaci s odborníkem, a tedy lékařem a trenérem, který je zaměřen na cvičení pro těhotné. I zkušeného trenéra však musíte informovat o všech odchylkách vašeho zdravotního stavu během těhotenství. Absolutně nevhodné jsou všechny anaerobní cvičení. Ačkoliv cviky pro těhotné na míči jsou poměrně jednoduché, nezapomínejte na rozcvičku, protože vaše tělo se během těhotenství zpráva jinak. Určitě doplňujte tekutiny a při jakékoliv bolesti či únavy a malátnosti přestaňte cvičit.

 

❓Ako si vyformovat tělo na míči?

Míč není jen na cvičení lehčích cviků. Díky ní si umíte vyformovat tělo. Pro ty náročnější jsou zde cviky, díky kterým uvidíte výsledky na svém těle poměrně rychle. Na posílení celého těla je vhodný střídavý zdvih nohou z klikové polohy na míči.

Střídavý zdvih nohou z míče:

 • Tento cvik trochu připomíná kliky. Nohy se opírají bércem o míč, na natažených rukou je celá váha těla.
 • Narovnejte se a hmotnost a těžiště přeneste na jednu nohu a druhou zvedněte nataženou směrem vzhůru.
 • Zvednutou nohu položte zpět na míč a zvedněte vzhůru druhou nohu.
 • Cvik zacvičte každou nohou 12 – 15-krát.

Velmi oblíbené jsou v současnosti alternativy k míčům, které najdete zejména ve fitness centrech. Jsou to balanční podložky s úchyty na efektivní procvičení celého těla.

💡 TIP na produkt - Balanční podložka Dome Advance
Balanční podložka inSPORTline Dome Advance
➡️ vhodná pro aerobní a balanční cvičení
➡️ vhodné i na rehabilitaci
✅ využití ze dvou stran - široké spektrum cviků
✅ přispívá k rozvoji koordinace pohybu a schopnosti udržet rovnováhu
✅ posiluje svalové partie, uložené v hlubších vrstvách
✅ pomáhá při odstraňování bolesti zad i kloubů

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

 

Mé zkušenosti a doporučení

Po roce, během kterého jsem měla zakoupenou permanentku do posilovny, jsem se rozhodla cvičit doma. Kromě práce a cvičení jsem nestíhala téměř nic, přece jen přesun do fitness centra po pracovní době byl zdlouhavý. Na začátku bylo motivací hubnutí, dnes je to už formování postavy. Ve fitness centru mi ukázali cvičení s míčem, které již téměř denně praktikuji doma s ✅ Gymnastický míč Top Ball. Je to skvělý způsob, jak se odreagovat a navíc detekují zlepšení postavy, zejména vyrýsované břicho. Gymnastický míč je opravdu skvělý fitness pomocník, hodí se nejen na hubnutí a formování postavy, ale i na zlepšení celkové nálady a zdravotního stavu.

💡 TIP na produkt - Gymnastický míč Top Ball
Gymnastický míč inSPORTline Top Ball 65 cm
➡️ vhodná na různé cviky z vlastní vahou
➡️ pro těhotné maminky
➡️ na cvičení s dětmi
✅ ruční pumpa
✅ vhodná i na sezení za psacím stolem
✅ odolný materiál

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

 

⭐ Prodej a ceny

Stále oblíbenější cvičení na fit míčích zaujalo i výrobce domácích doplňků na cvičení. Kvalitní míč seženete za cenu měsíční permanentky do posilovny a cvičit můžete kdykoliv v pohodlí domova. V tabulce je přehled fit míčů a balančních podložek, které využijete v pohodlí domova. Oceníte je, zvláště pokud jste zaneprázdněn a nemáte čas na zdlouhavé přesuny do fitness centra. Přečtěte si popis výhod, určení a kde je koupit výhodně a za jakou cenu.  Doporučuji vám eshopy s nejlepšími cenami a zároveň širokým sortimentem. 

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Gymnastický míč inSPORTline Top Ball 65 cm
Gymnastický míč inSPORTline Top Ball 65 cm
➡️ vhodná na různé cviky z vlastní vahou
➡️ pro těhotné maminky
➡️ na cvičení s dětmi
✅ ruční pumpa
✅ vhodná i na sezení za psacím stolem
✅ odolný materiál
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

479 Kč
Chci vědět víc
Gymnastický míč inSPORTline Top Ball 75 cm
Gymnastický míč inSPORTline Top Ball 75 cm
➡️ vhodná na cvičení ale i jako náhrada za židli
➡️ posílení vnitřních stehen, zad a břicha
➡️ vhodná v těhotenství na úlevu od bolestí zad
✅ jednoduché nafouknutí a vyfouknutí
✅ vyšší nosnost
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

539 Kč
Chci vědět víc

Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..