Test nejlepších rotopedů za rok 2024 – porovnání parametrů a recenze + TIPY jak vybrat rotoped

Petra Lyžičiarová Téma
8. července 2021 0

Rotoped patří k velmi oblíbeným strojem na cvičení, protože si na něm výborně zacvičí kardio i člověk, který nemá příliš v lásce například běhání na běžeckém pásu či cvičení na stepperu nebo eliptickém trenažéru. V případě, že si chcete koupit rotoped, no nevíte, jaký model byste si měli pořídit, v článku vám poradíme. Vybrali jsme TOP 5 nejžádanějších rotopedů, porovnali jsme jejich parametry a podívali jsme se i na to, jaké s nimi mají lidé zkušenosti a jak je hodnotí recenze. Samozřejmě vám také řekneme, podle čeho si vybrat ten nejlepší rotoped a jaké sledovat parametry. Pojďme se tedy podívat na ty nejlepší rotopedy určené pro domácí cvičení.

Jak si vybrat rotoped

Možná si myslíte, že na výběru rotopedu nebude nic těžké. Opak je však pravdou, protože na trhu dnes najdete rotopedy s různými parametry a funkcemi. Proto byste si před koupí tohoto stroje na cvičení měly odpovídat několik základních otázek:

  • kdo bude rotoped využívat
  • jak často ho bude využívat
  • jaký máte rozpočet
  • co od něj očekáváte

Pokud jste jen příležitostný sportovec a rotoped budete využívat jen občas, nepotřebujete, aby měl tolik funkcí jako rotoped pro sportovce tělem i duší. Nicméně ať už budete tento stroj využívat pravidelně nebo sporadicky, měl by mít pohodlné sedadlo a také by měl vyhovovat i vaší výšce. 

💡 Základní rady při koupi nejlepšího rotopedu

jak si vybrat rotoped

Při výběru rotopedu se neunáhlete

Při výběru rotopedu, který bude co nejlépe vyhovovat vaším požadavkům, byste měli sledovat několik věcí. Tady je máme:

  • bolestem zad předejdete výběrem rotopedu určeného pro vaši výšku
  • dbejte o to, aby bylo sedadlo posuvné nejen nahoru a dolů, ale i dopředu a dozadu
  • řídítka by měly také dát zvednout a sklopit tak, aby se vám sedělo co nejpohodlněji
  • pokud budete cvičit déle než jen 20-30 minut, vyberte si pohodlné sedadlo, které vám neotlačí zadek
  • promyslete si, jaké funkce potřebujete, aby váš rotoped měl
  • pokud budete cvičit častěji než jen párkrát měsíčně, investujte do kvalitního stabilního rotopedu, který vydrží déle

💡 TIP: Pokud chcete, aby se vám během cvičení na rotopedu sedělo maximálně pohodlně, vyberte si model s gelovým sedadlem nastavitelným nahoru a dolů, ale i dopředu a dozadu.

Předpokládáme, že chcete, aby vám váš rotoped sloužil co nejdéle, ale pro to je třeba i něco udělat. Měli byste se o svůj stroj pravidelně starat – utírejte z něj prach, ale i pot po každém cvičení a také utahujte šrouby. Díky tomu budete svůj rotoped nejen déle používat, ale bude vám i pohodlnější a lépe sloužit.

žena cvičí na rotopedu

Nejlepší rotoped disponuje gelovým sedadlem

 

Jaké parametry sledovat

Je možné, že při rozhodování o tom, který je ten nejlepší rotoped pro vás, se setkáte s různými testy, recenzemi a zkušenostmi, ale i odbornými pojmy a parametry.

➡️ Co tedy při koupi rotopedu sledovat as čím se můžete setkat?

  • typ rotopedu – manuálně ovládané rotopedy jsou sice levnější, ale také méně komfortní. Ve srovnání s nimi jsou dražší počítačem ovládané rotopedy vybaveny širokou škálou programů.
  • rám – všímejte si jeho nosnost, ale také ergonomii a celkový design
  • zátěžové kolo – hmotnost zátěžového kola se pohybuje v rozmezí od 4 do 10 kg, přičemž vyšší hmotnost kola vám zajistí efektivnější cvičení, protože chod rotopedu bude plynulejší
  • brzdný systém – magnetický brzdný systém se postará o tichý a plynulý chod rotopedu, ale o něco lepší je indukční brzdný systém
  • sedadlo – kromě pohodlí, o které se postarají anatomicky tvarované a gelové sedadla, je důležitá i možnost nastavit jej dopředu a dozadu, ale i nahoru a dolů
  • počítač – běžné modely disponují počítači, které měří rychlost, vzdálenost a čas, ty lepší modely jsou vybaveny i snímačem tepové frekvence, či měřením spálených kalorií, případně si pomocí počítače můžete nastavit i profil trasy
  • všímejte si také – hlučnost, skladnost, transportní kolečka, možnost připojení hrudního pásu, rozšířené funkce a doplňky

➡️ Obecně platí při výběru rotopedu tato pravidla:

  • nejlepší brzdný systém je indukční
  • nejlepší sedadlo je gelové s možností nastavení nahoře i dole, ale také dopředu a dozadu
  • nejlepší je elektronické ovládání zátěže
  • o tom, který je nejlepší typ, rozhodují požadavky konkrétního uživatele
Rotop

Všímejte si nejen design, ale také funkčnost

 

TOP 5 nejlepších rotopedů 2024

Věříme, že jste se již zorientovali v tom, jaké parametry si před koupí rotopedu máte všímat. My jsme pro vás vybrali 5 nejlepších domácích rotopedů za rok 2024 podle oblíbenosti a podívali jsme se na to, jaké jsou na ně recenze, ale také jsme porovnali jejich parametry.

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
1.
Rotoped inSPORTline inCondi UB60i
Rotoped inSPORTline inCondi UB60i – AKCE
➡️ na domácí cvičení
➡️ nosnost do 150 kg
✅ výborná stabilita a pohodlné sedadlo
✅ obsahuje množství programů včetně HRC programu
✅ zajímavá aplikace na virtuální procházku
✅ možnost sdílet výsledky na sociálních sítích
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

16 490 Kč
Chci vědět víc
2.
Rotoped inSPORTline Klegan
Rotoped inSPORTline Klegan
➡️ manuálně ovládaný rotoped vhodný do domácnosti
➡️ 8 stupňů zátěže, které se mění pomocí regulačního šroubu
➡️ určen i seniorům
✅ manuální ovládání, snímače tepu v rukojetích
✅ přehledný displej, pohodlné sedlo
✅ protiskluzové madla
✅ snímače tepu v rukojetích
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

7 790 Kč
Chci vědět víc

 

1. inSPORTline inCondi UB40i

Rotoped inSPORTline inCondi UB40iPokud hledáte elektronicky ovládaný rotoped s dobrým poměrem kvality a ceny, model inSPORTline inCondi UB40i by mohl splňovat vaše představy. Je ergonomický a uživateli poskytuje bohatou funkční výbavu. Představme si ho tedy blíže.

➡️ Parametry

Nosnost tohoto rotopedu je 150 kg a jeho zátěžové kolo zajišťující plynulý chod váží 6 kg. Velký a přehledný LCD displej zobrazuje údaje vaší spotřebované energii, spálených kaloriích, vzdálenosti, rychlosti, čase, ale i srdečním tepu. Sedadlo je plně nastavitelné a díky tomu, že je gelové, je velmi pohodlné. InSPORTline inCondi UB40 vám přináší spolu až 20 programů.

➡️ Přidaná hodnota

Kromě aplikace na měření tuku v těle či měření vaší kondice, přináší tento rotoped možnost propojení s tabletem nebo smartphonem, ale i aplikaci, pomocí které si můžete virtuálně zajezdit na různých místech na světě a svou trasu si prohlédnout pomocí Google Maps a Street View. Nechybí ani transportní kolečka pro pohodlné odložení.

➡️ Zkušenosti

Zákazníci jsou s tímto rotopedem spokojeni, o čemž svědčí i jejich zkušenosti a recenze. Mnozí oceňují dobrý poměr kvality a ceny.

Rotoped inSPORTline inCondi UB40i (recenze na Heureka)

Rotoped inSPORTline inCondi UB40i (recenze na Heureka)

➡️ Výhody a nevýhody

Výhody

  • pohodlné nastavitelné gelové sedlo
  • obsahuje množství programů včetně HRC programu
  • zajímavé aplikace na virtuální procházku, měření kondice a tělesného tuku
  • obsahuje hrudní pás

Nevýhody

  • nelze ho zcela složit

 

 

2. inSPORTline inCondi UB60i

Rotoped inSPORTline inCondi UB60i – AKCEPokud hledáte robustní stroj s dobrou stabilitou, při kterém nehrozí nebezpečí pádu, model inSPORTline inCondi UB60i je něco pro vás. Samozřejmě, není to jediná výhoda tohoto elektronicky ovládaného rotopedu, protože ukrývá množství funkcí a přináší svému majiteli pohodlí. Podívejme se tedy, co všechno vám tento rotoped nabízí.

➡️ Parametry

Tento rotoped má nosnost 150 kg a zátěžové kolo váží 7 kg. Najdete na něm držák na tablet či mobil, nebo knihu či časopis. Displej zobrazuje informace o vzdálenosti, čase, rychlosti, ale i spálených kaloriích a tepové frekvenci. Zajímavý je počet programů – tento rotoped nabízí až 20 programů. 

➡️ Přidaná hodnota

Zajímavou funkcí je možnost propojení rotopedu s tabletem nebo smartphonem. Cvičení si můžete zpestřit díky aplikaci, která vám umožní virtuálně si zabicyklovať na různých místech světa a sledovat přitom průběh trasy prostřednictvím Google Maps nebo Street View.

Oceňujeme také transportní kolečka, které umožňují snadný přesun rotopedu. Praktické je také měření tepové frekvence pomocí rukojetí, ale také pomocí hrudního pásu. 

➡️ Zkušenosti

Vypadá to tak, že majitelem tento rotoped maximálně vyhovuje a jeho plusy jsou jasné. Proto si svůj titul „nejlepší rotoped“ nepochybně zaslouží.

Rotoped inSPORTline inCondi UB60i (recenze na Heureka)

Rotoped inSPORTline inCondi UB60i (recenze na Heureka)

Výhody a nevýhody

Výhody

  • výborná stabilita a pohodlné sedadlo
  • obsahuje množství programů včetně HRC programu
  • zajímavá aplikace na virtuální procházku
  • možnost sdílet výsledky na sociálních sítích

Nevýhody

  • nelze ho úplně složit

 

 

3. inSPORTline inCondi UB35i II

Rotoped inSPORTline inCondi UB35i IIElektronicky ovládaný rotoped inSPORTline inCondi UB35i II se vyznačuje elegantním designem, ale zároveň stabilní a robustní konstrukcí a širokou nabídkou funkcí. Podívejme se tedy na něj lépe.

➡️ Parametry

Nosnost tohoto stroje je 150 kg a zátěžové kolo má 6 kg. Pohodlí vám během cvičení zajistí sedadlo s možnostmi vertikálního i horizontálního nastavení. Madla jsou protiskluzové a displej zobrazuje vzdálenost, čas, ale i spálené kalorie zda váš tep. Nabídka programů je celkem slušná – tento rotoped vám je přináší 16.

➡️ Přidaná hodnota

I tento rotoped lze propojit s tabletem nebo mobilem a pomocí aplikace Fit Hi Way si můžete virtuálně  zajezdit iv Alpách či na dalších zajímavých místech světa. Za zmínku také stojí aplikace, která vám orientačně změří vaši kondici. Líbí se nám také možnost HRC programu, díky kterému bude váš trénink velmi efektivní. Nechybí ani transportní kolečka a stojan na tablet.

➡️ Zkušenosti

Majitelé na tomto rotopedu oceňují jeho tichý chod, stabilitu a pohodlné ovládání.

Rotoped inSPORTline inCondi UB35i II (recenze na Heureka)

Rotoped inSPORTline inCondi UB35i II (recenze na Heureka)

➡️ Výhody a nevýhody

Výhody

  • pohodlné nastavitelné sedadlo
  • obsahuje množství programů včetně HRC programu
  • zajímavá aplikace na virtuální procházku a měření kondice

Nevýhody

  • neobsahuje hrudní pás
  • nelze ho zcela složit

 

 

4. inSPORTline Klegan

Rotoped inSPORTline KleganV případě, že vám stačí i manuálně ovládaný rotoped, model inSPORTline Klegan by vám měl vyhovovat. Ani při tomto rotopedu nechybí displej zobrazující údaje o rychlosti, tepové frekvenci, čase a spálených kaloriích. Pojďme se podívat, co ještě tento manuálně ovládaný rotoped nabízí.

➡️ Parametry

Rotoped Klegan má n osnosť 130 kg a zátěžové kolo váží 6 kg. Disponuje 8 zátěžovými stupni, horizontální nastavitelnými držadly se snímači tepové frekvence a pohodlné sedadlo, které si můžete nastavit horizontálně i vertikálně. Jelikož jde o manuálně ovládaný rotoped, programy bychom u něj hledali zbytečně.

➡️ Přidaná hodnota

Transportní kolečka se postarají o jednoduché odklizení rotopedu a pohodlí při cvičení vám pomůže vytvořit například stojan na tablet. Oceňujeme, že ačkoli jde o jednodušší model, nechybí snímač tepové frekvence.

➡️ Zkušenosti

Zdá se, že méně náročným sportovcům tento manuálně ovládaný rotoped zcela vyhovuje a postačuje.

Rotoped inSPORTline Klegan (recenze na Heureka)

Rotoped inSPORTline Klegan (recenze na Heureka)

➡️ Výhody a nevýhody

Výhody

  • pohodlné nastavitelné sedadlo
  • tichý chod
  • nízká cena

Nevýhody

  • manuální ovládání
  • nelze ho zcela složit

Rotoped inSPORTline Klegan Rotoped inSPORTline Klegan
7 790 Kč
Do obchodu inSPORTline.cz

 

 

5. inSPORTline inCondi UB20m II

Skládací rotoped inSPORTline inCondi UB20m IINaši pětici nejlepších rotopedů vhodných na domácí cvičení uzavřeme manuálně ovládaným modelem inSPORTline inCondi UB20m II, který je sice levný, ovšem v případě, že nepotřebujete širokou škálu programů a aplikací a jde vám jen o to, abyste si zacvičili, bude splňovat vaše požadavky.

➡️ Parametry

Jelikož jde o menší stroj, jeho nosnost je jen 100 kg a také zátěžové kolo je menší – váží jen 1,3 kg, takže je určeno spíše pro začátečníky. Funkce jako je měření času, rychlosti a tepové frekvence je samozřejmostí. Kromě toho je možné propojení s tabletem nebo mobilem.

➡️ Přidaná hodnota

Velkou výhodou tohoto rotopedu je možnost zcela ho složit a pomocí transportních koleček snadno přemístit. Přestože jde o levnější manuálně ovládaný rotoped, zajímavá je možnost propojení s tabletem nebo mobilem. Díky tomu můžete používat aplikaci na výchozí tréninkové programy, mezi nimiž najdete programy určené na hubnutí či zlepšování kondice.

➡️ Zkušenosti

Ohlasy na tento rotoped jsou pozitivní a našli jsme jen recenze s dobrými zkušenostmi.

Rotoped inSPORTline inCondi UB20m II (recenze na Heureka.cz)

Rotoped inSPORTline inCondi UB20m II (recenze na Heureka.cz)

Rotoped inSPORTline inCondi UB20m II (recenze na Heureka.sk)

Rotoped inSPORTline inCondi UB20m II (recenze na Heureka.sk)

➡️ Výhody a nevýhody

Výhody

  • pohodlné nastavitelné sedadlo
  • možnost složení
  • nízká cena

Nevýhody

  • manuální ovládání
  • je určen spíše pro začátečníky

 

 

Výhody cvičení na rotopedu

Věříme, že jsme vám při rozhodování, který rotoped je pro vás ten nejlepší, poradili. Na závěr ještě přidáme zajímavé informace o cvičení na tomto stroji, které se vám mohou hodit. Cvičení na rotopedu má obrovskou výhodou v tom, že ve srovnání například s během, vám šetří klouby. To znamená, že je vhodné i pro starší lidi, zda lidi trpící nadváhou.

Zde jsou další výhody cvičení na rotopedu:

  • můžete cvičit v jakémkoliv počasí
  • efektivně spalujete kalorie
  • zároveň i posilujete hýždě, svaly nohou
  • pravidelné cvičení je výborná prevence vzniku problémů s klouby
  • vhodný je i pro lidi v rekonvalescenci, seniory, lidi se slabou kondicí a nadváhou
  • ve srovnání s cyklistikou je bezpečnější cvičení na rotopedu
starší muž na rotopedu

Výhodou rotopedu je, že si na něm mohou zacvičit i starší lidé

💡 Tipy na cviky na rotopedu

zábava na rotopedu

Cvičení na rotopedu nemusí být nuda

Tak, jako před jakýmkoli jiným cvičením, i před cvičením na rotopedu je třeba se zahřát a po skončení tréninku si dopřát strečink. Při rozcvičce klaďte důraz na rozhýbání celého těla – stačí pár minut základních cviků, kterými rozhýbete klouby horních i dolních končetin. Cvičení na samotném rotopedu začněte v lehčím tempu av stejně oddechovém tempu ho i ukončete.

Aby byl váš trénink na rotopedu efektivní, přinášíme vám několik tipů:

  • po zahřátí svalů zvyšte zátěž
  • pokud chcete spalovat tuky, cvičte od 20 do 40 minut
  • pro hubnutí je vhodné cvičit 3 až 5-krát týdně
  • na konec každého cvičení zvolte tempo na vydýchání, uvolnění svalů
  • během tréninku nemusíte jen sedět, při cyklistice vestoje dostanou zabrat další svalové partie

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
4.2/5 - (9 votes)
Autor článku

Redaktorka magazínu BioPoradce.cz. Zajímám se o zdravý životní styl, cvičení a zdravou stravu. Preferuji přírodní produkty a výživové doplňky sloužící k udržení zdraví, krásy a vitality.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..