Vybíráme Scottovu lavici – vytvaruje biceps, ramena a předloktí + porovnání a test

Zuzana Pelyová Téma 8. července 2021 0

Scottova lavice na cvičení patří mezi cvičební zařízení se zaměřením na jeden druh svalstva, a to na bicepsy. Okrajově procvičí i předloktí a tricepsy. Najdete ji převážně v profesionálních posilovacích studiích či fitness cent. Některé jsou uzpůsobeny na činky, na in víte zavěsit závaží. Roste jejich obliba iu sportovců, kteří chtějí cvičit v pohodlí domova.

Kromě bicepsu při cvičení na Scottově lavici posílíte i zápěstí. Scottová lavice jsou nastavitelné, aby vyhovovaly výšce cvičícího. Výběr té správné závisí na vašich preferencí a tréninkových cílů.

💡 TIP na produkt - Scottova lavice - Hydraulicline
Posilovač bicepsů – Hydraulicline CBC400
 • na efektivní a přirozené posilování bicepsů a paží
 • do domácnosti i do klubů
 • možnost nastavení 6 úrovní odporu
 • pohodlné sezení
 • polstrované sedadlo a také podlaktí

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si koupit Scottovu lavici domů?

Chcete posilovat své tělo v pohodlí domova? Nebaví vás čekat v řadě na toto zařízení, protože je stále obsazená? Pokud vás bolí záda při standardním cvičení na bicepsy s činkami vestoje, toto zařízení vám izoluje procvičování bicepsu. Díky polstrování je cvičení pohodlnější a snesitelnější i při vyšších vahách závaží.

Pokud máte doma prostor pro objemnější zařízení na posilování, pořiďte si Scottovu lavičku domů a ještě i ušetříte. Kurýr vám ji donese až před dveře. Odbornou montáž si umíte u prodejce dokoupit.

Výhody

  Můžete si vybrat ze dvou druhů Scottově lavice. Při prvním cvičíte s dokoupení jednoručkou nebo obouruční činkou, druhá varianta je již komplexní posilovací stroj se zabudovaným závažím.  Díky posilovacímu zařízení doma, ušetříte množství času, který byste museli strávit přesunem do nejbližšího fitness centra. Vyhnete se také zvídavým pohledem dalších cvičících.

Scottova lavice je posilovací stroj na budování objemu a síly ramen a paží.

Co je při výběru Scottové lavice důležité?

Scottova lavice a dívky

Cvičení na Scottově lavici není určeno jen mužům. Vytvarované paže a ramena jsou požadované i u žen.

Při výběru té správné Scottově lavice zvažte, jaké jsou vaše finanční možnosti, zdravotní stav a tréninková pokročilost a určitě nezapomeňte na vaši výšku a váhu. Promyslete si také, zda ji můžete do bytu pohodlně umístit. Máte doma činky nebo obouruční závaží? V tomto případě nemusíte shánět komplexní stroj se závažím, ale stačí vám ✅ Scottova lavice Body-Solid Curl Bench.

Pokud však upřednostňujete cvičební zařízení, které má cihličky jako závaží, vyberte si komplexnější ✅ Scottovu lavici Hydraulicline, která je nastavitelné s více úrovněmi odporu. Mnoho druhů Scott´s bench nabízí i Heuréka, avšak nejsou tam vypsány všechny. Ceny loňských modelů jsou poměrně příznivé, a tudíž se vám nevyplatí ani koupě z bazaru.

Pro koho je Scottova lavice určena?

 Scottova lavice na domácí posilování je určena těm, kteří chtějí v pohodlí domova návratu objem na ramenou, procvičit jejich a vyrýsovat. Je vhodná i na klasické cvičení s obouruční činkou či jednoručkami.  Scottova lavice se hodí zejména pro uživatele, kteří již praktikují silový trénink, posilují s činkami a chtějí zvýšit účinek cvičení a vyrýsovat si své tělo.

Navíc Scottové lavice poskytují  podporu pro správné a ergonomické cvičení jednoho druhu svalové partie – bicepsů , proto jsou vhodné i pro středně pokročilé uživatele, kteří preferují cvičení v domácnosti a chtějí ušetřit čas a peníze za posilovnu.

Scottova lavice - biceps

Scottová lavice pro posilování bicepsů s obouruční činkou s vyšší zátěží.

Jak správně cvičit na Scottově lavici?

Pro začátečníky určitě doporučuji konzultaci tréninku s odborníkem. Dokonce, pokud ještě nemáte rozhodnuto ohledně výběru stroje (ať už na závaží formou cihliček nebo dokoupení činek), trenér vám poradí při výběru toho správného. Takto se vedle informováni můžete nahlásit na tréninkovou hodinu, kde zjistíte jak správně cvičit na Scottově lavici. Trenér vám ukáže všechny tipy a triky, jak správně cvičit požadovanou svalovou partii – bicepsy.

Pokud jste rozhodnuti pro Scottovu lavici a nechcete to projít s trenérem, zobrazte si alespoň několik odborných videí na správnou techniku cvičení. Před každým tréninkem se však kvalitně rozcvičte.

 • Sedněte si na lavici.
 • Pamatujte si, že při cvičení musí pracovat jen bicepsy.
 • Opřete lokty o opěrku a pomalu zvedejte obouruční činku najednou oběma rukama.
 • Pomalu spouštějte činku a ruce do výchozí polohy.
 • Opakujte v 3 sériích po 15 opakování.

Rozcvička před cvičením

Rozcvičku před tréninkem svalů na Scottově lavici zaměřte na oblast, kterou se chystáte procvičovat, a tedy ramena, a paže. Rozcvičení by mělo tuto oblast rozehřát.  Určitě však neplánujete procvičovat jen bicepsy, a tedy rozehřejte celé tělo. 

 • Rozcvička pomáhá svrchu dolů. Rozcvičení obsahuje rotaci. Rotujte hlavu v krku do jedné i druhé strany, každá rotace by měla trvat půl až celou minutu. Následuje rotování v pase s rukama v bok s předklony a záklon. Následuje rotace ramenních kloubů, loktů a zápěstí. Pro rozcvičení a rozehřáté nohou také použijte rotaci - nejdříve v kotnících, pak v kolenou a na závěr v bedrech do jedné i druhé strany.
 • Při Warm-upu začněte také svrchu, např. tlačení hlavy proti ruce, protože při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným prokrvením a zahřátím svalové partie. Pro rozehřátí můžete využít běh na místě trvající jednu minutu.
 • Strečink po rozehřátí - natahování přesuňte až po cvičení. Pomalu natahujte svaly rukou o zezadu o zárubně dveří tak, abyste postupně získali své maximum. Nenatahujte však klouby.

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Scottova lavice nepatří mezi nejlevnější cvičební pomůcky, ale je to odolný a efektivní stroj na procvičování ramen. Pokud si vybíráte svou první lavici, vězte, že závaží není součástí balení. Jak si však vybrat tu správnou?

❓ Je lepší Scottova lavice se závažími, nebo si dokoupit činky?

Vše záleží od vašich preferencí. Pokud si chcete zakoupit obouruční činku, využijete ji i na procvičování zad, pozadí a stehen při mrtvém tahu. (přečtěte si v článku o správném cvičení mrtvého tahu) Převažuje zájem o olympijské tyče, které zvládnou i vyšší hmotnosti naloženého závaží.

Pokud jste začátečník a neznáte techniku cvičení, volte raději univerzální stroj se zabudovaným závažím (například ✅ Scottovu lavici Hydraulicline).

Pokud patříte mezi profesionály nebo pokročilé, určitě víte hmotnost závaží, které budete při nakládacích obouručních či jednoručních činkách dokupovat.

❓ Co je lepší - univerzální nebo Scottova lavice?

Univerzální lavici využijete na několik cviků, a tedy i na několik svalových partií. Pokud se však chcete zaměřit na ruce - bicepsy, tricepsy a předloktí, není na to vhodnější zařízení jako Scottova lavice. Jak jsem již zmiňovala v předchozí odpovědi na otázku, pokud si vyberete Scottovu lavici na činky, můžete toto náčiní využít i při cvičení jiných cviků zaměřených na jinou část těla. Vybírejte proto uváženě.

Mé zkušenosti a doporučení

Scottovu lavici znám díky trenérce. Mýlila jsem se, že toto zařízení je vhodné pouze pro muže a celkově kulturistů. Díky Scottově lavici jsem zpevnila paže, ramena a předloktí, nemám pocit třaslavé kůže při pohybu, což je opravdu pokrok. Oceňuji to zejména v létě, protože si konečně můžu dát tílko a šaty bez rukávů. Já mám osobně zkušenost se Scottovou lavicí Body-Solid Curl Bench od ověřeného prodejce inSPORTline

💡 TIP na produkt - Scottova lavice Curl Bench
Posilovač bicepsů Body-Solid Curl Bench GPCB329
 • komerční stroj speciálně vyvinutý pro tvarování a posilování bicepsů
 • vysoká odolnost
 • dobrá cena ke kvalitě
 • pohodlné DuraFirm sedadlo i opěradlo
 • plně nastavitelná
8 990 Kč

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

⭐ Scottové lavice - velký přehled (+ cena)

Jelikož v nabídce internetových obchodů je na prodej větší množství druhů lavic na posilování rukou, připravila jsem přehled ověřených a nejprodávanějších produktů v dobré ceně a určených nejen pro domácnost ale i pro kluby či posilovny. Najdete zde popis výhod, určení a kde je koupit výhodně a za jakou cenu.  Doporučuji vám online prodejců se sportovním nářadím s nejlepšími cenami a zároveň širokým sortimentem. 

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Posilovač bicepsů - Hydraulicline CBC400
Posilovač bicepsů – Hydraulicline CBC400
➡️ na efektivní a přirozené posilování bicepsů a paží
➡️ do domácnosti i do klubů
✅ možnost nastavení 6 úrovní odporu
✅ pohodlné sezení
✅ polstrované sedadlo a také podlaktí
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

15 990 Kč
Chci vědět víc
Posilovač bicepsů Body-Solid Curl Bench GPCB329
Posilovač bicepsů Body-Solid Curl Bench GPCB329
➡️ komerční stroj speciálně vyvinutý pro tvarování a posilování bicepsů
✅ vysoká odolnost
✅ dobrá cena ke kvalitě
✅ pohodlné DuraFirm sedadlo i opěradlo
✅ plně nastavitelná
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

8 990 Kč
Chci vědět víc
Izolovaný biceps Marbo Sport MP-U232
Izolovaný biceps Marbo Sport MP-U232
➡️ profesionální stanice pro posilování bicepsů
✅ nastavitelné sedátko - 4 stupně
✅ tichý chod - plastová krytka závaží
✅ kvalitní polstrování - syntetická kůže
✅ robustní rám
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

52 990 Kč
Chci vědět víc
Scottova lavice Marbo Sport MP-L203
Scottova lavice Marbo Sport MP-L203
➡️ snadno nastavitelná Scottova lavice řady Professional
✅ kvalitní čalounění
✅ pevný rám
✅ nastavitelné sedlo
✅ stabilní konstrukce
✅ dvě úrovně činkových držáků
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

10 490 Kč
Chci vědět víc

Fitness pomůcky do domácnosti - čti další články

Přečtěte si i další články, které jsou věnovaného výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..