Úvodem otázka. Patříte mezi převážnou většinu začátečníků, kteří si myslí, že posilovací stroje patří jedině do fitness center? Pokud kývnete ano, tak vás musím vyvést z omylu. Většina výrobců posilovacích strojů a zařízení myslí ve skutečnosti i na ty, kteří chtějí cvičit doma s kvalitními nástroji v dobré ceně. Klasické komerční stroje jsou totiž docela dost mohutné a většinou jsou zaměřeny na některé tělesné partie. Domácí posilovací stroje, které si můžete pohodlně rozložit třeba v obývacím pokoji, procvičují svaly celého těla. Jde o trenažéry jako jsou rotopedy, elipticaly, běžecké pásy, veslovací trenažéry či steppery.
Velká výhoda domácích posilovacích strojů – skladnost! Můžete je využívat i v omezených prostorech. Podle zkušeností a recenzí uživatelů jsou nejoblíbenější domácí stroje ty, kterými procvičujete břišní svalstvo a posilujete nohy. Jsou samozřejmě různě velké, od těch nejmenších činek až po velké stojany. Vybírejte své domácí nářadí na posilování na základě podrobných testů a oblíbenosti, zjistěte, jaký typ zařízení a druh cvičení vyhovuje právě vám.
Posilovací stroje - navigace v článku
- Proč koupit domácí stroj na posilování?
- Základní typy domácích posilovacích strojů
- Pro koho jsou posilovací zařízení vlastně určeny?
- Jak doma správně cvičit
- Nejčastější otázky a odpovědi
- Mé zkušenosti a doporučení
- ⭐ Velký přehled posilovacích strojů, vítězů testů 2024 (+ cena)
- Cyklotrenažéry a stacionární kola – srovnání a krátké recenze
- Skladné rotopedy – nejlepší podle zkušeností uživatelů
- Domácí posilovací stroje na břicho a celé tělo
- Profesionální posilovací stroje podle našeho testu
- Veslovací trenažéry – top produkty + krátké recenze
- Běžecké pásy – srovnání
- Steppery – nejlepší podle zkušeností uživatelů
- Fitness pomůcky do domácnosti – čti další články
až 4 úrovně obtížnosti
opravdu stabilní konstrukce
LED inteligentní počítač
jednoduchý skládací mechanismus
TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi TIP č.2: garance vrácení peněz TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop
Proč koupit domácí stroj na posilování?
I vy se rozhodujete jaký posilovací stroj si domů pořídíte? Pokud si dáte záležet, tak dokonce můžete i ušetřit. Chcete řešit v první řadě problémovou partii těla, kterou chcete posílit a „vyrýsovat“? Domácí posilovací stroje jsou na to jako stvořené.
Kromě toho, že při cvičení nezabírají mnoho místa, jsou také obvykle dobře skladné. Jednoduše je složíte a „píchnete“ pod postel či gauč. Některé jsou tak designově navrženy, že dokonce budou ladit se zařízením ve vašem obývacím pokoji.
Výhody
- nemáte v oblibě klasické cviky s vlastní vahou? – posilovací stroje jsou tak pro vás ideálním řešením
- máte je pořád doma, čímž ušetříte množství času, který byste jinak obětovali přesunem do nejbližšího kvalitního fitness centra
- většina domácích zařízení je dostatečně tichá, což v paneláku ocení i vaši sousedé
- vyhnete přeplněným prostorem ve fitku či nepříjemné hudbě
- doma si můžete zacvičit i během oblíbené pořady či při poslechu té vaší muziky
Základní typy domácích posilovacích strojů
Kvalitní sportovní obchod, jakým je určitě například i inSPORTline, má v nabídce posilovací stroje, které vyhovují širokému spektru zákazníků. Taková zařízení se liší nejen svou velikostí ale i tréninkovým zaměřením. Vy si to svoje můžete pořídit již za cenu jednoměsíční permanentky do kvalitnějšího fitnesscentra.
Běžecké pásy
Běžecké pásy oceníte nejen při kardio tréninku. Díky širokému rozsahu funkcí a možnosti nastavení posilujete své tělo i tak, že si můžete nastavit programy jako je běh do kopce, po dráze či v terénu. Také váš trénink neovlivní počasí – žádné náhlé změny povětrnostních podmínek (neodfoukne vás ani nezmoknete).
prohlédni si nabídku běžeckých pásů v eshopu inSPORTline
Cyklotrenažéry
Tak toto jsou oblíbené celotělové posilovací stroje nejen ve fitness centrech, ale také na posilování doma. Díky kvalitnímu domácímu cyklotrenažéru (například ✅ Cyklotrenažér Kapara) tak máte k dispozici maximálně aktivní trénink, který podpoří nejen budování vašeho svalstva ale případně i redukci hmotnosti.
Jaký je dobrý cyklotrenažér? Nuže, musí mít alespoň 18 kg zátěžové kolo a určitě nastavitelné sedadlo a řídítka. Celková variabilita a ergonomičtějšího tvar přispívá k pohodlnějšímu tréninku bez zbytečného zatížení vašich kloubů.
prohlédni si nabídku cyklotrenažérů v eshopu inSPORTline
Eliptické trenažéry
Eliptický trenažér, nebo jinak také orbitrek, patří mezi velmi tiché a velmi snadno údržbové zařízení s kruhovým pohybem při šlapání dozadu nebo dopředu. Je oblíbený ve všech věkových kategoriích, protože opravdu šetří klouby a přitom se stále kvalitně procvičuje dolní i horní část těla najednou.
prohlédni si nabídku eliptických trenažérů v eshopu inSPORTline
Posilovací věže
Perfektní cvičební zařízení s multifunkčními vlastnostmi. Nejčastěji se s nimi setkáte právě v profesionálních posilovnách, které mají dost místa. Největší výhodou je procvičování různých svalových partií. Posilovací věže mají zátěž buď ve formě olympijských kotoučů nebo zátěžových bloků – cihliček.
Zatímco věž se zátěžovými bloky šetří prostor, stroj s olympijskými kotouči můžete nakládat téměř bez omezení. Zároveň však zabírají dost velký prostor, a tedy výběr takové posilovací věže do své domácnosti důkladně zvažte.
prohlédni si nabídku posilovacích věží v eshopu inSPORTline
Rotopedy
Rotoped je vlastně stacionární kolo. Dále se rozděluje podle výbavy a využití. například:
- Recumbenty jsou bezpečnější rotopedy, protože poskytují podporu pro záda, díky tomu je sezení například na tomto modelu ✅ Recumbent inCondi R600i) mnohem pohodlnější.
- Ergometry zase patří mezi ty nejvyspělejší a proto se s nimi můžete setkat iv ambulancích či hotelích, pokud máte nedostatek prostoru v bytě, určitě oceníte takový ✅ Skladací rotoped Xbike, nebo ✅ mini rotoped, s nímž pak dokážete v pohodě kole i ze svého oblíbeného křesla v obývacím pokoji.
prohlédni si nabídku rotopedů v eshopu inSPORTline
Steppery
Jsou velmi vhodné zejména na zpevnění svalstva nohou a hýždí, což ocení zejména dámy, které tato zařízení oblibě nejvíce. Stepper je také vhodný i na kondiční trénink a vytrvalostní cviky, protože dokáže simulovat i chůzi po schodech. Díky těmto jednoduchým zařízením dokáže získat lepší cit pro rovnováhu. Malé steppery – Ministepper jsou nejoblíbenější asi nejvíce, protože jsou jednak dostupné a jednak překvapivě využitelné a skladné.
prohlédni si nabídku stepperů v eshopu inSPORTline
Veslovací trenažéry
Ty profesionální najdete většinou v těch lepších posilovnách. Je to perfektní zařízení, díky kterému procvičujete celé tělo. Nejvíce však zádové svalstvo, bicepsy, ramena i prsa, ale nezanedbatelné je i posílení dolní části těla. Pokud si na cvičení na veslovacím trenažéru zvyknete a budete ho provozovat dlouhodobě, tak se připravte na to, že svým vypracovaným břišním svalstvem ohromíte své okolí.
Domácí trenažéry jsou skladnější, no také dokonale plní svůj účel. Také se dají sehnat v různém provedení. Ty komplexnější jsou samozřejmě také o něco dražší, ale podle mě jde o investici do vašeho zdraví a formování postavy, takže těch pár „kaček“ navíc za kvalitní stroj určitě mrzet nebudou.
vhodný pro domácí použití
k procvičování celého těla
nastavitelné programy
skladný, lehký
TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi TIP č.2: garance vrácení peněz TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop
prohlédni si nabídku veslovacích trenažérů v eshopu inSPORTline
Na co se při výběru posilovacího stroje zaměřit
Pokud pro sebe či do rodiny vybíráte vhodný stroj na cvičení, zaměřte se nejprve na typ cvičení, které plánujete dělat. Také pečlivě zvažte vaše finanční možnosti, zdravotní stav a tréninkovou pokročilost, nezapomeňte i na vaši výšku. Vhodným posilovacím strojům na procvičení celého těla je například ✅ od prodejce InSPORTline i díky příznivé ceně.
Posilovací stroje a bazar?
Jinak, v rámci šetření se může zdát, že nákupem posilovacích strojů v bazaru můžete něco ušetřit. V konečném důsledku spíše ani ne. Nemáte žádnou záruku, poštovné či dovoz k vám zařízení prodraží. Také je to nehygienické – hrozí přenos různých bakterií a jiných mikroorganismů. Plus klouby a spoje na stroji jsou určitě slabší, protože už něco určitě zažili – stroj se vám tak může před očima, a co je horší i přímo pod vámi/nad vámi rozpadnout.
Pro koho jsou posilovací zařízení vlastně určeny?
Jednoznačně pro každého, kdo ocení efektivní trénink v pohodlí domova. Ačkoli jsou některé primárně zaměřeny na určitý druh svalových partií, tak díky vaší kreativitě se budou hodit i na různé jiné druhy cvičení a tím se zapojí i ostatní svalstvo. Úplní začátečníci by měli předtím, než začnou využívat domácí posilovací stroje, konzultovat cvičení s profesionálním trenérem a navštívit lepší fitness centrum.
Jak doma správně cvičit
Už jsem to zmiňovala výše: úplný začátečník by měl cvičení nejprve konzultovat s odborníkem, který je zkušený a má příslušné osvědčení či certifikát. Může také navštívit přímo posilovnu a vybraný stroj si prostě vyzkoušet. Toto pomůže iv rpípade pokud je člověk nerozhodný a neví ještě zcela přesně pro jaký posilovací stroj se má rozhodnout.
Pokud již svou představu máte a chcete si zakoupit stroj i bez toho, tak se alespoň podívejte na nějaké cvičení na videu. Na internetu vybírejte ty odborné, které vám pomohou se správným cvičením. Alfou a omegou však zůstává kvalitní rozcvička a rozehřátí svalstva před každým intenzivním tréninkem.
Rozcvička před cvičením
Pokud máte na plánu intenzivnější trénink, rozhodně se na rozcvičku a úvodní strečink nevykašlete. Podpoří totiž vaši efektivitu a zabrání zranění. Bez toho není tělo připraveno na trénink a výkon náležitě klesá. Rozcvička by měla obsáhnout celé tělo, s tím, že nejvíce se zaměřte na oblast, kterou se chystáte cvičit.
- začněte shora – a to rotací krku, pak následuje rotace spodní části zad, ramenních kloubů, loktů a zápěstí (každá rotace by měla trvat 30 až 60 sekund)
- rozehřátí – také začněte svrchu, například tlačením hlavy proti ruce (při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným lepším prokrvením a zahřátím svalové partie), pro horní část těla postačí rozehřátí s kliknutími nebo zdvihy na hrazdě
- rozcvičení nohou – účinné jsou dřepy a výpony s vlastní váhou po 3 série s 15 opakováními (ale to samozřejmě závisí i na úrovně pokročilosti trénujícího)
- strečink po rozehřátí – základem strečinku je mírně natažení svalu postupnou metodou, kdy na závěr získáte maximum, můžete si ho přesunout až po cvičení
Nejčastější otázky a odpovědi
Pokud chce člověk cvičit doma bez trenéra zajímá ho mnoho věcí, například to jak cvičit správně, jak si během cvičení nepřivodil úraz a zranění. Na pár z těch nejčastějších vám ráda odpovím.
❓ Jaký stroj je lepší – ten na jeden druh svalů nebo celotělový?
Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď. Toto závisí jednoznačně od vás.
- Pokud jste začátečník a máte poměrně slabou kondičku, tak potřebujete nejprve získat výdrž. V takovém případě jsou vhodné zejména rotopedy, cyklotrenažéry nebo eliptické trenažéry. Ty, kromě toho, že pomohou se zlepšováním kondice, také šetří vaše klouby a přitom vlastně získáte při intenzivnějším tréninku přesně stejné spalování kalorií jako při běhu.
- Pokud považujete běh za nejlepší formu tréninku a nemáte chuť/nechcete běhat po venku tak si pořiďte běžecký pás. Většina z těch kvalitnějších poskytuje až neuvěřitelnou variabilitu programů a různých nastavení.
- Pokud vám nejde o vytrvalostní trénink, ale chcete posílit jádro (core), vybírejte mezi steppery nebo veslovacími trenažéry. Díky stepperu získáte pevnější a stabilnější svaly dolní části těla + trénujete rovnováhu. Veslovací trenažéry jsou zase účinným posilovacím strojům na celé tělo, při kterém pracujete opravdu se všemi svaly.
❓ Mám doma málo místa – jak to řešit?
Tak výrobci ve svých výrobních programech řeší i tuto otázku. Tak například pokud máte doma klasický outdoorový kolo, tak vám stačí cyklistický trenažér, na který ho jednoduše napojíte (například ✅ Cyklistický trenažér ROTO RECORD). Pokud kolo nemáte nebo i ano, ale nechcete ho přemisťovat nahoru dolů a zvažujete domácí cyklistiku, vyzkoušejte v takovém případě stacionární kolo. Odolnější a skladnější typ s doplňky a nastavitelnými řidítky zda sedadlem je například tento model: ✅ Rotoped Gemini B200.
„Kolo ne, chci něco jiného.“ Bez problémů, existuje celá řada posilovacích strojů, které se pohodlně vejdou do každé skříně.
Pokud neradi jezdíte na kole, ale chcete procvičit celé tělo, je zde řada mini posilovacích strojů, které bez problémů uložíte i do vaší skříně (například ✅ Super Slider). Dokonce i procvičování dolních partií získáte díky ✅ Mini stepperu Cylina.
Mé zkušenosti a doporučení
Sedavé zaměstnání se musí projevit na každé postavě. Tedy u mě se roky takové práce projevily a to dost výrazně. Pocit snížené pohyblivosti a ztuhlosti není opravdu nic příjemného. Začala jsem tedy nejprve podle online videí na internetu cvičit pilates. Když si tak živě vzpomínám, po týdnu jsem kvůli odřeninám z koberce a ručníku objednávala profesionální podložku na cvičení ✅ Yogine u ověřeného prodejce inSPORTline.
Pilates mi však brzy přestal vyhovovat. Chtěla jsem totiž další a výraznější změny mé postavy. V posilovně jsem si vyzkoušela veslovací trenažér a to bylo tedy něco. Na domácí poměry jsem se rozhodla pro skladnější model – veslovací trenažér na domácí cvičení od ověřeného prodejce ✅ inSPORTline.
hydraulický píst pro 12 úrovní
pohodlné čalouněné sedadlo
vybavený počítačem s jednoduchým ovládáním
TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi TIP č.2: garance vrácení peněz TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop
⭐ Velký přehled posilovacích strojů, vítězů testů 2024 (+ cena)
Jelikož je na prodej mnoho druhů posilovacích strojů, připravila jsem přehled ověřených a nejprodávanějších produktů a určených zejména pro domácnost. Jsou také v dobré ceně, profesionální posilovací stroje vhodné do fitness center jsou finančně náročnější a vyžadují i větší prostor. Tyto domácí posilovací stroje jsem rozdělila do jednotlivých kategorií podle druhu. Najdete zde popis výhod, určení (krátké recenze) a kde je výhodně koupit a v jaké ceně. Jde o profi produkty z ověřeného eshopu a domácího výrobce posilovacích zařízení inSPORTline, kde nakupuji i já sama.
Cyklotrenažéry a stacionární kola – srovnání a krátké recenze
název | Určení and Nevýhody | prodejce | cena |
---|---|---|---|
Cyklotrenažér inSPORTline Airin | oblíbený robustní trenažér s atraktivním designem vhodný pro domácí využití magnetický brzdný systém, bez volnoběhu plynulé nastavení zátěže, tichý chod nízké náklady na údržbu, vysoká spolehlivost stabilní ocelový rám s protikorozní úpravou třídílné kliky se zapouzdřenými strojovými ložisky měkké ergonomicky tvarované sedlo | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 17 490 Kč Chci vědět víc |
Skladné rotopedy – nejlepší podle zkušeností uživatelů
Vybírejte z nabídky rotopedů, které jednoduše složíte a hravě uložíte v podstatě kdekoliv.
název | Určení and Nevýhody | prodejce | cena |
---|---|---|---|
Skládací rotoped inSPORTline Xbike | manuálně ovládaný, skládací rotoped, skladný a lehce přenositelný vhodný do malých bytů, místností či na dovolenou skládací ocelová konstrukce s jednoduchým sklápěcím mechanismem ergonomické sedlo s 6 stupni vertikálního nastavení rukojeti potažené pěnovým materiálem funkce computeru: scan, rychlost, vzdálenost, čas, odometr, kalorie, puls | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 4 190 Kč Chci vědět víc |
Rotoped inSPORTline Klegan | manuálně ovládaný rotoped vhodný do domácnosti 8 stupňů zátěže, které se mění pomocí regulačního šroubu určen i seniorům manuální ovládání, snímače tepu v rukojetích přehledný displej, pohodlné sedlo protiskluzové madla snímače tepu v rukojetích | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 7 790 Kč Chci vědět víc |
Domácí posilovací stroje na břicho a celé tělo
Chcete si zacvičit i doma nejen v posilovně a nechcete si zbytečně omezovat váš domácí prostor posilovacím nářadím? Podívejte se na nejžádanější stroje na břicho, které nezaberou mnoho místa a efektivně s nimi procvičíte ,,core“ nebo celé tělo.
název | Určení and Nevýhody | prodejce | cena |
---|---|---|---|
Posilovač břišních svalů inSPORTline Ab Lifter Easy | ideální pomůcka nejen pro zpevnění břicha, ale také pro posílení paží, stehen a hýždí simuluje kombinaci cviků prkno, které je známo z jógy, a sklapovaček až 4 úrovně obtížnosti opravdu stabilní konstrukce LED inteligentní počítač jednoduchý skládací mechanismus | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 2 790 Kč Chci vědět víc |
Posilovač paží inSPORTline Body Trimmer | vhodné na domácí cvičení posilovač prsních svalů, stehen a ramen s pružinovým odporem nízká cena skladný, lehký a pro každodenní domácí posilování po několik měsíčním cvičení viditelné výsledky údržba jednoduchá | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 199 Kč Chci vědět víc |
Profesionální posilovací stroje podle našeho testu
Pokud ten prostor na cvičení v domácnosti přece jen máte o něco větší, tak určitě investujte do svého cvičení s kvalitními posilovacími zařízeními.
Veslovací trenažéry – top produkty + krátké recenze
Perfektní posilovací stroje na procvičení celého těla. Získáte nejen perfektně vypracované svaly ale i výbornou kondici.
název | Určení and Nevýhody | prodejce | cena |
---|---|---|---|
Veslovací trenažér inSPORTline Power Master X | veslo s hydraulickými písty, pohodlným polstrovaným sedlem a jednoduchým jednotlačítkovým ovládáním efektivní pomůcka pro procvičení celého těla hydraulický píst pro 12 úrovní pohodlné čalouněné sedadlo vybavený počítačem s jednoduchým ovládáním | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 4 590 Kč Chci vědět víc |
Běžecké pásy – srovnání
Běžecké pásy jsou dostupné i za dobrou nízkou cenu. To závisí i na počtu programů nastavitelnosti či možnosti skladování…
název | Určení and Nevýhody | prodejce | cena |
---|---|---|---|
Magnetický běžecký pás inSPORTline Excel Run | na domácí použití vhodný i do menších prostorů bezmotorový běžící pás pohyblivá madla pro funkci severské chůze manuální nastavení zátěže lehký a skladovatelný transportní kolečka | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 7 990 Kč Chci vědět víc |
Steppery – nejlepší podle zkušeností uživatelů
Chcete-li se zaměřit na dolní partie těla, to jest stehna, lýtka, kotníky a zadek, vyberte si stepper. Navíc tak budete trénovat koordinaci těla a balanc.
název | Určení and Nevýhody | prodejce | cena |
---|---|---|---|
Twist stepper inSPORTline Big | stepper střední třídy, pro všestranné posilování domácí použití pro všestranné posilování robustní a skladný počítač nastavení zátěže tichý chod | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 2 290 Kč Chci vědět víc |
Stepper inSPORTline Bailar | Stepper na základní domácí cvičební pomůcky pro posílení vnitřních a vnějších částí stehen hydraulické tlumiče robustní konstrukce skládací mechanismus transportní kolečka počítač zobrazující řadu informací tichý chod | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 4 790 Kč Chci vědět víc |
Fitness pomůcky do domácnosti – čti další články
Přečtěte si i další články, které jsou věnovaného výběru kvalitních fitness pomůcek speciálně do domácnosti:
Článek je zařazený do kategorie: Fitness
Mohlo by vás zajímat
- DailyMIX koktejl je opravdu plnohodnotná náhrada jídla - odzkoušené (podrobná recenze)
- Vybíráme vhodné posilovací stroje na břicho - které jsou nejlepší a za jakou cenu?
- Toto jsou TOP cviky na zadek a jeho zpevnění + ROZHOVOR s fitness trenérkou Evou Dvoráčkovou
- Gymnastický míč a balanční podložka na efektivní cvičení a rehabilitaci v domácnosti - pro těhotné, děti i seniory
- Vybíráme nejlepší spalovač tuků - TOP 5 přípravků pro ženy i muže + TIP na trénink na spalování tuků
- Test nejlepších eliptických trenažérů za rok 2024 - jak si vybrat ten nejlepší? + srovnání a zkušenosti
- Test nejlepších rotopedů za rok 2024 - porovnání parametrů a recenze + TIPY jak vybrat rotoped
- Posilovač celého těla - eliptický trenažér (nejen na rychlé hubnutí) a vše co potřebujete vědět při jeho výběru
- Vibrační plošina Mediashop Vibroshaper na procvičení celého těla - recenze + reálné zkušenosti
- Vybíráme hrazdy na cvičení doma + tipy jak na nich cvičit