Pokud se právě rozhodujete o koupi eliptického trenažéru a nevíte, kde začít, pohodlně se usaďte, protože v našem článku se dozvíte vše podstatné. Dozvíte se v něm nejen to, na základě čeho by jste si měli eliptický trenažér vybírat, ale přineseme vám i zkušenosti a recenze na nejžádanější eliptické trenažéry. Vybrali jsme pro vás 6 nejlepších eliptických trenažérů, porovnali jsme jejich parametry a podívali jsme se i na jejich výhody a nevýhody. Věříme, že díky našemu článku si najdete ten nejlepší eliptický trenažér přesně pro vás.
Nejlepší eliptické trenažéry - navigace v článku
Jak si vybrat eliptický trenažér
Výběr eliptického trenažéru na doma může být pořádně tvrdý oříšek. Nabídka na trhu je široká a stejně široké je i cenové rozpětí, v jakém se částky za eliptické trenažéry pohybují. K tomu se na vás hrnou různé testy, diskuse a parametry, kterým nemusíte rozumět. Proto jsme se rozhodli, že vás v úvodu seznámíme se základními parametry, které byste si při výběru toho svého eliptického trenažéru měli všímat.
Základní rady a tipy při výběru eliptického trenažéru
Máme pro vás několik užitečných rad, kterých byste se před výběrem a koupí eliptického trenažéru měli držet.
- zamyslete se, zda budete trenažér využívat rekreačně nebo jako profesionální sportovec, případně zda jej bude využívat více lidí
- berte v úvahu hmotnost a výšku cvičícího nebo cvičících – je důležité, abyste svůj trenažér nepřetěžovaly
- stanovte si rozpočet – i za méně peněz si víte opatřit kvalitní eliptický trenažér
- pokud vám na penězích až tak nezáleží, určitě vsaďte na kvalitní výbavu a širokou nabídku programů a funkcí
- v případě, že jste sportovec a trenažér budete naplno využívat, zakupte si elektronický trenažér s vysokou nosnost a hrudním pásem pro efektivní trénink
Jaké sledovat parametry?
Ve snaze najít pro sebe ten nejlepší eliptický trenažér se můžete snadno ztratit v záplavě různých testů, technických parametrů a pojmů.
Zde jsou ty nejdůležitější:
- rám – všímejte si, jaké je doporučené zatížení, tedy hmotnost a výška cvičícího
- zátěžové kolo – jeho optimální hmotnost je důležitá pro intenzitu a celkovou kvalitu tréninku, vážit může od 4 do 10 kg. Díky těžšímu kolu bude váš trénink efektivnější.
- ovládání zátěže – podle ovládání se modely dělí na eliptické trenažéry s manuální regulací zátěže, které však již víceméně vytlačili elektronicky ovládané trenažéry. Velmi dobrou volbou jsou trenažéry s možností speciálního programu, který upravuje zátěž podle tepové frekvence. Ne u každého trenažéru však tato možnost funguje tak, jak by mala.Najlepšie eliptické trenažéry jsou ty, které mají možnost připojení hrudního pásu.
- brzdný systém – ten je již u většiny trenažérů magnetický, díky čemuž je chod plynulý a tichý. O něco lepší je indukční systém brzdění.
- počítače – dnes už každý eliptický trenažér disponuje počítačem, který zobrazuje základní údaje o vašem cvičení jako je čas, vzdálenost, rychlost. Nejlepší eliptické trenažéry také měří vaši tepovou frekvenci, spálené kalorie, ale také poskytují možnost nastavení trasy a jiné.
- úchytky a držadla – měly by mít ergonomický tvar a také by se neměly klouzat při pocení rukou
- další přidané funkce – k oblíbeným funkcím patří například možnost změření tělesného tuku, test kondice, připojení hrudního pásu
- délka kroků – při eliptických trenažérech se můžeme setkat s rozličnou délkou, ale i s různým tvarem kroků. Nejčastěji je to středně dlouhý a vyšší elipsovitý krok, při kterém zvedáte nohy o něco vyšší než při chůzi. I nižší člověk s výškou okolo 165 cm dělá kroky dlouhé přibližně 50 cm, takže na strojích s krokem dlouhým 40 cm se jim bude šlapat lépe než na levnějších modelech s délkou kroku kolem 30 cm. Pro vyšších lidí by byl tento rozdíl ještě citelnější a trénink by nebyl pohodlný. Pokud hledá e eliptický trenažér na doma a bude jej využívat více lidí, ideální nášlap je minimálně 38 cm.
- všimněte si i – hlučnost, vybavenost transportními kolečky, nastavitelné nožičky pro vyrovnání nerovností podlahy
TOP 6 eliptických trenažérů
Nyní, když už víte, co všechno byste si při výběru svého eliptického trenažéru měli všímat, přejděme ke konkrétním modelem. Vybrali jsme pro vás 6 nejžádanějších a nejlepších eliptických trenažérů a podívali jsme se na jejich parametry, ale i na to, jaké s nimi mají lidé zkušenosti a jaké jsou na ně recenze.
název | Určení and Nevýhody | prodejce | cena |
---|---|---|---|
1. Eliptický trenažer inSPORTline inCondi ET600i | do domácí posilovny dobrý poměr kvality a ceny obsahuje množství programů HCR program a držák na tablet | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 26 990 Kč Chci vědět víc |
2. Eliptical inSPORTline Combre - AKCE | robustní eliptický trenažer s předním zátěžovým kolem cvičení je tak pohodlnější pro ty, co upřednostňují užší nášlap před širším robustní eliptical s ergonomickou konstrukcí skvělé parametry díky přednímu zátěžovému kolu snadné a intuitivní ovládání přehledný podsvícený displej | jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi | 17 990 Kč Chci vědět víc |
1. inSPORTline inCondi ET520i
Tento elektronicky ovládaný eliptický trenažér potěší svého majitele vysokou stabilitou a velmi plynulým a ergonomickým pohybem. Oceňujeme i propracovaný počítač s LCD displejem, který zobrazuje všechny potřebné údaje o vašem tréninku. Tento eliptický trenažér však toho nabízí ještě více, tak se na to podívejme.Parametry
Zátěžové kolo tohoto eliptického trenažéru má 7 kg a délka kroku je až 48 cm, díky čemuž je cvičení efektivnější. Jeho nosnost je 180 kg a disponuje možností propojení s iPadem nebo tabletem. Navíc vám nabízí 21 programů, mezi nimiž nechybí ani HRC program.
Přidaná hodnota
V porovnání se cosi levnějšími modely eliptických trenažérů vám tento kousek toho přináší skutečně požehnaně. Zajímavá je například aplikace, díky které si můžete virtuálně zaběhat například v Alpách nebo v městech po celém světě. Průběh své trasy si můžete prohlédnout přes Google Maps a Street View přímo na obrazovce. Praktičtí lidé ocení transportní kolečka a možnost složit a zamknout trenažér, přičemž je tak zajištěn proti dětem. Kromě toho je zajímavá možnost uložit si statistiky tréninků a také možnost sdílet své výkony na sociálních sítích.
Zkušenosti
Vypadá to tak, že majitelem tento model eliptického trenažéru vyhovuje a mezi zkušenostmi jsme nenašli žádné negativní. Proto si svůj titul „nejlepší eliptický trenažér“ nepochybně zaslouží.
Výhody a nevýhody
Výhody
- výborná stabilita a ergonomie pohybu
- obsahuje množství programů včetně HRC programu
- zajímavá aplikace na virtuální procházku
- snadné uskladnění
Nevýhody
- trošku vyšší cena
2. inSPORTline Atlanta
Tento eliptický trenažér se vyznačuje kvalitním strojovým zpracováním a podsvíceným dotykovým displejem. Počítač zobrazí všechny potřebné informace týkající se vzdálenosti, spotřebované energie, ale i spálených kalorií, času a tepové frekvence. inSPORTline Atlanta vás potěší tichým chodem a díky možnosti HRC tréninku počítač přizpůsobí trénink vaší tepové frekvenci, takže budete efektivně spalovat.Parametry
Délka kroku na tomto trenažéru je ideálních 40 cm, díky čemuž si na něm zacvičí dobře prakticky každý člen vaší domácnosti. Má nosnost 150 kg a zátěžové kolo váží 9 kg, což znamená, že váš trénink bude efektivní. Pedály si můžete nastavit ť do tří úrovní. Pokud máte rádi pestrost tréninku, přijdete si na své, neboť tento eliptický trenažér přináší až 24 programů. Bohužel, chybí zde stojan na tablet.
Přidaná hodnota
Oceňujeme, že tento trenažér má možnost HCR programu a disponuje i hrudním pásem. Kromě toho vám orientačně změří vaši kondici a díky programu BodyFat i procento tuku ve vašem těle. Jeho součástí jsou i transportní kolečka, takže jej snadno přemístíte v době, kdy ho nebudete používat.
Zkušenosti
Lidé, kteří si tento eliptický trenažér zakoupili, jsou s nim spokojeni a oceňují například i jeho tichý chod a dobré nastavování zátěže.
Výhody a nevýhody
Výhody
- dobrý poměr kvality a ceny
- obsahuje množství programů
- HCR program a hrudní pás
Nevýhody
- nemá stojan na tablet
- nemá skládací konstrukci
3. inSPORTline Cruzz
Tento moderní eliptický trenažér je vybaven několika užitečnými funkcemi a má rozšířenou výbavu. Konstrukce je stabilní a kromě moderního designu vás tento domácí eliptický trenažér zaujme i velkou strojovou přesností a jednoduchou ovladatelností. Samozřejmostí je displej zobrazující všechny potřebné údaje jako je tep, rychlost, čas či vzdálenost a jiné.Parametry
Délka kroku na tomto trenažéru je pohodlných 42 cm, takže přinese pohodlné cvičení i vyšším lidem. Má nosnost 120 kg a zátěžové kolo váží 7 kg, trénink tedy bude zcela efektivní. Pedály jsou nastavitelné v rozmezí 7,5 cm. Celkový počet programů je 24, přičemž máte možnost vybrat si přednastavené programy, ale i uživatelské a nastavit si můžete i manuální program.
Přidaná hodnota
Tento eliptický trenažér má také program HCR, což je výborné pro co nejefektivnější trénink. Disponuje také orientačním testem tělesné kondice a programem na zjištění tělesného tuku. Praktická je také možnost používat během cvičení tablet, který si můžete položit do stojanu něj určeného.
Zkušenosti
Na tomto eliptickém trenažéru lidé v recenzích ocenili jeho tichý chod, ale i rozměry vhodné do bytu, či možnost manuálního nastavení programu.
Výhody a nevýhody
Výhody
- dobrý poměr kvality a ceny
- obsahuje množství programů
- HCR program a držák na tablet
Nevýhody
- nemá skládací konstrukci
- nemá snímač hrudního pásu
4. inSPORTline inCondi ET600i
Eliptický trenažér má stabilní konstrukci a při cvičení má tichý a plynulý chod. Patří sice k dražším modelům, avšak zároveň je vybaven širokou paletou funkcí a programů, takže si při něm přijdou na své i ti náročnější. Nechybí zde LCD displej zobrazující potřebné údaje o vašem tréninku, ale to ani zdaleka není vše, co tento trenažér nabízí.Parametry
Tento eliptický trenažér má nosnost až 200 kg a zátěžové kolo váží 8 kg, umístěné je v zadní části stroje. Délka kroku je pohodlných 40 cm. Trenažér je vybaven 18 programy, přičemž samozřejmostí je možnost manuálního nastavení tréninku a nechybí ani HRC programy.
Přidaná hodnota
Jak jsme již zmínili, při tomto eliptickém trenažéru si na své přijde i náročnější cvičenec. Jeho součástí je kromě orientačního testu kondice či měření tuku v těle i možnost virtuálně si zaběhat v různých světových metropolích a trasu si následně prohlédnout pomocí Google Maps a Street View. Výhodou je také možnost propojení s tabletem nebo iPadem. Praktickou součástí tohoto trenažéru jsou transportní kolečka.
Zkušenosti
Podle zkušeností lidí, kteří si tento trenažér pořídili můžeme usuzovat, že za kvalitu se vyplatí si připlatit.
Výhody a nevýhody
Výhody
- nosnost až do 200 kg
- obsahuje množství programů a aplikaci na virtuální procházku
- HCR program a hrudní pás
Nevýhody
- nemá skládací konstrukci
- vyšší cena
5. inSPORTline Combre
inSPORTline Combre je robustní eliptický trenažér má ve srovnání s většinou ostatních eliptických trenažérů výrazně menší rozteč nášlapů, díky čemuž je cvičení na něm pohodlné pro ty, kteří upřednostňují užší nášlap. Graficky podsvícený displej zobrazí potřebné informace o vašem cvičení, ale trenažér má toho v nabídce o něco více. Tak se na něj pojďme lépe podívat.Parametry
Maximální nosnost tohoto trenažéru je 150 kg, přičemž je vhodný pro lidi vysokých od 150 do 195 cm, délka kroku je 37 cm. Zátěžové kolo váží pouze 6 kg. Co se týče programů, tento trenažér jejich poskytuje 19, přičemž nechybí manuální program a HRC program.
Přidaná hodnota
Přidanou hodnotu tohoto stroje vidíme nejen v možnosti HRC programu, ale také v tom, že jeho součástí je praktický stojan na tablet či časopis. Když jsme už při praktičnosti, výbornou vlastností tohoto trenažéru je jeho skladnost – má transportní kolečka a dá se složit a také uzamknout.
Zkušenosti s inSPORTline Combre
Našli jsme jen jednu uživatelskou recenzi, která však toho o trenažéru hodně neřekne, a tak spoléháme na to, že programy, robustní konstrukce a přídavné funkce vám budou sloužit k vaší spokojenosti.
Výhody a nevýhody
Výhody
- dobrý poměr kvality a ceny
- transportní kolečka a skládací konstrukce
- HCR program
Nevýhody
- není možné k němu připojit hrudní pás
- kratší nášlapy nemusí každému vyhovovat
6. inSPORTline Kalida
Stabilní konstrukce, bohatá funkční výbava a moderní design – to je jen několik předností tohoto stroje, který uzavírá naši šestici nejlepších eliptických trenažérů. Pojďme se tedy podívat, co všechno tento trenažér nabízí.Parametry
Nosnost tohoto trenažéru je 120 kg a zátěžové kolo váží 6 kg. Co se týče délky kroku, měří jen 33 cm, takže je vhodnější pro ty cvičenců, kteří mají raději kratší rozpětí nášlapu. Trenažér disponuje 12 přednastavenými programy, přičemž máte možnost vytvořit si vlastní program nebo cvičit na základě manuálního programu. Výhodou je i možnost HRC programu.
Přidaná hodnota
Oceňujeme přítomnost HRC programu a líbí se nám také možnost měření BMI a také možnost změřit procento tělesného tuku. Při tréninku vám padne vhod a j praktický držák na láhev a díky integrovaným kolečkům můžete stroj jednoduše přesunout podle potřeby.
Zkušenosti
Přestože jsme našli jen jednu uživatelskou recenzi, vypadá to tak, že majitelka je se svým trenažérem spokojená.
Výhody a nevýhody
Výhody
- cenově dostupný
- transportní kolečka
- HCR program
Nevýhody
- není možné k němu připojit hrudní pás
- nelze ho zcela složit
Tipy na to, jak cvičit na eliptickém trenažéru
Cvičení na eliptickém trenažéru není až tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud chcete, aby bylo efektivní, doporučujeme co-to si o cvičení na tomto stroji nastudovat. Shrnuli jsme pro vás základní tipy a rady o tom, jak cvičit na eliptickém trenažéru.
Intenzita tréninku
Intenzita tréninku je důležitá hned z několika důvodů – začátečníci se poměrně často dopouštějí chyby tím, že se pouštějí do příliš intenzivního tréninku. Jsou z něj pak příliš vyčerpaný a další cvičení si sami znechucují, protože se jim spojuje s nepříjemnými pocity. Namožené svaly je může od cvičení v konečném důsledku odradit a není výjimkou, pokud eliptický trenažér na dlouhou dobu pak odloží do kouta. Pokud se tomu chcete vyhnout, na začátek cvičte v pozvolném tempu. Tréninky nepřehánějte a raději cvičte častěji a méně intenzivní. Získáte tak kondici a postupně si můžete zvyšovat zátěž, a to vás bude posouvat dál. Takto dosáhnete, aby vás cvičení na eliptickém trenažéru po týdnu nepřestalo bavit.
Při intenzitě tréninku musíme také zmínit, že je důležité, abyste ji udržovali na požadované úrovni a aby bylo vaše cvičení na aerobní úrovni. Pokud tuto úroveň překročíte a trénink je příliš intenzivní, nedochází ke spalování tuků, ale v první řadě cukrů. Funguje to totiž tak, že na odbourání tuků potřebujeme pomoc kyslíku, tedy aerobní aktivitu.
Možná nevíte, jak můžete požadovanou míru intenzity tréninku kontrolovat. Pomocí tepové frekvence je to jednoduché. Když se chcete pohybovat v aerobním režimu a spalovat tuky, měli byste cvičit v rozmezí 60 do 70% vaší maximální tepové frekvence.
TIP: Maximální tepovou frekvenci vypočítáte orientačně tak, že od čísla 220 odečtete svůj věk. 20-letý člověk by měl mít maximální tepovou frekvenci okolo 200 úderů za minutu.
Kdy je cvičení nejefektivnější
Pokud chcete spalovat tuky, nejideálnější je cvičení hned ráno a nalačno. Tehdy je v našem těle nejnižší hladina cukru, protože se během spánku velká část z nich spotřebuje. A protože naše tělo při výkonu přednostně spaluje cukry av případě cvičení nalačno nemá takovou možnost, musí sáhnout na tuky.
Jak dlouho cvičit na eliptickém trenažéru
Při cvičení na eliptickém trenažéru je důležitá nejen intenzita, ale také délka tréninku. Pokud bude délka cvičení při potřebné tepové frekvenci dostatečně dlouhá, zásoby cukru se vyčerpají a nastane spalování tuků. To však trvá minimálně 20 minut. Proto v případě, že chcete hubnout, měl by váš trénink na eliptickém trenažéru trvat minimálně půlhodinu. Samozřejmě, postupně můžete délku tréninku prodlužovat.
TIP Doporučuji přečíst i zajímavý článek Jak cvičit na eliptickém trenažéru na NejlevnejsiSport.cz
Zdroje informací:
- www.domyos.cz – jak si vybrat eliptický trenažér
- www.eliptical.cz – rady při výběru eliptického trenažéru
Článek je zařazený do kategorie: Fitness
Mohlo by vás zajímat
- DailyMIX koktejl je opravdu plnohodnotná náhrada jídla - odzkoušené (podrobná recenze)
- Vybíráme vhodné posilovací stroje na břicho - které jsou nejlepší a za jakou cenu?
- Toto jsou TOP cviky na zadek a jeho zpevnění + ROZHOVOR s fitness trenérkou Evou Dvoráčkovou
- Gymnastický míč a balanční podložka na efektivní cvičení a rehabilitaci v domácnosti - pro těhotné, děti i seniory
- Vybíráme nejlepší spalovač tuků - TOP 5 přípravků pro ženy i muže + TIP na trénink na spalování tuků
- Test nejlepších rotopedů za rok 2024 - porovnání parametrů a recenze + TIPY jak vybrat rotoped
- Posilovač celého těla - eliptický trenažér (nejen na rychlé hubnutí) a vše co potřebujete vědět při jeho výběru
- Vibrační plošina Mediashop Vibroshaper na procvičení celého těla - recenze + reálné zkušenosti
- Vybíráme hrazdy na cvičení doma + tipy jak na nich cvičit
- Vybíráme hrazdu na strop do domácnosti 2024 - na posilování zad, ramen a břicha vlastní vahou