Fitness podložky na cvičení – jak si z nich vybrat a jsou vůbec na cvičení nezbytné?

Vladimír Rejholec Téma 8. července 2021 1

Fitness podložky na cvičení jsou nezbytným doplňkem při cvičení doma. Ve fitness centrech je využívají nejen při cvičení jógy, Pilates ale i při posilování. Vyhnete se tak odřeninám na loktech a nepříjemným bolestem páteře. Navíc je velmi nepohodlné cvičit na podlaze či na parketách. Fitness podložky se vyrábějí v různých tloušťkách a materiálech, takže je opravdu jen na vás, kterou si zvolíte na trénink.

Vlastní fitness podložkou i do prostorů fitness centra či posilovny (nebo i na hodiny jógy) se vyhnete možným bakteriím či virům. Přes pečlivou dezinfekci v těchto veřejných cvičebních místnostech se občas přenosu choroboplodných bakterií, jako jsou stafylokoky, streptokoky či plísně, nevyhnete. Vybírejte si proto podložku na cvičení pečlivě, jde o investici do vašeho zdraví a pohodlnějšího cvičení.

💡 TIP na produkt - Karimatka inSPORTline Yoga 173x60x0,5 cm
Karimatka inSPORTline Yoga 173x60x0,5 cm
 • typická jóga karimatka
 • vhodná i na aerobik nebo dynamičtější cvičení
 • v 5 atraktivních barvách
 • délka 173 cm x šířka 60 cm x výška 0,5 cm
 • neklouže po podlaze

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

Proč si koupit podložku na cvičení?

Důvodů, proč si koupit fitness podložku, je několik. Cvičení se stává pohodlnějším a pro mnohé snesitelnější, protože právě cvičení bez podložky je u některých nemožné kvůli vystoupením páteři. Navíc se vyhnete odřeninám na loktech či zádech, které způsobuje cvičení jako plank či klasické sklapovačky. Ručník položený na zemi nezajistí dostatečnou měkkost a navíc se zvykne klouzat, což může vést k nepříjemnému zranění.

Fitness podložky využívají nejen jogíni či milovníci aerobiku ale i ti, kteří chtějí zpevnit své tělo za pomoci vlastní váhy. Sklápěčky, kliky, Plank nebo i cviky na záda jako svíčka či labuť vyžadují kvalitní podložku.

  Navíc podložky na cvičení tlumí nárazy i při dynamičtějších cvičeních, což ocení vaše klouby.  Díky fitness podložce si zachováte i dobré vztahy se sousedy, protože snížíte hluk vytvořený při cvičení.

Výhody fitness podložek

Fitness podložky na cvičení jsou oproti standardním karimatkám skladnější, lehčí a více vydrží. Využijete je na jógu, fitness, posilování, bojové sporty ale i na rozcvičku, strečink či relaxování.

Během cvičení se nekloužou po podlaze, čímž zajišťují stabilitu a eliminují možné zranění. Kromě toho, že jsou vaše klouby a kůže chráněny, zabráníte poškození podlahy. Přece jen cvičení na studené zemi není ani příjemné.

Standardní pěnové karimatiky zas využijete nejen na cvičení ale i na turistiku, stanování nebo na pláž. Jejich životnost oproti kvalitnějším fitness podložkám je však omezená. Pokud chcete odolnější a hrubší, vybírejte z vícevrstvých.

 

Fitness podložky a jejich druhy

Podložky na cvičení se liší nejen velikostí a tloušťkou ale také zaměřením na druh tréninku. Kromě toho se vyrábějí ve více barevných variantách, je jen na vás, jakou podložku si vyberete.

Fitness podložka na cvičení

Podložky cvičení zpříjemňují trénink a chrání nejen vaši pokožku a klouby.

 

Jóga podložky na cvičení

žena cvičí jógu na podložceJóga podložky na cvičení jsou profesionální fitness pomůcky z měkkého materiálu (převážně syntetický kaučuk). Vyznačují se extrémním komfortem, paměťovou pěnou a odolností, nekloužou po podlaze, a tudíž jsou vhodné na opakující se cvičení jako jóga, pilates či aerobic.

Ty kvalitnější a dražší podložky jsou opatřeny otvory na zavěšení. Materiál je odolný vůči potu a vodě (např. ✅podložka na cvičení inSPORTline ).

 

Fitness skládací podložky na cvičení

Nazývají se také modulární podložky na cvičení nebo puzzle podložky. Patří mezi univerzální – matky pro různé typy cvičení. Využívají je nejen ve fitness centrech a posilovnách, ale jsou vhodné i do domácností díky jejich „puzzle“ efektu. Modulární podložky se skládají z několika kusů, převážně ze čtyř a díky tomuto systému můžete vytvořit větší celky dle aktuální potřeby.

💡 TIP na produkt - Fitness podložka inSPORTline EVA80 200x200x1 cm
Fitness podložka inSPORTline EVA80 200x200x1 cm
 • odolná vůči potu a vlhkosti
 • 4 ks po 100 x 100 cm (až 200 x 200 cm)
 • všestranné využití
 • složení do požadovaného tvaru
 • snadné skladování

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

 

Co je při výběru fitness podložky důležité?

Pokud vybíráte vhodnou podložku na cvičení, zaměřte se na typ cvičení, který plánujete provádět a také na vaši výšku.  Pokud vyžadujete měkčí, dbejte i na tloušťku podložky, která by měla přesáhnout jeden centimetr. 

Budete cvičit i ve volné přírodě? Určitě do kvalitní podložky na cvičení investujte a vybírejte odolnější materiál, který se při různých nerovnostech tak rychle nepoškodí. (např. ✅od prodejce InSPORTline)

 

Pro koho jsou podložky na cvičení určené?

Podložky na cvičení jsou vhodné pro každého člověka, který má zájem o efektivní trénink v pohodlí domova nebo ve volné přírodě. Fitness podložky jsou vhodné nejen na různé druhy cvičení ale i na rozcvičku nebo strečink, které byste neměli vynechat, pokud chcete opravdu efektivně cvičit.

Pokud ještě nevíte, kterou podložku zakoupit, vyzkoušejte standardní univerzální pěnové karimatky (např. ✅Dvouvrstvá karimatka Yate nebo ✅Modrá inSPORTline karimatka).

 

Jak využít podložku na cvičení doma?

Chcete si nejprve zakoupit podložku a vyzkoušet cvičení na ní? Zacvičte si s vlastní váhou, nic navíc k tomu nepotřebujete. Tyto cviky jsou navíc i velmi efektivně.

žena cvičí jógu na podložce doma

 • sklápěčky
 • kliky
 • cviky na záda
 • plank (plank s dotykem ramene)
 • můstek
 • dřepy (i dřepy s výskokem)

Na tyto druhy cvičení vám stačí jen podložka, protože nevyžadují nic kromě vaší vlastní váhy. Pro vyšší úroveň můžete tyto cviky modifikovat s vyšším zatížením. Například při klikne zapojíte jen jednu nohu a druhou budete držet ve vzduchu (viz obrázek). Před cvičením však proveďte krátkou rozcvičku.

 

Rozcvička před cvičením

Úvodní strečink nevynechávejte. Rozcvička cvičení zefektivní a zároveň se chrání proti možným zraněním vyplývajícím z nedostatečné přípravy. Bez rozehřátí není tělo uzpůsobeno na trénink, a tedy i váš výkon může být značně snížen. Rozcvička by měla obsáhnout celé tělo, ale zaměřte se zejména na oblast, kterou se chystáte cvičit.

 • Rozcvička svrchu dolů - začněte rotací krku, následuje rotace spodní části zad, ramenních kloubů, loktů a zápěstí. Každá rotace má délku od 30 - 60 sekund.
 • Warm-up - také začněte svrchu např. tlačení hlavy proti ruce, protože při vytváření odporu se zatíží svaly krku s následným prokrvením a zahřátím svalové partie. Pro rozehřátí horní části těla postačí i kliky či pár zdvihů na hrazdě.
 • Rozcvičení nohou - pro rozzcvičenie a rozehřáté nohou jsou účinné dřepy a výpony s vlastní váhou po 3 série s 15 opakováními nebo s respektem na pokročilost a úroveň trénujícího.
 • Strečink po rozehřátí - natahování můžete si přesunout až po cvičení. Pomalu natahujte svaly tak, abyste postupně získali své maximum.
žena se rozcvičuje před cvičením

Cvičení bez rozcvičky je méně efektivní a navíc riskujete možné zranění.

 

Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Při domácím cvičení bez trenéra vznikají otázky jak správně cvičit, zda si nemůžete nějak ublížit nebo se zranit. Navíc při tolika druzích fitness podložek je těžké vybrat si tu správnou.

❓ Sú lépe pěnové karimatky nebo fitness podložky?

Pěnové karimatky jsou jednoznačně levnější, ale s jejich odolností velmi nepočítejte. Na začátek postačí, ale pokud se chcete věnovat cvičení dlouhodobější, určitě investujte do kvalitnější fitness podložky. A to doporučuji zejména tehdy, když chcete provádět outdoor trénink. Navíc fitness podložky na cvičení jsou o něco těžší a přilnavější na povrch. Určitě si budete pochvalovat, že se vám podložka neroluje zpět, což nejednoho cvičícího zvykne od dalšího tréninku odradit. Fitness podložky na cvičení se nezvyknou klouzat na žádném povrchu, což oceníte při dynamičtějších cvičeních, například při aerobiku.

❓ Ktorá podložka je na jógu nejlepší?

Vhodnost podložky na ten který druh cvičení ovlivňuje několik faktorů. Určitě byste měli vybírat pevnější, odolnější fitness podložku s přilnavostí na povrch a antibakteriální úpravou. Obvykle podložky na jógu jsou i dražší, ale pro tento druh cvičení již nepotřebujete žádné další investice.

Pokud chcete cvičit několik druhů jógy, Pilates nebo aerobiku, pořiďte si delší podložku. Takovou podložku využijete při relaxaci a dynamických cvičeních. (např. ✅ Jóga podložka inSPORTline Sunshine 183x61)

 

Mé zkušenosti a doporučení

Mou motivaci k tomu, abych začala cvičit, bylo hubnutí. Roky sedavé práce se odrazily i na mé postavě. Měla jsem pocit, že jsem méně pohyblivá a jakási ztuhlá. Začala jsem tedy podle online videí cvičit pilates. Po týdnu na koberci a ručníku s mírnými odřeninami jsem se rozhodla pro zakoupení kvalitní podložky na cvičení.

Prohlédla jsem několik srovnávacích portálů a nakonec po referencích a doporučeních jsem si zakoupila ✅profesionálnu podložku na jógu u ověřeného prodejce inSPORTline. V kamenném obchodě ji neměli na skladě, tak jsem se rozhodla objednat si ji přímo na internetu.

S podložkou jsem spokojená. Vyhovuje mým požadavkům středně pokročilého jedince.  Necvičím už jen pilates, ale přešla jsem na Ashtanga jógu, kde přece jen potřebuji prostor na cvičení.  Navíc si ráda zacvičím i posilovací cviky s vlastní vahou.

💡 TIP na produkt - Gymnastická podložka inSPORTline EPS 180x60x1 cm
Gymnastická podložka inSPORTline EPS 180x60x1 cm
 • profesionální jóga podložka s délkou 183 cm
 • vhodná na cvičení jógy a Pilates
 • kvalitnější provedení
 • lehká, jednoduše přenosná, skladná a má univerzální použití

💡 TIP č.1: jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi💡 TIP č.2: garance vrácení peněz💡 TIP č.3: kvalitní, spolehlivý a známý eshop

 

⭐ Velký přehled fitness podložek (+ cena)

Jelikož je na prodej mnoho druhů podložek, připravila jsem přehled ověřených a nejprodávanějších produktů v dobré ceně. Podložky či karimatky vybírejte podle vaší aktuální situace. Toto jednoduché srovnání vám vysvětlí, o jaký produkt se jedná. Najdete zde popis výhod, určení a kde si ho koupit výhodně a za jakou cenu.  Doporučuji vám eshopy s nejlepšími cenami a zároveň širokým sortimentem.  

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
Gymnastická podložka inSPORTline EPS 180x60x1 cm
Gymnastická podložka inSPORTline EPS 180x60x1 cm
➡️ podložka vhodná i na cvičení jógy
➡️ vhodná pro cvičení aerobiku nebo na jiné sportovní aktivity
✅ snadno srolujete a sbalíte
✅ pěkný design
✅ lehká, jednoduše přenosná, skladná a má univerzální použití
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

519 Kč
Chci vědět víc
Karimatka inSPORTline EVA 180x50x1 cm
Karimatka inSPORTline EVA 180x50x1 cm
➡️ určená pro aerobic, jógu, fitness cvičení
➡️ podložka při stanování
✅ z měkkého pěnového materiálu
✅ materiál karimatky je voděodolný
✅ rozměry karimatky 180 x 50 x 1 cm
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

419 Kč
Chci vědět víc
Dvouvrstvá karimatka Yate 180x50x1 cm černo-modrá
Dvouvrstvá karimatka Yate 180x50x1 cm černo-modrá
➡️ podložka ideální na cvičení
➡️ vhodná i na stanování, turistiku, pláž
✅ izoluje teplo
✅ dvouvrstvé provedení
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

215 Kč
Chci vědět víc
Podložka na cvičení inSPORTline Profi 100x50x1,5 cm
Podložka na cvičení inSPORTline Profi 100x50x1,5 cm
➡️ měkká podložka na cvičení
➡️ ideální do domácností
✅ extra pružná, odolná,
✅ příjemný povrch
✅ snadno udržovatelný materiál
✅ dlouhá životnost
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

999 Kč
Chci vědět víc
Fitness podložka inSPORTline EVA80 200x200x1 cm
Fitness podložka inSPORTline EVA80 200x200x1 cm
➡️ do fitness center i domácností
✅ podložka složená ze čtyř dílů
✅ skladnost a měkkost
✅ protiskluzový povrch
✅ lze složit libovolný tvar
inSPORTline.cz - eshop

⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz
⭐️ kvalitní, spolehlivý a známý eshop

1 390 Kč
Chci vědět víc

 

💡 TIP: Podívejte se také na naše velké srovnání nejznámějších prášků na hubnutí, do pozornosti dávám také populární ketodiétu Ketomix a skvělý mix superpotravin na detoxikaci a podporu hubnutí Blendea Supergreens.


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Profilový obrázek

Jmenuji se Vlado a zajímá mě boj se sníženou imunitou, způsoby jak navrátit tělu energii a vitalitu. Studuji "zelené" produkty, hledám které pomohou a které jsou vyhozenými penězi. Začal jsem psát kvůli vlastní informovanosti (často jsem býval nemocný, navíc máme 2 malé děti), ale téma mne zaujala a pohltila.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..