Velké srovnání prášků na hubnutí – které fungují a kterým se vyhnout?

Erik Havlík Téma 7. dubna 2018 2 Diety, Kapsle, Prášek, Tablety

Prášky na hubnutí. Je to jen byznys s pochybnými přípravky pro důvěřivých a zoufalých? Nebo mají i reálný základ, na jehož základě dokáží zafungovat? Odpověď na obě otázky zní ano. Ano, na trhu s výživovými doplňky se jakoby roztrhl pytel s prášky a jinými zaručenými způsoby jak jednoduše a zázračně zhubnout. Na druhé straně zas existují přípravky, které opravdu dokáží napomoci při redukci tělesné hmotnosti. Ty jsou i oficiálně zaregistrované a mnohé z nich jsou dostupné i v lékárně.

Jak se zorientovat? V následujících řádcích vám mimo jiné přinesu kompletní přehled přípravků na hubnutí, které stojí za vyzkoušení. A naopak i ty, kterým se vyhýbejte velkým obloukem. Většina zmíněných přípravků má na tomto blogu i své recenze, takže podrobné informace a zkušenosti s nimi najdete i tam.

Rychlý přehled prášků na hubnutí

Pro vaši lepší orientaci jsem seřadil pilulky na hubnutí do dvou jednoduchých tabulek. V první najdete přípravky, které mají reálný základ a fungují (v rámci možností), a v té druhé pochybné a podvodné přípravky.  Všechny zmíněné přípravky jsme recenzovali, zkoušeli a vyhledaly o nich všechny relevantní informace. 

Spolehlivé prášky na hubnutí, které fungují

Tyto prášky jsou založeny na přírodní bázi a obsahují látky, které podporují spalování tuků. Nejlepší je jejich užívat je v kombinaci s jednoduchým a zdravým jídelníčkem a nezapomenout na pohyb. Pokud je však chcete užívat samostatně, nic tím nezkazíte, jen nástup účinků nebude tak rychlý a výsledky určitě nebudete považovat za žádný zázrak. Účinky vybraných prášků na hubnutí (doplňků výživy) jsou však určitě pozitivní.

názevsložení/dávkovánínaše hodnocenícena/kde koupit
60 tablet
Garsin
Garsin
➡️ Garcinie
➡️ kys.linolová, l-karnitin
➡️ zelená káva, acai berry
➡️ zelený čaj, pomerančovník hořký
✅ 2-4 tablety denně
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️349 Kč
Podívat se v eshopu Garsin.cz
recenze
60 tablet
Acai Berry 900
Acai Berry 900
➡️ Acai
➡️ zelený čaj
✅ 2 tablety denně
⭐️⭐️⭐️1040 Kč
Podívat se v eshopu AcaiBerry900.cz
recenze
60 tablet
Green Coffee Plus
Green Coffee Plus
➡️ Zelená káva
➡️ zelený čaj
✅ 2 tablety denně
⭐️⭐️⭐️637 Kč
Podívat se v eshopu buyGreenCoffeePlus.cz
recenze
60 tablet
Chilliburner
Chilliburner
➡️ Chilli
➡️ inulin
➡️ zelený čaj
✅ 1 tableta denně
⭐️⭐️⭐️429 Kč
Podívat se v eshopu ProZdraví.cz
recenze
60 tablet
Exadipin
Exadipin
➡️ Salacia reticulata
➡️ vitamín D3
✅ 3 tablety denně
⭐️⭐️⭐️555 Kč
Podívat se v eshopu ProZdraví.cz
recenze
90 tablet
Obezin
Obezin
➡️ Glukomannan
➡️ zlatý len
➡️ spirulina
✅ 3-6 tablet denně
⭐️⭐️⭐️447 Kč
Podívat se v eshopu Benu.cz
recenze
240 tablet
Lipoxal Effect
Lipoxal Effect
➡️ Glukomannan
➡️ l-karnitin, synefrin
➡️ ženšen, olivové listy
➡️ zelený čaj, guarana
✅ 3-6 tablet denně
⭐️⭐️⭐️799 Kč
Podívat se v eshopu ProZdraví.cz
recenze

Tabletky, kterým je třeba určitě se vyhnout

Tyto přípravky mají pochybný původ a jejich prodejem na internetu podvodníci sledují jediný cíl. Rýžovat na zoufalství obyčejných lidí a okrádat je o jejich peníze.

názevnaše hodnocenírecenze
LiVes Pectin❌❌❌❌❌recenze
Kankusta Duo❌❌❌❌❌recenze
Slim Pectin❌❌❌❌❌recenze
Nidora❌❌❌❌❌recenze

Obdobných přípravků je na trhu nepochybně více. Budu jen rád, když se se svými názory případně i vlastními zkušenostmi podělíte v diskusi pod článkem.

Prášky na hubnutí – zázrak na počkání?

Tak to těžko, žádné podobné zázraky totiž neexistují. I když reklamy budou určitě tvrdit opak. Všechny tablety jsou proto nejlepší, nejúčinnější, nejpopulárnější, jednoduše nej…

Reklama na prášky na hubnutí

Reklama má za účel prodávat. Nic více, nic méně. To platí i na prášky na hubnutí.

Účinné pilulky na hubnutí jsou jen malé postrčení na začátku vaší cesty, kterou při trvalé úpravě hmotnosti určitě absolvujete.  Hned na začátek si prosím uvědomte, že tabletky váš problém neřeší.  Maximální vám mohou pomoci dočasně odstranit problém, nebo víceméně “pouze” podpořit rychlejší hubnutí. Nedonutí vás abyste si vstoupili do sebe a začali se zdravější stravovat a ani k tomu, že začnete sportovat. To je totiž jen a jen ve vaší kompetenci, nikoho jiného.

Názory na tabletky obecně, nejen ty na hubnutí, se samozřejmě různí. Jedni na ně nedají dopustit, druzí tvrdí, že jde pouze o placebo. Prášky na hubnutí reálné fungují, i ty bez předpisu. Problém je, že není snadné posoudit, na které organismus zareaguje nejlépe.

? Proto se při výběru prášků – výživových doplňků zaměřte na jejich přírodní složení a jako jeho jednotlivé složky dokáží působit na lidský organismus.

Člověk je individualita a to nejen po psychické ale i fyzické stránce. Univerzální recept na každého jednoduše neexistuje. I proto se stává, že některé přípravky u vás zaberou více, některé méně než jste to viděli například u vašich známých či sousedů.

Prášky na předpis

Nejsou volně v prodeji a předepisuje vám je lékař. Není to ze “srandy”.  Léky na hubnutí mají i vedlejší účinky, které při nesprávném užívání mohou vyvolat vážné zdravotní problémy  (platí celoplošně na všechny léky).

O jejich použití má rozhodovat jedině lékař. Obvykle se předepisují těm lidem, kde je předpoklad, že riziko nežádoucích účinků nepřeváží následky obezity (většinou jde o obezitu vyšší než 30 BMI).

Užívání takových léků na hubnutí lidmi s mírnou nadváhou (BMI pod 25) je nerozumné a dovolím si říct, že i nebezpečné. Nežádoucí účinky antiobezitik jsou mnohem vyšším rizikem, jak případný přínos léčby.

? Mírná nadváha totiž nepředstavuje významné a bezprostřední ohrožení zdraví, ale pokus o její ovlivnění prostřednictvím silných léků by mohlo udělat více “škody než užitku”.

Výživové doplňky

Na rozdíl od léků na ně nepotřebujete žádný předpis.  Neznamená to však, že jejich výroba a složení nepodléhá žádným kontrolám a předpisům.  Nezřídka si můžete při nich dohledat také lékařské certifikáty. Není problém zjistit přesné složení pilulek, podrobné příbalové informace, informace a kontakt na výrobce či distributora, obchodní podmínky… Pokud si při tabletách, které vás zaujaly, tyto informace nedohlednu – NEKUPUJTE je, je to na 99,99% podvod.

Při výběru svého výživového doplňku se zaměřte na to, aby bylo složení pilulek 100% přírodní. Ověřte si, zda je přípravek zdravotně nezávadný. Jaké jsou na něj ohlasy a zkušenosti reálných uživatelů (diskuse na internetu, fórum). Poměr účinných látek by měl být vyvážený, aby váš organismus neměl problém s jejich zpracováním.

Garsin recenze💡 TIP: Přípravek na hubnutí Garsin obsahuje výtažek z rostliny Garsinia cambogia a to v množství 100 mg v 1 tobolce.

 • kromě toho jsou zde přítomny i: konjungovaná kyselina linolová, L-karnitin, citrus aurantium, extrakt ze zeleného čaje, extrakt ze zelené kávy, acai berry a vitamín C.
 • čti recenzi na Garsin
 • podívat se na Garsin přímo u výrobce

Pochybné přípravky

Některé z pilulek jsou u nás i v EU zakázané z různých důvodů (například při některých lécích se projevily nežádoucí účinky, které způsobovaly vážné zdravotní problémy a musely být staženy z trhu). Některé mají zas pochybný původ a nadopátrate se k jejich výrobci či základním informacím. Užíváním těchto léků riskujete to nejcennější co máte – vaše zdraví!

Neznámé tablety - zdravotní riziko

Neznámé tabletky mohou způsobovat vážné zdravotní komplikace.

Jak si vybrat?

Výsledek užívání a složení by mělo být při výběru přípravku, který má pomoci s nadbytečnými kilogramy určitě na předním místě. Cena by pro vás neměla být zcela prvořadá, protože ta primárně závisí nejen na velikosti balení a počtu tablet v něm, ale také od jeho dávkování (je rozdíl když užíváte 1 tabletku denně nebo naopak 6). Některé léky na hubnutí jsou sice o polovinu levnější, ale ve srovnání s těmi dražšími jejich spotřebujete mnohem rychleji.

Acai Berry 900 recenze✅ Acai Berry 900

 • účinný přípravek na hubnutí pro ty, kteří se nespoléhají pouze na zázračné prášky.
 • Acai Berry 900 je 100% přírodní doplněk stravy vyrobený z plodů acai z Amazonie s výtažkem zeleného čaje
 • přečtěte si podrobnou recenzi na Acai Berry 900 (+ mé zkušenosti)

Chcete-li při rozhodování pomocnou ruku, rádi pomůžeme i na našich stránkách. Určitě si přečtěte naše recenze, kde se dozvíte nejen složení pilulek a jak je užívat, ale také princip jejich fungování či zkušenosti s jejich účinky. Dobrá rada: Bez těchto informací žádné pilulky určitě nenakupujte. Ve vlastním zájmu!

Prodej, nebo kde koupit ověřené produkty

Prášky na hubnutí koupíte v ověřených eshopech, nezřídka výhradních distributorů či přímo od výrobce (✅ garsin.cz, ✅ acaiberry900.cz), kde najdete nejlepší cenu a výborný servis pro zákazníky.

? Lékárna a prášky na hubnutí

Velmi široký výběr najdete samozřejmě i v lékárně. Já doporučuji spolehlivý nákup v online lékárně ✅ Dr.Max. O kvalitě obchodu svědčí i stovky pozitivních recenzí a zkušeností zákazníků (zdroj Heureka.cz).

Dr. Max - hodnocení eshopu (Heureka)

Nenakupujte na neznámých a pofidérní web stránkách, kde se na vás usmívají neexistující lékaři a kde se o přípravku nedozvíte nic podstatného. A už vůbec nekupujte jakékoliv léčiva či jiné produkty přes různé inzeráty v bazarech od neznámých lidí.

Jak je používat

Z praktického hlediska vám doporučuji přípravek, pro který jste se rozhodli,  kupovat v dostatečném množství (2 balení)  Takto zjistíte zda mají tabletky nějaký reálný účinek. Proč? Jedno balení totiž nemusí z hlediska výsledků stačit. Tři balení jsou zase příliš, pokud nezaregistrujete žádný pozitivní účinek, zbytečně se vám jen zvýší a vy tak budete řešit jako je vrátit či přemýšlet komu jejich posunout. V neposlední řadě máte při dvou baleních i lepší cenu a různé jiné benefity. Tak například při koupi 2 balení přípravku Garsin už máte dopravu zdarma a slevu 30%.

Než začnete tabletky užívat, přečtěte si příbalový leták a řiďte se pokyny, které jsou v něm uvedeny. Hlavně by vás mělo zajímat dávkování, způsob použití a možné vedlejší účinky a kontraindikace.

? Můj TIP: Před prvním použitím produktu na hubnutí si změřte a zaznamenejte váš obvod pasu, boků či stehen + tělesnou hmotnost. Po týdnu užívání si tato měření zopakujte a porovnejte s hodnotami před týdne. Takto postupujte každý týden během užívání výrobku.

Budete tak mít lepší přehled o výsledcích svého hubnutí.

Prášky na hubnutí a Moje doporučení na závěr

Chcete zhubnout? Moje rada má jednoduché znění: Začněte se zdravě stravovat a dopřejte si dostatek pohybu. Pokud potřebujete nastartovat a podpořit svou snahu, pořiďte si kvalitní přípravek, který vám s tím pomůže. Nezapomeňte však, že každá jedna dieta, každý jeden schválený výživový doplněk je jen pomocná berlička jako nastoupit a udržet se na té správné cestě.

Bez cvičení a úpravy stravy nebudou výsledky takové patrné, jak byste chtěli či mohli dosáhnout. Hubnutí pouze s pilulkami je opravdu náročné a výslednou je pouze zřídka úplná spokojenost.

Reálné hubnutí totiž vyžaduje i zásadní a hluboké změny životosprávy:

 • úplnou a opravdu trvalou změnu vašich stravovacích návyků
 • seriózní zařazení systematického pohybu do vašeho každodenního života

Můj tip nakonec

Prášky na hubnutí jsou “jednoduchou” cestou jak se zbavit přebytečných kilogramů. Bez úpravy jídelníčku a pohybu to však nepůjde. Druhým způsobem a relativně účinnějším je zvolení si vhodné diety. Nejlépe takové, při které se nehladuje a přesto hubne.

Pokud jste už někdy přemýšleli nad dietou a nevíte se rozhodnout, kterou absolvovat tak, abyste i reálně zhubli, mohu seriózně doporučit proteinovou dietu KetoMIX.

Pokud do detailu dodržíte instrukce, tak zhubnete, pokud se jimi budete řídit i dál, svou hmotnost si udržíte (žádný jojo-efekt). A protože je při této dietě omezený příjem sacharidů a vysokoenergetických jídel je velmi velký předpoklad, že se vám podaří zhubnout v opravdu krátkém čase.

💡 TIP na produkt - Ketonová dieta Ketomix na 4 týdny
Ketonová dieta na 4 týdny (140 porcí + 10 zdarma)
 • výhodný “keto” balíček
 • obsahuje všechny potraviny na jeden celý měsíc
 • to znamená koktejly, omelety, kaše a polévky
 • balíček na 4 týdny obsahuje 140 porcí + 10 zdarma
 • jíte 5 jídel denně
 • nyní se slevou 500 Kč / 1 porce je pouze za 36 Kč
 • přečti si podrobnou recenzi + zkušenosti
Hodnocení autora
 • vyhledávanost
 • dostupnost
 • efektivnost metody

Pouze několik úvodních vět

Prášky na hubnutí - co si pod tím představit a jak si vybrat kvalitní přípravek na podporu redukce vaší hmotnosti.

3.6

Prášky na hubnutí


Autor článku

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.