Která je nejlepší kloubní výživa – velké srovnání 10 dostupných přípravků

Petra Lyžičiarová Téma 19. března 2021 0

Bolesti kloubů nejsou ničím příjemným, a proto je rozhodně lepší jim předcházet. Pokud hledáte přípravky, které vám pomohou odstranit vaše problémy s klouby, případně jsou vaše klouby pravidelně zatěžované sportovní aktivitou a chcete předcházet vzniku bolestí, poradíme vám, jaká je nejlepší kloubní výživa.

Na trhu je dostupných několik druhů výživových doplňků ve formě prášků, tablet, pilulek či nápojů a vyznat se mezi nimi nemusí být jednoduché a může se stát, že pod vlivem reklamy sáhnete po neúčinném nebo málo účinném doplňku. Vybrali jsme proto pro vás 10  nejlepších produktů na výživu kloubů a chrupavek a podívali jsme se na to, jaké látky obsahují a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. U každého z přípravků na výživu kloubů jsme se zaměřili i na to, jaké s nimi mají lidé zkušenosti a jaké jsou na ně recenze.

Kdy sáhnout po kloubní výživě

Pokud se rozhodujete o tom, že začnete užívat nějakou kloubní výživu, pravděpodobně vás trápí nějaké potíže, případně jste aktivní sportovec a vaše klouby jsou pravidelně zatěžovány. Ať už patříte do jedné či do druhé skupiny, výživa pro klouby by měla být kvalitní a účinná.

Výživa na klouby by vás měla zajímat v případě, že vás trápí následující potíže:

 • revmatoidní artritida – jde o autoimunitní onemocnění, které má zánětlivý charakter a způsobuje bolesti kloubů. Často se projevuje i v mladším věku, přičemž častěji postihuje ženy. Onemocnění má chronický charakter a trvá obvykle během celého života pacienta.
 • artróza – spolu s osteoartrózou patří k nejčastějším chorobám postihujícím naše klouby. Působí degenerativní, protože dochází k úbytku chrupavek a zároveň mohou nastat i změny na vazech, kostech a kloubních obalech. Jde o bolestivé onemocnění, které může způsobovat deformaci kloubů a výrazné omezení pohyblivosti.-
 • osteoporóza – jde o onemocnění kostry, při kterém dochází k úbytku kostní hmoty a zároveň k poruchám celkové kostní struktury. Lidé, které trápí toto onemocnění, jsou náchylnější na zlomeniny.

Kromě toho bude vhodné, pokud nezanedbáte výživu kloubů a chrupavek v případě, že:

 • pravidelně běháte
 • posilujete a zvedáte těžké váhy

V neposlední řadě bychom doporučili užívání kloubní výživy i seniorům, jejichž sice zatím bolesti kloubů netrápí, ale v důsledku ubývání kolagenu a opotřebení chrupavek věkem, k nim může dříve či později přijít.

 

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru kloubní výživy je v první řadě podstatné všímat si obsah účinné látky. Pokud chcete, aby měla výživa na klouby a chrupavky nějaký efekt, měli byste sahat po přípravcích, které obsahují:

 • kolagen – vyživuje kloubní chrupavku, zvyšuje její odolnost a pevnost. Pokud se chcete o kolagenu dozvědět více, přečtěte si náš článek, ve kterém se mu podrobně věnujeme.
 • chondriotín sulfát  – má protizánětlivé účinky a přirozeně se vyskytuje v chrupavkách
 • extrakt z rostliny Boswellia serrata  – jsou jí připisovány protizánětlivé účinky, a tak se využívá jako součást přípravků na výživu kloubů
 • glukosamin sulfát  – regeneruje poškozené pojivové tkáně a působí proti zánětům.
 • kyselina hyaluronová  – zmírňuje otoky a tlumí bolest při artritidě
 • měď  – podílí se na aktivaci enzymů zodpovědných za regeneraci chrupavky
 • methylsulfonylmethan (MSN)  – regeneruje tkáně a zmírňuje záněty
 • kurkumin – jde o látku obsaženou v kurkumě, ale iv zázvoru. Hůře se však vstřebává, ale má silné protizánětlivé účinky
 • rybí olej – působí proti zánětlivé bolesti kloubů

 

Nejčastěji složky kloubní výživy

Pojďme se však o něco podrobněji věnovat tím nejúčinnějším složkám přípravků určených pro výživu kloubů a chrupavek.

Glukosamin sulfát

Tato látka se často objevuje jako první složka kloubních výživ různých značek. Jde o velmi účinnou látku, která snižuje příznaky osteoartritidy, protože brání degradaci kloubní tkáně. Pokud pravidelně sportujete a vaše klouby jsou velmi namáhané, doporučuje se dávkování okolo 3000 mg denně. Ideální je dávku rozdělit na tři části. Nevýhodou je, že se během užívání přípravků na klouby s obsahem glukosaminu může objevit nafukování.

Chondroitin sulfát

Většina doplňků stravy určených na kloubní výživu obsahuje tuto složku, která je účinná hlavně spolu s glukosaminem. Dávkování se doporučuje v množství 1000 až 1200 mg denně, a to ideálně rozloženy na tři dávky užívané spolu s jídlem.

Kolagen

Kolagen se v naší kloubní chrupavce přirozeně vyskytuje. Čistý kolagen na klouby se může vyskytovat v hydrolyzované formě nebo jako nedenaturovaný kolagen. Ten hydrolyzovaný doporučujeme v dávce 10 g denně, no a denaturovaný v dávce 40 g denně.

Hydrolyzovaný čistý kolagen je vhodný nejen na klouby a zlepšení jejich stavu, ale také se postará o hezčí a pružnější pleť. Druhý typ kolagenu je zase vhodnější než podpůrná léčba osteoartritidy nebo revmatické artritidy, takže je vhodný i pro seniory.

MSN

Častou složkou výživy na klouby pro sportovce i lidi se zdravotními potížemi je právě MSN nebo methylsulfonylmethan, který má antioxidační a protizánětlivé účinky. Dávkování se doporučuje v množství 3000 g denně. 

Rybí olej

Rybí olej má při výživě kloubů rozhodně své místo. Působí na snižování bolesti kloubů v případě zánětů, ale také obsahuje množství vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných látek.

Kurkumin

Působí nejen antioxidačně, ale také protizánětlivě, a tak snižuje příznaky při artritidě nebo zánětech kloubů. Denní dávka je doporučená v množství od 80 až do 500 mg, avšak jeho vstřebávání je velmi malé, a tak se doporučuje užívání spolu s extraktem z černého pepře.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí našeho těla a najdeme ji i v kloubech. Pomáhá při snižování tření v kloubní chrupavce, zlepšuje pružnost a celkovou strukturu a také napomáhá při zmírňování bolestí. Navíc má kyselina hyaluronová i protizánětlivé účinky, a tak je důležitou součástí přípravků na výživu kloubů.

Boswellia serrata

Boswelia nebo také kadidlovník se vyznačuje protizánětlivými, analgetickými a zklidňujícími účinky na naše klouby. Přípravy s obsahem této rostliny jsou proto vhodné pro léčbu potíží s klouby a chrupavkami.

 

V jaké formě najdete kloubní výživu

Výživu na klouby na trhu najdete ve formě tabletek, kapslí, ale také rozpustných prášků či v tekuté formě. Je jen na vás, čemu dáte přednost, avšak při výběru byste měli v první řadě sledovat složení a až potom hledět na formu.

 

TOP 10 nejlepších kloubních výživ

Věříme, že jste se díky informacím o látkách, které by měla kloubní výživa obsahovat, trošku zorientovali. S výběrem nejlepší kloubní výživy to však může být docela náročné, protože člověk se snadno ztratí v záplavě recenzí a testů. My jsme pro vás vybrali 10 nejlepších kloubních výživ, které jsme vybírali podle složení a obsahu jednotlivých látek, ale také jsme zohledňovaly jejich cenu a způsob užívání.

 

 

1. Kloubní výživa Alavis Maxima Triple Blend extra silný (recenze)

ALAVIS MAXIMA TRIPLE BLEND EXTRA SILNÝ 700GPokud hledáte nejlepší kloubní výživu pro sportovce, Alavis Maxima Triple Blend je jednoznačně nejvhodnější volbou. Jde o humánní alternativu známé kloubní výživy pro koně, která však může lidem při užívání způsobit různé potíže.

Kloubní výživa Alavis Maxima Triple Blend neobsahuje žádné přidané látky a je vhodná nejen jako prevence, ale také poslouží ke zlepšení regenerace kloubů a chrupavek. Užívat ji mohou n ielen sportovci, ale i lidé s mírnými a středně silnými obtížemi s klouby, zda lidé s nadměrnou zátěží na klouby, například pacienti trpící obezitou.

Složení

Základní složkou této kloubní výživy pro lidi je látka  methylsulfonylmethan (MSM), která v jedné dávce, tedy v 4,5 g nachází v množství 1958 mg.  Kromě toho obsahuje Alavis i 1565 mg glukosamin sulfátu a 652 mg chondroitin sulfátu, takže jde o skutečně vysoké hodnoty látek s pozitivním vlivem na výživu kloubů a chrupavek.

Zajímavostí je, že v tomto výživovém doplňku určeném na klouby jsou dva typy kolagenu, a to patentovaná směs hydrolyzovaného kolagenu I. typu z chrupavek z mořských ryb v množství 15 mg v dávce. V množství 22,5 mg v dávce obsahuje směs hydrolyzovaného kolagenu II. typu z rejnoků. Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávány žádné barviva ani konzervační látky. Součástí složení je také vitamin C v množství 19,3 mg v dávce podporující imunitu organismu. O příjemnou chuť přípravku se stará sladidlo ze stévie a aroma.

Dávkování

Doporučuje se užívat jednu odměrku denně, tedy 4,5 g této kloubní výživy, a to tak, že ji rozpustíte ve 200 ml vody, případně džusy či vody s citronem. Vhodné je také rozmíchat denní dávku například v jogurtu. Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný je možné užívat i s jídlem, nicméně je třeba ho zapít dostatečným množstvím vody.

Zkušenosti

Své prvenství si tato kloubní výživa pro lidi rozhodně zaslouží a svědčí o tom i recenze a zkušenosti spokojených spotřebitelů. Jediné, co se této výživě pro klouby dá vytknout, její vyšší cena. Jedno balení s obsahem 700 gramů vám však vydrží až 5 měsíců, což je opravdu dost dlouho.

kloubní výživa Alavis Maxima Triple Blend - zkušenostiAlavis Maxima Triple Blend - recenze

Výhody a nevýhody

Výhody

 • velmi vysoká koncentrace účinných látek
 • pomáhá i proti bolesti
 • zpomaluje poškozování chrupavek
 • zlepšuje kondici

Nevýhody

 • vyšší cena

 

 

2. Kloubní výživa Animal Flex (recenze)

Animal Flex balení Druhé místo v žebříčku nejlepších produktů pro výživu kloubů a chrupavek si zasloužila kloubní výživa Animal Flex. Tato kloubní výživa je výborná hlavně pro sportovce, ale pokud vás trápí problémy s bolestivými klouby, můžete po ní sáhnout také.

Užívání má své výhody v tom, že balení obsahuje 44 sáčků s několika tabletami, a tak máte denní dávku pěkně připravenou a nemusíte používat žádné odměrky. Na druhé straně zase musíte polykat hodně tablet za sebou, a to nemusí být pro každého příjemné. Pojďme se však podívat na to, co v sobě kloubní výživa Animal Flex ukrývá.

Složení

Jedna dávka kloubní výživy Animal Flex v sobě ukrývá Joint Construction Komplex 3000 mg, který je složen z chondroitin sulfátu, MSM a glukosaminu. Pak v ní najdete 1000 mg tzv. Joint Lubrication Complex pro správné “promazání” kloubů s obsahem lněného oleje, kyseliny hyaluronové a hydrolyzovaného kolagenu. No a třetí hlavní složkou je  1000 mg Joint Support Complex s obsahem zázvoru, kurkuminu, Boswelia, bromelainu a quercetinu. 

Dalšími složkami kloubní výživy Animal Flex je žraločí chrupavka, karob (rohovník), želatina, glycerin, sójový olej, čištěná voda, stearát hořečnatý, kyselina stearová, vitamin C (jako kyselina askorbová) 100 mg, vitamín E (jako D-alfa-tokoferol menthylskcinát) 100 IU, zinek (jako oxid zinečnatý) 15 mg, selen (jako seleničitan sodný) 70 mcg, mangan (jako síran manganatý) 1 mg.

Dávkování

Dávkování Animal Flex-u je jednoduché, protože denně užijete jedno sáček, ve kterém máte všechny tablety a tobolky. Doporučuje se užívání spolu s jídlem a zapití dostatečným množstvím vody.

Zkušenosti

O tom, že Animal Flex je skutečně jednou z nejlepších kloubních výživ na trhu svědčí i recenze spokojených zákazníků.

Animal Flex další zkušenosti

Animal Flex hodnocení

Výhody a nevýhody

Výhody

 • praktické rozdělení denní dávky do sáčků
 • kloubní výživa vhodná i pro vrcholové sportovce
 • velmi účinné posílení vazů, kloubů a šlach

Nevýhody

 • v balení je pouze 44 dávek
 • musíte najednou polykat mnoho tablet a kapslí

 

 

3. Kloubní výživa Flextor (recenze)

Flextor - recenzeFlextor patří ke kloubovým výživám prémiové kvality, protože obsahuje kombinaci sedmi aktivních látek, které se komplexně postarají o vaše klouby. Užívá se ve formě tablet, takže je jeho užívání praktické a rychlé.

Díky užívání přípravku Flextor by mělo dojít k podpoře funkčnosti kloubů a jejich celkového zdraví. Navíc tato kloubní výživa působí na tvorbu kolagenu a podporuje jeho vstřebávání. No av neposlední řadě má Flextor vliv i na zdraví mezibuněčného tkáně a chrupavek. Pojďte se tedy s námi podívat, co v sobě Flextor ukrývá a jaké jsou jeho výhody i nevýhody.

Složení

Výživa na klouby Flextor obsahuje 700 mg glukosamin sulfátu, 300 mg chondroitinu, 200 g MSM, 100 mg Boswellia, 100 mg bromelainu, 40 mg kolagenu a 40 mg vitaminu C. Výhodou je, že se jedná o čistě přírodní složky.

Dávkování

V jednom balení kloubní výživy Flextor najdete 120 tablet, přičemž doporučená dávka jsou dvě tablety denně, takže balení vám vydrží dva měsíce. Tablety se užívají po jídle, a to buď v jedné nebo ve dvou dávkách. Je třeba je zapít dostatečným množstvím vody. Ideální je užívat Flextor v kúrách, a to tak, že jedna kúra trvá nejméně dva měsíce a po ní následuje pauza v užívání.

Zkušenosti

Podívali jsme se, jaké mají lidé s užíváním Flextoru na klouby zkušenosti.

Flextor - recenze

Výhody a nevýhody

Výhody

 • dobrá cena
 • balení vydrží až dva měsíce
 • velmi účinné posílení vazů, kloubů a šlach
 • čistě přírodní obsah látek

Nevýhody

 • trošku nižší obsah látek působí příznivě na klouby

 

 

4. Kloubní výživa Flexit Drink

Kloubní výživa Flexit Drink 400g - NutrendKloubní výživa Flexit Drink se vyznačuje komplexním složením a kromě ověřených složek, jako jsou chondroitin a glukosamin či MSM, v sobě ukrývá také kyselinu hyaluronovou, aminokyseliny, peptidy a kolagenové bílkoviny.

Je vhodnou kloubovou výživou pro sportovce, ale i pro lidi trpící sníženou pohyblivostí kloubů a jinými obtížemi spojenými s klouby.

Složení

Jedna dávka výživy pro klouby Flexit obsahuje 1000 mg kolagenové bílkoviny, která je potřebná pro správnou výživy a ochranu chrupavek. Nachází se v ní také 150 mg chondroitin sulfátu a 300 mg glukosaminu a 300 mg MSM. Flexit je obohacen io 20 mg kyseliny hyaluronové, která zajišťuje pružnost kloubních struktur.

To však není vše – jedna dávka obsahuje 500 mg l-prolinu, který se stará o tvorbu kolagenu, ale také zde naleznete 100 mg vitaminu C, vápník, magnézium, vitamíny B6 a D3.

Dávkování

Flexit Drink je ve vodě rozpustný prášek. Dávkování je v případě vyššího opotřebení nebo při stavech poškození kloubů doporučené v množství 20 g denně, které rozpustíte ve 250 ml vody a vypijete. V případě, že chcete Flexit Drink užívat preventivně, užívejte ho v množství 10 g jednou denně. Nejlepší je užívat ho ráno na lačný žaludek.

Zkušenosti

S Flexit Drink mají lidé pozitivní zkušenosti, o čemž svědčí i recenze této kloubní výživy.

kloubní výživa Flexit Drink - zkusenosti, recenze

Výhody a nevýhody

Výhody

 • obsahuje i vitamíny a minerály
 • je dostupný ve čtyřech příchutích
 • podporuje flexibilitu kloubů
 • výhodná cena

Nevýhody

 • balení obsahuje pouze 20 dávek

 

 

5. Kloubní výživa Flex GOLD

Flex GOLDTato kloubní výživa příjemně překvapila vysokým obsahem hydrolyzovaného kolagenu, ale kromě něj obsahuje i známé látky jako MSM, chondroitin a glukosamin. Obohacená je také o vitamín C. Jde opět o komplexní výživu kloubů a šlach, no a pomáhá tak při regeneraci i při akutních zraněních.

Složení

Jedna dávka kloubní výživy Flex GOLD obsahuje hydrolyzovaný kolagen v množství až 7500 mg. Kromě něj je v jedné dávce také 2500 mg MSM, 2000 mg glukosaminu a 1000 mg chondroitinu. Výbornou zprávou je, že tento přípravek na klouby obsahuje hořčík v množství 122 mg v dávce, vápník v množství 253 mg a vitamin C v množství 200 mg v jedné dávce.

Dávkování

Flex GOLD je kloubní výživa v prášku a užívá se v denní dávce 15 g. Doporučuje se užívat tento přípravek na klouby během 4 až 6 týdnů. Pak byste si měli dát 3 týdny přestávku a dle potřeby pokračovat znovu. Flex GOLD se užívá jako nápoj – dávku rozpusťte ve vodě a vypijte.

Zkušenosti

Zákazníci jsou s touto kloubovou výživou spokojeni, avšak většině z nich překážela její chuť, a tak doporučují například rozpuštění v džusu.

Flex GOLD - zkušenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

 • vysoký obsah kolagenu
 • dobrá rozpustnost
 • viditelné účinky
 • obsahuje vápník, magnézium a vitamín C

Nevýhody

 • nepříjemná chuť

 

 

6. Kloubní výživa Extrifit Gela Gelatine 1000

Extrifit Gela 1000 mg 250 tblGela Gelatine 1000 od firmy Extrifit je kloubní výživa s vysokým obsahem hydrolyzátu želatiny. Ten je velmi bohatým zdrojem kolagenových peptidů. Tato výživa na klouby je vhodná jak pro sportovce, tak pro lidi trpící opotřebením kloubního aparátu.

Složení

Jedna kapsle tohoto přípravku na výživu kloubů obsahuje až 500 mg hydrolyzátu želatiny, která je základ pro budování kolagenu a také se podílí na stavbě kloubní chrupavky. Výhodou tohoto typu želatiny je, že se snadno vstřebává.

Dávkování

Přípravek se doporučuje užívat na lačný žaludek, a to v množství 2 až 3 tobolky denně. V případě, že máte akutní problémy nebo je váš kloubní aparát velmi zatěžován, můžete užívat 3 tobolky dvakrát až třikrát denně.

Zkušenosti

Is tímto přípravkem na výživu kloubů mají lidé pozitivní zkušenosti a oceňují zejména při regeneraci.

kloubní výživa Extrifit Gela Gelatine 1000 - zkušenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

 • kvalitní německá želatina
 • praktické užívání formou kapslí
 • cenově dostupný produkt

Nevýhody

 • obsahuje pouze jednu účinnou složku

 

 

7. Kloubní výživa Apotex Colafit (recenze)

Apotex Colafit je kloubní výživa s krystalickým čistým kolagenem, který chrání namáhané klouby. Vhodný je jako výživa pro chrupavky, vaziva, kloubní pouzdra, zuby nehty a pokožku.

Mohou jej užívat například i senioři či lidé trpící obtížemi spojenými s kloubovým aparátem, ale stejně dobře poslouží i jako kloubní výživa pro sportovce. 

Složení

Přípravek Apotex Colafit obsahuje pouze čistý 99,9-procentní kolagen. V jedné kostce se nachází 800 mg kolagenu.

Dávkování

Užívání přípravku na klouby Colafit je velmi praktické a pohodlné, protože se užívá jedna kostka denně, a to na lačný žaludek. Vhodné je užívat ho nejméně 10 minut před jídlem a v případě, že ho chcete užívat preventivně, doporučuje se dvouměsíční kúra dvakrát ročně. 

Zkušenosti

Colafit patří mezi nejlepší kloubové výživy, o čemž svědčí i pozitivní zkušenosti lidí. Mnozí si mimo jiné pochvalují i ​​jeho praktické a jednoduché užívání i bez zapíjení.

kloubní výživa Apotex Colafit - recenze

Výhody a nevýhody

Výhody

 • jednoduché užívání i bez zapití
 • obsahuje kvalitní kolagen
 • balení vydrží 2 měsíce, výhodná cena

Nevýhody

 • obsahuje pouze jednu účinnou látku

 

 

8. Kolagénový přípravek Inca Collagen (recenze)

Inca Collagen - balení 30 sáčků + Vitamín C s šípkyTento účinný a silný kolagenový přípravek má své místo mezi nejlepšími, protože se snadno užívá, pohodlně dávkuje a v jedné dávce obsahuje až 3000 mg kolagenu. Podívejme se tedy na tuto kolagenovou kloubní výživu blíže.

Složení

Jedno sáček tohoto kolagenu na klouby obsahuje až 3000 mg hydrolyzovaného kolagenu z mořských ryb. Každé sáček obsahuje kolagen typu I., II., III. ve formě prášku, který je snadno rozpustný

Dávkování

Přípravek je se doporučuje užívat v množství jeden sáček denně. Obsah sáčku můžete rozpustit ve vodě, mléce, ovocné šťávě (nedoporučuje se se grepový džus) a můžete ho přidat i do jídla.

Zkušenosti

Uživatelé neskrývají spokojenost s tímto přípravkem na výživu kloubů a svědčí o tom několik pozitivní recenze. Zde je několik z nich.

kloubní výživa Inca Collagen - recenze

Výhody a nevýhody

Výhody

 • dobrá rozpustnost
 • obsahuje až 100% čistého mořského kolagenu bez přísad
 • vysoký obsah kolagenu

Nevýhody

 • obsahuje pouze jednu účinnou látku

 

 

9. Kloubní výživa Joint X

Scitec Joint-XMezi TOP 10 nejlepšími kloubovými přesnídávkami nechybí ani Joint X, která obsahuje 4 účinné látky určené k udržení pružnosti kloubů, tvorbu chrupavek a zmírnění zánětů a bolestí. Součástí této výživy je chondroitin, glukosamin, kolagen a MSM. Podívejme se, jaké jsou s jeho užíváním zkušenosti a jaké má výhody a nevýhody.

Složení

Jak jsme již zmínili, tato kloubní výživa obsahuje čtyři účinné látky. Najdete v ní glukosamin, kterého je v jedné dávce 1024 mg, želatinu v množství 500 mg v dávce, chondroitinu je v jedné dávce 324 mg a MSM 200 mg.

Dávkování

Dávkování a užívání je velmi jednoduché – doporučeno užívat jednu tabletu 4krát denně před jídlem.

Zkušenosti

Joint X patří k oblíbeným kloubovým výživám a uživatelé s ním mají i takové zkušenosti, o které se podělili v recenzích.

kloubní výživa Joint X - recenze

Výhody a nevýhody

Výhody

 • jednoduché dávkování v kapslích
 • cenově dostupný přípravek
 • obsahuje 4 účinné látky

Nevýhody

 • menší množství účinných látek

 

 

10. Kloubní výživa Prom-in Gelatine + Coral Calcium

Gelatine + Coral CalciumZajímavou výživou na klouby je Prom-in Gelatine + Coral Calcium, která obsahuje hydrolyzovaný kolagen a speciální korálový vápník. Ten se vyznačuje až 98-procentní využitelností lidským tělem. Kolagenové peptidy pomohou v boji proti onemocněním kloubů, jako je osteoporóza či artróza, no a vápník se postará o silné a zdravé kosti.

Tento přípravek na výživu kloubů, chrupavek a kostí ocení nejen lidé trpící problémy kloubního aparátu, ale i aktivní sportovci. Vhodné je užívat ho také preventivně.

Složení

Tato kloubní výživa obsahuje v jedné kapsli 380 mg hydrolyzátu želatiny, který je zdrojem bílkovin pro budování kolagenu a je velmi dobře vstřebatelný a také 14 mg vápníku, který je nezbytný pro stavbu kostí.

Dávkování

Denní dávka činí 1 až 3 tobolky třikrát denně v závislosti na tom, zda máte akutní potíže nebo chcete přípravek užívat jen preventivně. Důležité je zapít dávku dostatečným množstvím vody.

Zkušenosti

Uživatelé si tuto kloubní výživu pochvalují as jejím užíváním mají dobré zkušenosti, avšak některých odrazuje, že musí užívat až 9 kapslí denně.

kloubní výživa Prom-in Gelatine + Coral Calcium - recenze

Výhody a nevýhody

Výhody

 • velké balení s obsahem 360 kapslí za dobrou cenu
 • praktické užívání formou kapslí
 • postará se io zdraví kostí

Nevýhody

 • v porovnání s konkurencí obsahuje méně účinných látek

 

 

Zdroje:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu BioPoradce.cz. Zajímám se o zdravý životní styl, cvičení a zdravou stravu. Preferuji přírodní produkty a výživové doplňky sloužící k udržení zdraví, krásy a vitality.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..