Alavis Maxima Triple Blend – recenze na oblíbený kolagen pro lidi + ROZHOVOR

Petra Lyžičiarová Recenze 8. listopadu 2019 0
ALAVIS MAXIMA TRIPLE BLEND EXTRA SILNÝ 700G
 • Balení: prášek 700 g
 • Dávkování: 1 odměrka 1-krát denně
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Klouby

Alavis Maxima Triple Blend je extra silný prášek, který je humánní alternativou známého koňského kolagenu Alavis Triple Blend. Produkt obsahuje složky přírodního původu a je určen na pomoc při potížích s klouby. Poslouží i jako prevence vzniku problémů s klouby, což využijí sportovci nebo jiní lidé s nadměrně zatěžovanými klouby, například i obézní pacienti. Alavis Maxima Triple Blend Extra silný je ve formě prášku a je obohacen o aroma a sladidlo ze stévie, takže jeho chuť je zcela přijatelná. Najdete v něm kombinaci více látek s účinky na ochranu kloubů.

Naše recenze výživového doplňku Alavis Maxima Triple Blend se podívala podrobněji na účinky jednotlivých jeho složek. Zajímali nás i účinky užívání tohoto přípravku, no a přidali jsme i několik zkušeností a recenzí reálných uživatelů tohoto kolagenu. Zajímavosti o koňském kolagenu a důvodech, pro které ho lidé užívají, ačkoliv jim může uškodit, se dočtete v krátkém rozhovoru.

Složení

Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný je přípravek na výživu a ochranu kloubů s prémiovou kvalitou. Obsahuje kombinaci chondroprotektivních látek, čili látek ochraňujících naše klouby. Ukrývá v sobě chondroitinsulfát, glukosaminsulfát, MSM Lignisul a kolageny z bezpečného přírodního zdroje a také vitamín C. Pro lepší chuť je doplněn sladidlem ze stévie a aroma. Pojďme se na jednotlivé složky a jejich účinky podívat podrobněji.

 

MSM Lignisul®

Látka MSM

Látka MSM je důležitá při stavbě pojivových tkání a kloubních chrupavek

MSM Lignisul® je výživová látka, která je důležitá při stavbě pojivových tkání a kloubních chrupavek. MSM, tedy metylsulfonylmetan, je látka obsahující síru, přičemž se přirozeně vyskytuje v rostlinách a produkují ji živočichy i lidské tělo. Kromě toho je možné vyrobit ji uměle v laboratoři jako dietní suplement.

MSM se využívá na poli alternativní medicíny, kde ji doporučují lidem trpícím bolestmi kloubů, ale také na zmírňování zánětu a zlepšování imunity. MSM má několik vědecky prokázaných účinků, ke kterým patří i zmírňování bolesti kloubů a svalů. Byl prokázán jeho příznivý vliv na degenerativní onemocnění kloubů, které jsou častou příčinou bolesti kolen, zad, rukou a beder.

K účinkům MSM patří i:

 

💡 TIP: Chcete-li se o MSM dozvědět více, doporučujeme náš článek, ve kterém se této látce podrobně věnujeme.

 

Chondroitinsulfát

Chondroitinsulfát je součástí kloubní chrupavky

Chondroitinsulfát je součástí kloubní chrupavky

Tato látka je přirozenou a nezbytnou součástí kloubní chrupavky. V suplementech se používá chondroitinsulfát ze živočišných zdrojů. Několik vědecké studie prokázaly, že chondroitin může snížit bolest kloubů u lidí trpících osteoartritidou. Navíc může chondroitinsulfát zpomalit progresi u tohoto onemocnění.

K účinkům patří i:

 • snižování bolesti svalů po cvičení
 • snižování bolestí kloubů

 

Glukozamínsulfát

Další přirozenou součástí kloubní chrupavky je glukosaminsulfát. Najít ho můžete i v těle některých živočichů, ale i v houbách a ulitách mlžů. Obvykle se glukosamin používaný v suplementech vyrábí právě z těchto přírodních zdrojů. Glukosamin se využívá k léčbě i prevenci onemocnění kloubů, k nimž patří například i osteoartritida.

K jeho účinkům patří:

 • podpora zdravých kloubů
 • léčba onemocnění kloubů a kostí

 

Kolagen typu I

Kolagen

Kolagen je pro výživu kloubů nezbytný

Kolagen typu I je získáván z chrupavek mořských ryb v nejvyšší kvalitě. V lidských tkáních je nejrozšířenější a vyskytuje se hlavně v kostech a vlasech. Tento typ kolagenu představuje přibližně 90% všech typů kolagenů v našem organismu. Slouží k udržení zdraví šlach, vazů a kostí.

 

Kolagen typu II

Kolagen typu II je získáván z chrupavek rejnoků v nejvyšší kvalitě. V těle je nejhojněji zastoupen v chrupavčitých tkáních, kde slouží k jejich podpůrnou funkci. Kolagen typu II je určen k udržení zdraví a výživu kloubní chrupavky.

 

💡 TIP: Více o kolagenu a jeho účincích najdete v našem článku, ve kterém jsme se kolagenu velmi podrobně věnovali.

 

Vitamín C

Vitamín C

Vitamín C mimo jiné posiluje imunitu

Vitamin C je známý svými účinky na podporu obranyschopnosti lidského organismu. Kromě toho má však i řadu dalších účinků prospěšných našemu zdraví. Přispívá k normální tvorbě kolagenu a tím pádem zajišťuje normální funkci chrupavek i kostí.

Zde je několik dalších zajímavých účinků vitamínu C:

 • je to silný antioxidant, který může zabránit vzniku různých chronických onemocnění
 • zlepšuje obranyschopnost organismu
 • zlepšuje vstřebávání železa, a tak může pomoci při anémii

 

💡 TIP: Chcete-li se o působení a účincích vitamínu C dozvědět více, zajímavé informace přináší náš článek.

 

Je Alavis Maxima Triple Blend pro lidi?

Alavis je známá značka v oblasti veterinární medicíny a přípravky, které vyrábí pro zvířata těší mezi veterináři i chovateli velké oblibě. Jak uvádí samotný výrobce, postupně došlo k jakémusi zvláštnímu trendu a lidé začali užívat kloubní výživu Alavis Triple Blend, která je však určena výhradně pro koně. Cílem značky však bylo, aby přípravky pro koně užívali opravdu jen koně.

Z tohoto důvodu se značka rozhodla vstoupit i na trh humánních výživových doplňků a uvedla několik produktů pod značkou Alavis Maxima. No a mezi nimi je i Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný, který je určen pro lidi.

 

Účinky Alavis Maxima Triple Blend

Alavis Maxima Triple Blend je extra silný prášek určený na výživu kloubů u lidí a je vhodný i pro dlouhodobé užívání.

K jeho účinkům patří:

 • snižování bolestí pohybového aparátu
 • zlepšení celkové kondice
 • zlepšení flexibility
 • prevence vzniku zranění při sportu
 • výživa a ochrana chrupavek, vazů a šlach
 • rychlejší regenerace po sportovním výkonu

 

Pro koho je vhodný

 • pro sportovce
 • těžce fyzicky pracující lidi
 • lidí s nadměrně zatěžovanými klouby (např. lidé s nadváhou)
 • při začínající a středně těžkých problémech s kloubovým aparátem

 

Pro koho není vhodný

 • těhotné a kojící ženy
 • děti
 • mladí lidé do 18 let
 • osoby s alergií na rybí produkty
 • lidí užívajících léky na ředění krve

 

Výhody a nevýhody

Výhody

 • velmi vysoká koncentrace účinných látek
 • pomáhá i proti bolesti
 • zpomaluje poškozování chrupavek
 • zlepšuje kondici

Nevýhody

 • vyšší cena

 

Dávkování

Doporučené dávkování je v množství jedna odměrka jedenkrát denně rozmíchaná ve 200 ml vody. Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný je možné užívat i s jídlem, nicméně je třeba ho zapít dostatečným množstvím vody. Pro dosažení lepší chuti můžete k přípravku rozmíchaný ve vodě přidat džus nebo citrónovou šťávu. Možné je také rozmíchat denní dávku v jogurtu. 

V jedné denní dávce, která představuje jednu odměrku, čili 4,5 g, najdete:

 • MSM v množství 1 958 mg
 • glukosaminsulfát v množství 1 565 mg
 • chondroitinsulfát v množství 652 mg
 • kolagen typu I z ryb v množství 15 mg
 • kolagen typu II z rejnoků v množství 22,5 mg
 • vitamin C v množství 19,3 mg

 

Upozornění

Kloubní výživu Alavis Maxima Triple Blend není vhodný pro těhotné a kojící ženy, děti a mládež do 18 let. Přípravek byste měli skladovat v suchu a temnu při teplotě do 25 stupňů a mimo dosah dětí.

Alavis Maxima Triple Blend nelze považovat za náhradu pestré a vyvážené stravy, proto při užívání dbejte o zdravý životní styl. Dodržujte doporučené denní dávkování a před použitím dózu s přípravkem pořádně protřepejte.

 

Cena Alavis Maxima Triple Blend

Na první pohled je cena kloubní výživy Alavis Maxima Triple Blend vyšší než cena většiny jiných produktů určených na výživu kloubů, kterým jsme se věnovali v naší velké recenzi, avšak třeba si uvědomit, že jedno balení vám vydrží až 5 měsíců. Z tohoto úhlu pohledu jde o cenově výhodný produkt, jehož cena odráží i jeho kvalitu.

Kloubní výživu Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný doporučujeme zakoupit přes ✅ v e-shop . Garantuje vám originalitu přípravku, jistotu nejlepší ceny i rychlé dodání.

 

Zkušenosti a recenze

Jelikož Alavis Maxima Triple Blend patří na trhu s kloubní výživa k oblíbeným produktem, zajímalo nás, jaké s ním mají lidé, kteří ho užívali, zkušenosti. Zde je tedy několik recenzí na tento produkt.

Alavis Maxima Triple Blend - recenze

Alavis Maxima Triple Blend - zkušenosti

Alavis Maxima Triple Blend - hodnocení

Po pravidelném užívání se bolesti mohou opravdu zmírnit a přípravek je v recenzích doporučován i pro profesionální sportovce. Za nevýhodu někteří uživatelé považují jeho vyšší cenu.

 

💡 Nepřehlédněte!

Rozhovor s Tomášem Srnkou z internetové lékárny Lieky24.sk

Alavis Triple blend EXTRA SILNÝ pro koně 700g

Alavis Triple blend EXTRA SILNÝ pro koně 700g

Jelikož řada lidí se zajímá nejen o samotný Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný, který je určen lidem, ale i o Alavis Triple Blend pro koně, zeptali jsme se na tento koňský kolagen PharmDr. Tomáše Srnku z internetové lékárny Lieky24.sk.

Přípravek Alavis Triple Blend je určen pro koně, ale přesto se na internetu objevují zkušenosti lidí, kteří tento přípravek užívali nebo stále užívají. Je tedy vhodný i pro lidi?

PharmDr. Tomáš Srnka: “Přípravek je určen výhradně pro koně a nesmí být užíván lidmi. Alternativa pro lidi je Alavis Maxima Triple Blend prášek.”

Nemůže si člověk užíváním tohoto přípravku pro koně nějak poškodit zdraví?

PharmDr. Tomáš Srnka: “Samozřejmě si může poškodit zdraví a to z důvodu vysokých dávek jednotlivých složek v prípavku Alavis Triple Blend. Každý pacient si musí uvědomit, že složení Alavis Triple Blend je formulováno pro koně, který má jinou hmotnost a jiný metabolismus, takže celkové nároky organismu na živiny u koně jsou jiné než u člověka.”

Co myslíte, proč lidé sahají po tomto přípravku i přesto, že je určen koněm?

PharmDr. Tomáš Srnka: “Snad kvůli dobrým výsledkům přípravku při podávání koněm. Nebo kvůli obsahu jednotlivých složek.”

Jaké skupiny lidí podle vašich zkušeností po Alavis Triple Blend nejčastěji sahají?

PharmDr. Tomáš Srnka: “Podle mého názoru po něm sahají sportovci a lidé ve středním věku s problémy pohybového ústrojí. Jak jsem zmiňoval výše, lidem doporučuji Alavis Maxima Triple Blend, se stejnými složkami jako Alavis Triple Blend pro koně, s přizpůsobenými dávkami pro lidi.”

 

Zdroje informací:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Souhrn

Kloubní výživa s obsahem přírodních látek, která je vhodná jako řešení i prevence problémů s klouby. Vhodná je pro také pro sportovce a lidi s nadměrnou zátěží kloubů. Je sice dražší, ale balení vydrží až 5 měsíců.

4.3

ALAVIS MAXIMA TRIPLE BLEND EXTRA SILNÝ 700G

✅ Cena:
✅ Balení: prášek 700 g
✅ Dávkování: 1 odměrka 1-krát denně

Vývoj ceny


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu BioPoradce.cz. Zajímám se o zdravý životní styl, cvičení a zdravou stravu. Preferuji přírodní produkty a výživové doplňky sloužící k udržení zdraví, krásy a vitality.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..