Kloubus – recenze kvalitního doplňku na klouby. Verdikt? Na kloubní výživě se nešetří…

Erik Havlík Recenze 26. října 2020 1
Kloubus
 • Balení: 30 sáčků
 • Dávkování: 1 sáček denně
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Klouby, Kosti

Kloubus je prémiový přípravek na klouby od známého a oblíbeného výrobce výživových doplňků Primulus Group. Po přípravku zaměřeném na mužskou (Primulus) a ženskou vitalitu a pohodlí (Feminus) svou pozornost zaměřili na klouby a jejich výživu a podle všeho udělali dobře. Kloubus je totiž jeden z nejsilnějších a nejlépe nakombinovaných preparátů z široké palety přípravků kloubní výživy u nás.

Chcete vědět co všechno tedy Kloubus přesně obsahuje a jak tyto složky přípravku přispívají k lepšímu stavu naší pohybové soustavy? Tak k tomu máte k dispozici právě tuto podrobnou recenzi, ve které však toho najdete samozřejmě ještě více. Například i mé vlastní zkušenosti s jeho užíváním. Je opravdu tak dobrý jak se říká? Čtěte dál a zjistíte i to, že na kloubní výživě by se určitě nemělo šetřit…

Původ přípravku a pár slov o výrobci

Jak jsem již zmiňoval v úvodu, za Kloubus-em stojí “mladá” česká společnost zabývající se výrobou výživových doplňků s cíleným zaměřením na pohlavní zdraví mužů i žen, či zdraví kloubů Primulus Group, sro., Se sídlem v Ostravě. Muži mohou znát už celkem známý produkt Primulus na posílení mužské potence a podporu tvorby testosteronu a dámy zase prémiový přípravek Feminus na podporu a udržení normální hladiny estrogenu.

Kloubus je jinak řádně registrován doplněk stravy na podporu kloubů, vazů a celého pohybového ústrojí. V denní dávce je obsaženo až 12 účinných látek s ověřenými účinky. Je certifikován Státním zdravotním ústavem v Praze a splňuje také všechny legislativní normy a požadavky potřebné pro jeho prodej u nás. Na to, abyste si ho pořídili, nepotřebujete mít žádný recept a ani nemusíte podstoupit vyšetření u lékaře.

👍 Zde je certifikát o zdravotní bezpečnosti přípravku.

 

Složení Kloubus

Kloubus spoléhá na speciální koncentrované přírodní složení, přičemž každá z aktivních složek přípravku je v nejvyšší možné kvalitě. Přesně namixovaná kombinace těchto látek je vyvinutá speciálně pro podporu pohybového ústrojí – hlavně kloubů a vazů.

Obsahuje až ✅ 12 aktivních látek, které jsou známé svými příznivými účinky na klouby – hlavně však ✅ kolagen, chondroitinsulfát, glukosaminsulfát, zda MSM + ✅ důležité vitamíny (biotin, vitamin C, vitamin D3), ✅ leucin, kyselinu hyaluronovou a ✅ minerály ( zinek a hořčík).

Složení v 1 denní dávce (1 sáček):

složkamnožství
Hydrolyzovaný kolagen - kolagenové peptidy 5000 Da2730 mg
Glukosamin sulfát 2KCL1760 mg
MSM500 mg
chondroitin sulfát320 mg
Vitamín C250 mg
Hořčík70 mg
Bromelain50 mg
L-leucin50 mg
Kyselina hyaluronová10 mg
Zinek5 mg
Biotin100 µg
Vitamín D35 µg

1 sáček Kloubus má celkem 9 gramů a až 6 gramů z toho tvoří účinné látky. Zbytek jsou pomocné látky *, které jsou zdravotně nezávadné a bez rizika (vítám zejména červené barvivo z červené řepy a sladidlo sukralóza, které je určitě lepší volbou než kontroverzní aspartam).

* Přídavné látky přípravku: kyselina citronová (regulátor kyselosti), hydrogenuhličitan sodný (kypřící látka), extrakt z červené řepy (barvivo), sukralóza (sladidlo), grapefruitová aroma

Nejvýznamnější složky přípravku si nyní představíme podrobněji:

✅ Hydrolyzovaný kolagen

✅ Chondroitin sulfát

✅ Glukosamin sulfát

✅ MSM

✅ Vitamín C

✅ Vitamín D3

✅ Kyselina hyaluronová

✅ Hořčík

✅ Bromelain

✅ L-Leucin

✅ Biotin

✅ Zinek

 

Hlavní účinky Kloubus

Kloubus díky svému unikátnímu složení prospívá jednak sportovcům, kteří oceňují pomoc se snižováním bolesti kloubů a úponů, tak i ostatním, kteří trpí například i artritidou 2. a 3. stupně, kde Kloubus podle zkušeností více uživatelů snižuje bolest a celkově zlepšuje pohyblivost těla.

Jednotlivé složky tohoto přípravku tedy mohou mít pro vaše tělo tyto přínosy:

 • zlepšuje stav pohybové soustavy – zpevnění kloubů, vazů a šlach
 • snížení míry opotřebení, bolestivosti kloubů
 • snížení rizika křečí a zánětů kloubů

 

Pro koho je určen – použití

Kloubus je doplněk stravy speciálně určen pro ty, které trápí bolest kloubů či vazů, případně ty, kteří ho ocení jak výbornou prevenci kloubních onemocnění jako je artritida či artróza. Sportovci jej zahrnou do své povinné výbavy od momentu, kdy zjistí, že právě tento doplněk podpoří více namáhané svaly a zlepší regeneraci.

Sáhnout by po něm měli i ti, kteří hledají silné složení a nechtějí užívat veterinární přípravky pro koně. Ty sice mají opravdu množství pozitivních hodnocení, ale protože to nejsou humánní přípravky, mají pro lidi většinou horší vstřebatelnost, nepříjemnou chuť a nezřídka obsahují přídatné látky, které jinak způsobují alergie či jiné problémy.

 

Dávkování a užívání

 • v základním balení Kloubus se nachází 30 sáčků – tj 30 denních dávek
 • to logicky znamená, že doporučená denní dávka je: 💊 1 sáček denně (nezávisle na jídle)
 • jak se užívá: obsah sáčku nasypete do suchého sklenice, přilijete 250 ml vody, promícháme a vypijete

Pokud se stane, že náhodou vynecháte jednu dávku, nevadí – pokračujte v užívání Kloubusu stejně jako kdybyste ho normálně užili. Na další den ale kvůli tomu dávku určitě neznásobujte. Ačkoliv je přípravek bezpečný a obsahuje tělu přirozené látky (čili je obtížnější se jím předávkovat), načež zbytečně zvyšovat riziko případných nežádoucích účinků.

 

Kloubus – nežádoucí vedlejší účinky a upozornění

 • Vedlejší účinky: přípravek má obvykle bezproblémové užívání bez projevů nežádoucích vedlejších účinků (konkrétně výrobce neuvádí žádné potíže), malé riziko tak představuje pouze možná alergická reakce na některou z látek ve složení
 • Skladování: v temnu a suchu při pokojové teplotě do 25 °C a mimo dosah dětí a přímého slunečního světla
 • Upozornění: Kloubus je výživový doplněk, určitě ne lék, ani náhrada pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte prosím doporučenou denní dávku a neužívejte po skončení doby použitelnosti

 

Kontraindikace a možné interakce

S užíváním Kloubus se podle výrobce tedy nespojují žádné větší rizika co se vedlejších účinků týká. No v případě kontraindikací a interakce s jinými přípravky existují určitá omezení:

 • možná reakce z přecitlivělosti nebo alergie – takovém případě hned přerušte dávkování a poraďte se o dalším postupu s lékařem či lékárníkem
 • Kloubus není určen pro děti nebo dospívající uživatelů, minimální věk je 18+
 • přípravek není vhodný pro ženy v těhotenství a při kojení
 • Kloubus je při současném užívání přípravků proti srážlivosti krve
 • je také nevhodný při zvýšené citlivosti na korýše a rybí bílkoviny

 

Cena a dostupné balení

V základním balení Kloubusu najdete 30 sáčků s kloubovou výživou na 1 měsíc. No klidně si můžete objednat rovnou 2 nebo 3 balení najednou (pokud byste očekávali, že takto dospějete ik výhodnější ceně za dávku, tak vás zklamu není to tak, jediným benefitem těchto větších balení ve srovnání se základním je doprava zdarma).

 

Přehled dostupných balení Kloubus

 

💊 Základní balení (30 sáčků, 650 Kč, 22 Kč / 1 ks / denní dávka)

 • základní balení, ideální na vyzkoušení

💊 2-balení (60 sáčků, 1300 Kč, 22 Kč/ 1 ks / denní dávka)

 • větší balení na 2 měsíce

💊 3-balení (90 sáčků, 1950 Kč, 22 Kč / 1 ks / denní dávka)

 • Největší balení na 3 měsíce

 

Kde Kloubus koupit?

Výživový doplněk pro ženy Kloubus je dostupný pouze prostřednictvím oficiálního eshopu ✅ (v lékárně ho nehledejte, výrobce se rozhodl zajistit prodej svých produktů vlastní cestou). A v podstatě pouze tam najdete vždy nejlepší cenu, diskrétnost a rychlost dodání objednaného zboží (je totiž vždy na skladě).

 

Mé vlastní zkušenosti

Kloubus jsem po předchozích pozitivních zkušenostech s produkty Primulus Group zaregistroval téměř okamžitě co se tato kloubní výživa dostala na náš trh. A konečně jsem se dostal k tomu, abych i přípravek osobně vyzkoušel. Věk nepovolí (i nějaké kilogramy navíc přibyly) a tak i já stále častěji pociťuji problémy v oblasti kloubů – hlavně kolen. Vyzkoušel jsem už několik přípravků podobného zaměření a tedy vím porovnávat.

Jak tedy dopadlo moje “rendez-vous” s Kloubusom? K dispozici jsem měl měsíční balení přípravku a mínil jsem ho využít okamžitě. Úvodem musím říct, že se mi líbila forma přípravku a jednoduchá příprava. Žádný šejkr či mixér jsem k tomu nepotřeboval, obsah sáčku jsem pěkně vsypal do sklenice s vodou a pár krát zamíchal – hotovo, prášek se krásně rychle úplně rozpustil (žádné hrudky ani pěnění…). T Jistě mě překvapila celkem příjemná chuť Kloubusu. Myslím, že to výrobce s tou grapefruitovou příchutí vážně vychytal. Není to ani příliš sladké ani umělá… narozdíl od některých doslova nechutných přípravků až překvapivě osvěžující.

Co se týče účinnosti přípravku, tak po absolvování základní kúry mohu říci, že hybnost kloubů se zlepšila a také jsem zaregistroval pozitivní změny na pokožce (předpokládám, že to bylo hlavně kvůli zvýšené koncentraci snadno dostupného kolagenu v přípravku). Mohu tedy potvrdit, že Kloubus opravdu účinkuje a kladný vliv na klouby je reálný. Pokud však chcete, aby vám doplněk stravy reálně pomohl, třeba ho užívat alespoň 2-3 měsíce. Plus nejlépe spolu s některými režimovými opatřeními. Minimálně však alespoň změnou jídelníčku, aby se například ještě více snížilo zatížení kloubů z titulu případné vyšší tělesné hmotnosti.

 

A co říkají zkušenosti ostatních uživatelů? Pojďme se nyní na ně podívat.

 

Zkušenosti ostatních uživatelů (diskuse + fórum)

Přestože je Kloubus v podstatě stále novinka na trhu, své spokojené zákazníky již má. Což dosvědčuje i několik pozitivních zkušeností a komentářů v rámci různých diskusních fór na internetu. Aby to zas nebylo úplně jednostranné, tak tam možná natrefit i na méně nadšené komentáře, v nichž někteří uživatelé zmiňují opravdu docela vysokou cenu. Bohužel je to tak, Kloubus je ve srovnání s některými přípravky opravdu o dost dražší – ale zkuste si porovnat složení a hned budete vědět na které straně je kvalita.

Co se týče účinnosti, tak v tomto směru vládne v komentářích více méně spokojenost, někteří netrpělivci však očekávali rychlejší nástup účinků… Několik zajímavých postřehů si můžete nyní přečíst i tady na tomto místě:

Výživa kloubů? Za mě rozhodně Kloubus

“… výživa kloubů? Za mě rozhodne Kloubus, měl jsem bolesti kyčlí, kolen i krční páteře kvůli špatnému držení těla. Bolest se opravdu zmírnila (ale záda mi to nenarovnalo)… “JaroslavB, vitalion.cz

Kloubus i po porodu

“… po porodu jsem měla problémy se zády a bedry. Hledala jsem pomoc v uvolňovacích cvicích, ale iv nějakém doplňku stravy. Manžel mi doporučil Kloubus. Po třech měsících užívání se stav výrazně zlepšil. Stejně pozitivně vnímám vyšší obsah kvalitního kolagenu, který působí skvěle na mou pleť… “Alexandra (50 let), více recenzí na

Kloubus VIDEO

KLOUBUS - opravdu účinná kloubní výživa - promo

 

Výhody, které v přípravku vidím já

 • doplněk výživy na klouby s koncentrovaným složením
 • široké spektrum účinných látek, vitamínů a minerálů v jedné dávce
 • vysoká účinnost (obsažené látky jsou ve vysoké koncentraci – 6 gv jedné dávce)
 • je dostupný bez receptu a vyšetření u lékaře
 • nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky – je tedy vhodný k dlouhodobému užívání
 • jednoduché užívání – 1 sáček denně
 • prášková forma s příchutí grepu
 • neobsahuje umělá barviva ani kontroverzní sladidla jako je aspartam a podobně
 • dobrý poměr kvalita / cena
 • ověřený tuzemský výrobce (česká společnost Primulus Group)

 

Nejčastější otázky

❓ Jak to vlastně funguje?

Všechny látky, které Kloubus obsahuje, mají ověřené a vědecky potvrzeny účinky v rámci celého pohybového aparátu. Přípravek si tak pořídí zejména lidé, kteří trpí bolestmi kloubů, kteří potřebují zlepšit hybnost... Pokud hledáte silný doplněk stravy pro vaše klouby, vazy a šlachy, patří Kloubus mezi to nejlepší, co můžete na trhu sehnat.

❓ Je Kloubus nějaké vedlejší účinky?

Vedlejší účinky tohoto přípravku nejsou známy. Někteří citlivější jedinci mohou zareagovat na příjem specifických látek například menšími problémy s trávením. Jedná se však jen dočasný problém, který zvykne sám od sebe rychle odeznít. Pokud se tak náhodou nestane, je třeba kontaktovat lékaře.

❓ Proč se Kloubus vlastně neprodává v lékárně?

Kloubus má totiž kvalitní složení ve vysoké koncentraci a to také mimo jiné znamená, že nemůže být zcela levný. K tomu tedy ještě připočítejte vysokou marži lékárny a dopracovali byste k částce určitě nad 40 €, které byste tam za něj nechali. I proto ho výrobce prodává raději po vlastní ose prostřednictvím oficiálního eshopu.

❓ Kdy přípravek ideální užívat a je to možné i dlouhodobě?

Ideální je přesně tak jako doporučuje výrobce. To znamená obsah jednoho sáčku v podstatě kdykoliv denně rozmíchané v malém množství nejlépe čisté vody v pokojové teplotě (200-250 ml). Složení přípravku je přírodní a proto je i dlouhodobé užívání Kloubusu zcela bezproblémové a vlastně i doporučené z hlediska optimálních účinků.

❓ Dá se pít?

Já osobně si myslím, že s vypitím Kloubusu nebudete mít žádný větší problém, protože grapefruitová příchuť je opravdu příjemná. Sladidlo (sukralóza) překrývá hořkost všech látek, které bsahuje, ale ne až tak aby to bylo přeslazené.

❓ Co dělat, pokud mi Kloubus nepomohl podle představ?

Kloubus je stále „jen“ doplněk výživy a ne nějaký zaručený zázrak, který každého postaví na nohy. Rovněž je třeba počítat s tím, že u každého nezabere stejně rychle ani se stejnou intenzitou účinků. Pokud se vám zdá, že to pro vás není dostačující, tak stále ho můžete zkusit zaměnit za nějaký jiný přírodní produkt (na reálnější posouzení účinků, ale spotřebujte alespoň 1-2 balení Kloubusu dokonce) s pozměněným složením či formou.

 

Kloubus – celkové zhodnocení a moje doporučení na závěr

Co se dá dodat na závěr takovéto sáhodlouhé recenze? Nuž snad jen to, že Kloubus opravdu patří mezi to nejlepší co se dosud objevilo v rámci trhu s kloubovou výživou. Extra silné složení, přístupnější tekutá forma, zda reálné pozitivní zkušenosti by vás měly přesvědčit o tom, abyste v případě potíží s pohybovým aparátem po něm bez obav sáhli i vy. Zkuste na začátek třeba jen to základní balení s 30 sáčky a myslím, že výsledek vás už po měsíci užívání přesvědčí (tak jako mě). A že je o něco dražší než ostatní přípravky? Porovnejte si jejich složení ai vy tak snad dospějete k názoru, že na kloubní výživě se nevyplatí šetřit…

Pokud vás tedy Kloubus zaujal i na základě této recenze a chcete ho vyzkoušet, doporučuji vám ho koupit ✅ přímo online z oficiálního eshopu výrobce .

 

TIP na závěr – kdy je čas na kloubní výživu

Kloubus – použité zdroje informací a zahraniční odborná literatura

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Souhrn

Kloubus - výživový doplněk na podporu zdravých kloubů a chrupavky s vysokou koncentrací a spektrem ověřených aktivních látek.

4.0

Kloubus

✅ Cena:
✅ Balení: 30 sáčků
✅ Dávkování: 1 sáček denně

Vývoj ceny Kloubus


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

Když píšete recenze na zakázku, tak byste měl dodržet aspoň základní principy etického chování.
Podrobili jsme Váš text porovnání s jinými recenzemi na tento produkt a tak jsme zjistili, že jsou to jen překopírované texty. Z tohoto důvodu Vás řadíme v databázi A Dost! do Faul Section.

JZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..