Třapatka nachová – Echinacea na zvýšení imunity + účinky a mé zkušenosti

Erik Havlík Téma 26. února 2020 0 Čaje, Kapky, Kapsle, Sirupy, Tablety, Tinktury

Chcete zlepšit vaši obranyschopnost, například proti chřipce či angíně? Máte pocit, že máte málo energie a jste celkově oslabení? Nebo máte problém s nějakým kožním onemocněním či defektem? V tom případě byste měli vyzkoušet echinaceu, nebo jinak třapatku nachovou.

Tato rostlina je známá zejména jako okrasný květ, který se ve volné přírodě u nás nevyskytuje často a pěstuje se zejména v zahradách. Celkově existuje až 9 různých druhů echinaceí, avšak léčivé a podpůrné účinky má zejména třapatka nachová.

💡 TIP na produkt - Echinacea s vitamínem C
Echinacea s vitamínem C 100 tbl.
 • Echinacea s vitamínem C přispívá k normální funkci dýchacího systému
 • Třapatka nachová obsahuje řadu polysacharidů, glykoproteinů, alkamidů, esenciálních olejů a flavonoidů
 • Vitamin C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému
 • výhodné balení

💡 TIP č.1: desetitisíce pozitivních hodnocení zákazníky💡 TIP č.2: více než 200 výdejních míst po celé ČR💡 TIP č.3: blesková doprava, zboží může být doručeno ještě tentýž den💡 TIP č.4: cena dopravy zdarma při objednávce nad 1500 Kč

Co je třapatka nachová

Třapatka nachová je trvalka dorůstající až do výšky 140 cm či 150 cm. Má purpurové až fialové květy, bazální a řapíkaté listy a kulovitý kořen. Rostlina pochází ze Spojených států amerických, kde roste zejména v středozápadní části země. Do Evropy se rozšířila zejména pro svůj vzhled a využívá se do ozdobných zahrad. Tolik základní informace z Wikipedie, přejděme k jejímu smyslu jako léčivé bylinky.

Přestože se echinacea dostala k nám již v 17. století, dlouhé období se nevědělo o jejích léčivých účincích. Teprve později se přišlo na to, že obsahuje látky, které stimulují imunitní a lymfatický systém. Tyto látky jsou velmi účinné pro zvýšení obranyschopnosti před tradičními infekčními chorobami přenášenými zejména kapénkovou cestou. I proto se bylina používá jako výborná prevence před chřipkou či angínou.

Třapatka v lidovém léčitelství

V lidovém léčitelství se rostlina uměla vždy využít téměř celá. Sbírali se totiž její listy, kvetoucí stonky, okvětní lístky, ale i kořen. Nejčastěji se používala čerstvá rostlina, pokud se něco sušilo, tak to byly kořen a listy. Echinaceu používali už indiáni, paradoxně však více navenek, jak na vnitřní použití. Později se však přišlo na to, že má velmi dobré využití oběma formami.

Rostlina patří z hlediska tvaru květu mezi hvězdicovité rostliny a tak se dá i velmi snadno rozeznat. Zde je její zařazení v rámci vědecké klasifikace:

Typ klasifikace:Klasifikace:
Říšerostliny
Podříšecévnaté rostliny
Odděleníkrytosemenné
Třídavyšší dvouděložné
Řádhvězdnicotvaré
Čeleďhvězdnicovité
Rodtřapatka

Existuje 9 druhů

Pokud se rozhodnete ji pěstovat sami, upozorňuji na to, že ačkoliv jde o trvalku, po čase ztrácí účinnost. Dá se to poznat podle toho, jak po 3. nebo 4. roku její kvetení oslabuje a “postoj” echinacei se stává viditelně unaveným. Tyto rostliny si můžete nechat v rámci okrasné zahrádky, ale pokud ji chcete využívat například na čaj či tinkturu, budete muset zasadit nové semínka.

9 DRUHŮ: Existuje až 9 druhů této rostliny, které se liší zejména barevností nebo stavbou listů. Kromě purpurové jsou známé zejména echniacea úzkolistá, bledá, nápadná a krvavá. Tyto druhy se využívají zejména v okrasném zahradnictví na skalky a jde o trvalky nenáročné na pěstování.

Obsah a účinné látky

Třapatka nachová nemá možná tak pestré a bohaté složení na různé vitamíny, minerály nebo jiné prvky tak, jak některé známější rostliny, ale ani nad ní bych nelámal hůl. Nejdůležitější látky v rámci obsahu jsou echinacin a polysacharidy. Ty přispívají nejvíce k posílení obranyschopnosti našeho těla a mají i preventivní vliv.

chřipka

Nejčastěji se echinacea doporučuje na chřipku či angínu.

Toto je stručný seznam a popis těch nejdůležitějších látek, které se v rostlině nacházejí:

❤ Echinacin

Je to látka, od níž je odvozen i název celé této rostliny. Díky němu se posiluje imunitní systém, snižuje se doba potřebná k hojení různých vnějších ran způsobených infekcí a některé zdroje mu připisují i ​​zmírnění bolesti při chřipce. Kromě toho echinacin povzbuzuje i lymfatický systém. To aktivuje tvorbu imunitních látek v těle a tím dochází i k preventivnímu působení.

❤ Polysacharidy

Tyto druhy sacharidů jsou zodpovědné za výrazný imunostimulační efekt rostliny. Kromě toho patří do skupiny látek zvaných makroživiny, které naše tělo potřebuje nutně pro správné fungování. Třapatka nachová obsahuje dostatek polysacharidů na to, aby přišlo nejen k podpoře imunitního systému, ale aby se člověk cítil i vitálnější a více energicky. U mě tento efekt tedy rozhodně nastal, co mohu říct z vlastní zkušenosti.

❤ Flavonoidy

Flavonoidy, které se někdy nazývají také bioflavonoidy nebo se dokonce označují i ​​jako vitamín P, jsou látky přirozeně se nacházející v rostlinách. Celkově do této skupiny patří až 60 různých látek, z nichž Třapatka nachová obsahuje několik velmi důležitých s kladným vlivem na lidský organismus. Nejznámější je jejich antioxidační působení, ale také protizánětlivý a protivirový účinek.

❤ Třísloviny

Třísloviny možná znáte z vína (nazývají se také taniny), kde se tyto chemicky zajímavé látky nacházejí přirozeně. Obsahuje je však i echinacea, díky čemuž se posiluje její antioxidační účinek proti volným radikálům. Třísloviny působí také příznivě i na obranyschopnost těla, snižují krevní tlak a také riziko vzniku nádorů.

❤ Kyselina kávová

V echinacei můžete najít kromě výše zmíněných skupin látek například i kyselinu kávovou. Právě ta má antioxidační schopnost, protizánětlivé, antikarcinogenní a antimikrobiální účinky. I toto dokazuje mé tvrzení z úvodu, že rostlina je vynikající pro běžné onemocnění způsobené mikroorganismy.

❤ Ostatní látky

V rostlině se nacházejí také silice, pentosany, polyeny, vyšší mastné kyseliny, pyrrolizidinové alkaloidy, inulin, izobytylamidy nebo steroly.

Účinky na imunitu a organismus

Jak vidno již na základě složení, právě podpora imunity a zpomalení stárnutí buněk jsou dva nejzásadnější vlivy na lidské tělo. Nepopírám, že i u mě se nejvíce projevily právě tyto účinky, možná i tak trochu s podporou vitality a dodání životní energie. To však zdaleka není vše – echinacea je totiž skvělá i pro vnější použití.

Toto je shrnutí pozitivních účinků rostliny na lidský organismus:

? Echinacea a imunita

Začnu imunitou, na kterou se třapatka nachová opravdu výjimečně hodí. Její nejdůležitějším účinkem je totiž podpora produkce buněk imunitního systému. Kromě toho dochází ik podpoře lymfatického systému. Stimulace obranného systému je v tomto případě i preventivním účinkem a to zejména proti vzniku chronických respiračních onemocnění. Samozřejmě, echinacea je vhodná i při běžné chřipce nebo nachlazení.

? Stárnutí

Téměř všechny látky, které jsou v rostlině obsaženy, mají antioxidační efekt. To v praxi znamená dvě věci – zpomalení předčasného stárnutí buněk a jejich ochrana před volnými radikály. Několik látek obsažených v echinacei má i protirakovinné účinky, ale nedovolil bych si říci, že byste se na to měli spoléhat.

? Hojení poranění a jizev

Echinacea je vynikající i na vnější poranění, jizvy, ekzém a podobně. Pokud trpíte nějakým kožním onemocněním, používá se echinacea ve formě různých odvarů a tinktur, ale bývá součástí i některých mastí a krémů. Ty se hodí na omrzliny, psoriázu či pooperační rány. Urychluje hojení a zároveň působí proti infekci, takže se hodí i tehdy, pokud chcete předcházet například zapálení rány nebo nějakým komplikacím. Šťáva pomáhá na vředy, popáleniny a proleženiny.

? Trávení

V rámci trávicí soustavy má rostlina také mnoho pozitivních účinků. Jednak pomáhá na žaludeční vředy a podporuje lepší trávení, ale zároveň může pomoci i játrech. Pokud trpíte například poškozením jaterních buněk v důsledku nadměrného užívání léků či alkoholu, je echinacea velmi dobrým přírodním prostředkem na regeneraci tohoto životně důležitého orgánu. Na druhou stranu, netřeba do přehánět, protože může přijít ik opačnému efektu.

? Detoxikace

V souvislosti s antioxidačním efektem třeba zmínit i detoxikační účinek na organismus. Rostlina pomáhá na odplavení toxinů z těla a stimuluje i vylučovací soustavu, díky níž může dojít k rychlejšímu zbavení se škodlivin nejen z trávicí ústavy.

? Protizánětlivé účinky

Velmi důležitý je protizánětlivý účinek třapatky nachové. Platí to nejen například při zánětech v horních či dolních dýchacích cestách, ale obecně. Podpůrné a pozitivní účinky se připisují bylince například při zánětu středního ucha, zánětu dásní, zánětu močových cest, zánětech pohybového ústrojí a také při problémech s prostatou.

? Vitalita

Pokud se cítíte unavený, bez energie nebo máte pocit, že máte oslabený organismus vlivem nadměrné zátěže a stresu, echinacea je přesně pro vás. Jedním z jejích efektů je celkové povzbuzení těla a dodání jakési životní energie.

Echinacea na jizvy

Echinacea je dobrá i na jizvy

Otázky a odpovědi, které vás zajímají

Nyní pojďme k tomu, co kromě složení a účinků nejvíce zajímá lidi v souvislosti s echinaceou purpurovou. Jelikož jde o okrasnou i léčivou bylinku, nejvíce se lidé na internetových fórech a v diskusích ptají právě na tyto její stránky. Rozhodl jsem se tedy vybrat 4 nejčastější otázky a odpovědět na ně:

❓ Echinacea v těhotenství a pro děti?

Třapatka nachová patří mezi rostliny, které se nedoporučují užívat během těhotenství nebo kojení. Já se k tomuto závěru připojuji a doporučuji vyhýbat se rostlině a přípravků z ní během těhotenství i během období kojení. Našel jsem sice nějaké kapky pro děti nebo pro těhotné ženy, ale zde by bylo na místě poradit se pro jistotu s lékařem.

💡 TIP na produkt - ECHINKA
Aromatica ECHINKA Vícesložkový sirup pro děti 210 ml
 • vícesložkový sirup pro děti
 • složky: jitrocel kopinatý, třapatka nachová, tymián obecný, mateřídouška obecná, lékořice lysá
 • bylinný přípravek určený hlavně pro děti
 • vynikající chuťové vlastnosti
109 Kč

💡 TIP č.1: desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky💡 TIP č.2: průměrná doba dodání je 2,8 dnů💡 TIP č.3: při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

❓ Existují nějaké nežádoucí účinky nebo kontraindikace?

S používáním třapatky nachové se nespojují žádné extra vedlejší účinky, ale to neznamená, že nejsou. U některých lidí může nastat alergická reakce na pokožce. Dlouhodobé a nadměrné užívání může vést k problémům s játry. Echinaceu byste neměli používat spolu s anaboliky, speciálními tabletkami na imunitu a s přípravky obsahujícími ketokonazol a amiodaron. Stejně lidé nemocní na AIDS nebo s virem HIV by měly rostlině vyhnout.

❓ Jak na pěstování na zahradě?

U nás se echinacei daří, ale základem je mít kvalitní semena na sázení. Jinak je rostlina nenáročná na pěstování, daří se jí na slunných místech s hlinito-písčitou půdou. Důležité je udržovat půdu dostatečně vlhkou, na to si echinacea opravdu “potrpí”. Jde o trvalku poměrně dobře fází kladení i zimu, avšak po 3 či 4 letech už přestává kvést tak, aby se dala použít i na léčebné účely.

Třapatka nachová v zahradě

V zahradě můžete zkusit i více druhů echinacei.

❓ Kdy je ideální čas na sběr a sušení?

Pokud se rozhodnete udělat si například čaj nebo tinkturu doma, základem je vystihnout správný čas na sběr echinacei. Kořen a listy je ideální sbírat v druhé polovině podzimu. Kořeny třeba nejprve očistit ve vodě, rozřezat a až pak dát sušit. Ideální je sušení ve stínu a při teplotě nejvýše do 40 stupňů Celsia.

Kapky, sirup, čaj a jiné produkty

Co se týče přípravků, máte na výběr dvě možnosti. První je koupit si sušené kořeny, listy nebo jiné části rostliny a připravit si je doma. Například takový domácí čaj je skvělá věc a přesně víte, co jste do něj dali. Ne každý ale takovou možnost má a proto existují i výživové doplňky a jiné produkty s extraktem či výtažkem rostliny. To je možnost číslo dvě.

💡 TIP na produkt - Echinacea tea
LEROS NATUR Echinacea tea. imunita n.s.20x2g
 • čaj v nálevových sáčcích je obohacen třapatkou (Echinacea)
 • posiluje obranyschopnost těla, zejména v období nachlazení a chřipek
 • přispívá k normální funkci imunitního systému

💡 TIP č.1: 15 000 produktů skladem, průměrná doba dodání je 24 hodin💡 TIP č.2: poštovné od 1499,- zdarma, osobní odběr v kamenných lékárnách zdarma💡 TIP č.3: léková karta funguje také na eshopu💡 TIP č.4: aktuální akce → najdete zde

Třapatka nachová se dá koupit v různých formách. Může jít už o hotový čaj, sirup na kašel, kapky určené pro perorální použití na podporu imunity nebo trávení, případně o různé tekuté přípravky určené k potírání pokožky. Na venkovní použití se zvyknou prodávat i masti, krémy nebo gely, avšak s nimi nemám osobní zkušenost.

Také je možné z hotových vysušených lístků a kořenů připravit i domácí extrakty, které se zalévají lihem a nechají se několik týdnů louhovat. Protože já jsem člověk pohodlnější, pro mě jsou nejlepší formou prášky. Čas od času si udělám čaj, ale výživové doplňky ve formě kapslí nebo tablet mám nejraději. A nejlepší zkušenosti mám s  tabletami Natural Medicaments.

TINKTURA: Tinktury jsou velmi populární a to zejména proto, že dobře chutnají. To platí i o tinktuře z echinacei, která ale musí obsahovat opravdu kvalitní výtažky rostliny. Ačkoli nejčastěji bývá takový produkt přírodní, dejte si pozor na jeho složení a obsah účinných látek. Tinkturu možná i zředit a použít ke kloktání hrdla, zejména při jeho zánětu.

💡 TIP na produkt - Echinaceové bylinné kapky
Aromatica Echinaceové bylinné kapky 100 ml
 • lihová tinktura
 • podpora oslabeného imunitního systému
 • prevence infekčních onemocnění
 • na drobná poranění pokožky, pomoc s plísněmi

💡 TIP č.1: desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky💡 TIP č.2: průměrná doba dodání je 2,8 dnů💡 TIP č.3: při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

Kde koupit tabletky a další přípravky

Výživové doplňky a jiné formy produktů se dají koupit tak v lékárně, tak v některém z bio obchodů nebo obchodů se zaměřením na zdravé potraviny a přírodní produkty. V zásadě je jedno, zda si zvolíte kamenný obchod nebo online internetový e-shop, pokud tedy nepočítám rozdíl v pohodlí nebo ceně.

💡 TIP na produkt - GS Echinacea FORTE 600
GS Echinacea FORTE 600 tablety 70 + 20
 • obsahuje extrakt z kořene (4: 1) echinacey + vitamín C + zinek
 • výhodné balení s 20 tabletami navíc
 • přispívá k normální funkci imunitního systému
 • normální funkce horních cest dýchacích
 • normální funkce dolních močových cest

💡 TIP č.1: doručení do 3 dnů od objednání💡 TIP č.2: tisíce pozitivních hodnocení zákazníky💡 TIP č.3: cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

Kořeny a lístky se dají také koupit na internetu, ale zde budete muset už déle pátrat. Sazenice koupíte samozřejmě iv zahrádkářských potřebách – jen je otázkou, v jaké kvalitě. Pokud máte zájem již o hotový produkt, tak já doporučuji ✅ tablety Echinacea a vitamínem C. Za zhruba 400 Kč získáte až 100 pilulek, které v pohodě vystačí na více než 1 měsíc. Tyto prášky mají až 400 mg účinné látky a jde o jedny z nejkvalitnějších na trhu. Podle mě – jednoznačná volba pro ty, co chtějí nejlepší poměr ceny a kvality.

Dávkování a užívání rostliny

Co se týče užívání, pokud máte alergii nebo problémy s játry, měli byste se poradit s lékařem. Jak jsem již zmínil, je dobré neužívat echinaceu dlouhodobě a například po měsíci bych si dal aspoň na jeden měsíc, možná i na dva, přestávku. V tomto případě nemůžete nic pokazit, nakonec, imunitu si můžete podpořit i jinými bylinkami.

Co se týče dávkování, pokud jde o tablety nebo tobolky, dodržujte ustanovení od výrobu. Já užívám tabletky značky Natural Medicaments a tam je užívání stanoveno na 2-3 kapsle za den. Zpravidla je beru při jídle, ráno. Občas užívám i čaj, který si udělám také jednou za den a ráno – namísto pilulek.  Tinkturu, kapky nebo sirup užívejte také podle pokynů výrobce.

JAK SI PŘIPRAVIT A PŘÍPRAVEK ČAJ: Pokud si budete chtít udělat čaj, použijte čistě jen echinaceu a nekombinujte ji s jinými bylinkami. Vysušené lístky stačí zalít 3 dcl vody, nechat vyluhovat 10 minut a pak vybrat. Takto se dá pít čaj dvakrát za den, nejlépe ráno a odpoledne. Pozor ale na dlouhodobé užívání, vždy si udělejte po měsíci přestávku. ( můj tip: Bylinný čaj Leros Natur)

Moje zhodnocení a zkušenosti

Stárnutí a echinaceaJá osobně mám s Třapatkou nachovou dobrou zkušenost, i když aktuálně v tomto období ji neužívám. Není to tak dávno, co jsem ale jednu “měsíční” kúru absolvoval a bylo to super. Jednak jsem si vybral dobu, kdy nejvíce řádí respirační infekce, ale zároveň jsem měl i tak trochu problém s koncentrací a oslabením organismu.

Na oba problémy mi třapatka pomohla. Samozřejmě, velmi mnoho závisí také na tom, jaký druh či formu bylinky budete vy sami užívat. Já jsem si občas udělal čaj a většinou jsem zapil jednu pilulku denně vodou a bylo. Na venkovní použití jsem ještě echinaceu nepotřeboval a zde musím zaklepat na dřevo, že chválabohu se mi kožní nemoci vyhýbají.

Na podporu imunity a pro oslabený organismus například i po nemoci je echinacea velmi dobrý pomocník. Jde o plně přírodní prostředek. Uznávám, že rostlina není tak známá a populární jako některé její jiné “kolegyně” z říše rostlin, ale to mi nevadí.

⭐ Doporučené přípravky s Třapatkou (+ ceny)

Jelikož existuje více druhů přípravků, které echinaceu obsahují (v různé formě i ceně) rozhodl jsem se přiblížit vám všechny tyto možnosti s důrazem na přehlednost a názornost. V tabulce s jednotlivými přípravky najdete i jednoduché srovnání, abyste věděli o jaký produkt se jedná, na co je určen, jeho pozitiva, kde si ho koupit výhodně a za jakou cenu  (doporučené eshopy s nejlepšími cenami). 

Ať se líbí – konkrétní přehled přípravků z echinacey:

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
100 tablet
Echinacea s vitamínem C 100 tbl.
Echinacea s vitamínem C 100 tbl.
➡️ Echinacea s vitamínem C přispívá k normální funkci dýchacího systému
✅ Třapatka nachová obsahuje řadu polysacharidů, glykoproteinů, alkamidů, esenciálních olejů a flavonoidů
✅ Vitamin C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému
✅ výhodné balení
ProZdravi.cz - eshop

⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení zákazníky
⭐️ více než 200 výdejních míst po celé ČR
⭐️ blesková doprava, zboží může být doručeno ještě tentýž den
⭐️ cena dopravy zdarma při objednávce nad 1500 Kč

345 Kč
Chci vědět víc
90 tablet
GS Echinacea FORTE 600 tablety 70 + 20
GS Echinacea FORTE 600 tablety 70 + 20
➡️ přispívá k normální funkci imunitního systému
➡️ normální funkce horních cest dýchacích
➡️ normální funkce dolních močových cest
✅ obsahuje extrakt z kořene (4: 1) echinacey + vitamín C + zinek
✅ výhodné balení s 20 tabletami navíc
Pilulka.cz - eshop

⭐️ doručení do 3 dnů od objednání
⭐️ tisíce pozitivních hodnocení zákazníky
⭐️ cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

229 Kč
Chci vědět víc
190 ml
Echinaceové kapky Imunit 190ml
Echinaceové kapky Imunit 190ml
➡️ účinný doplněk stravy s extraktem z kořene Echinacea purpurea a selenem
✅ kapky přispívají k obranyschopnosti organizmu
✅ podporují imunitu v období častých nachlazení
✅ napomáhají chránit horní cesty dýchací
BENU.cz - eshop

⭐️ 15 000 produktů skladem, průměrná doba dodání je 24 hodin
⭐️ poštovné od 1499,- zdarma, osobní odběr v kamenných lékárnách zdarma
⭐️ léková karta funguje také na eshopu
⭐️ aktuální akce → najdete zde

349 Kč
Chci vědět víc
75 ml
Argital Krém na akné, červenání a mykózy s echinaceou 75 ml
Argital Krém na akné, červenání a mykózy s echinaceou 75 ml
➡️ krém na akné, červenání a mykózy s echinaceou
✅ působí protizánětlivě, mírní začervenání a stabilizuje barevný tón pleti
✅ pečuje o problematickou pokožku, vyživuje ji a současně ji chrání před podrážděním
BIOOO.CZ - eshop

⭐️ poštovné 85 Kč (zdarma nad 980 Kč)
⭐️ rychlé a jednoduché objednání
⭐️ všechno zboží skladem

380 Kč
Chci vědět víc
107 tablet
MedPharma Echinacea + vitamín C + zinek 107 tablet
MedPharma Echinacea + vitamín C + zinek 107 tablet
➡️ speciální kombinace aktivních látek pro posílení imunity
✅ ideální pro období viróz na posílení organismu nebo jako prevence
✅ obsahuje éterické oleje, hořčiny, pryskyřice, škroby a minerální látky
ProZdravi.cz - eshop

⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení zákazníky
⭐️ více než 200 výdejních míst po celé ČR
⭐️ blesková doprava, zboží může být doručeno ještě tentýž den
⭐️ cena dopravy zdarma při objednávce nad 1500 Kč

152 Kč
Chci vědět víc
Hodnocení autora
 • oblíbenost
 • dostupnost

Pouze několik úvodních vět

Třapatka nachová (Echinacea) - léčivá rostlina s pozitivním vlivem na imunitní systém, při zánětech močových a dýchacích cest či hojení menších ran.

4.3

Třapatka nachová - květ

Mohly by vás také zajímat

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
210 ml
Aromatica ECHINKA Vícesložkový sirup pro děti 210 ml
Aromatica ECHINKA Vícesložkový sirup pro děti 210 ml
➡️ vícesložkový sirup pro děti
➡️ složky: jitrocel kopinatý, třapatka nachová, tymián obecný, mateřídouška obecná, lékořice lysá
✅ bylinný přípravek určený hlavně pro děti
✅ vynikající chuťové vlastnosti
Dr.Max - eshop

⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

109 Kč
Chci vědět víc
20 x 2 g
LEROS NATUR Echinacea tea. imunita n.s.20x2g
LEROS NATUR Echinacea tea. imunita n.s.20x2g
➡️ čaj v nálevových sáčcích je obohacen třapatkou (Echinacea)
✅ posiluje obranyschopnost těla, zejména v období nachlazení a chřipek
✅ přispívá k normální funkci imunitního systému
BENU.cz - eshop

⭐️ 15 000 produktů skladem, průměrná doba dodání je 24 hodin
⭐️ poštovné od 1499,- zdarma, osobní odběr v kamenných lékárnách zdarma
⭐️ léková karta funguje také na eshopu
⭐️ aktuální akce → najdete zde

59 Kč
Chci vědět víc
100 ml
Aromatica Echinaceové bylinné kapky 100 ml
Aromatica Echinaceové bylinné kapky 100 ml
➡️ lihová tinktura
✅ podpora oslabeného imunitního systému
✅ prevence infekčních onemocnění
✅ na drobná poranění pokožky, pomoc s plísněmi
Dr.Max - eshop

⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

235 Kč
Chci vědět víc

Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..