Zelený ječmen (mladý ječmen) – účinky, užívání, ceny a mé zkušenosti

Máte problém se sníženou imunitou, trápí vás různé infekce nebo hledáte zdroj vitality a energie pro váš organismus? V takovém případě potřebujete zelený ječmen. Já osobně ho znám už několik let a nedám na něj dopustit. Podle mě jde o “super potravinu” budoucnosti, ačkoli, jeho účinky zná lidstvo už velmi dlouho. Díky modernímu zpracování je tento druh zelené trávy k člověku blíž, než kdykoliv předtím. Příznivý vliv prakticky na všechny soustavy od kardiovaskulární až po trávicí ho předurčuje na dlouhodobé a pravidelné užívání!

Ječmen Advance recenzeHledáte množství vitamínů a minerálů v přirozené podobě? V tom případě tu pro vás mám tip, a to zelený ✅ Ječmen Advance, který obsahuje šetrně zpracovány lístky mladého ječmene. Výsledkem je prášek, který obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, bez jakýchkoliv přídavných substancí.

Tento přípravek doporučuji hlavně na základě mých dobrých zkušeností s výživovými doplňky značky Advance Nutraceutics.

Co je zelený ječmen

Pod pojmem zelený ječmen se myslí typ zelené trávy, jejíž výhonky obsahují velké množství vitamínů, aminokyselin, stopových prvků a minerálů prospěšných pro tělo. Jelikož se používají mladé výhonky této trávy, říká se někdy této potravině i mladý ječmen.

Jak jsem řekl, lidstvo zná tuto potravinu již poměrně dlouhé období. Znali ho například Egypťané ve starověku, ale například i v Asii, konkrétně v Číně. Samozřejmě, dnes byste jeho původní formu už nepoznali, ale jeho příznivý dopad a účinky na organismus se nijak nezhoršily, právě naopak. Pokud je zelený ječmen pěstován v správných podmínkách a sušený při teplotě 31 stupňů Celsia, jeho kvalita je ještě lepší.

Zajímavý je obsah látek nacházejících se v mladém ječmeni ve srovnání s některými druhy ovoce, zeleniny nebo jiných zdravých potravin, které se běžně doporučují ke konzumaci. Následující tabulka vám, myslím zcela jasně, ukáže, proč považuji zelený ječmen za “super potravinu”:

látkakolik násobně více jí obsahuje zelený ječmenjak
Draslík25 xBanán
Vápník10 xMléko
Vitamín B116 xRajčata
Vitamín B245 xHlávkový salát
Vitamín E20 xBílá mouka
Železo5 xŠpenát
Kyselina listová8 xŠpenát
Hořčík2 xPšenice

Díky obsahu nejen těchto látek je mladý ječmen velmi důležitý pro acido-alkalickou rovnováhu v těle. Navíc je mimořádně důležitým antioxidantem, což znamená, že zpomaluje stárnutí buněk v organismu. Jde o dokonalou RAW potravinu, která pochází čistě z přírodních a rostlinných zdrojů. Díky moderní formě jde o potravinu a nápoj v jednom. Užívání je tak mimořádně jednoduché.

Zelený ječmen - raw kvalita

Nejlepší je mladý zelený ječmen v raw kvalitě.

Složení a nejdůležitější látky

Samotný zelený ječmen má velmi zajímavé složení. Jelikož jde o zelenou trávu, je přirozené, že obsahuje například chlorofyl. Kromě něj se tu ale nachází ještě poměrně velké množství jiných látek, které působí prospěšně pro naše tělo.

Alespoň ve zkratce si představme ty nejdůležitější z nich:

? Chlorofyl: Jak jsem již zmínil, toto zelené barvivo je přirozenou součástí tohoto typu zelené trávy. Chlorofyl působí v našem těle podobně jako hemoglobin, čili zlepšuje a napomáhá přenosu kyslíku z plic přes krevní řečiště všude tam, kde je to v těle potřeba. Důležitý je i jeho účinek na lepší regeneraci organismu.

? Aminokyseliny: Každá jedna buňka našeho organismu potřebuje aminokyseliny a to proto, že ty jsou součástí bílkovin, které jsou pro organismus životně nezbytné. Bohužel, lidské tělo si neumí aminokyseliny vyrobit a z toho důvodu je zelený ječmen mimořádně důležitý. Obsahuje totiž 18 druhů aminokyselin, včetně těch esenciálních, které tak potřebujeme.

? Antioxidanty: V každém lidském organismu se dříve či později začne tvořit velké množství volných radikálů, které působí velmi nepříznivě na naše buňky. Kromě toho, že urychlují jejich stárnutí, způsobují i ​​několik chronická onemocnění. Proti nim mohou pozitivně zasáhnout antioxidanty, kterých je v mladém ječmeni více, než dost.

? Enzymy: Pro chemické procesy v našem těle jsou velmi důležité enzymy, které působí jako katalyzátory takových procesů. Ty dokáží tyto procesy i regulovat a tak napomáhají ke správnému fungování těla. V zeleném ječmeni je několik druhů takových enzymů, které se při jeho sušení nijak neznehodnotí a tak jejich tělo příjmu v jejich přirozené formě.

? Vitamíny: Jak jsem již zmínil na úvod, vitamíny jsou velmi důležitou součástí zeleného ječmene. Proto chci zmínit alespoň ty nejdůležitější, které mají pro lidské tělo zásadní význam. Jde o vitaminy skupiny B, zejména B1, B2 a B6. Také vitamin C, vitamin E a vitamin H. Jsou zde i kyselina listová, pantothenová a také cholin, který je podobný vitamínu B.

KAŽDÝ PRODUKT JE JINÝ: Je pravda, že zelený ječmen opravdu obsahuje výše zmíněné látky. Velmi záleží i na tom, jaký produkt budete používat. Některé méně kvalitní mohou mít nižší množství nebo zda koncentrace těchto účinných látek. To ovlivní i celkový výsledek užívání ječmene!

Ječmen Advance recenzeNa pravidelnou a dlouhodobou konzumaci se jednoznačně vyplatí kupovat kvalitní produkty:

Ječmen Advance

 • 100% -ní extrakt z listů zeleného ječmene v prášku na přípravu nápoje
 • jde o mladý ječmen vysoké kvality pěstován v ekologicky čistém prostředí
 • čti recenzi na Ječmen Advance

Jaké má účinky

Co se týče účinků, asi už tušíte, že zelený ječmen je pro zdraví organismu velmi prospěšný. Vsadím se však, že netušíte, jak moc. Neříkám, že mladý ječmen je nějaký všelék, ale už jen samotné pestré složení ho předurčuje k tomu, aby byly jeho účinky mimořádně široké a pestré.

zelený ječmen a stárnutí

Bojíte se brzkého stárnutí? Mladý ječmen je výbornou prevencí!

Pojďme tedy na to postupně a ukažme si, kde všude a jak ovlivňuje v našem organismu zelený ječmen:

❤ Krev, kůže, trávení či spalování tuků

 1. Krev a krevní oběh: Díky obsahu železa, draslíku, kyseliny listové a dalších látek má zelený ječmen příznivý vliv na tvorbu červených krvinek. Pomáhá i na problémy srdce, srážlivost krve a má také účinky snižující výskyt infarktu myokardu.
 2. Kůže: Mladý ječmen omlazuje pokožku a působí proti mnohým kožním problémům či onemocněním. Jde například o akné, lupénka, ekzém a podobně.
 3. Trávení a metabolismus: Díky chlorofylu se zlepšuje stav žaludeční stěny a střev při výskytu vředů. Snižuje se riziko pálení žáhy a draslík spolu s vlákninou příznivě působí na střevní peristalitku a vyprazdňování. Zelený ječmen stejně pozitivně ovlivňuje i na cukrovku a proti ukládání cholesterolu.
 4. Spalování tuků: Ječmen obsahuje enzymy schopné spalovat tuky. Ještě důležitější je, že podporuje i činnost štítné žlázy. Ta totiž přímo produkuje hormony spalující tuky.

❤ Stárnutí, rakovina, pohybový systém, neurologie

 1. Stárnutí: Antioxidační vliv zeleného ječmene jsem již zmiňoval. Ještě upřesním, že díky výskytu látky zvané superoxid dismutáza se ničí volné kyslíkové radikály. To prodlužuje původní stav buněk, které tak pomaleji stárnou.
 2. Rakovina: Výše ​​zmíněný superoxid dismutáza spolu s chlorofylem vykazují i ​​protirakovinné působení. Je to díky antioxidačnímu působení dochází k ochraně buněčných membrán. To působí preventivně vůči tvoření a dalšímu rozmnožování a růstu rakovinných buněk.
 3. Pohybový systém: Zde je jasný příznivý vliv na kloubní onemocnění.
 4. Neurologické problémy: Působení proti bolesti hlavy, proti poruchám spánku, proti chronické únavě a proti depresi.

❤ Záněty, civilizační choroby, detoxikace

 1. Záněty: Díky obsahu chlorofylu působí zelený ječmen i proti vnějším a vnitřním zánětům.
 2. Civilizační choroby: Opravdu nechci vydávat mladý ječmen za všelék. Kromě výše zmíněných příznivých účinků má svůj pozitivní smysl i při některých tzv. civilizačních onemocněních. Jde například o působení při astmatu, anémii, artritidě či problémech s potencí.
 3. Dexotikačné účinky: Abych nezapomněl, ano, zelený ječmen má významné detoxikační účinky na organismus. Je ideální a hodí se i na odkyselení.

Časté otázky a o čem se nejvíce diskutuje

V souvislosti se zeleným ječmenem vzniká i několik otázek ohledně jeho užívání nebo účinků. Tato moje recenze má ambici představit vám zelený ječmen do nejmenšího detailu na základě mých zkušeností. Proto jsem se rozhodl zodpovědět na některé otázky, které jsem našel na internetu. Nejčastějši, které jsem našel v diskusích a fórech, a které zajímají asi i většinu potenciálních uživatelů, jsou tyto:

❓ Je zelený ječmen dobrý na hubnutí?

Zelený ječmen, který se u nás dá sehnat, se obvykle prodává ve formě výživových doplňků. Znamená to, že použít je jako náhradu stravy se nedoporučuje, ačkoli nepochybuji, že pokud byste užívali jen zelený ječmen, přijde ke ztrátě hmotnosti. Pokud však budete kombinovat ječmen s vhodnou životosprávou, pozitivní vliv na snížení hmotnosti se dostaví také, akorát půjde o přirozenější a zdravější úbytek.

❓ Hrozí z něj předávkování?

Ne, předávkování nehrozí, ačkoli osobně bych nepřekročil doporučené dávkování podle konkrétního druhu produktu. Ve většině případů produktů však je zelený ječmen natolik jemně zpracovaný, že je vhodný klidně i pro lidi trpící některými trávicími onemocněními a ani u nich nehrozí předávkování.

❓ Může se užívat i v těhotenství nebo během kojení?

V období těhotenství a při kojení je možné užívat zelený ječmen. Nedoporučuje se ale začínat s ním ve vysokém stádiu gravidity a je lepší počkat až na dobu po porodu. Pokud ho budete užívat během kojení, může přijít k příznivému vlivu na kvalitu a složení mateřského mléka. Rozhodně však doporučuji vždy nejprve konzultaci s lékařem ohledně konkrétního produktu.

tehotenství a zelený ječmen

Během těhotenství se zelený ječmen obvykle může užívat.

❓ Má nějaké nežádoucí účinky?

Já osobně jsem se s žádnými nežádoucími ani negativními vedlejšími účinky nesetkal. Někdy však mohou začátky užívání zelených potravin obecně provázet například bolesti hlavy, nevolnost, dočasné zhoršení ekzému či plynatost. Obvykle však nejde o trvalý a dlouhodobý stav. Pokud se však tyto nebo jiné příznaky budou u vás vyskytovat delší dobu, přestaňte s užíváním zeleného ječmene a konzultuje svou situaci s lékařem.

Prášek, čaj nebo tablety – co je lepší?

Podobně jako v případě několika dalších přírodních potravin, i při zeleném ječmeni existuje několik forem, na které může konečný spotřebitel narazit. Doporučuji držet se zásady, že čím méně byl původní produkt upravován, tím lépe. Přestože například čaj vypadá na přípravu a užívání na první pohled jednoduše, raději bych radil vyhnout se mu a pokud, tak si ho připravit doma z prášku.

Já osobně doporučuji dvě formy a to buď prášek, který se dá zadělat se studenou vodou nebo horkou vodou, případně tabletky (kapsle). Vyberte si takový produkt, který bude obsahovat sušenou šťávu získanou lisováním mladých listů. Naopak, vyvarujte se extraktem, které již byly vápněné a následně sušené, případně drceným celým listem, jejichž výsledkem je prášek zeleno-hnědé barvy, který je ale méně kvalitní.

Mladý ječmen Bio v kapslích Nástroje ZdravíBIO MLADÝ JEČMEN  v kapslích (Nástroje Zdraví)

 • mladý ječmen je šetrně zpracován sušením, takže si zachovává vysoký podíl enzymů, vitaminů řady B, kyseliny listové, betakarotenu, ale také vlákniny a rostlinných bílkovin
 • mladý ječmen působí pozitivně na imunitu, posiluje ji a detoxikuje organismus
 • je tak výborným pomocníkem nejen při jarní očistě
 • díky kapslím z rostlinné celulózy se Mladý ječmen pohodlně užívá a je vhodný i pro ty, kterým zelené potraviny za běžných okolností nechutnají

Kde koupit zelený ječmen?

V praxi jsem se už setkal s tím, že jsem našel nějaké produkty z mladého ječmene dokonce i v Tescu, co mě opravdu překvapilo. V zásadě existují dva kanály a to buď kamenné obchody nebo online nákup. Zelený ječmen by už měla dnes prodávat prakticky libovolná lékárna jako doplněk stravy. Mně se nejlépe jeví nákup přes internet z pohodlí domova.

Proč? Asi proto, že jsem pohodlný člověk 🙂 Ale je to zejména kvůli tomu, že takto online si umíte za pár minut porovnat a zhodnotit různé produkty a najít ten nejlepší. Pozor ale, nemám na mysli jen cenu! V tomto případě bych radil podívat se pořádně na zoubek jakémukoli produktu, který bude o sobě hovořit v superlativech. Mám totiž zkušenost, že to bývá obvykle naopak.

Cílem mého článku je kromě popisu samotného zeleného ječmene nabídnout i vlastní doporučení a jedno z nich se týká i koupě. Já osobně jsem tedy nejvíce spokojen s produkty od společnosti ➡ Advance Nutraceutics. V jejich nabídce je ✅ Zelený ječmen ve formě prášku, který má skvělou rozpustnost a zamíchat si ho můžete např. v džusu. Obsahuje vysoký koncentrát výživných látek a jeho složení je 100% organické. Máte tak jistotu, že si kupujete zelený ječmen pěstován bez chemických látek, pesticidů a umělých hnojiv. Taky mám dobré zkušenosti s kapslema ✅ Mladého zeleného ječmene z dílny Nástroje Zdraví – z ověřeného eshopu ➡ Biooo.cz se vyplatí nejvíce.

Bio Zelený ječmen Hanoju tabletyKdo preferuje spíš tablety, tak pro ty mám taky kvalitní alternativu:

Bio ZELENÝ JEČMEN Hanoju – tablety

 • až 600 tablet zpracovaných z mladých listů ječmene
 • listy se suší se zpracují na prášek procesem lyofilizace
 • tablety jsou bez přidaných živočišných látek, cukru a lepku, neobsahují žádné aromata, barviva ani konzervační látky
 • 500 mg Bio Mladý ječmen bez jakýchkoliv přísad v 1 tabletě
 • Zelený ječmen Hanoju – původ: Německo

Užívání a dávkování

Podle konkrétní formy a produktu je třeba zvolit i užívání a dávkování. Zpravidla se ale jakýkoliv produkt užívá nalačno. Doporučuje se 20 minut po jeho užití nic jiného nejíst a nepít. Po této době by měl být už zelený ječmen dostatečně vstřebán.

Pokud se rozhodnete pro práškovou formu, nejlépe je na úvod jednou denně rozpustit jednu malou lžičku zeleného ječmene v 2 dcl studené vody, případně v ovocné šťávě. Pokud se rozhodnete pro čaj, nesmí teplota vody přesáhnout 48 stupňů Celsia, protože by došlo k významné degradaci důležitých látek. Později můžete zvýšit dávku na užívání třikrát za den.

Pokud se rozhodnete pro tabletky, máte užívání opravdu jednoduché – stačí jednu pilulku denně zapít vodou. Postupně můžete zvýšit iv tomto případě dávkování, doporučuje se na 2 až 6 tablet, zejména podle toho, jak se budete sami “cítit”. Pokud však pocítíte ať při práškové nebo tabletové formě jakékoliv problémy, například nevolnost, doporučuji dávkování snížit na minimum až do doby, dokud tyto problémy nezmizí.

Mé zkušenosti a závěrečné doporučení

Jak jsem říkal, u mě a mé rodiny, která zahrnuje dvě děti, má zelený ječmen pozitivní vliv. Je však třeba pamatovat na to, že já osobně užívám produkty výrobce ➡ Advance Nutraceutics, protože jsem se rozhodl více dívat na kvalitní složení, než na cenu. Pokud mohu, doporučuji totéž i vám. Kdo chce, může zkusit hledat zkušenosti i jiných, například na známém fóru pro maminky eMimino.

Na úvod se držte mnou zmíněného dávkování a užívání – samozřejmě vždy si pozorně i konkrétní pokyny a příbalový leták od výrobce. Doporučuji užívat zelený ječmen bez ohledu na formy a konkrétní značky delší dobu, aby se mohli jeho účinky projevit. Ideální je, pokud to vyzkoušejte alespoň na 3 měsíce a nebudete se bát ani případných úvodních “obtíží”, zejména různých menších vedlejších projevů. Podle vlastní zkušenosti ale vím, že obvykle jich je minimum a velmi rychle odejdou.

Zelený ječmen doporučuji zejména těm, kteří hledají univerzální prostředek nejen na posílení imunity, ale zejména na celkovou regeneraci a posílení organismu. Díky jeho složení a opravdu širokému záběru pozitivních účinků se hodí opravdu pro každého. Netvrdím, že jde o všelék nebo nějaký zázračný prostředek, který vyřeší všechny neduhy – ale ze všech “zelených potravin” jde o jeden z nejlepších produktů, jaké je možné najít!

JAK UŠETŘIT? Pokud chcete nakoupit výhodně i kvalitní produkty, zkuste větší balení. Konečně, při dlouhodobějším užívání je budete tak či tak potřebovat a ještě navíc i ušetříte!

💡 TIP na produkt - Blendea Supergreens
Blendea Supergreens

Blendea SuperGreens, spojení superpotravin – mladého ječmene, mladé pšenice, spiruliny a chlorelly, jsme testovali a recenzovali. Přípravek můžeme s klidným svedomím doporučit, je skutečně super. A ano, je dobrý nejen na detoxikaci, ale i na hubnutí (mnoho z vás se nás to pravidelně ptá).

➡️ ideální pro alergiky a lidi s trávicími problémy
➡️ má příznivý vliv na hubnutí a detoxikaci
➡️ vhodná také pro pravidelné sportovce (bohatá na bílkoviny)
✅ 100% organický přípravek - BIO superpotravina
✅ patří mezi bezlepkové a bezlaktózové potraviny
✅ při pěstování nebyly použity žádné chemické hnojiva
✅ certifikovaný výrobek

💡 TIP č.1: pokud objednáte 2 balení, dostanete dárek - praktický shaker💡 TIP č.2: slevový kupón po každé objednávce + časté akce💡 TIP č.3: možnost vrácení peněz za neotevřené balení💡 TIP č.4: poštovné je 85 Kč (Česká pošta), doba doručení 1-2 pracovní dny 💰 Sleva AKCE do konce měsíce, 3 balení za cenu 2 (sleva 300 Kč)

⭐ Doporučené přípravky ze zeleného ječmene (+ ceny)

Jelikož existuje více druhů přípravků, které zelený ječmen obsahují (v různé formě i ceně) rozhodl jsem se přiblížit vám všechny tyto možnosti s důrazem na přehlednost a názornost. V tabulce s jednotlivými přípravky najdete i jednoduché srovnání, abyste věděli o jaký produkt se jedná, na co je určen, jeho pozitiva, kde si ho koupit výhodně a za jakou cenu (doporučené eshopy s nejlepšími cenami).

Ať se líbí – konkrétní přehled přípravků se zeleným ječmenem:

názevurčení a výhodyprodejceceny
200 g
Ječmen Advance
Ječmen Advance
➡️ 100% -ní extrakt z listů zeleného ječmene v prášku na přípravu nápoje
➡️ jde o mladý ječmen vysoké kvality
➡️ pěstován v ekologicky čistém prostředí ostrova Hainan
✅ má příjemnou chuť a vysoký obsah aktivních látek
✅ 100% -ně přírodní, bez obsahu přídatných látek
Advance nutraceutics - eshop

⭐️ při koupi 2 ks doprava zdarma
⭐️ při koupi 2 ks a více sleva 30 %

299 Kč
Chci vědět víc
150 kapslí
Mladý ječmen Bio (Nástroje Zdraví)
Mladý ječmen Bio (Nástroje Zdraví)
➡️ sušený mladý ječmen v kapslích
➡️ obsahuje vysoký podíl živin a vitaminů ve formě, které naše tělo bezezbytku zpracuje
➡️ mladý ječmen je šetrně zpracován sušením
✅ vhodný i pro ty, kterým zelené potraviny za běžných okolností nechutnají
Biooo - eshop

⭐️ 99% tovaru skladem
⭐️ nad 980 Kč doprava zdarma

390 Kč
Chci vědět víc
600 tablet
Zelený Ječmen Hanoju
Zelený Ječmen Hanoju
➡️ až 600 tablet zpracovaných z mladých listů ječmene
➡️ listy se suší se zpracují na prášek procesem lyofilizace
➡️ bez přidaných živočišných látek, cukru a lepku
✅ 500 mg Bio Mladý ječmen bez jakýchkoliv přísad v 1 tabletě
✅ Zelený ječmen Hanoju – původ: Německo
Hanoju - eshop

⭐️ nad 1400 Kč doprava zdarma

1 067 Kč
Chci vědět víc
500 ml
Zelený ječmen šťáva EkoMedica Czech
Zelený ječmen šťáva EkoMedica Czech
➡️ 99,8% šťáva ze zeleného ječmene
➡️ je získávána z mladého zeleného ječmene nejmodernějším způsobem
➡️ produkt je stabilizován pouze pasterizací
✅ neobsahuje přídavky cukru, chemické konzervanty, ani barviva
✅ šťáva je proto určena co nejširšímu spektru konzumentů
ProZdraví - eshop

⭐️ nad 1500 Kč doprava zdarma

319 Kč
Chci vědět víc
125 g
Mladý Ječmen Bio Nový Zéland
Mladý Ječmen Bio Nový Zéland
➡️ pochází z výhonků mladého ječmene pěstované na Novém Zélandu
➡️ výhonky jsou usušeny a rozmělněny na prášek
➡️ bohatý zdroj živin
✅ prémiová značka Iswari
✅ mladé zelené výhonky přirozeně neobsahují lepek
Iswari - eshop

⭐️ ke každé objednávce máte dárek
⭐️ nad 1000 Kč doprava zdarma

279 Kč
Chci vědět víc
150 g
Ječmen zelený Bio Neobotanics
Ječmen zelený Bio Neobotanics
➡️ 100 % prášek ze sušených výhonků mladého zeleného ječmene
➡️ produkt kontrolovaného ekologického zemědělství
✅ prémiová značka Neobotanics
✅ lze ho také přidávat do studených pokrmů
CountryLife - eshop

⭐️ biopotraviny, přírodní kosmetika, ekologická drogerie
⭐️ nad 1200 Kč doprava zdarma

409 Kč
Chci vědět víc
Hodnocení autora
 • oblíbenost
 • dostupnost přípravků ze zeleného ječmene

Pouze několik úvodních vět

Zelený ječmen (mladý ječmen) - typ zelené trávy, jejíž výhonky obsahují velké množství vitamínů, aminokyselin, stopových prvků a minerálů prospěšných pro naše tělo.

4.4

Zelený ječmen - kapsle, prášek


Autor článku

Vždy jsem se zajímal o zdraví a o to, jak se přirozeně udržet fit a v co nejlepší fyzické i mentální vitalitě. Rád objevuji nové způsoby, přípravky a možnosti, ale nezapomínám ani na přírodu, která je nejlepším lékařem.

Komentáře

Dobrý den,
Děkuji za výbornou článku. Chtěla jsem zeptat jednu otázku a to zda mohu používat Chlorellu, spirulinu a mladý ječmen dohromady jako tři jednotlivé doplnky výživy. Zda to neškodí všechny tři dohromady nebo dojde k předávkování nějaké látky?
děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.