Ketodiéta – mé zkušenosti s metodou na hubnutí (co je to a jak funguje)

Erik Havlík Téma 31. srpna 2021 9 Diety, Proteinové diety

V tomto článku se dozvíte vše o dietě zvané Ketodiéta. Článek dokonce vychází z mých vlastních zkušeností, protože jsem se chtěl zbavit pár kilo navíc, aniž jsem musel dodržovat nějakou drastickou dietu. Receptů a “zaručených” způsobů jak zhubnout je opravdu nespočet. Já jsem se rozhodl vyzkoušet jeden z těch reálných, který je postaven na vědeckých poznatcích – ketonovou dietu alias ketodiétu. O co vlastně jde? Je to způsob, jak snížit tělesný tuk bez potřeby hladovění. Ketodiéta vám pomůže zbavit se tukových zásob pomocí nového typu stravování, kdy vlastní tělo naučíte čerpat energii z přijatých tuků, které si tak nebude ukládat do zásoby.

Chcete vědět o této známé a perspektivní metodě hubnutí víc? Přečtěte si následující řádky a dozvíte se o Ketodietě opravdu vše co potřebujete vědět. Co myslíte, zhubl jsem? Kompletní průběh mého “boje” s mírnou nadváhou a konkrétním jídelníčkem připojuji také.

💡 TIP na produkt - Ketonová dieta Ketomix na 4 týdny
Ketonová dieta na 4 týdny (140 porcí)

Pokud vás myšlenka užívání pilulek na hubnutí neoslovuje, ale opravdu chcete zhubnout, možná vás zaujme tato dieta. Jde o ketonovou dietu, která je založena na vysokém příjmu proteinů KetoMix.

Produkty, které tato dieta nabízí, byly vyvinuty ve spolupráci s výživovým poradcem a specialistou v oblasti výživy a bílkovin. Jídla KetoMix se snadno připravují, zasytí a dobře chutnají. Pomocí KetoMix-u můžete bez hladovění zhubnout za tři týdny i 5 kilogramů.

➡️ snadné hubnutí bez hladovění
➡️ výborné pro časově vytížené lidi
➡️ zhubnout můžete až 5 kilogramů
✅ výhodné balení

Co je to Ketodiéta?

Ketodieta je známá také pod označeními jako ketonová, ketogenní či proteinová (bílkovinná) dieta. Všechny však spojuje jeden jediný princip. Snižování hmotnosti zajišťuje jev zvaný ketóza. Je to stav, při kterém se naše tělo začne “živit” vlastním uloženým tukem. K tomu dochází po omezení příjmu sacharidů ve přijaté stravě.  Ketóza v našem těle nastává právě ve chvíli (2 až 3 dny od zahájení diety), kdy již byly vyčerpány všechny zásoby glykogenu a náš organismus si jako náhradní zdroj energie zvolil tuky. 

💡 Ketóza

Ketóza se v biologii označuje jako stav organismu charakterizovaný zvýšenými hladinami ketolátek v krvi. Tyto látky se tvoří v játrech od momentu kdy poklesnou zásoby glykogenu. Ketolátky jako acetacetát a beta-hydroxybutyrát jsou organismem využívány jako zdroj energie… (zdroj)

 

Pro koho je Ketodieta určena

Proteinová dieta je určena všem mužům  i ženám  (18+), kteří chtějí dosáhnout toho, že vlastní tělo přirozeně samo zredukuje přebytečné tukové zásoby a zbavit se tak nadváhy.

 

Naopak pro koho určená NENÍ (kontraindikace)

Pokud však trpíte jakoukoli kontraindikací, zvažte jiný způsob hubnutí. Zde je přesný seznam, kdy jsou ketogenní proteinové diety nevhodné:

 • srdeční onemocnění, infarkt, angina pectoris, poruchy srdečního rytmu
 • mozková příhoda
 • onkologická onemocnění
 • všechny onemocnění ledvinového systému
 • všechny choroby jater
 • diabetes prvního stupně (aplikace inzulínu)
 • alergie na některou ze složek jednotlivých produktů
 • poruchy příjmu potravy (anorexie, bulimie…)
 • vážně psychiatrické diagnózy
 • těhotenství a kojení
 • věk do 18 let

💡 Preventivní prohlídka

Pokud netrpíte žádnou zmíněnou diagnózou či omezením a dobře znáte svůj zdravotní stav, tak ketonovou dietu můžete absolvovat bez obav. Pokud jste 2 roky a více nebyli na preventivní prohlídce, doporučuje se ji před zahájením ketodiéty bezpodmínečně absolvovat.

💡 Víte, že ketogenní dieta se používala při epilepsii?

Strava s vysokým obsahem tuků a nízkým obsahem bílkovin a sacharidů napodobuje efekt hladovění a vede ke vzniku ketózy, avšak na rozdíl od hladovění je dlouhodobě udržitelná. To pomáhá při dlouhodobé kompenzaci epileptických záchvatů…(zdroj)

 

Ketodiéta: výhody diety z mého pohledu

 • má příznivý vliv i na snížení špatného cholesterolu
 • snížení hmotnosti, eliminace podkožního tuku
 • pomáhá udržovat nízkou hladinu cukru v krvi (prevence proti cukrovce typu 2)
 • více energie – tuky jsou lepším a kvalitnějším zdrojem energie (ve srovnání se sacharidy)
 • tuky zasytí na delší dobu = nižší chuť se přejídat
 • pomoc s akné a snížení zánětlivých procesů v těle

Nevýhody

 • 4 až 8 týdnů trvá dokud si tělo zvykne na nový způsob stravování (v závislosti na tom, jak jste se stravovali dosud)
 • v tomto přechodném období můžete mít méně energie, už nemůžete tolik jako dříve (sport) + různé jiné nechtěné reakce těla (zhoršení dechu, projevy jako při chřipce, dokonce i přibírání)
 • při takové dietě svalovou hmotu nabíráte pomaleji (protože se sníží objem vašich tukových zásob)

 

Jak začít, nebo pár rad pro začátečníky

Chcete se do toho pustit? Tak nejprve se bez příkras podívejte jak jste na tom s nadváhou. K tomu dobře poslouží i slavný BMI (body mass index), nebo česky index tělesné hmotnosti.

BMI - index tělesné hmotnosti

…přičemž hmotnost je v kilogramech a výška v metrech, příklad (moje maličkost před dietou): váha 83 (kg): výška 2,99 (1,73×1,73m) = BMI 27,7 – tj. mírná nadváha

A výsledek výpočtu?

 • BMI do 18 = podváha !!!
 •  BMI 18 až 25 = normální váha 
 • BMI 25 až 30 = nadváha
 • BMI 30 až 35 = obezita I. stupně
 • BMI 35 až 40 = obezita II. stupně
 • BMI nad 40 = obezita III. stupně !!!

BMI také není úplně stoprocentní údaj (například kulturisté mají vyšší BMI a rozhodně obézní nejsou). Průměrný člověk se však podle tohoto indexu řídit může.

 

Základní pravidla Ketodiety

 • Pravidelnost – jezte 5x denně, první jídlo 30 minut po probuzení a dále v intervalech přibližně 3 hodin
 • Pitný režim – 2 až 3 litry tekutin za den, žádné slazené nápoje
 • Vhodné potraviny – například zeleninu můžete užívat zvlášť nebo jako přílohu v množství 500 g za den, konzumujte pouze jídla s vysokým množstvím bílkovin (maso, vejce, ryby, mořské plody, atd. Přibližně v množství 150 g – nemíchat a nekombinovat), úplně vypustit slazení

Místo toho, abych vám vypisoval povolené potraviny, které můžete při dietě konzumovat (to bychom tu strávili týden), spomenu “pouze” to, co jíst NESMÍTE:

 • mrkev, zelený hrášek, kukuřice, sterilovaná zelenina a houby
 • čerstvé a sušené ovoce v omezeném množství
 • hořčice, kečup, směsi koření, dochucovací směsi (vegeta a podobně)
 • sladkosti, žvýkačky obsahující cukr, med, cukr (jakýkoliv), sirupy, melasa, slad
 • přílohy (knedlíky, brambory, těstoviny, polenta, rýže, kuskus, pohanka)
 • všechny druhy pečiva, tuky (sádlo, margaríny), veškerý alkohol
 • mléčné výrobky, těstoviny z bílé mouky, uzeniny
 • energetické nápoje slazené cukrem, chipsy, krekry, slané tyčinky

 

Mé zkušenosti… nebo jak jsem hubnul s Ketodietou

KetoDiet mé zkušenosti

Takže jak jsem zmiňoval hned v úvodu, rozhodl jsem se pár kilo shodit. Moje BMI bylo 27,7, čili mírná nadváha. Proto jsem se rozhodl, že si pomůžu ketodiétou (držel jsem ji spolu s programem KetoMix). Nejhorší byl první týden.  Není to totiž žádná legrace ze dne na den změnit své stravovací návyky  a popravdě, nevěděl jsem docela, co si mám o instantních jídlech a nápojích myslet. Úplně jsem vynechal všechny sacharidy a zvýšil příjem tekutin. Žádný alkohol ani uzeniny. Ve třetím týdnu diety jsem se už cítil úplně v pohodě a zhubl jsem téměř 3 kila, aniž mě trápil nějaký hlad. Při třetím kroku (5-6 týden) to bylo fyzicky i psychicky maximálně v pořádku, naběhl jsem na aktivní pohyb (alespoň 3x týdně jsem vyběhl na brusle) a z produktů KetoMIX jsem konzumoval už jen nápoje a tyčinky.

💡 TIP na produkt - Ketonová dieta Ketomix na 4 týdny
Ketonová dieta na 4 týdny (140 porcí)

Pokud vás myšlenka užívání pilulek na hubnutí neoslovuje, ale opravdu chcete zhubnout, možná vás zaujme tato dieta. Jde o ketonovou dietu, která je založena na vysokém příjmu proteinů KetoMix.

Produkty, které tato dieta nabízí, byly vyvinuty ve spolupráci s výživovým poradcem a specialistou v oblasti výživy a bílkovin. Jídla KetoMix se snadno připravují, zasytí a dobře chutnají. Pomocí KetoMix-u můžete bez hladovění zhubnout za tři týdny i 5 kilogramů.

➡️ snadné hubnutí bez hladovění
➡️ výborné pro časově vytížené lidi
➡️ zhubnout můžete až 5 kilogramů
✅ výhodné balení

Výsledky?  Po 6 týdnech této diety jsem dosáhl úbytek hmotnosti o 6,7 kg.  To je myslím dost i když to nebylo plánovaných 8. Abych zas nepřibral, rozhodl jsem se, že budu pokračovat ve zdravé životosprávě a sacharidy nepřijímám vůbec. Chuť na sladké eliminuji většinou ovocem.

 

Ketodiéta a zkušenosti ostatních(diskuse + fórum)

Na internetu můžete najít nepřeberné množství zkušeností a postřehů co se týče ketonové diety jako takové, ale také konkrétní s výrobky a dietními plány od různých firem. Pár hodnotných komentářů přikládám:

KetoDiet zkušenosti

Ketodieta je složitější proces, pozostávající z několika fází…

KetoDiet hodnocení

 

Celkové zhodnocení

Takže co dodat o keto dietě na závěr.  Určitě je zajímavou alternativou pro ty, kteří potřebují zhubnout a mají dostatek trpělivosti a odhodlání jít si za svým cílem.  Určitě však po zhubnutí netřeba usnout na vavřínech a pracovat na sobě dál, protože není problém zase stejně rychle přibrat.

Dietní program, který nabízí hned několik značek (u mě to byl kokrétne KetoMIX) je jednoduché řešení. Nemusíte kontrolovat potraviny, ze kterých si připravujete jídlo, všechny potřebné živiny jsou v jednotlivých výrobcích přesně vyměřeno přesně podle “ketonových” kritérií.   Z mé strany takovou pomoc určitě doporučuji i vám.  

Recepty na závěr

Aby se vám lépe hublo, připojuji i pár receptů na jídla, která si můžete s klidným svědomím dopřát (2 a 3 krok, ale i po skončení diety):

Kuřecí na indický způsob

 • Co potřebujeme: 1 cibuli, 1 zelenou papriku, 150 g kuřecího masa, půl čajové lžičky kurkumy, 2 polévkové lžíce smetany, kmín, sůl, pepř podle chuti
 • Jak na to: Nadrobno nakrájenou cibuli osmažte na lžičce olivového oleje, přidejte osolené kuřecí maso nakrájené na středně velké kostky, orestujte a okořeňte kurkumou a kmínem, špetkou pepře a restujte doměkka. Nakonec přilijte 2 lžíce smetany, důkladně promíchejte a můžete podávat.

Salát Caprese

 • Co potřebujeme: 2 rajčata, 5 černých oliv, 100 g mozarelly, pepř, balsamico, bazalka podle chuti
 • Jak na to: Rajčata a mozzarellu nakrájejte na tenké plátky. Poklademe na talíř, osolte a opepřete podle chuti. Pro lepší chuť pokapejte balsamico. Na závěr dozdobte čerstvou bazalkou a černými olivami.

Pokud se pro proteinovou dietu rozhodnete i vy, určitě vám tak doporučuji udělat s pomocí programuKetoMix. A půjde to dolů – tak jak se to podařilo mně.

Použité zdroje:

💡 TIP: Podívejte se také na naše ✅ velké srovnání nejznámějších prášků na hubnutí, nebo na aktuálně velmi populární ✅ ketodietu KetoMix.


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

upozorňuji, že je to úplně na nic, za 5 týdnů jsem nezhubla ani kg a jsem velice nespokojená, denně sním ani 100 sacharidů, skoro spíš 50 a nezhubla jsem ani deko. pohybuji se stále stejně a jím stejně, ale nepomohlo mi to ani ň

Dnes jsem dosta.kkkkkkkkkcla balicek s tobolkami keto dietu.ale i kdyz jsem puvodne mela slevu ,prislo mi jedno baleni za 1080,Kc coz sye mi zda moc. ä jeste ke vsemu tam neni cesky navod,jak to brat!

Také jsme s nimi (prodietix.cz) zhubli (manželka i já), nyní mají i velikonoční akci, doporučuji.

KetoDiet má dobře PR, ale tak či onak, produkty Prodietix mají stejný účinek, ale jsou o 200% chutnější .. takže? Ať raději investují peníze do tohoto …

Dekuji za info damy, cekam na balik od nich, sama jsem zvedava, verim, ze to bude takto pozitivni..

Prodietix je z těchto sáčkových diet dlouhodobě nejchutnější, dávají si na tom extrémně záležet. Slečny nechtějí jíst něco bez chutí nebo dokonce něco nechutné.

Nevím jak chutnají produkty od KetoDiet, takže to nevím porovnat, ale před týdnem jsem začala s Prodietix a chuť je opravdu fajn, nečekala jsem to…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..