Graviola – vše o výjimečné rostlině

Erik Havlík Téma 8. července 2021 0 Čaje, Kapsle, Plody, Prášek, Přírodní šťávy (gely)

Graviola anona, česky Láhevník ostnitý (Annona muricata), je rostlinka pocházející z amazonských deštných pralesů. Je to všestranná bylina, její účinky na náš organismus jsou pozitivní doslova v každém smyslu. Velké čerstvé žlutozelené plody se využívají při výrobě chutných a zdravých džusů a šťáv. Látky obsažené v rostlině (listy, kůra, plody) působí hlavně na náš imunitní systém, který účinně posilují a poskytují tělu dostatek energie a vitality.

V článku vám tedy přiblížím, jaké jsou hlavní účinky rostliny na lidský organismus, pro koho je určena a jaké její dostupné formy známe. Řekneme si také to, kde a za jakou cenu dostanete koupit přípravky z gravioly pohodlně a výhodně. Nezapomenu však zmínit ani vlastní zkušenosti s užíváním (+ dokonce i zkušenosti ostatních uživatelů).

Co to graviola je a co všechno obsahuje

Pro koho je vhodné užívání rostliny

Graviola je vhodná pro ♂ muže i ♀ ženy a děti, všechny ty, kteří mají různé zdravotní problémy týkající se hlavně oslabené imunity.

Graviola a rakovina. Účinné látky gravioly jsou silné antioxidanty, které mohou (ale i nemusí) zpomalit či dokonce zastavit rakovinné buňky. Při léčbě těchto karcinogenních onemocnění je příznivý i její vliv na psychiku (působí proti depresím).

Graviola – její pěstování

Rostlinka je určena pro náročnější pěstitele, protože pochází z tropů. Na to, abyste níž následuje životaschopný stromeček, který dokáže zarodí, potřebujete mu vytvořit adekvátní podmínky. Semena při výsevu jemně zatlačte pod povrch. Půda během klíčení musí být neustále vlhká (2 – 6 týdnů). Rostlinu následně umístěte na světlé místo s teplotou 22 až 25 °C. Plody se tvoří po 3 až 5 letech. Doporučuji pěstovat ve skleníku nebo interiéru.

 Z rostliny lze využít téměř všechny části: listy, ovoce, semena, kůru i kořen. 

Kde koupit 100%-ní Graviolu + ceny a dostupné balení

Graviola – dostupná v prášku, ale i v tabletách či jako šťáva

Graviola je dostupná z různých částí rostliny (plody, listy, kůra) a v různé formě například jako:

Dávkování a užívání gravioly

  • doporučené dávkování PRÁŠEK: 2-3 x denně přibližně jednu vrchovatou čajovou lžičku prášku rozpustit v 250 ml tekutiny
  • doporučené dávkování KAPSLE: užívejte 1 kapsli 3 x denně v době jídla a zapijte dostatečným množstvím vody

Samozřejmě, v první řadě se řiďte pokyny uvedenými v příbalovém letáku zvoleného přípravku, takto se chyby určitě nedopustíte.

Vedlejší účinky

Graviola by se hlavně neměla užívat při těhotenství a kojení. Taky vzhledem k tomu, že snižuje krevní tlak, tlumí srdeční rytmus a rozšiřuje cévy. To značí, že by ji neměli užívat pacienti, kteří užívají léky na snížení krevního tlaku a léky na srdce. Graviolu by také neměli užívat lidé s nízkým krevním tlakem.

Silné stránky

  • pomoc s oslabenou imunitou, prevence civilizačních onemocnění
  • silné antioxidační účinky – prevence rakoviny
  • zajímavá doplňková potravina při hubnutí (zlepšené a rychlejší trávení)
  • přírodní antibiotikum

Mé zkušenosti

Jelikož Graviola je o vitalitě a dostatku energie, rozhodl jsem se vyzkoušet její další formu (mám zkušenost se šťávou, která je velmi osvěžující). Prášek gravioly jsem užíval přibližně 1 měsíc (2x denně po lžičce, ráno a večer). Ano, mohu potvrdit, že jsem se cítil “svěžejší” a kupodivu i odpočatější (jakoby jsem se každou noc lépe vyspal).

Pokud se vám dostane do rukou směs sušených listů, zkuste i účinky čaje.

Návod na přípravu: 1 polévkovou lžíci nadrobno pokrájených listů zalijte 4 dcl vody, přiveďte k varu a na mírném ohni povařte ještě asi 15 minut, odvar sceďte a můžete čaj užívat (nejlépe 2x za den po 2 dcl).

Zkušenosti jiných uživatelů

Graviola zkušenosti

Annona – zkušenosti a recenze (diskusní fórum)…

Graviola hodnocení

Graviola a moje doporučení na závěr

Graviola je zajímavou rostlinou, která se vyplatí vyzkoušet. Určitě to není “všelék”, ale pozitivní účinky na lidský organismus očividně má.

Při problémech s nedostatečnou imunitou doporučuji kombinovat graviolu s kolostrem – podpoříte tak nejen svou imunitu ale i pohybové ústrojí či duševní zdraví (čti více o kolostru – obsáhlá recenze + mé zkušenosti).

 

⭐ Doporučené přípravky z Gravioly + ceny

Graviola je dostupná v různých formách i ceně. Pro lepší orientaci vám níže v přehledné tabulce představím pár přípravků.

Ať se líbí:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..