Zerex L-tryptofan – tabletky s tryptofanem a vitaminem B6 na podporu psychiky, ale i imunity (recenze)

Erik Havlík Recenze 14. září 2020 0
Zerex L-tryptofan - recenze
 • Balení: 100 kapslí
 • Dávkování: 2 kapsle denně
 • Dostupnost: Skladem
429 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Zerex.cz
💰 Sleva -21% na vše jen DNES

Zerex L-tryptofan jsou tabletky známé a ověřené značky, které obsahují esenciální aminokyselinu tryptofan v kombinaci s vitaminem B6. Toto spojení podporuje lepší tvorbu serotoninu – hormonu štěstí (dobré nálady), který stojí za několika projevy mozkové aktivity. Je toho samozřejmě mnohem více kde se tryptofan a vitamin B6 dokáží v těle uplatnit – takže všechny podstatné informace o účincích obou látek najdete právě v této recenzi.

V ní si rovněž řekneme i to, jak se přípravek Zerex L-tryptofan má správně užívat a dávkovat, jaké jsou jeho případné vedlejší účinky a zda existují nějaké omezení. A pokud chcete vědět, jak se k tomuto doplňku dostat – to znamená kde ho koupit, v jakém balení a jaké ceně je dostupný – čtěte dále.

Zerex L-tryptofan - Kde koupit nejvýhodněji
Zerex.cz ⭐️ velmi rychlé doručení (většinou do 2 dnů)
⭐️ časté akce a slevy
💰 Sleva -21% na vše jen DNES
429 Kč Do obchodu Zerex.cz

Složení Zerex L-tryptofan

Zerex L-tryptofan má kvalitní a koncentrované přírodní složení, přičemž každá z aktivních složek přípravku je ve vysoké farmaceutické kvalitě. Obsahuje jako základ ✅ esenciální aminokyselinu L-tryptofan v kombinaci s ✅ vitaminem B6.

Složení v 1 kapsli:

 • L-tryptofan: 200 mg
 • vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid): 1,4 mg, 100% (referenční výživová hodnota)

Pomocné látky: celulózová kapsle – HPMC, protispékavá látka – hořečnaté soli mastných kyselin (rostlinného původu)

Hlavní složky přípravku podrobněji:

✅ L-tryptofan

💡 Esenciální aminokyselina tryptofan

aminokyselina L-tryptofanL-tryptofan je důležitá esenciální aminokyselina – to znamená, že si ji organismus neumí vytvořit sám, ale ji musí přijímat potravou. Patří také mezi proteinogénne aminokyseliny – tj je jedním ze stavebních prvků bílkovin v našem těle. Rovněž je prekurzorem při biosyntéze serotoninu (hormon, respektive neurotransmiter), melatoninu (neurohormonů) a niacinu (vitamín B3).

Existují dva typy tryptofanu: L-tryptofan a D-tryptofan. Jediným rozdílem mezi těmito dvěma typy je orientace molekuly. Tryptofan se nachází ve více potravinách, zejména však těch s vysokým obsahem bílkovin jako například maso, vejce, sýr, ryby, ale i arašídy, dýňová a sezamová semínka, tofu a sója, či čokoláda.

Zdravotní výhody konzumace přirozeně se vyskytujícího tryptofanu mají souvislost zejména s potenciálním zvýšením tvorby niacinu v těle a tím i serotoninu. Díky tomu se aminokyselině zprostředkovaně připisuje pozitivní vliv v rámci podpory zdravějšího a kvalitnějšího spánku, při depresi a úzkosti, serotonin také přispívá k lepší emoční pohodě či lepšímu zvládání bolesti. Z ostatních příznivých účinků ještě můžeme zmínit vliv tryptofanu na zmírnění premenstruální dysforické poruchy (PMDD), či dokonce účinek prospěšný při odvykání kouření (studie)*.

* Na konci recenze si můžete projít zdroje těchto informací, otevřít si některé texty a dozvědět se o této esenciální aminokyselině mnohem více.

✅ Vitamín B6

💡 Vitamin B6 (pyridoxin)...

vitamín B6Vitamín B6 je vlastně souhrnu obsahu označení pro 3 chemické látky odvozené od pyridinu (pyridoxol, pyridoxal a pyridoxamin), přičemž dospělý člověk ho potřebuje za den přijmout nezbytně alespoň 1,3 mg.

Mimochodem, důvod proč se nachází v přípravku Zerex L-tryptofan je fakt, že tento vitamín je vlastně i významný kofaktor v metabolismu aminokyselin. Účastní se tak například syntézy serotoninu a následně usnadňuje jeho přenos k neuronům.

Vitamin B6 podporuje normální tvorbu červených krvinek, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, podporuje normální energetický metabolismus a normální metabolismus hymocysteínu. Rovněž je nezbytný při tvorbě a obnově svalstva, snižování škodlivého cholesterolu, vyrovnávání hladiny hormonů.

Při jeho nedostatku hrozí bolesti břicha, poruchy imunity, růstu, problémy se spánkem, únava, či různé dermatitidy a zvýšené vypadávání vlasů.

👍 O vitamínu B6 si pozorně více v našich článcích:

Vitamín B6 – pro psychickou pohodu, břitký mozek a ještě mnohem více
Pyridoxin (vitamín B6) – snižuje únavu, zlepšuje imunitu a také náladu

 

Hlavní účinky Zerex L-tryptofan

Toto je stručný přehled účinků tryptofanu ve spolupráci s vitaminem B6 (tedy i prostřednictvím přípravku Zerex L-tryptofan):

 • snížení vyčerpání a únavy
 • regulace činnosti hormonální soustavy
 • podpora správné tvorby červených krvinek
 • podpora imunity a přirozené funkce nervového systému a psychiky

 

Pro koho je užívání l-tryptofanu + vit.B6 (Zerex L-tryptofan) ideálně

 • pro všechny ty, kteří potřebují podpořit duševní rovnováze a zlepšení psychických činností
 • pro ty co chtějí zlepšit svou emoční vyrovnanost
 • pro lidi co ocení možnost kvalitnější relaxace a spánku
 • pro lidi, kteří jsou pracovně dost vytíženi na potlačení stresu a snížení napětí
 • pro všechny ty, kteří potřebují rychleji “mobilizovat”
💡 TIP na produkt - Zerex L-tryptofan
Zerex L-tryptofan - recenze
➡️ doplněk s tryptofanem a vitaminem B6
✅ tryptofan ovlivňuje syntézu serotoninu v mozku
✅ vit. B6 pomáhá správnému fungování imunity, nervové soustavy i psychiky

💡 TIP č.1: velmi rychlé doručení (většinou do 2 dnů)💡 TIP č.2: časté akce a slevy 💰 Sleva -21% na vše jen DNES

Pro koho je určen – použití

Zerex L-tryptofan je výživový doplněk, který obsahuje aminokyselinu L-tryptofan a vitamin B6 a také díky tomu mohou po něm sáhnout všichni ti (18+), kteří chtějí podpořit   přirozenou funkci nervového systému a normální fungování své psychiky.   Vhodný je především jako prevence. V případě potřeby se o vhodnosti užívání tohoto přípravku poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, zvláště pokud berete jiné přípravky či léky (viz kontraindikace a interakce v recenzi)!

Dávkování a užívání

 • doporučená denní dávka Zerex L-tryptofan: 💊 2 tobolky denně (což je i maximální denní dávka)
 • tobolky se užívají vcelku a samozřejmě jejich třeba zapít dostatečným množstvím tekutiny

Zerex L-tryptofan – nežádoucí vedlejší účinky a upozornění

 • Vedlejší účinky: přípravek jako takový má obvykle bezproblémové užívání bez projevů nežádoucích vedlejších účinků (konkrétně výrobce neuvádí žádné potíže), neznamená to však, že žádné neexistují *
 • Skladování: v temnu a suchu při pokojové teplotě a mimo dosah dětí
 • Upozornění: Zerex L-tryptofan je výživový doplněk, určitě ne lék, ani náhrada pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte prosím doporučenou denní dávku

* Pokud tryptofan přijímáte pomocí doplňků, tak hlavně při vyšších dávkách může mít nežádoucí účinky. Nejběžnější jde o pálení žáhy, bolest břicha, říhání, zvracení a nevolnost, průjem, ztrátu chuti k jídlu. Méně často to může být i bolest hlavy, sexuální dysfunkce, sucho v ústech. Pokud se projeví závažnější vedlejší účinky jako ospalost, točení hlavy, rozmazané vidění, svalová slabost či únava, je třeba užívání doplňku okamžitě přerušit a kontaktovat lékaře (zdroj informací).

 

Kontraindikace a možné interakce

Nejsou známy žádné kontraindikace ani interakce Zerex L-tryptofan s jinými léky či doplňky (výrobce žádné v příbalové informaci nezmiňuje) *.

Jisté omezení však v souvislosti s užíváním přípravku existují. O co jde?

 • možná reakce z přecitlivělosti nebo alergie na jakoukoliv složku přípravku, v takovém případě hned přerušte dávkování a poraďte se o dalším postupu s lékařem či lékárníkem
 • přípravek není určen pro děti nebo dospívající uživatelů, minimální věk je 18+
 • neužívejte Zerex L-tryptofan společně s jinými přípravky, doplňky výživy s podobným složením nebo zaměřením
 • přípravek není vhodný pro ženy v těhotenství a při kojení

* Tryptofan může být nápomocný při léčbě několika nepříznivých stavů organismu, ale může příliš zvýšit hladinu serotoninu, zvláště pokud je kombinován s některými léky (tricyklická antidepresiva (TCA), inhibitory MAO (MAOI), léky proti bolesti jako tramadol a meperidin, triptanové léky na migrénu, sirup proti kašli, který obsahuje dextromethorpan).

Zvýšená tvorba serotoninu prostřednictvím užívání tryptofanu také může potlačovat účinek některých antidepresiv ze skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Doplňky s tryptofanem by také neměly užívat v případě problémů s ledvinami nebo játry.

Zerex L-tryptofan - složení, dávkování a ostatní informace

Zerex L-tryptofan – složení, dávkování a ostatní informace

 

Cena a dostupné balení

Zerex L-tryptofan se momentálně prodává jako základní 💊 100 taštičkové balení, které vám však naprosto pohodlně postačí při plné dávce 2 tobolky denně na téměř 2 měsíce nepřetržitého užívání.

💡 TIP na produkt - Zerex L-tryptofan
Zerex L-tryptofan - recenze
➡️ doplněk s tryptofanem a vitaminem B6
✅ tryptofan ovlivňuje syntézu serotoninu v mozku
✅ vit. B6 pomáhá správnému fungování imunity, nervové soustavy i psychiky

💡 TIP č.1: velmi rychlé doručení (většinou do 2 dnů)💡 TIP č.2: časté akce a slevy 💰 Sleva -21% na vše jen DNES

Kde koupit?

Zerex L-tryptofan - recenze Nejlepší volbou je podle mě nákup online, přímo u oficiálního distributora. Takto zaručeně najdete:

✅ 100% -ní kvalitu a záruku pravosti produktu
✅ výbornou cenu a dostupnost přípravku (vždy je na skladě)
✅ spolehlivost a bezpečnost

Zerex L-tryptofan – kvalitní tabletky s esenciální aminokyselinou a vitamínem B6 doporučuji nakoupit v ✅ Zerex.cz za přiměřenou cenu 429 Kč .

Zkušenosti a hodnocení uživatelů (diskuse, fórum)

L-tryptofan (nacházející se v dodatku Zerex L-tryptofan jako hlavní bioaktivní látka) je sloučenina, která patří mezi 8 základních esenciálních aminokyselin (to znamená, že naše tělo je nedokáže vyprodukovat a musí je přijímat potravou). Podle více zdrojů a zkušeností uživatelů je tryptofan opravdu důležitý (jako prekurzor při tvorbě serotoninu a melatoninu) a funguje zejména na zlepšení nálady a kvality spánku. Co říkají na užívání tryptofanu ostatní uživatelé (ne přímo přípravku Zerex L-tryptofan, který je momentálně novinkou v portfoliu výživových doplňků značky)?

L-tryptofan a PMS…

“… já mám zkušenost s tryptofanem na PMS (premenstruační syndrom – poznámka autora recenze) a super. Typ přípravků nějak neřeším, co mají v lékárně, to koupím. Poprvé jsem měla nějaký přímo s B6. Ten byl super a tobolky v plastové láhvi. Nyní mám L-Tryptofan bez B6 nic moc, “ale taky dobrý”. K tomu beru zvlášť tablety Mg + B6 a ještě i pupalky. Dávkování tak nějak podle pocitu. Prvních 14 dní cyklu mi je lepší, tak to beru na dolní hranici navrženého dávkování, a jak začnu být nervózní, tak až do menstruace beru plné dávky….” LucaLuca (emimino.cz)

Tryptofan a mírnější odezva na stres…

“… mám velmi stresovou práci s problémovými žáky a tryptofan mi už v menší dávce 1 tbl. ráno pomáhá k mírnější odezvě na stres. Cítím se klidnější, ale určitě je to io cílevědomé snaze nereagovat ihned na jakýkoliv špatný podnět, ale trénovat chladnokrevnost. Je to náročné, ale pevná vůle pomáhá… “ata (diskuse.doktorka.cz)

Výhody, které v přípravku vidím já

 • kvalitní přírodní doplněk výživy s koncentrovaným složením (z ověřeného zdroje)
 • kombinace l-tryptofan a vitamin B6 pro posílení účinku
 • L-tryptofan se (mimo jiné) v lidském těle přirozeně přeměňuje na serotonin – “hormon štěstí”
 • vitamín B6 i sám o sobě patří mezi nejdůležitější vitamíny pro lidské tělo
 • je dostupný bez receptu a vyšetření u lékaře
 • snadné užívání – 2 tablety denně
 • výborný poměr kvalita / cena
 • ověřená značka Zerex
 • eshop – uživatelsky velmi přátelský, rychlé a diskrétní doručení

 

Otázky a odpovědi, nebo co by vás mohlo zajímat o Zerexe L-tryptofan

❓ Proč vůbec tryptofan užívat jako doplněk stravy?

V ideálním světě by to nebylo nutné vůbec, protože tato esenciální aminokyselina se nachází v mnoha potravinách (zejména těch, které jsou bohaté na bílkoviny). Mnozí však o ideální stravě mohou jen snít (s objektivních i subjektivních příčin), proto užívání kvalitních a ověřených doplňků výživy může mít rovněž velký přínos.

❓ Jaký je vlastně mechanismus účinnosti tryptofanu?

Z laického pohledu asi takto: tryptofan se v krevním oběhu mění na serotonin (přes mozkovou bariéru se dostane do mozku, kde se na něj za přítomnosti vitamínu B6 promění). No a serotonin je důležitá biologicky aktivní látka. Je to hlavně přenašeč nervových vzruchů v centrálním nervovém systému. Takto se vlastně podílí na několika procesech, které ovlivňují naši náladu a psychický stav vůbec. Tryptofan hraje také velkou roli v metabolismu dalšího důležitého hormonu - melatoninu, který stojí za kvalitou našeho spánku.

❓ Existují situace, kdy Zerex L-tryptofan nelze užívat, má nějaké vedlejší účinky?

Co se týče tohoto doplňku, tak ten určitě nesmí užívat těhotné a kojící ženy. Rovněž ho nesmějí děti a osoby mladší 18 let, zda lidé, kteří jsou alergičtí na nějakou složku přípravku, včetně pomocných. Co se týče odborných studií a textů, tak užívání tryptofanu by měli vypustit lidé s problémy s ledvinami a / nebo játry. Rovněž se nesmí užívat spolu s některými léky, hlavně antidepresivy na bázi SSRI. Každopádně bude nejlepší, pokud se o možnosti užívání doplňků s tryptofanem v kombinaci s léky, nebo při nepříznivých zdravotních stavech promluvíte s lékařem.

❓ Obsahuje Zerex L-tryptofan i nějaké alergeny či jiné problematické složky?

Žádné standardní alergeny jako lepek, cukr, laktóza se v tomto přípravku nenacházejí ani jiné škodlivé látky. V tomto směru vám tedy při jeho užívání nehrozí žádné větší rizika. Dokonce i tobolky jsou vyplněny inulinem (vláknina), takže nezatíží vaše trávení. A jsou vhodné i pro vegany.

 

Zerex L-tryptofan – celkové zhodnocení a moje doporučení na závěr

L-tryptofan je aminokyselina, kterou prostě musíte odněkud přijmout a ne vždy se to podaří v dostatečném množství z běžných potravin. Pro tento případ se můžete spolehnout i na přírodní doplněk výživy Zerex L-tryptofan, který obsahuje tuto aminokyselinu ve vysoké koncentraci ak tomu nadôvažok dostanete i optimální dávku vitamínu B6 na podporu účinků. Pokud ho chcete vyzkoušet, doporučuji vám ho koupit ✅ přímo online z oficiálního eshopu výrobce Zerex.cz .

Zerex l-tryptofan - tobolky

💡 TIP: vyberte si z výživových doplňků prémiové značky Zerex

➡️ Vyberte si z výživových doplňků prémiové značky Zerex na podporu erekce a prostaty:

 • na okamžitou podporu erekce Zerex Klasikviz recenzi
 • na předčasnou ejakulaci Zerex Extralongviz recenzi
 • na dlouhodobou podporu libida a erekce Zerex Ultragoldviz recenzi
 • na podporu zdravé prostaty Prostanaxviz recenzi
 • okamžitá podpora erekce – drink Zerex Shotviz recenzi

➡️ Vyberte si z výživových doplňků prémiové značky Zerex na podporu duševní a tělesné vitality:

 • na klidný spánek Zerex Pillowviz recenzi
 • na podporu duševní rovnováhy Zerex Zenadenviz recenzi
 • na podporu kostí a kloubů Zerex Arthrexviz recenzi
 • na každodenní přísun důležitých vitamínů Zerex Vitality Complexviz recenzi

➡️ Vyberte si z výživových doplňků prémiové značky Zerex na podporu trávení a ztráty hmotnosti:

 • na kontrolu tělesné hmotnosti Zerex Assasinviz recenzi
 • na podporu trávení Zerex Enzemaxviz recenzi

➡️ Vyberte si z jednosložkových výživových doplňků prémiové značky Zerex:

 • silný antioxidant Zerex Astaxanthinviz recenzi
 • glukan na imunitu Zerex Beta Glukanviz recenzi
 • pro lepší spánek a náladu Zerex L-tryptofan (právě čteš recenzi)

 

Použité zdroje informací a zahraniční odborná literatura

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Souhrn

Výživový doplněk s tryptofanem a vitaminem B6 pro optimální hladinu serotoninu v těle.

4.1

Zerex L-tryptofan - recenze

✅ Cena: 429 Kč
✅ Balení: 100 kapslí
✅ Dávkování: 2 kapsle denně

Chci Zerex L-tryptofan
Zerex.cz
💰 Sleva -21% na vše jen DNES
Vývoj ceny Zerex L-tryptofan

Mohly by vás také zajímat

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
60 kapslí
Modin
Modin - recenze
➡️ komplexní výživový doplněk
✅ přírodní aktivní látky podporují duševní rovnováhu,
✅ také přispívají k normální psychické činnosti
Nutraceutics.cz - eshop

⭐️ vynikající ceny
⭐️ doprava jen 39 Kč (při 2 kusech doprava zdarma)
⭐️ doručení do 24 hodin
💰 Sleva Nyní sleva 30% na nákup

349 Kč
Chci vědět víc
✅ recenze
60 kapslí
Calmin
Calmin recenze
➡️ doplněk stravy s komplexním složením
➡️ podporuje usínání a kvalitní spánek
✅ přírodní složení bez vedlejších účinků nebo nežádoucích vlivů
✅ složení obsahuje látky s vysokou koncentrací a všechny suroviny v přípravku jsou certifikovány
✅ přípravek má velmi dobrý poměr ceny a kvality a to i při dlouhodobém užívání
Nutraceutics.cz - eshop

⭐️ vynikající ceny
⭐️ doprava jen 39 Kč (při 2 kusech doprava zdarma)
⭐️ doručení do 24 hodin
💰 Sleva Nyní sleva 30% na nákup

299 Kč
Chci vědět víc
30 tablet
Generica Pyridoxin 30 tablet
Generica Pyridoxin 30 tablet
➡️ doplněk výživy s obsahem vitaminu B6
✅ vitamín důležitý pro normální funkci imunity, nervového systému
✅ příznivě působí na paměť a psychiku
✅ přispívá i ke snížení vyčerpání a únavy
Dr.Max - eshop

⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

49 Kč
Chci vědět víc

Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..