Zerex Omega 3 – až 1000 mg zdravých tuků v jedné kapsli, vyplatí se? (Podrobná recenze)

Erik Havlík Recenze 30. září 2020 0
Zerex Omega 3
 • Balení: 100 kapslí
 • Dávkování: 1 kapsle 3 x denně
 • Dostupnost: Skladem

Zerex Omega 3 je kvalitní výživový doplněk – tobolky, které obsahují omega 3 rybí olej s vysokým obsahem kyseliny eikosapentaenové (EPA) a kyseliny dokosahexaenové (DHA). Jedná se o specifické druhy zdravých tuků, které si organismus neumí sám vyrobit ale jejich musí přijmout potravou. To, že se tak bohužel neděje, je známá věc. Skladba našeho jídelníčku jen zřídka obsahuje adekvátní množství těchto esenciálních tuků, takže se jako alternativa nabízí řešení – vhodný doplněk výživy. A Zerex Omega 3 může být ta správná volba.

V recenzi se blíže podíváme nejen na jeho složení, ale samozřejmě i předpokládaný efekt užívání těchto kapslí. Dozvíte se jak je správně užívat a dávkovat, případně pokud existují nějaké omezení či vedlejší účinky, tak i ty. Jelikož v klasickém kamenném obchodě doplněk nenajdete, řekneme si kde tedy ano, v jakém balení a za jakou cenu.

Složení Zerex Omega 3

Zerex Omega 3 má kvalitní a koncentrované přírodní složení – ✅ rybí olej jako zdroj omega 3-mastných kyselin. V denní dávce (3 tobolky) tak získáte až 540 mg kyseliny eikosapentaenové (EPA) a 360 mg kyseliny dokosahexaenové (DHA).

Složení v 1 kapsli:

 • omega3 rybí olej: 1000 mg
 • z toho EPA: 180 mg a DHA: 120mg

Pomocné látky: želatina, zvlhčující látka glycerol, čištěná voda

Hlavní složka přípravku podrobněji

 

Hlavní účinky Zerex Omega 3

Toto je stručný přehled účinků Omega 3 mastných kyselin * (tedy i prostřednictvím přípravku Zerex Omega 3):

 • podpora imunity – dlouhodobé užívání potravin s dostatečnou hladinou těchto tuků zlepšuje činnost imunitního systému
 • podpora mentálního zdraví – omega 3 mastné kyseliny mají příznivý vliv při depresi a úzkosti
 • podpora správného fungování jater – omega3 pomáhají odbourat nadměrné množství tuku uložené v játrech (prevence steatózy)
 • podpora kardiovaskulárního systému – vlivem zdravých tuků dochází například ke snížení hladiny triglyceridů v krvi, ke snížení rizika onemocnění myokardu, k lepší regeneraci cévního endotelu, ke zlepšení glukózové toleranci ak poklesu glykémie…
 • podpora udržení normálního zraku – například je známo, že strava bohatá na zdravé tuky pomáhá oddálit ztrátu zraku způsobenou žlutou skvrnou

* Účinky omega-3 mastných kyselin (a rybího oleje) jsou podpořeny několika vědeckými studiemi, několik jich máte k nahlédnutí na závěr recenze

 

Pro koho je určen – použití

Zerex Omega 3 je výživový doplněk, který obsahuje rybí olej s vysokou koncentrací omega-3 mastných kyselin a je určen pro ♂ muže i ženy ♀ v každém věku (a děti od 3 let)  pro podporu zdraví srdce a cév, kostí, zubů, nervové soustavy, zraku, kůže i vlasů. 

V případě potřeby se o vhodnosti užívání tohoto přípravku poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, zvláště pokud berete jiné přípravky či léky (kontraindikace a interakce v recenzi)!

 

Dávkování a užívání

 • doporučená denní dávka Zerex Omega 3 – dospělí: 💊 1 kapsle 3 x denně (3 cps je i maximální denní dávka)
 • doporučená denní dávka Zerex Omega 3 – děti od 3 let: 💊 1 kapsle denně po jídle
 • tobolky se užívají vcelku, v ústech jejich žvýkat ale polykat a samozřejmě zapít dostatečným množstvím tekutiny

Zerex Omega 3 - složení, dávkování (informace)

 

Zerex Omega 3 – nežádoucí vedlejší účinky a upozornění

 • Vedlejší účinky: přípravek jako takový má obvykle bezproblémové užívání bez projevů nežádoucích vedlejších účinků (konkrétně výrobce neuvádí žádné potíže), neznamená to však, že žádné neexistují *
 • Skladování: v temnu a suchu při pokojové teplotě a mimo dosah dětí
 • Upozornění: Zerex Omega 3 je výživový doplněk, určitě ne lék, ani náhrada pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte prosím doporučenou denní dávku

* Problémy při užívání rybího oleje vznikají při příjmu velkého množství, což při dodržování pokynů výrobce a doporučené denní dávky při tomto doplňku nehrozí. Každopádně však vzpomenu několik vedlejších účinků, které mohou v obdobné situaci nastat (předávkování): vyšší hladina cukru v krvi, krvácení z dásní a nosu, nízký krevní tlak, průjem, pálení žáhy, vysoký příjem vitamínu A, který může být toxický, pokud konzumuje ve velkém množství, nespavost. (Zdroj informací).

 

Kontraindikace a možné interakce

Nejsou známy žádné kontraindikace ani interakce Zerex Omega 3 s jinými léky či doplňky (výrobce žádné v příbalové informaci nezmiňuje). Jisté omezení však v souvislosti s užíváním přípravku existují. O co jde?

 • možná reakce z přecitlivělosti nebo alergie na jakoukoliv složku přípravku (platí hlavně pro osoby alergické na mořské plody), v takovém případě hned přerušte dávkování a poraďte se o dalším postupu s lékařem či lékárníkem
 • přípravek není určen pro děti do 3 let
 • neužívejte Zerex Omega 3 společně s jinými přípravky, doplňky výživy s podobným složením nebo zaměřením
 • přípravek není vhodný pro ženy v těhotenství a při kojení

 

Cena a dostupné balení

Zerex Omega 3 se momentálně prodává jako základní 💊 100 taštičkové balení, které vám však naprosto pohodlně postačí při plné dávce 3 kapsle denně přibližně na 1 měsíc nepřetržitého užívání.

 

Kde koupit?

Zerex Omega 3 Nejlepší volbou je podle mě nákup online, přímo u oficiálního distributora. Takto zaručeně najdete:

✅ 100% -ní kvalitu a záruku pravosti produktu
✅ výbornou cenu a dostupnost přípravku (vždy je na skladě)
✅ spolehlivost a bezpečnost

Zerex Omega 3 – kvalitní tabletky s rybím olejem a vysokou koncentrací omega-3 mastných kyselin doporučuji nakoupit v ✅ za přiměřenou cenu .

 

Zkušenosti a hodnocení uživatelů (diskuse, fórum)

Doplňky výživy s omega 3 mastnými kyselinami jsou stále populárnější mezi lidmi, kteří mají potřebu zvýšit svou obranyschopnost a podpořit zdraví. Mluví o tom mimo jiné i množství internetových diskusí a specializovaných fór, kde se užívání přípravků s rybím olejem / omega 3 opravdu podrobně rozebírá.

Co říkají na užívání omega 3-mastných kyselin ostatní uživatelé (zatím ne přímo přípravku Zerex Omega 3, který je momentálně novinkou v portfoliu výživových doplňků této značky)?

Rybím olejem se nedá nic zkazit…

“… přesně tak, rybím olejem se nedá nic zkazit ba naopak, já pravidelně beru tabletky omega 3, ale také nejsou tablety jako tablety, musí obsahovat dost EPA a DHA, někdy u těch levnějších se stane, že je to žluklého a proto se má divnou chuť…” alexpacovs… (zeny.e15.cz/diskuze)

Omega 3 a rybí tuk? Denní rutina…

“… já tedy dávám pořád, je to už taková naše denní rutina, jde o to, že vitamíny a omega 3, rybí tuk a tak jsou prevence, takže se musí dávat pravidelně a nikoli nárazově, když se blíží zima…” suralka (emimino.cz)

 

Výhody, které v přípravku vidím já

 • kvalitní přírodní doplněk výživy s koncentrovaným složením (rybí olej s vysokým podílem omega-3 mastných kyselin)
 • podpora zdraví srdce a cév, kostí, zubů, nervové soustavy, zraku, kůže i vlasů
 • je dostupný bez receptu a vyšetření u lékaře
 • snadné užívání – 3 kapsle denně
 • výborný poměr kvalita / cena
 • ověřená značka Zerex
 • eshop – uživatelsky velmi přátelský, rychlé a diskrétní doručení

 

Otázky a odpovědi, nebo co by vás mohlo zajímat o Zerex Omega 3

❓ Stačí jako zdroj omega-3 pro děti pravidelná konzumace ryb?

Je to samozřejmě individuální a závisí na konkrétních okolnostech. Obecně se u nás ryby konzumují jen velmi málo, takže rybím olejem, respektive užíváním doplňku jakým je Zerex Omega 3 nemáte co zkazit (děti jej mohou užívat od 3 let).

❓ Kdo by měl Zerex Omega 3 užívat? Pro koho má největší význam?

Rybí olej a omega 3-mastné kyseliny, které obsahuje jsou vhodné prakticky pro všechny věkové skupiny bez ohledu na pohlaví. Nejvíce se může uplatnit v období růstu (u dětí) a také tehdy, pokud je třeba podávat maximální fyzické či mentální výkony. Určitě by na ně neměli zapomínat senioři.

❓ Obsahuje přípravek nějaké alergeny, které mohou být problematické?

Vzhledem k tomu, že v Zerex Omega 3 se nachází olej z ryb, může se vyskytnout alergická reakce na tuto složku. Na druhou stranu, výživový doplněk neobsahuje lepek, laktózu, glutamát, ftaláty a ani žádné konzervační prostředky a podobné látky.

❓ Dá se Zerex Omega 3 koupit v lékárně?

Tento doplněk výživy v lékárně nehledejte. Výrobce se zaměřil na přímý prodej zákazníkům prostřednictvím oficiálního eshopu. Všechny produkty si tam dokážete pořídit za nejvýhodnější cenu s jistotou, že jejich vždy budou mít na skladě a k tomu i za nejlepší cenu.

 

Zerex Omega 3 – celkové zhodnocení a moje doporučení na závěr

Omega 3 mastné kyseliny jsou jednoznačně pro naše tělo velmi potřebné. A přijímat je v dostatečném množství není někdy možné (ze subjektivních, ale i objektivních příčin). Proto se jako vhodná alternativa nabízí i konzumace kvalitního doplňku s rybím olejem ve formě kapslí, který má vysoký obsah těchto kyselin (EPA a DHA) a Zerex Omega 3 podle mého názoru takový určitě je. Pokud si ho chcete vyzkoušet, doporučuji vám ho koupit ✅ přímo online z oficiálního eshopu výrobce.

Zerex Omega 3 - kapsle (detail)

 

Použité zdroje informací a zahraniční odborná literatura

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Souhrn

Doplněk výživy, který dobře poslouží jako perfektní zdroj omega-3 mastných kyselin a přírodních antioxidantů - už jedna kapsle obsahuje až 1 000 mg zdravých tuků.

4.2

Zerex Omega 3

✅ Cena:
✅ Balení: 100 kapslí
✅ Dávkování: 1 kapsle 3 x denně

Vývoj ceny Zerex Omega 3


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..