Zerex Beta Glukan – nejúčinnější kvasničný betaglukan v jednoduchých kapslích (recenze)

Erik Havlík Recenze 16. září 2020 0
Zerex Beta Glukan
 • Balení: 60 kapslí
 • Dávkování: 1 kapsle 2 x denně
 • Dostupnost: Skladem

Zerex Beta Glukan jsou tabletky známé a ověřené značky, které obsahují kvasničný betaglukan a vitamín C. Přípravek má tak za úkol podpořit imunitu, zajistit správnou funkci kostí, zubů, vlasů a pokožky a pomoci s přílišnou únavou a vyčerpáním.

V recenzi si řekneme o glukan respektive jejich speciální formě betaglukanu více a to jak z hlediska účinků, tak z hlediska bezpečnosti užívání. Dozvíte se také jak se má Zerex Beta Glukan správně užívat a dávkovat, případná omezení v užívání, či vedlejší účinky přípravku. A také to, kde si ho dokážete pořídit, v jakém balení a ceně.

Složení Zerex Beta Glukan

Zerex Beta Glukan má kvalitní a koncentrované přírodní složení, přičemž každá z aktivních složek přípravku je ve vysoké farmaceutické kvalitě. Obsahuje jako základ ✅ betaglukan získaný z kvasnic, v kombinaci s ✅ vitamínem C.

Složení v 1 kapsli:

 • betaglukan (kvasničný) – (1,3), (1,6): 280 mg
 • vitamin C (kyselina L-askorbová): 40 mg, 50% (referenční výživová hodnota)

Pomocné látky: celulózová kapsle – HPMC, objemové činidlo – inulin (vláknina), protispékavá látka hořečnaté soli mastných kyselin (rostlinného původu)

Hlavní složka přípravku podrobněji:

✅ Beta Glukan

 

Hlavní účinky Zerex Beta Glukan

Toto je stručný přehled jak se betaglukan (i prostřednictvím přípravku Zerex Beta Glukan) může „angažovat“ i ve vašem těle:

 • aktivace a stimulace imunitního systému – obranyschopnost organismu se optimalizuje a zvyšuje i jeho odolnost například i v rámci prevence před typickými infekčními onemocněními
 • regenerace organismu a potlačení psychické zátěže – betaglukany podporují například i rychlejší regeneraci svalstva, pomáhají odbourat stres a psychické napětí
 • podpora imunitního systému při onkologických onemocněních
 • pozitivní vliv na cholesterol a vysoký krevní tlak
 • podpora lepšího trávení – betaglukany jak neškrobové polysacharidy se řadí k vláknině, která podporuje lepší trávení (při zácpě, při průjmu…), udržuje peristaltiku střev na optimální úrovni, rovněž ve střevním traktu působí probioticky
 • detoxikace organismu – díky beta-glukanu se ze střev odplavují toxické látky, různé usazeniny a potlačují škodlivé bakterie
 • podpora zdravé pokožky – betaglukan má příznivý vliv také v souvislosti s některými alergickými a virovými onemocněními, kde zmírňuje jejich příznaky

Zerex Beta Glukan - kapsle

 

Pro koho je užívání beta-glukanu (Zerex Beta Glukan) ideální

 • pro všechny ty, kteří pociťují potřebu se lépe chránit během období s častějším výskytem onemocnění (podzim, zima…)
 • pro lidi, kteří často pociťují vyčerpanost a potřebují v tomto období organismus maximálně podpořit
 • pro citlivějších jedinců, kteří jsou náchylní k častým onemocněním
 • pro lidi, kteří pociťují stres a pravidelně podstupují zvýšené psychické i fyzické vypětí
 • pro všechny ty, kteří chtějí přirozeně podpořit fungování svého imunitního systému
 • pro lidi, kteří chtějí zlepšit stav své pokožky

 

 

Pro koho je určen – použití

Zerex Beta Glukan je výživový doplněk, který obsahuje kvasničný betaglukan a vitamin C a také díky tomu ho zdobí “širokovrstvové”, komplexní zaměření. Je určen všem (18+), kteří hledají v první řadě  podporu imunitního systému a udržení jeho správného fungování.  Vhodný především jako prevence, ale i při nepříznivých stavech organismu. V případě potřeby se však o vhodnosti užívání tohoto přípravku klidně poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

 

Dávkování a užívání

 • doporučená denní dávka Zerex Beta Glukan: 💊 1 kapsle 2 x denně (2 cps jsou maximální denní dávkou)
 • tobolky se užívají vcelku a samozřejmě jejich třeba zapít dostatečným množstvím tekutiny

 

Zerex Beta Glukan – nežádoucí vedlejší účinky a upozornění

 • Vedlejší účinky: přípravek se užívá bez větších obtíží, protože ani dlouhodobé užívání betaglukanů nezpůsobuje žádné nežádoucí vedlejší účinky *
 • Skladování: v temnu a suchu do teploty 25 °C a mimo dosah dětí
 • Upozornění: Zerex Beta Glukan je výživový doplněk, určitě ne lék, ani náhrada pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte prosím doporučenou denní dávku

* Obecně lze považovat aplikaci betaglukanů za bezpečnou s minimem nežádoucích účinků. Z kontraindikací podávání přípravků na bázi beta-glukanu třeba zmínit Potransplantační stavy a také užívání intenzivní imunosupresivní léčby. Podávání betaglukanů pacientům s imunosupresivní léčbou by mělo konzultovat s imunologem (zdroj).

 

Kontraindikace a možné interakce

S užíváním Zerex Beta Glukan se podle výrobce také nespojují žádná rizika a nejsou známy ani možné kontraindikace či interakce s léky. Jisté omezení však v souvislosti s užíváním přípravku existují. O co jde?

 • možná reakce z přecitlivělosti nebo alergie na jakoukoliv složku přípravku, v takovém případě hned přerušte dávkování a poraďte se o dalším postupu s lékařem či lékárníkem
 • přípravek není určen pro děti nebo dospívající uživatelů, minimální věk je 18+
 • neužívejte Zerex Beta Glukan společně s jinými přípravky, doplňky výživy s podobným složením nebo zaměřením
 • přípravek není vhodný pro ženy v těhotenství a při kojení
Zerex Beta Glukan - složení, dávkování, jiné upozornění

Zerex Beta Glukan – složení, dávkování, jiné upozornění…

 

Cena a dostupné balení

Zerex Beta Glukan se momentálně prodává jako základní 💊 60 taštičkové balení, které vám však naprosto pohodlně postačí při plné dávce 2 tobolky denně na 1 měsíc nepřetržitého užívání.

 

Kde koupit?

Zerex Beta Glukan Nejlepší volbou je podle mě nákup online, přímo u oficiálního distributora. Takto zaručeně najdete:

✅ 100% -ní kvalitu a záruku pravosti produktu
✅ výbornou cenu a dostupnost přípravku (vždy je na skladě)
✅ spolehlivost a bezpečnost

Zerex Beta Glukan – kvalitní tabletky se silným antioxidačním účinkem doporučuji nakoupit v ✅ za adekvátní cenu .

 

Zkušenosti a hodnocení uživatelů (diskuse, fórum)

Betaglukan (nacházející se v dodatku Zerex Beta Glukan jako hlavní bioaktivní látka) je sloučenina, která má výborné imunostimulační účinky a je podle mého názoru jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků na podporu imunity, jaké se u nás dají opatřit. Zkoumání účinků beta-glukanu má totiž už pěknou historii (od 40-tých let minulého století) a za ten čas se staly glukany obecně nejvíce zkoumanými přírodními imunomodulačními látkami.

Betaglukan se tak u lidí těší velké oblibě, přičemž ne každý z nich ví, že se nezískává pouze z hub. Ty jsou preferovány tradiční asijskou medicínou, kde je používání hub součástí lidového léčení. No v západní Evropě a Americe se využívají častěji jiné zdroje jako jsou kvasinky (Saccharomyces cerevisiae), řasy, či obilniny (nejznámější je ovesný betaglukan), přičemž za nejkvalitnější je považován právě kvasničný betaglukan.

Co říkají na užívání beta-glukanu ostatní uživatelé?

Betaglukan a angína…

“… doporučili mi betaglukan kdysi na imunologii, trpěla jsem na silné angíny vždy na jaře a na podzim, vždy jeden měsíc pohromadě s dvěma druhy antibiotik, pět let to tak trvalo. S jinými obtížemi jsem se dostala na alergologii a imunologii a padla řeč io těchto problémech, v odběrech snížená imunita, pan doktor mi doporučil betaglukan, koupila jsem si v lékárně nějaké obyčejné a musím říct, že angínu jsem neměla už x let, na mě to zabralo… ” Sklizen Ruzova (rodina.cz)

Betaglukan nemá žádné vedlejší účinky…

“… čistý betaglukan je bez chuti, a lidé nemají žádnou reakci až na ty, co mají reakci na kvasinky (manoproteínová reakce, betaglukany zpravidla nejsou 100% a obsahují zbytky hub nebo kvasnic, ze kterých byly vyrobeny + jiné příměsi na tabletování apod., které také u někoho mohou vyvolat reakce), žádné postranní účinky nikde na světě nebyly pozorovány. Houbové výrobky se používají odpradávna a kvasničný betaglukan například ve Švédsku běžně používají již od počátku osmdesátých let… ” RNG (zdravie.sk)

 

Výhody, které v přípravku vidím já

 • kvalitní přírodní přípravek s koncentrovaným složením
 • betaglukan obsažený v doplňku příznivě ovlivňuje zejména na funkci imunitního systému
 • obsahuje vitamín C (100% potřeby organismu v jedné denní dávce přípravku)
 • je dostupný bez receptu a vyšetření u lékaře
 • snadné užívání – 2 tablety denně
 • možné dlouhodobé užívání bez rizika vedlejších účinků
 • výborný poměr kvalita / cena
 • ověřená značka Zerex
 • eshop – uživatelsky velmi přátelský, rychlé a diskrétní doručení

 

Otázky a odpovědi, nebo co by vás mohlo zajímat o Zerexe Beta Glukan

❓ Jaký zdroj betaglukanů je nejlepší?

Podle mnohých jsou biologicky nejúčinnější právě glukany izolované z kvasnic podobně jako je to v přípravku Zerex Beta Glukan. Existuje však minimálně 50 druhů glukanů a mnohé kvalitní pocházejí iz dalších zdrojů jako jsou houby a mořské řasy, či obilniny.

❓ Kdy se má betaglukan používat?

Zerex Beta Glukan lze užívat preventivně, nebo i tehdy když se nějaký problém objeví. První možnost je však podle mě ideálnější a podporovat imunitní systém dopředu je vždy lepší než čekat kdy bude imunita oslabena a projeví se příznaky onemocnění.

❓ Existují situace, kdy Zerex Beta Glukan nelze užívat, má nějaké vedlejší účinky?

Určitě ho nesmějí užívat těhotné a kojící ženy. Rovněž ho nesmějí děti a osoby mladší 18 let, zda lidé, kteří jsou alergičtí na nějakou složku přípravku, včetně pomocných. Jinak je užívání betaglukanů bezproblémové i dlouhodobě bez rizika vedlejších účinků.

❓ Obsahuje Zerex Beta Glukan i nějaké alergeny či jiné problematické složky?

Žádné standardní alergeny jako lepek, cukr, laktóza se v tomto přípravku nenacházejí ani jiné škodlivé látky. V tomto směru vám tedy při jeho užívání nehrozí žádné větší rizika.

 

Zerex Beta Glukan – celkové zhodnocení a moje doporučení na závěr

Betaglukan je momentálně asi nejvíce preferovaná přírodní látka na podporu imuniného systému. Není to samozřejmě všelék, ale pokud ho zařadíte do svého “jídelníčku”, tak posílení vaší obranyschopnosti je podle množství zkušeností a názorů více odborníků zaručeno. Mimoto jistě oceníte i řadu dalších pozitivních účinků a potěší i fakt, že Zerex Beta Glukan lze užívat i dlouhodobě bez obav z vedlejších účinků.

Zerex Beta Glukan - kapsle (detail)

Pokud vás Zerex Beta Glukan zaujal i na základě této recenze a chcete ho vyzkoušet, doporučuji vám ho koupit ✅ přímo online z oficiálního eshopu výrobce .

 

Použité zdroje informací a zahraniční odborná literatura

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Souhrn

Zerex Beta Glukan - kvalitní výživový doplněk s glukanem a vitamínem C na podporu imunity, správné funkci kostí, zubů, vlasů a pokožky, který také "zatočí" s únavou a vyčerpaností.

4.1

Zerex Beta Glukan

✅ Cena:
✅ Balení: 60 kapslí
✅ Dávkování: 1 kapsle 2 x denně

Vývoj ceny Zerex Beta Glukán


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..