Ocuvite LUTEIN forte (recenze) – lutein na ochranu pro vaše oči

Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut Recenze 26. února 2020 0 Doplňky stravy, Tablety
Ocuvite LUTEIN forte tbl.30
 • Balení: 30 tablet
 • Dávkování: 1 tableta denně
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Zrak

Ocuvite LUTEIN forte (s obsahem luteinu) poskytuje očím výživu potřebnou pro jejich zdraví a zároveň zlepšuje kvalitu zraku.

Lutein patří mezi karotenoidy, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Proto je nutný jejich dostatečný příjem ve stravě. Strukturou i vlastnostmi je lutein podobný beta-karotenu a vitamínu A. Funguje jako filtr světla, který chrání oční tkáně před poškozením po vystavení slunečnímu světlu.

Jaké má Ocuvite Lutein forte složení?

Naše oči jsou každý den vystavovány jistému stupni oxidačního stresu. UV záření a jiné typy záření jsou zdroji volných radikálů, které mohou poškozovat zrak. Právě kvůli tomu musíme našim očím dodávat výživné látky s antioxidačním účinkem. Ocuvite LUTEIN forte obsahuje mnoho antioxidantů, které mají schopnost zbavit organismus volných radikálů.

Tablety Ocuvite Lutein forte obsahují vyváženou kombinaci látek důležitých pro výživu a zdraví očí. Mezi nejdůležitější látky obsažené v přípravku patří:

 • esenciální vitaminy: vitamin C a vitamin E (s antioxidačním účinkem)
 • karotenoidy: lutein a zeaxantin
 • minerály: zinek a selen

Karotenoidy lutein a zeaxantin jsou látky tělu vlastní, které jsou mimořádně důležité pro zdraví sítnice. Ve velké míře se nacházejí v centrální části oka (konkrétně v sítnici). Jejich největší koncentrace je v žluté skvrně (makula), což je část oka zodpovědná za ostré vidění.

Lutein forte obsahuje komplex antioxidantů – vitaminy C a E, také stopové prvky zinek a selen, které přispívají k udržení dobrého zraku.

Přípravek je bez lepku a laktózy, s nízkým obsahem cukru. Proto je vhodný pro diabetiky, celiatiky i osoby trpící různými alergiemi.

Ocuvite LUTEIN forte – kompletní složení aktivních látek v 1 tabletě:

složkamnožství
Lutein6 mg
Zeaxantin (výtažek z aksamitníku)0,5 mg
Zinek5 mg
Selen 20 μg
Vitamín E (alfa-tokoferol acetát)8,8 mg
Vitamín C (kyselina askorbová)60 mg

Pomocné látky v přípravku: mikrokrystalická celulóza (plnivo), želatina (pro výrobu kapslí), glycerol (na výrobu kapslí), sacharóza, palmový olej, škrob, hydroxypropylmetylcelulóza a hydroxypropylcelulóza (plniva), kys askorbová, oxid křemičitý, soli mastných kyselin, talek (filmotvorná látka – ochranný povak), maltodextrin, stearan hořečnatý, kyselina stearová, barviva: oxid titaničitý, oranžová žlutá S, ponceau 4R, oxid železitý, hydroxid železitý

Účinky přípravku

LUTEIN forte poskytuje očím komplexní výživu, díky obsahu účinných látek:

 • Vitamin C, vitamin E, selen a zinek pomáhají chránit oči před oxidativním stresem
 • Zinek přispívá k udržení dobrého zraku a zabezpečuje normální metabolismus vitamínu A (který je důležitý pro zdraví očí)
 • Lutein přispívá k posilování obranného systému oka, dokáže absorbovat ultrafialové záření a pomáhá tak chránit citlivou buněčnou strukturu před oxidačním poškozením
 • Zeaxantin podporuje zdraví očí, naše tělo si ho neumí vyrobit, a proto ho musíme získávat ze stravy

Klinické studie prokázaly, že dlouhodobé užívání přípravků s obahem luteinu zvyšuje hladinu mikroživin v oku a také hustotu makulárního pigmentu. Dochází tak ke zlepšení obranného systému oka. Lutein v kombinaci se zeaxantin představují prevenci onemocnění očí včetně věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD), šedého zákalu (katarakta), zeleného zákalu (glaukom), nebo dystrofie sítnice (retinitis pigmentosa) (zdroj).

Lutein v potravinách

Lutein v potravinách - brokoliceLutein je poměrně bohatě zastoupen i v některých potravinách.

Mezi ně patří například brokolice, špenát, kapusta, kukuřice, oranžová paprika, kiwi, hrozny, pomeranče nebo cuketa.

Lutein a zeaxantin v potravinách:

 1. Tmavá listová zelenina – Hlavním zdrojem luteinu a zeaxantinu je právě listová zelenina. Na úplném vrcholu žebříčku jídel bohatých na lutein jsou kapusta a špenát, za nimi následují růžičková kapusta a brokolice.
 2. Oranžová paprika – Podle jedné studie publikované v britském časopise Oftalmologie měla oranžová paprika nejvyšší množství zeaxantinu z 33 druhů testované zeleniny a ovoce.
 3. Vaječný žloutek (nejlépe v BIO kvalitě) je zdroj luteinu i zeaxantinu. Ty se zde nacházejí v téměř ideální, vysoce absorbovatelné formě (vajíčka zvyšují absorpci karotenoidů až devětkrát). Naneštěstí se ničí zahříváním a proto doporučuji jíst vajíčka naměkko.

Kolik stojí balení Ocuvite LUTEIN forte?

Pokud hledáte výbornou cenu, rychlé dodání zboží a garanci kvalitního výrobku, doporučuji ověřenou internetovou lékárnu ✅ .

💡 TIP: ✅ Ocuvite LUTEIN forte si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ za cenu (30 tablet).

Dostupné balení přípravku

Pro koupi přípravků obsahujících luteinu doporučuji i

Užívání a dávkování přípravku Ocuvite LUTEIN forte

 • doporučené dávkování: 1 – 2 tablety 1x denně
 • tablety se užívají v celku nejlépe během jídla
 • lutein se nejlépe absorbuje, když se užívá s jídlem s vysokým obsahem tuku
 • zapijte dostatečným množstvím tekutiny
 • vhodný i k dlouhodobému užívání

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Kontraindikace: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepoužívejte v případě alergie na některou ze složek přípravku.
 • Vedlejší účinky: Neznámé.
 • Skladování: Skladujte v suchu a temnu při teplotě 15 – 25 ° C. Chraňte před přímým slunečním zářením a mrazem. Uchovávejte mimo dosah dětí
 • Upozornění: Není náhradou pestré a rozmanité stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Před použitím si podrobně prostudujte příbalový leták a řiďte se pokyny, které jsou v něm uvedeny.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • složení s vysokým obsahem antioxidantů
 • přijatelná cena
 • skládá se ze složek tělu vlastních

Jaké mám zkušenosti s užíváním přípravku?

Moje mamina ho užívá již dlouhodobě na zlepšení zraku a jeho účinky si pochvaluje. Někdy, když musím dlouho pracovat s počítačem, si i na pár dní dopřeji zvýšenou dávku vitamínů a minerálů z luteinu forte. Vždy mi pomůže odstranit únavu a také bolest očí (způsobenou častým díváním se na obrazovku).

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

Pro lepší ilustraci o účincích a spokojenosti s přípravkem připojuji ještě pár komentářů od ověřených uživatelů (Heureka):

Ocuvite Lutein forte zkušenosti

…další pozitivní hodnocení:

Ocuvite Lutein forte hodnocení

…celkové hodnocení přípravku:

Ocuvite Lutein forte celkové hodnocení

LUTEIN forte a moje doporučení na závěr

Přípravek vám doporučuji užívat, pokud chcete zlepšit ostrost svého zraku. Přípravek je vhodný pro všechny dospělé. Mohou ho užívat i lidé trpící na diabetes, celiakii a ti, kteří mají nadměrně namáhán zrak (práce s počítačem apod.).

Pokud chcete vyzkoušet  ✅ Ocuvite LUTEIN forte, určitě vám ho doporučuji koupit u ověřeného a kvalitního prodejce, kterým je například ✅ .

Použité zdroje informácií:

 • – informace o přípravku od prodejce
 • Mercola – obsah látek výživných pro oko v jednotlivých potravinách
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Ocuvite LUTEIN forte - doplněk výživy pro zdraví očí. Obsahuje lutein, zeaxantin, selen, zinek, vitamín C a vitamín E.

4.4

Ocuvite LUTEIN forte tbl.30

✅ Cena:
✅ Balení: 30 tablet
✅ Dávkování: 1 tableta denně

Vývoj ceny Ocuvite LUTEIN forte


Autor článku
Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut

Odmalička ráda cvičím a později jsem se začala zajímat i o zdravou stravu a zdraví celkově. Můj zájem vyvrcholil v touhu studovat zdraví a nemoc a zjistit, jak tím mohu pomoci ostatním lidem. Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Rada bych své nabyté poznatky chtěla šířit i mezi ostatní lidi. Mou zálibou je vaření a vymýšlení zdravých variant jídel. Postupně se o ně s vámi ráda podělím :)

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..