Masticha Active (chioská masticha + probiotika) zkušenosti s účinným prostředkem při problémech se zažívacím traktem

Erik Havlík Recenze 24. ledna 2018 0 Kapsle, Probiotika

Masticha Active 100 kapslí recenzeMasticha Active je zajímavý výživový doplněk, který kombinuje chioskou mastichu (pryskyřici stromu Pistacia lentiscus) s aktivní probiotickou kvasinkovou kulturou Saccharomyces boulardii v snadno polykatelných želatinových kapslích. Masticha z Chiosu (chráněné označení původu) je známá svými vynikajícími účinky na trávení či dentální hygienu a také svým pozitivním působením při infekci Helicobacter pylori (známý “strůjce” mnoha žaludečních potíží).

V mé recenzi vám blíže přiblížím účinky přípravku a jeho správné dávkování, možné kontraindikace, či kde a za jakou cenu ho nejvýhodněji koupit. Určitě nevynechám ani zkušenosti s jeho užíváním + moje zhodnocení na závěr.

💡 TIP – kde nakupovat přípravky pro své zdraví?

Masticha Active – jako i další přírodní výživové doplňky a výrobky z pravé mastichy doporučuji nakoupit u specialistů – ✅ v eshopu Mastichashop.

Mastichashop - eshop

Jaké má Masticha Active složení?

Jedna kapsle Masticha Active obsahuje pravou ✅ Chioskou mastichu (250 mg) spolu s aktivní probiotickou kulturou ✅ Saccharomyces boulardii (75 mg).

Přídavné látky: mikrokrystalická celulóza, želatina

✅ Chioská masticha

Pravá Chioská mastichaPravá chioská masticha pochází, jak jste si jistě správně domysleli, z Chiosu, respektive z jižní části tohoto řeckého ostrova (oblast Mastichochoria). Možná je to půdou a podnebím, proč pryskyřice z pistáciovníků z jiných částí světa neobsahuje ani přibližné množství takových unikátních látek jako má ta chioská.

A právě proto je Chios masticha od roku 1997 zapsána a chráněna jako lokální a specificky účinný produkt pod značkou Chráněné označení původu (PDO).

💡 Vše přírodním zázraku zvaném Masticha z Chiosu najdete v našem informačně velmi bohatém článku: Masticha z Chiosu – pomůže s trávením či Helicobacter pylori (vše, co potřebujete vědět).

Více o složení

Účinky přípravku

 • chioská masticha působí silně antisepticky (zamezuje nákaze mikroby) a má pozitivní vliv při problémech se žaludkem, jako například infekce Helicobacter pylori, žaludeční vředy, pálení žáhy, Crohnova choroba a další (2)
 • probiotické kvasinky Saccharomyces Boulardii zas zvyšují účinky mastichy, a pomáhají předcházet problémům s trávicím ústrojím
Více o účincích

Pro koho je produkt určen?

Originální přírodní přípravek Masticha Active je určen pro muže  a ženy  v každém věku, ale i děti od 5 let, pro všechny ty,  které trápí zejména problém se žaludkem či střevní potíže. 

Mastichové krystaly 20 g💡 TIP:  Zkuste Chioskou mastichu jako originál krystalky na žvýkání (podpora dentální hygieny).

Vezměte si do úst pár krystalků a pomalu jejich předními zuby rozkousejte do stavu jaký znáte i při běžných žvýkačkách. Doporučená dávka jsou 2-3 gramy, což odpovídá 6-10 krystalem.

Účinné látky mastichy působí během žvýkání přímo v ústech a také se slinami dostávají do celého trávicího traktu.

Mastichová kúra kompletní recenze💡 A možná máte zájem o Kompletní mastichovou kúru, která obsahuje:

 • 3x Masticha Active
 • 3x Masticha krystaly
 • 1x mastichová zubní pasta
 • + dárek: 10x mastichové žvýkačky a test na helikobaktera

 

Prodej – kolik stojí Masticha a kde ji výhodně koupit

Masticha Active 100 kapslí recenze

Mastichu prodávají i v lékárně, ale garantuji vám, že ji nebudou mít v každé, do které vstoupíte. Proto je podle mě výhodnější a pohodlnější pokud si přípravek Masticha Active koupíte online na internetu.

Pokud hledáte výbornou cenu, rychlé dodání zboží a garanci kvalitního výrobku, vyberte si odborníky z ✅ Mastichashopu.

Cena za masticha Active je stále výhodných 1 050 Kč za balení (100 kapslí).

 

💡 TIP: Chcete raději “cestovní” balení na vyzkoušení?

Masticha Active 30 kapslí recenzeMasticha Active 30 kapslí

 • ideální balení na cesty
 • doporučuji užívat preventivně
 • Cena: 400 Kč

Užívání a dávkování Masticha Active

 • základní balení obsahuje 100 tobolek
 • doporučená denní dávka: 2 kapsle 2-3x denně, vždy minimálně 20 minut před jídlem

Vedlejší účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Děti do 5 let, ženy v těhotenství, kojící matky (užívání přípravku je možné až po konzultaci s lékařem)
 • Kontraindikace: Nepodává se pacientům s centrálním žilním katétrem, také se masticha nedoporučuje kombinovat s léky na blokaci tvorby žaludečních šťáv (inhibitory protonové pumpy)
 • Skladování: V suchu a temnu do teploty 25 °C, mimo dosah dětí
 • Upozornění: V žádném případě není tento přípravek lékem ani náhradou pestré a vyvážené stravy, nepřekračujte prosím doporučenou denní dávku

Největší výhody Masticha Active z mého pohledu

 • přípravek obsahuje originální spojení řecké mastichy spolu s probiotickou kulturou
 • probiotická kvasinka Saccharomyces boulardii odolává jako žaludečním kyselinám, tak i antibakteriálním účinkem mastichy
 • 100% -ně přírodní produkt bez známých vedlejších účinků
 • domácí “značkový” výrobce (Řecko)
 • přípravek pochází z certifikovaného eshopu

Mé zkušenosti s užíváním masticha Active

Tak nejprve zkoušela mastichu moje partnerka. Ne že by to nějak extra potřebovala, ale jednou za čas pálení žáhy, občas nafouklé bříško, někdy nechuť k jídlu…, vždyť to znáte. Takže terapie mastichou proběhla asi takto:  po třech týdnech důsledného užívání masticha Active (t.j. poctivě každý den 2 tobolky ráno a 2 večer), všechny dosavadní problémy ustaly.  Jak říkám nebylo to nijak urgentní, ale nic na světě se nevyrovná “komfortu” v žaludku a vlastně v celém trávicím traktu.

Já jsem zkoušel žvýkat čisté krystaly mastichy (nebo pokud chcete slzy, slzičky). Předtím než je vložíte mezi zuby, napijte se čisté vody – dříve a snadněji se vám podaří masticha rozžvýkat. Tip pro začátečníky, nebo jak jsem to dělal já: kapku mastichy vložte do úst a cucejte jako bonbón, ona postupně změkne a vy ji můžete začít bez problémů žvýkat. K chuti této mastichy. Popsal bych ji v podstatě jako neutrální, možná s malým odstínem pryskyřičné smůly stromu. Čili nejprve si musíte zvyknout, jak na všechno nové, ale nakonec vám určitě zachutná, tak jako mně. Chcete to vyzkoušet i vy? Ať se líbí. ✅ Mastichové krystaly v elegantní kovové krabičce.

Zkušenosti ostatních uživatelů

Masticha se už i u nás pomalu ale jistě dostává do popředí a je stále populárnější… Připojuji pár zkušeností, které jsem našel na internetu (fórum, diskuze):

Masticha Active zkušenosti…další zkušenosti

Masticha Active hodnocení

 

Zhodnocení na závěr

Na závěr mé recenze mohu už jen konstatovat, že přípravek ✅ Masticha Active obsahující pravou Chioskou mastichu a probiotické kultury je vhodným přírodním doplňkem výživy, který účinně pomáhá nejen se žaludečními potížemi, ale také s řadou dalších problémů. Doporučuji vám ho koupit u ověřeného a kvalitního prodejce, což v mém případě znamená právě tento ✅ oblíbený eshop.

Žvýkačky s Chioskou mastichou recenzeUrčitě si do “košíku” přidejte i mastichový žvýkačky

 • oblíbené příchutě (máta, citron)
 • nepodávejte dětem mladším než 3 roky
 • neobsahuje aspartam ani cukr

Použité zdroje informácií:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Masticha Active - účinné spojení pravé chioské mastichy s probiotickou kulturou v kapslích na pomoc při problémech s trávicím traktem.

4.4

Masticha Active 100 kapslí recenze

✅ Cena: 1 050 Kč
Balení: 100 kapslí
✅ Dávkování: 2 kapsle 2-3x denně

Chci Masticha Active

Mastichashop - eshop
✅ internetový obchod specializovaný výhradně na chioskou mastichu
✅ autorizovaný prodejce Chioské mastichy a partner Asociace pěstitelů chioské mastichy
✅ výborná cena a výrobky prémiové kvality
✅ nákup z pohodlí domova – nemusíte hledat lékárnu, obchod
✅ výhodní platby a doprava – čti více


Autor článku

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.