Preventan Clasic (Farmax) – podpora imunitního systému a snížení únavy a vyčerpání (recenze)

Michal Forbak Recenze 26. února 2020 0 Doplňky stravy, Tablety
Preventan Clasic s novou příchutí tablety 90
 • Balení: 90 tablet
 • Dávkování: 1 tabletu (pastilku) denně nechte volně rozplynout v ústech
 • Dostupnost: Skladem

Pokud jste příliš často nemocní, vyčerpaní a cítíte se jako bez energie, měli byste se zamyslet nad svou životosprávou z dlouhodobého hlediska. Obranyschopnost a vitalita organismu jsou odrazem právě toho, jak člověk žije, jak se stravuje a jaký má životní styl.

Pro dlouhodobou a přirozenou podporu imunitního systému a zlepšení své vitality je však důležité doplňovat do těla i některé důležité látky a to externí formou. Velmi dobrým příkladem takové podpory je přípravek ✅ Farmax Preventan Clasic, jehož základem je speciální účinná látka zvaná ProteQuine®.

Složení přípravku

Přípravek ✅ Preventan Clasic je založen na dvojici látek a to výše zmíněná látka zvaná ✅ ProteQuine® doplněna o kyselinu askorbovou, čili ✅ vitamín C.

Za názvem ✅ ProteQuine® se skrývá biologicky aktivní směs aktivních látek ze skupin aminokyselin, nízkomolekulárních oligopeptidů a nukleotidů. Tato směs je čistě přírodní a jejím cílem je zvýšení celkové vitality a obranyschopnosti organismu.

Přípravek je obohacen o ✅ vitamín C, který je známý antioxidant podporující ochranu buněk před oxidačním stresem a vlivem volných radikálů. Nakolik lidský organismus si neumí tento vitamín podporující imunitu vyrobit sám, musí ho přijímat z externího prostředí.

Co se týče obsahu těchto látek v přípravku, zde jsou nejdůležitější informace ve formě tabulky:

Látka:v 1 tabletědenní referenční hodnota příjmu
ProteQuine®1 mgnení stanovena
Vitamín C12 mg15 %

Další složky: zahušťovadla sorbitol, mikrokrystalickou celulózu, xylitol, regulátor kyselosti kyselinu citrónovou, protispékavé latě stearan hořečnatý a mastek, látky zvýrazňující chuť a vůni, zejména malinovou nebo grepovou aroma a sladidlo Sucralose.

Účinky Preventan Clasic

Tabletky jsou výživovým doplňkem určeným ideální pro dlouhodobé užívání, jehož hlavním cílem je podpora imunity a její zvýšení. Přípravek je možné a dokonce se i doporučuje, aby se užíval v rámci prevence. Pokud máte problém se vyhnout nejčastějším respiračním onemocněním během jejich sezóny, určitě potřebujete imunitu posilovat preventivně.

Toto jsou nejvíce zmiňované účinky:

 • Podpora zdravého fungování imunitního systému
 • Snížení míry únavy
 • Zlepšení vitality a pocitu energie
 • Snížení pocitu vyčerpání
 • Při dlouhodobém podávání snížení rizika onemocnění na infekci horních cest dýchacích
 • Preventivní podpora obranyschopnosti organizmu

✅ Preventan Clasic patří mezi výživové doplňky, které lze koupit bez lékařského receptu, protože jde o volně dostupný přípravek.

Pro koho je produkt určen?

✅ Preventan Clasic je určen jak pro dospělé, tak pro ? děti od 3 let. Přípravek mohou užívat ♀ ženy i ♂ muži, kteří chtějí zlepšit fungování svého imunitního systému, chtějí snížit míru únavy či vyčerpání a naopak chtějí zlepšit svou vitalitu.

Kolik stojí balení přípravku?

💡 TIP: ✅ Preventan Clasic si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ za cenu (90 tablet).

Dostupné balení

Tipy na další přípravky Preventan

Kromě ✅ Preventanu Clasic má značka Farmax ve své nabídce i jiné typy tablet s podobnými účinky, ale s ještě více obohaceným složením. Jde o přípravky tak pro dospělé, tak speciálně pro děti. V minulosti se prodával i sirup pro děti, ten dnes v nabídce už není.

Užívání a dávkování Preventan Clasic

Přípravek se dá koupit ve dvou baleních. Na vyzkoušení si můžete zvolit to s obsahem 30 tablet, pro dlouhodobé a preventivní užívání ale určitě doporučuji větší s 90 tabletami.

Toto jsou pravidla pro užívání a dávkování:

 • tabletky jsou určeny pro orální užívání, ale nejde o užití formou spolknutí a zapijte vodou
 • naopak,  jedná se pastilky na cucání, které je třeba nechat přirozeně v ústech rozplynout 
 • maximální denní dávka je v objemu 1 tablety za den

‼️ Upozornění: Tabletky nežvýkejte, nepolykejte a nesnažte se uměle urychlit jejich rozplynutí. Nechte je plynule rozpustit.

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Kontraindikace: Co se týče kontraindikací, Farmax Preventan Clasic mohou užívat i děti, ale až od věku 3 let.  Přípravek je možné užívat i během II. a III. trimestru těhotenství a během kojení.  Kontraindikací může být výskyt alergické reakce.
 • Vedlejší účinky: S užíváním tablet se nespojují při správném dávkování žádné negativní nežádoucí účinky. Nadměrná konzumace ale může vyvolat projímavé účinky.
 • Skladování: Tabletky skladujte mimo dosah malých dětí, chraňte je před nadměrným teplem, mrazem a přímým sluncem. Ideální je skladovat je v původním obalu.
 • Upozornění: Přípravek patří do kategorie výživových doplňků a není tedy určen ani jako náhrada pestré stravy, ale ani jako náhrada odborné léčby.  V případě vzniku komplikací a zhoršení zdravotního stavu ihned navštivte lékaře. 

Největší výhody produktu z mého pohledu

 • velmi zajímavá forma užívání, na rozdíl od běžného spolknutí jde o pastilky na cucání, navíc s příjemným aroma
 • přirozená a přírodní podpora lepší imunity, vitality a snížení únavy
 • možnost užívat i pro děti starší 3 let a za jistých okolností i pro těhotné ženy

Zkušenosti s užíváním

Ve skupině přípravků na zlepšení imunity a vitality je v poslední době opravdu neuvěřitelně široká konkurence. O to více může značku těšit, že ✅ Preventan si počíná velmi dobře a sbírá opravdu pozitivní reakce. Zkušenosti mužů i žen ukazují, že  tabletky jsou ceněny pro svůj účinek, ale například i pro zajímavou chuť. 

Pozitivní je také to, že je doporučují už i odborníci, aspoň tak jsem to zachytil v některých diskusích. Je to velmi dobrá reklama pro samotný produkt a vypovídá to o jeho účincích mnohem více, než anonymní komentáře.  Složení přípravku je opravdu originální , látku ProteQuine® nikde jinde nenajdete a navíc, Preventan je obohacen io vitamin C.

Kromě hodnocení a zkušeností uživatelů se dají najít i informace o monitoringu úspěšnosti Preventanu na vzorku několika případů. Pokud byste si chtěli prohlédnout pohled nezávislého konzultanta, ať se líbí.

Hodnocení a recenze reálných uživatelů

Farmax Preventan Clasic nepatří vůbec mezi neznámé produkty. Našel jsem několik diskuzních fór a jiných stránek, kde se o něm zmínili reální uživatelé. Ukázku takového hodnocení připojuji i sem (zdroj: Heureka)

Preventan Clasic zkušenosti

…další zkušenosti:

Preventan Clasic hodnocení

…celkové hodnocení:

Preventan Clasic celkové hodnocení

Doporučení na závěr

Na základě recenzí a zkušeností uživatelů, ale i na základě hodnocení ze strany odborníků, mohu ✅ Preventan Clasic určitě doporučit a to zejména na dlouhodobé užívání. Ukazuje se, že při pravidelném a opakovaném užívání jsou jeho preventivní účinek a posílení imunity velmi dobré, nenašel jsem jediný negativní komentář na jeho účinnost.

Přípravek mohou užívat navíc děti na 3 roky a také ženy během těhotenství či kojení. To je pozitivní změna oproti mnoha jiným potravinovým doplňkem, kde jsou omezení týkající se právě těchto skupin uživatelů. Co se týče koupě, nepotřebujete lékařský recept a tak si můžete objednat tabletky i přes internet z pohodlí obývacího pokoje.

Zde bych určitě radil spolehnout se na ověřené internetové obchody, ideálně takové, které se specializují na podobné přípravky. Mně se nejvíce osvědčila známá lékárna ✅ , kde ✅ Farmax Preventan Clasic stojí jen . Dodání je rychlé a doprava opravdu “za babku”.

Použité zdroje:

 • – užívání, dávkování, účinky (prodejce)
 • pediatriepropraxi.cz – studie o účincích Preventanu v praxi
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Přípravek na zlepšení imunity, snížení únavy, snížení vyčerpání a zlepšení vitality. Přesně takto by se dal charakterizovat Farmax Preventan Clasic ve formě tablet na cucání. Produkt je mimořádně ceněn zejména jako dlouhodobá prevence pro každého.

4.4

Preventan Clasic s novou příchutí tablety 90

✅ Cena:
✅ Balení: 90 tablet
✅ Dávkování: 1 tabletu (pastilku) denně nechte volně rozplynout v ústech

Vývoj ceny Preventan Clasic


Autor článku
Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..