Křemelina – účinný prostředek na detoxikaci, trávení, zdraví kůže, vlasů, nehtů

Erik Havlík Recenze 7. července 2021 1 Prášek

Křemelina (recenze)Křemelina je účinný přírodní prostředek na detoxikaci a odčervení organismu . Také je výborným zdrojem stopových prvků , díky kterým zlepšuje zdraví pokožky, vlasů, nehtů ale i zubů a dásní.

Tím, že zvyšuje elasticitu pokožky, zamezuje tvorbě vrásek . Křemík v ní obsažený se podílí na stavbě kostí či syntéze kolagenu a elastinu. Tím se stará o dobrý stav pokožky a ostatních pojivových tkání (klouby, vaziva). Zvyšuje jejich odolnost, zachovává pružnost a urychluje hojení ran.

Na začátek slušná výbava, co říkáte? V této recenzi se podíváme na křemelinu blíže.

Složení přípravku křemelina

Křemelina je hornina, která je vytvořena ze schránek zkamenělých rozsivek (jednobuněčné mikroskopické řasy s křemičitanový schránkami). Jejich odumíráním se tvoří usazené horniny – diatomitu. Z nich se pak velmi jemným rozdrcením připraví práškový produkt – křemelina. Pokud je čistá, má bílou až krémovou barvu. Podle příměsí může být zbarvená do hněda, šeda nebo zelena. Křemelina je ✅ přírodní zdroj křemíku  (tvoří ji z 90% oxid křemičitý a zbývajících 10% představují ostatní minerály a stopové prvky).

Z významných stopových prvků a minerálů mohu zmínit bohatě zastoupeny :

 • křemík – 90% křemeliny tvoří organický a anorganický křemík
 • vápník
 • hořčík
 • zinek
 • sodík
 • draslík
 • železo
 • měď
 • fosfor

Křemík a jeho význam pro lidský organismus

Křemelina diatomit

Pro lidi má křemík nezastupitelné místo. Tvoří nezbytnou součást mnoha enzymů v lidském těle (důležité například při syntéze vitamínu B1). Je potřebný pro vstřebávání vápníku do kostí. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a tvorbě pojivových tkání (kosti, klouby, vaziva), též vlasů, kůže a nehtů . Dodává jim pevnost a pružnost.

Nedostatek křemíku v organismu se projevuje zpomalením růstu a vývoje, pozorujeme vyšší náchylnost na zlomeniny a deformaci kostí, vypadávání vlasů, křehkost nehtů, osteoporózu, záněty pokožky, špatné hojení ran a jizev, špatný stav zubů, dásní, šlach a vazů.

 

Křemelina účinky

Křemelina díky vysokému obsahu minerálů a stopových prvků :

 • posiluje imunitní systém
 • působí jako antioxidant  – chrání organismus před nebezpečnými volnými radikály
 • zlepšuje stav pleti a pokožky – vhodná při akné, ekzémech , svědění, stařeckých skvrnách, zamezuje tvorbě vrásek
 • vaše vlasy a nehty budou mít vyšší pevnost, pružnost a lesk
 • postará se o zdravější zuby a dásně
 • má pozitivní účinky při trávicích problémech – odstraňuje zácpu, průjem, nadýmání a přispívá ke pravidelné stolici
 • výborná jako prevence osteoporózy , také zmírňuje bolesti kloubů a svalů
 • působí preventivně proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění , má příznivý vliv na srdce a krevní oběh
 • má vysoké  protizánětlivé účinky
 • podporuje hojení ran a jizev
 • zvyšuje energii a snižuje potřebu spánku
 • snižuje chuť k jídlu  a na sladkosti – vhodné při dietách
 • doporučuje se při detoxikačních kúrách a odčervení organismu – díky svému silnému absorpčnímu účinku (má schopnost absorbovat bakterie, kvasinky, viry, těžké kovy, pesticidy a jiné chemické látky, následně tyto toxiny vyplaví z těla ven)

 

Pro koho je určena

Jelikož se jedná o nejčistší formu křemelina, je vhodná ke konzumaci pro děti (již od 3 let) i pro zvířata. V dnešní době má většina lidí nedostatek křemíku v organismu. Kdysi byly hodnotným zdrojem křemíku obilniny. Bohužel to už neplatí, protože dnešní obiloviny neobsahují takové hodnoty křemíku jako v minulosti.

Užíváním křemelina tento deficit snadno doženete. Navíc, je to jeden z nejlevnějších způsobů přijímání křemíku.

Můžete ji přimíchat do stravy i domácím zvířatům . Budou mít díky ní lesklejší srst , doplní jim chybějící minerály, zlepší jejich fyzickou kondici a také jejich šetrně zbaví parazitů .

Má široké využitie aj v domácnosti, napríklad pri kynožení hmyzu, účinkuje aj proti škodcom na rastlinách, či znižuje vlhkosť v obydliach.

Kolik stojí balení křemelina a kde ho koupit?

Křemelina (recenze)

Biooo - eshop

Proč doporučuji nakupovat v eshopu Biooo.cz :

✅ výborná cena (375 Kč)
✅ rychlé dodání zboží (většinou do 3 dnů)
✅ garance kvalitního 100% výrobku

Užívání a dávkování přípravku

Vnitřní užívání:

 • Rozmíchejte 1 – 2 čajové lžičky ve sklenici džusu nebo vody . Hned po rozmíchání vypijte. Křemelinových prášek není rozpustný ve vodě, proto tekutinu během pití několikrát promíchejte, abyste zabránili jeho usazování.
 • Dávkování u dětí (od 3 do 12 let): 1 čajová lžička denně.

Vnější užívání:

 • Křemelina je také vhodná pro venkovní užívání. Můžete ji přimíchat do pleťové masky (pro čistší a zdravější pokožku), do zubní pasty (pro bělejší zuby a zdravější dásně), nebo si ji nasypat do koupele (na zpevnění pokožky a vnější pročištění celého těla).

Pleťová maska z křemeliny :

 1. Křemelina zkušenosti s pleťovou maskouKřemelinu rozmíchané v malém množství vody, až nám vznikne hustší kašovitá hmota.
 2. Naneseme na pleť, vynecháme okolí očí a necháme 2 – 3 minuty působit.
 3. Opatrně smyjeme vodou.

Při aplikaci i smývání doporučuji zvýšené opatrnosti, ať se křemelina nedostane do očí . Při přímém kontaktu s očima může způsobit lehké podráždění očí. Pokud se vám při manipulaci křemelina dostane do očí, pořádně si je opláchněte tekoucí vodou.

!! ️ Upozornění

Pokud jste citlivější na změny ve stravování, raději začněte křemelinu zařazovat do svého jídelníčku postupně . Doporučuji, abyste začínali prvních 5 až 7 dní s malými dávkami, tj ½ čajové lžičky denně. Nezapomeňte na dostatečný pitný režim – pijte hodně čisté vody , aby se toxiny mohly postupně vyplavovat z těla. Postupně, podle toho jak se cítíte, pomalu zvyšujte dávky až na výrobcem uvedenou hodnotu 1 – 2 čajové lžičky prášku (rozmíchat ve sklenici džusu nebo vody). Pokud si myslíte, že potřebuje rozsáhlejší detoxikační kúru, můžete zvýšit dávkování na 1 – 2 polévkové lžíce (maximálně však 2x denně). Pozn .: 2 polévkové lžíce = cca 15 g.

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Kdy neužívat:  křemeliny je nevhodná pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.
 • Vedlejší účinky:  Při přímém kontaktu s očima může křemelina způsobit lehké podráždění očí. Pokud se vám při manipulaci dostane do očí, pořádně si je opláchněte tekoucí vodou. Dlouhodobé vdechování křemelinových prachu může podráždit dýchací ústrojí, proto se  astmatikům doporučuje zvýšená opatrnost při manipulaci  s křemelinových prachem. Neužívejte, pokud vám byla zjištěna přecitlivělost na křemík, nebo  trpíte závažnou poruchou činnosti ledvin . Křemelina se nevstřebává pokožkou, ale může ji vysušit.
 • Skladování:  Na suchém a tmavém místě s teplotou do 25 ° C. Skladujte mimo dosah dětí.
 • Upozornění: křemelina není lék ani náhrada pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Křemelina by se neměla přidávat do teplé vody. Působením tepla se krystaly rozpustí a užívání křemeliny může ztratit svůj efekt. Během užívání důsledně dodržujte pitný režim.

Největší výhody křemeliny

 • 100% čistý přírodní produkt
 • vhodná i pro děti od 3 let a zvířata
 • je zdrojem mnoha stopových prvků a minerálů
 • má opravdu široké použití

Zkušenosti s užíváním

Dala jsem na radu kamarádky, která mi křemelinu doporučila kvůli tomu, že jí pomohla odstranit ekzém . Jelikož křemelina se může užívat dlouhodobě , pokračovala v užívání a všimla si její příznivé účinky na vlasy. Doporučila mi ji, protože věděla o mých dlouhodobých problémech s vypadáváním vlasů .

Když jsem už křemelinu měla doma, začala jsem si o ní vyhledávat informace. Zjistila jsem, že by mi mohla pomoci v boji s mravenci . Pokud jste již někdy měli mravenci v kuchyni, víte, že jsou velmi vytrvalé a je obtížné se jich nadobro zbavit. Křemelinu jsem se snažila nasypat všude tam, kde jsem zpozorovala mravenčí cestičky. Když už jsem byla opravdu unavená z toho, že každý den jsem našla mravenci v jiné skříňce, s nadšením jsem zjistila, že prášek opravdu zabral! 🙂

Hodnocení a zkušenosti od ověřených uživatelů (diskuse + fórum)

Na Heuréce téměř vždy najdete zkušenosti reálných uživatelů:

Křemelina - zkušenosti ostatních uživatelů (Heureka)

 

Alternativní přípravek obsahující křemelinu

Fintabs CD Bori 300 tbl.Můžete vyzkoušet i produkt Fintabs v tabletové formě. Obsahuje kromě křemelina i diatomit, Acerolu, vápník, hořčík, křemík, vitaminy C, K, B7 a D .

→ cena: 610 Kč za 300 tablet

Křemelina a moje doporučení na závěr

Mnoho lidí z mého okolí již křemelinu zná a zařadilo ji mezi doplňky výživy. Samozřejmě, váš životní styl nezměníte jen přidáním jednoho přípravku do své výživy, je to dlouhodobý proces. Avšak možná právě křemelina vám výrazně pomůže zlepšit vaši životosprávu .

Křemelina je velmi jemný prášek bez zápachu a bez chuti, takže je její užívání příjemné a pohodlné . Při užívání se nemusíte obávat předávkování, protože pokud náhodou přijmete více křemeliny jak byste měli, tělo toto nadbytečné množství vyloučí.

Ne nadarmo je křemík složkou mnoha kosmetických a výživových doplňků . Mnohé z nich jsou ale příliš drahé. Proč si tedy místo nich nekoupit cenově dostupnou křemelinu?

Pokud se rozhodnete pro koupi přípravku  ✅ křemeliny i na základě této recenze, doporučuji vám ho koupit pohodlně online u kvalitního prodejce, kterým je v mém případě eshop  ✅ Babiččina zahrada .

Použité zdroje informací:

 • Biooo.cz – informace o přípravku od prodejce
 • wikiskripta – pokud se chcete dozvědět více o stopových prvcích obsažených v křemelinu

💡 TIP: Podívejte se také na naše velké srovnání nejznámějších prášků na hubnutí, do pozornosti dávám také populární ketodiétu Ketomix a skvělý mix superpotravin na detoxikaci a podporu hubnutí Blendea Supergreens.

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Křemelina je účinný přírodní prostředek na detoxikaci, očistu a odčervení organismu, ale také zlepšuje zdraví vlasů, pokožky, nehtů a zubů.

4.8

Křemelina (recenze)

 

✅Cena : 375 Kč
✅Množství : 500 g
✅Dávkování:  1 – 2 čajové lžičky prášku rozmíchat ve sklenici džusu nebo vody


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..