Chitosan 500 Star – recenze přírodního doplňku na snížení cholesterolu

Petra Lyžičiarová Recenze 7. listopadu 2019 0
Starlife Chitosan 500 Star 60 tablet
 • Balení: 60 tablet
 • Dávkování: 1 - 3 tablety denně 10 minut před jídlem
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Cholesterol
PRODEJ SKONČIL

Chitosan 500 Star je přípravek s obsahem látky chitosan, která je polysacharidům s přirozenou vazebnou schopností na tukové látky. Na tuto vlákninu se v trávicím traktu navážou tuky, čímž se zabrání tomu, aby se vstřebaly do krevního oběhu. To přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Přípravek výrobce doporučuje jako doplněk vhodný při redukčních dietách.

Naše recenze přípravku Chitosan 500 Star se věnovala tomuto produktu podrobněji a podívali jsme se i na to, jaké účinky a vlastnosti má vláknina chitosan. Kromě toho nás zajímali i recenze reálných uživatelů a jejich zkušenosti s vlákninou chitosan.

Co je Chitosan

Chitosan 500 Star jsou tablety s obsahem polysacharidu chitosan, který slouží k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Sestává z D-glukosaminu a N-acetyl-D-glukosaminu. Jde o nestravitelnou látku, která v trávicím traktu na sebe naváže tuky, a tím blokuje jejich vstřebávání. Tuky se pak vyloučí stolicí, a tak ji výrobce doporučuje užívat i při redukčních dietách.

Získává se z tvrdé vnější schránky plžů, ke kterým patří krabi, krevety a humry. Látka se využívá k léčbě obezity, vysokého cholesterolu, ale také Crohnovy choroby. Někteří lidé si dokonce chitosan aplikují na dásně, aby zabránili jejich zánětu.

Chitosan je biodegradovatelný a netoxický, při vnitřním užívání se rozpustná část štěpí, a vstřebává se do krve. Přípravek neobsahuje žádné kalorie. Látka funguje v těle jako houba, která absorbuje tuk, ale zachovává v těle živiny. Je schopná na sebe navázat až 12krát více tuku než sama váží. Tento proces probíhá v žaludku, kde vláknina tuk absorbuje a přepraví ho z těla ven, aniž by došlo k jeho strávení.

 

Složení Chitosan 500 Star

V jedné tabletě se nachází 500 mg chitosanu, ale i fosforečnan vápenatý, maltodextrin, stearan hořečnatý a oxid křemičitý či mikrokrystalická celulóza a hydroxypropylmethylcelulóza.

 

Účinky

Výrobce uvádí, že Chitosan 500 Star na sebe váže tuky nacházející se v trávicím traktu a tím brání tomu, aby se vstřebávaly do trávicího traktu. Tím dochází k udržení normální zdravé hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi. Látky, které se na vlákninu navážou, se pak z těla vyloučí stolicí.

K jeho účinkům patří:

 • snižování hladiny cholesterolu v křivých
 • snižování vysokého krevního tlaku
 • snižování rizika vzniku srdečně-cévních onemocnění
 • snižování pocitu hladu
 • zlepšení funkce tlustého střeva
 • předcházení vzniku nemocí trávicího traktu
 • je antibakteriální
 • pomáhá odstraňovat únavu
 • zpomaluje procesy stárnutí

Přírodní výživový doplněk Chitosan 500 Star doporučujeme zakoupit přes ✅ e-shop . Garantuje vám originalitu přípravku, jistotu nejlepší ceny i rychlé dodání.

 

S čím pomůže Chitosan

Látka chitosan, kterou přípravek obsahuje, se používá i na různé jiné potíže a využívá se pro různé účely. Podívejme se tedy, s čím vším může chitosan pomoci a jak.

 • Crohnova choroba – některé studie tvrdí, že užívání chitosanu spolu s kyselinou askorbovou může pomoci lidem trpícím tímto onemocněním
 • zubní kaz – žvýkání žvýkaček s obsahem chitosanu nebo používání výplachů úst s touto látkou může snížit počet bakterií způsobujících zubní kaz
 • plak – vyplachování úst pomocí chitosanu již za 2 týdny zastavilo tvorbu zubního plaku
 • onemocnění dásní – aplikace přímo na dásně podle několika výzkumů může pomoci s léčbou onemocnění dásní
 • vysoký cholesterol – to, zda chitosan skutečně snižuje hladinu cholesterolu v krvi zatím nebylo s určitostí prokázáno. Některé výzkumy ukázaly, že užívání chitosanu nesnížilo “špatný” LDL cholesterol v krvi lidí s vysokým cholesterolem. Další studie zase ukázaly, že chitosan pomohl snížit celkový cholesterol, a to u lidí, kteří ho měli zvýšený, ale iu těch, kteří ho zvýšený neměli.
 • selhání ledvin – ústní užívání podle některých výzkumů může redukovat hladinu cholesterolu, pomoci při anímii, zlepšit fyzickou sílu, apetit a spánek u těch pacientů, kteří trpí selháním ledvin nebo podstupují dialýzu.
 • hubnutí – ani odpověď na otázku, zda chitosan pomáhá při hubnutí, není taková jednoznačná. Některé výzkumy ukazují, že kombinace chitosanu a nízkokalorické diety pomáhá při hubnutíSamotné užívání bez omezení příjmu kalorií však při hubnutí nepomůže.
 • hojení ran – aplikace na ránu může podle jednoho výzkumu zlepšit hojení ran a pomáhá novému růstu nervových zakončení

 

Dávkování a cena

Doporučená dávka je v množství 1 až 3 tablety 3krát denně 10 minut před jídlem. Ideální je užívat jej před jídlem s vysokým obsahem tuku, nejlépe před obědem nebo před večeří. Balení obsahuje 60 tablet a zaplatíte za něj . Doporučená denní dávka se však nesmí přesáhnout.

 

Pro koho není vhodný

Přípravek Chitosan 500 Star není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. V případě, že trpíte nějakým onemocněním, o užívání Chitosanu se poraďte se svým lékařem.

 

Skladování a upozornění

Přípravek byste měli uchovávat mimo dosah dětí. Po otevření se doporučuje přípravek skladovat a uchovávat na suchém a tmavém místě. Výživový doplněk Chitosan 500 Star není náhradou pestré stravy. Při užívání se doporučuje vypít denně alespoň 1,5 litru vody a jíst hodně zeleniny, čímž se zlepší rozklad této látky.

 

 

Chitosan – zkušenosti a recenze

Zajímalo nás, jak hodnotí přípravek Chitosan 500 Star reální uživatelé. Zde je několik recenzí a zkušeností s tímto přípravkem.

Chitosan 500 Star - recenze

 

Shrnutí na závěr

Přírodní výživový doplněk Chitosan 500 Star ve formě tablet je určen na pomoc se snižováním hladiny cholesterolu v krvi, protože na sebe váže tuky, které se následně vyloučí z těla stolicí. Z tohoto důvodu je vhodným doplňkem při redukčních dietách. Jednoduše se užívá a nejsou popisovány žádné vedlejší účinky.

 

Zdroje informací:

Vývoj ceny


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu BioPoradce.cz. Zajímám se o zdravý životní styl, cvičení a zdravou stravu. Preferuji přírodní produkty a výživové doplňky sloužící k udržení zdraví, krásy a vitality.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..