Biopron 9 PREMIUM – špičkové probiotika vhodné k antibiotikům či při trávicích obtížích

Erik Havlík Recenze 26. února 2020 1 Kapsle, Probiotika
Walmark Biopron9 PREMIUM tob.30 + 10 ZDARMA
 • Balení: 30 + 10 tobolek
 • Dávkování: 1 tobolka 1-2 x denně během jídla
 • Dostupnost: Vyprodáno
PRODEJ SKONČIL

Biopron 9 PREMIUM jsou probiotika ve formě kapslí, které napomáhají obnovovat střevní mikroflóru při léčbě antibiotiky, předcházet trávicím problémům a posilovat imunitu. Výrobcem je VALOSUN – tradiční, ryze český producent přírodních výživových doplňků. Tyto vysoce účinné probiotika jsou kombinaci fruktooligosacharidů a probiotického komplexu 9 kmenů živých bakterií ve vysoké dávce 20 miliard, čímž převyšují většinu probiotických přípravků na trhu.

Pokud vás sužují potíže spojené s užíváním širokospektrých antibiotik (bolesti břicha, průjem), nebo míváte trávicí problémy a uvažujete o preventivním užívání probiotik, přečtěte si recenzi a mé osobní zkušenosti s přípravkem Biopron 9 PREMIUM od společnosti VALOSUN, jakož i ceny u některých ověřených prodejců .

Složení

Biopron 9 PREMIUM sestává ze dvou základních složek. Tou první je tzv. ✅ probiotický komplex, respektive komplex probiotik, které se přirozeně vyskytují v trávicím traktu, kde udržují správnou rovnováhu vnitřní mikroflóry. Tato funkce může být narušena například při dlouhodobém užívání antibiotik, při stresu nebo jinak zvýšeném náporu na imunitu, případně při trávicích potížích. Tento přípravek obsahuje jedinečnou a vyváženou kombinaci až 9 kmenů živých probiotických kultur ve vysoké dávce 20 miliard.

Probiotický komplex obsahuje těchto 9 kmenů:

 • Bifidobacterium bifidum,
 • Bifidobacterium breve,
 • Bifidobacterium longum,
 • Lactobacillus acidophilus,
 • Lactobacillus casei,
 • Lactobacillus plantarum,
 • Lactobacillus rhamnosus,
 • Lactococcus lactis subsp. lactis,
 • Streptococcus thermophilus.

Druhou základní složkou jsou ✅ fruktooligosacharidy. Jde o složené cukry, které působí jako prebiotikum, což znamená, že slouží jako zdroj energie pro prospěšné bakterie obsažené v probiotickém komplexu.

Složení aktivních látek v 1 tobolce:

SložkaMnožství
Probiotický komplex
Fruktooligosacharidy240 mg

Přídavné látky:

 • želatina,
 • barvivo E171

Nutriční hodnoty v 1 tobolce:

Energetická hodnota3,4 kJ/0,8 kcal
Bílkoviny55 mg
Sacharidy147 mg
Tuky0,5 mg

Účinky

Biopron 9 PREMIUM působí v principu jako každé jiné probiotikum, avšak mnohem intenzivněji. Za kvalitní probiotika lze považovat ty, které obsahují alespoň 3-4 miliardy živých bakterií z minimálně tří kmenů. Biopron 9 Premium s 20 miliardami mikroorganismů z 9 probiotických kmenů je tedy skutečně unikátním přípravkem, který se právě díky vysokému počtu bakterií vyznačuje rychlým a efektivním účinkem.

Z důvodu užívání antibiotik, respektive při oslabené imunitě pomáhá Biopron 9 PREMIUM při těchto stavech:

 • průjmy
 • problémy s trávením
 • bolesti břicha
 • plynatost

V případě běžných problémů s trávením můžete probiotika užívat i preventivně. To znamená že Biopron 9 PREMIUM můžete bez jakýchkoliv problémů zakoupit i bez lékařského předpisu.

Užívání a dávkování

 • Doporučené dávkování: 1 kapsle 1 – 2krát denně během jídla.
 • Pokud užíváte přípravek v kombinaci s antibiotiky, užívejte ho v čase mezi užíváním antibiotik, nejlépe dvě až tři hodiny po antibiotikách. Při současném podávání totiž antibiotika zabíjejí i “dobré” bakterie obsažené v probiotikách.
 • Tobolky se polykají celé a je třeba je zapít dostatečným množstvím tekutin.
 • Při akutních potížích lze denní dávku zdvojnásobit.
 • Přípravek je bezpečný i při dlouhodobém užívání.

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Kontraindikace: Přípravek není vhodný pro děti do 3 let.
 • Vedlejší účinky: Nejsou známy.
 • Skladování: Uchovávat v chladu (5 – 25 °C), v suchu a mimo dosah dětí. Nevystavovat přímému slunci!
 • Upozornění: Biopron 9 PREMIUM je výživový doplněk a jako takový nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu. Před použitím si podrobně prostudujte příbalový leták a řiďte se pokyny, které jsou v něm uvedené. Výrobek neobsahuje lepek. Výrobek je vhodný i pro diabetiky.

Kolik stojí balení Biopron 9 PREMIUM?

Pokud jste se rozhodli pro špičkové probiotika  Biopron 9 PREMIUM a hledáte spolehlivého prodejce s výhodnou cenou a rychlým doručením, vyberte si ověřený internetovou lékárnu ✅ .

Dostupné balení Biopron 9 PREMIUM:

💡 TIP: Doplněk výživy ✅  si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ .

Mé zkušenosti s užíváním

S užíváním přípravku Biopron 9 PREMIUM mám mnohem bližší zkušenost, než s kterýmkoliv jiným potravinovým doplňkem. Jelikož mě už asi 3 roky trápilo pálení žáhy a v blízké rodině máme 2 případy nákazy stále známějším Helikobakterem (Helicobacter pylori), nechal jsem si udělat vyšetření ze stolice. Výsledek byl pozitivní, a tak jsem šel rovnou na gastroenterologii, kde mi udělali gastroskopii (trubička do žaludku a tenkého střeva) – jednak na potvrzení nálezu ve stolici a zároveň na “odhad škod”, které stihla bakterie napáchat. Naštěstí až na potvrzení helikobaktera bylo vše v pořádku. Dostal jsem trojkombinaci antibiotik, ke kterým mi lékař doporučil dokoupit probiotika.

Když jsem v lékárně zaplatil za antibiotika, neměl jsem chuť dokupovat ještě probiotika, které nebyly nezbytné, a tak jsem začal léčbu bez nich. Už po dvou dnech mě začala trápit plynatost, respektive nadýmání, k čemuž na třetí den večer přibyly i křeče. Typický příznak užívání agresivní kombinace antibiotik, které kromě helikobaktera ničily i živé kultury v mém trávicím traktu. Při opětovné návštěvě lékárny mi poradili Biopron 9 PREMIUM. Po stručné přednášce od lékárničky ma tento produkt přesvědčil hlavně složením živých bakterií v bezkonkurenčně vysoké denní dávce 20 miliard.

Asi o 2 dny od užívání Biopronu 9 PREMIUM odezněly všechny nejhorší vedlejší účinky – zůstala pouze nepříjemná hořká pachuť v ústech, která vymizela až po ukončení antibiotické léčby.

💡 TIP: Měl jsem možnost otestovat i probiotika ✅ Biopron FORTE, které také doporučuji.

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

Pro lepší ilustraci o účincích a spokojenosti s přípravkem připojuji ještě pár komentářů od dalších reálných uživatelů (Heureka, emimino.cz).

Biopron 9 PREMIUM zkušenosti

…další zkušenosti:

Biopron 9 PREMIUM hodnocení

…Biopron 9 PREMIUM a průjmy ze stresu:

Biopron 9 Premium probiotika zkušenosti

Doporučení na závěr

Co dodat na závěr. V případě agresivní nebo dlouhodobé antibiotické léčby mohu Biopron 9 PREMIUM pouze doporučit, a to na základě vlastní zkušenosti. V mém případě odezněly všechny nepříjemné příznaky antibiotické léčby přibližně do dvou dnů od užívání tohoto přípravku. Jsem přesvědčen o tom, že pokud si Biopron 9 PREMIUM poradí s trojkombinací antibiotik, běžné trávicí problémy, nadýmání, průjmy nebo klasickou střevní virózu zvládne hravě. Pokud patříte k lidem, u kterých se stres odráží v problémech se žaludkem, dejte tomuto přípravku šanci a netrapte se problémy břicha, když nemusíte.

Pokud chcete vyzkoušet ✅ , doporučuji vám nakoupit v některé z ověřených internetových lékáren, například v ✅ .

Použité zdroje:

 • – informace o výživovém doplňku od prodejce
 • – informace o přípravku od prodejce
 • Prebiotika a probiotika – informace o účincích probiotik
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Biopron 9 PREMIUM si hravě poradí s problémy při užívání antibiotik, ale také s běžnými trávicími problémy, s nadýmáním, průjmy či s klasickými střevními virózami.

4.5

Walmark Biopron9 PREMIUM tob.30 + 10 ZDARMA

✅ Cena:
✅ Balení: 30+10 tobolek
✅ Dávkování: 1 tobolka 1-2 x denně během jídla

Vývoj ceny Biopron 9 PREMIUM


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

Moje zkušenost je naprosto děsivá.
Na doporučení lékařky užívat k antibiotiku penicilinového typu probiotika jsem si v lekárně vybral Biopron 9 PREMIUM. Čtyři dny jsem užíval předepsaná antibiotika bez jakýchkoliv nežádoucích účinků, přesto jsem chtěl poslechnout rady doktorky, a tak jsem si dle příbalového letáku v polovině intervalu mezi užíváním antibiotik vzal jednu kapsli Biopronu. Už za dvě hodiny mi začalo být divně, byl jsem nafouklý, šplouchalo mi ve střevech, ale nemohl jsem se vyprázdnit. Ale uprostřed noci to začalo. Na toaletě jsem byl každých deset minut, šla ze mě úplná voda a bolelo mě břicho. Přestalo to až když jsem měl střeva naprosto prázdná. Pak jsem opatrně začal jíst suchou housku a zapíjel ji černým čajem. A časem tento účinek Biopronu odezněl. S užíváním antibiotik tento řídký případ s hustým běháním naprosto nesouvisel, antibiotika jsem pak totiž dobral bez jakýchkoliv problémů.
Závěr: na vypucování střev naprosto dokonalé, na úpravu zažívání však rozhodně nedoporučuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..