Biopron Forte – známý komplex probiotických bakterií, probiotické kvasinky a prebiotik

Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut Recenze 24. března 2021 0 Kapsle, Probiotika

Biopron Forte 30 tobolek recenze

Přípravek Biopron Forte se řadí mezi nejznámější probiotika. Obsahuje až 5 miliard životaschopných bakterií (CFU) v jedné kapsli. Skládá se z probiotických bakterií jako Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus + kvasinka Saccharomyces boulardii + nestravitelná vláknina (inulin a fruktooligosacharidy). Patří mezi tzv. synbiotika. Je to kombinace probiotik a prebiotik, které spolu účinkují synergicky (jejich vlastnosti se vzájemně doplňují a posilují).

Určitě jste už slyšeli, že probiotika jsou mikroorganismy tělu vlastní, které jsou pro naše dobré zdraví nezbytné. Problém nastává, pokud vznikne v našich střevech nerovnováha dobrých (probiotických) a špatných bakterií. Tehdy přicházejí na řadu různé nemoci. Čtěte dál a zjistíte kdy byste měli Biopron Forte užívat, moje osobní zkušenosti a ceny u některých ověřených prodejců.

Biopron Forte – navigace v článku

[/su_column]

Biopron Forte 30 tobolek recenze

[/su_row] [/su_note]

Jaké má Biopron Forte složení?

Probiotika Biopron Forte obsahují kombinaci ✅ probiotických bakterií – 2 kmenů laktobacilů (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus) ✅ probiotických kvasinek (Saccharomyces boulardii) a ✅ prebiotik (inulin a fruktooligosacharidy). Kombinace probiotické kvasinky a laktobacilů umožňuje širší spektrum použití.

Saccharomyces boulardii je kvasinka, která je při užívání vysoce účinná a velmi dobře tolerovaná. Účinkuje i v případě silné a dlouhotrvající průjmy. Kombinace Lactobacillus acidophilus a Lactobacillus rhamnosus redukuje průjem různého původu. Vzájemně pomáhají obnovit střevní mikroflóru. Saccharomyces boulardii navíc podporuje růst laktobacilů a bifidobakterií.

Prebiotika jsou nestravitelná složka potravin, která představuje výživu pro dobré bakterie – probiotika. Vytváří vhodné podmínky pro jejich správný růst a aktivitu. Mezi prebiotika se řadí nestravitelná vláknina, hlavně inulin a oligosacharidy.

Živé kultury najdeme v přípravku v množství 5 miliard životaschopných bakterií v 1 tobolce (až 10 miliard v maximální denní dávce), co Biopron Forte řadí mezi nejúčinnější probiotika.

Pomocné látky v přípravku: želatina, oxid titaničitý

Probiotické kultury? Probiotické kultury – věděli jste, že…

V posledních letech se rapidně zvyšuje počet studií, které dokumentují příznivý profylaktický a terapeutický účinek probiotik. Jedná se o takové chorobné stavy jako jsou průjmy či zácpy, infekce urogenitálního traktu, vaginální infekce, poruchy imunity včetně alergií a ekzémů, laktózová intolerance a mnohé další (zdroj).

Účinky přípravku

 • slouží k podpoře imunity + stimulaci obranných mechanismů organismu (Lactobacillus acidophilus a Lactobacillus rhamnosus zvyšují populaci aktivních imunitních buněk, které zamezují růstu a množení patogenů)
 • přispívá k udržení rovnováhy střevní mikroflóry, což je mimořádně důležité například po léčbě antibiotiky, kdy mají vliv na obnovení narušené mikroflóry
 • má vysokou, klinicky ověřenou účinnost při akutních průjmech různého původuSaccharomyces boulardii vykazuje schopnost vázat na sebe patogenní bakterie, čímž brání jejich přilnutí na stěny trávicího traktu a produkci bakteriálních toxinů
 • působí jako prevence infekcí trávicího traktuSaccharomyces boulardii snižuje výskyt patogenů ve střevě (jako např.: Salmonela, Helicobacter pylori, E. coli, Clostridium difficile + viry a kvasinky)
 • je vhodné užívat ho preventivně při cestování – jako prostředek k zamezení cestovatelských průjmů
 • podpora trávení – kromě prevence a léčby průjmů můžete Biopron Forte užívat, pokud vás trápí zácpy, nadýmání nebo intolerance laktózy (probiotika redukují symptomy malabsorpcí a zlepšují trávení laktózy)
 • zvyšuje nutriční hodnotu potravin (lepší stravitelnost a vstřebávání vitamínů a minerálů)
 • působí jako prevence nádorových onemocnění, suprese tumorů
 • snižuje výskyt projevů alergie u rizikových jedinců (optimalizace imunitní odpovědi na potenciální alergeny)

 

? Definice Světové zdravotnické organizace (FAO/WHO), 2002

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které, pokud jsou podávány v adekvátním množství, přispívají ke zlepšení zdravotního stavu hostitele (zdroj).

Pro koho je produkt určen?

Poslední století jsme vystavováni antibiotikům, jídlům s vysokým obsahem cukru či zpracovaným potravinám. Všechny tyto jídla, ale i mnohé léky, výrazně  narušují naši mikroflóru . Proto, pokud jste nedávno užívali antibiotika, nemáte v jídelníčku dostatek fermentovaných jídel nebo jíte často chléb a těstoviny, měli byste alespoň na měsíc zařadit probiotika mezi vaše výživové doplňky. Biopron Forte je určen pro ♂ muže ♀ ženy i ? děti od 6 měsíců – pomáhá obnovit rovnováhu střevní mikroflóry.

 

Užívání a dávkování přípravku

 • základní balení obsahuje 30 kapslí
 • doporučené dávkování: 1 – 2 tobolky denně (dávka 2 tobolky denně se doporučuje při akutních stavech)
 • užívají se nejlépe po jídle, pokud současně užíváte antibiotika, je nutné dodržet  mezi podáním antibiotika a probiotika odstup alespoň 2 hodiny 
 • při cestování do exotických zemí je vhodné začít užívat Biopron 1 týden před plánovanou cestou a pokračovat v užívání po celou dobu cestování
 • tobolky užívejte vcelku a zapijte dostatečným množstvím tekutiny
 • dětem od 6 měsíců do 3 let se podává 1 tobolka denně, její obsah můžete vysypat a podat spolu s jídlem nebo nápojem

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Není určeno pro: Děti do 6 měsíců, osoby alergické na některé ze složek přípravku. Během těhotenství a kojení by mělo užívání přípravku konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.
 • Vedlejší účinky: V souvislosti s užíváním tohoto přípravku nebyly dosud pozorovány. Dlouhodobé užívání probiotika je obecně považováno za bezpečné.
 • Skladování: V suchu, při teplotách od 5 °C do 25 °C, mimo přímého slunečního světla. Ukládat mimo dosah malých dětí!
 • Upozornění: Biopron Forte je výživový doplněk a tudíž není náhradou pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte doporučenou maximální denní dávku. Před použitím si podrobně prostudujte příbalový leták a řiďte se pokyny, které jsou v něm uvedeny.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • probiotikum obsahuje až 5 miliard CFU v 1 kapsli
 • sestává z probiotických kmenů, které jsou bezpečné a účinné
 • tvoří kombinaci probiotik a prebiotik (nemusíte navíc užívat žádnou vlákninu)

Jaké mám zkušenosti s užíváním Biopron Forte?

U nás doma jednou propukla střevní viróza a v lékárně nám doporučili probiotika. Vyzkoušeli jsme tedy právě Biopron Forte, protože má největší obsah probiotických bakterií. Mohu ho jen doporučit, neboť zabral u všech členů rodiny. Od té doby si ho kupujeme vždy, když se některý z nás musí léčit antibiotiky – nemáme pak bolesti břicha, ani jiné trávicí problémy.

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

Pro lepší ilustraci o účincích a spokojenosti s přípravkem připojuji ještě pár komentářů od ověřených uživatelů (Heureka):

Biopron Forte zkušenosti

Další pozitivní hodnocení:

Biopron Forte hodnocení

Probiotikum Biopron Forte a moje doporučení na závěr

Dozvěděli jste se, že Biopron Forte je výživový doplněk s obsahem probiotik a prebiotik. Doporučuji vám ho, pokud vás opakovaně trápí zažívací problémy (hlavně nadýmání, zácpy nebo průjmu) nebo máte dlouhodobé problémy s imunitou. Je zcela bezpečný i při dlouhodobém užívání.

Nezapomeňte si ho koupit, pokud máte užívat antibiotika – váš organismus se vám poděkuje. Nejenže vás ochrání před vedlejšími účinky užívání antibiotik, navíc vám pomůže bojovat s infekcí.

Pokud chcete vyzkoušet Biopron Forte 30 cps, určitě vám ho doporučuji koupit u ověřeného a kvalitního prodejce, co v tomto případě znamená můj oblíbený eshop – ProZdraví.

Použité zdroje informací:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Biopron Forte - účinný komplex probiotických bakterií, probiotické kvasinky a prebiotik

4.6

Biopron Forte 30 tobolek recenze

✅ Cena: 282 Kč
✅ Balení: 30 tobolek
✅ Dávkování: 1 – 2 tobolky denně, po jídle

Biopron Forte 100 tobolek celkem v boxu - recenze

✅ Cena: 1035 Kč
✅ Balení: box 10x 10 tobolek (celkem 100 ks)
✅ Dávkování: 1 – 2 tobolky denně, po jídle


Autor článku
Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut

Odmalička ráda cvičím a později jsem se začala zajímat i o zdravou stravu a zdraví celkově. Můj zájem vyvrcholil v touhu studovat zdraví a nemoc a zjistit, jak tím mohu pomoci ostatním lidem. Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Rada bych své nabyté poznatky chtěla šířit i mezi ostatní lidi. Mou zálibou je vaření a vymýšlení zdravých variant jídel. Postupně se o ně s vámi ráda podělím :)

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..