Zerex Koenzym Q10 – pilulky na stárnutí a energii (podrobná recenze doplňku známé značky)

Erik Havlík Recenze 30. září 2020 0
Zerex Koenzym Q10
 • Balení: 60 kapslí
 • Dávkování: 1 kapsle denně
 • Dostupnost: Skladem

Zerex Koenzym Q10 jsou tabletky, které obsahují jedinou aktivní látku a to tělu nenahraditelný koenzym Q10. Látka se v lidském těle podílí zejména na látkovém metabolismu a tvorbě energie. A přestože se v našem těle tvoří přirozeně (nejvíce ho najdeme zejména v játrech, srdci či plicích – tedy všude tam, kde je jeho potřeba nejvýznamnější), od 20. roku života začíná jeho úroveň klesat a po čtyřicítce je to už jen polovina.

Přečtěte si nyní recenzi výživového doplňku a dozvíte se konkrétněji jako je tato látka prospěšná pro náš organismus a kdy po ní sáhnout k doplnění ve formě výživového doplňku (jako je Zerex Koenzym Q10). Najdete v ní také informace jako tento přípravek správně užívat a dávkovat, jaké jsou jeho případné vedlejší účinky a zda existují nějaké omezení. Ale taky to, kde ho v případě zájmu koupit, v jakém balení a jaké ceně je dostupný.

Složení Koenzym Q10

Zerex Koenzym Q10 má kvalitní a koncentrované přírodní složení, přičemž je důležité vědět i to, že je ve vysoké farmaceutické kvalitě. Obsahuje jedinou aktivní složku ✅ koenzym Q10.

Složení v 1 kapsli:

 • Koenzym Q10 (ubidecarenone): 100 mg

Pomocné látky: celulózová kapsle – HPMC, objemové činidlo – inulin (vláknina), protispékavá látka hořečnaté soli mastných kyselin (rostlinného původu)

Hlavní složka přípravku podrobněji:

✅ Koenzym Q10

 

Hlavní účinky Zerex Koenzym Q10

Toto je stručný přehled účinků koenzymu Q10 v našem těle (tedy i prostřednictvím přípravku Zerex Koenzym Q10):

 • podpora imunity – koenzym Q10 je popisován jako látka, která stimuluje imunitní systém
 • podpora energie a vitality – nedostatek této látky se může projevovat celkovou únavou, depresemi, nedostatkem energie, ale například i chronickým únavovým syndromem
 • podpora zdravého srdce a cév – dostatek koenzymu Q10 v těle snižuje riziko srdečního selhání i infarktu myokardu, zpomalení ucpávání cév
 • ochrana před stárnutím – koenzym Q10 má výborné antioxidační účinky, jeho dostatečná hladina v těle zpomaluje degradaci buněk, chrání i bílkoviny a DNA před volnými radikály
 • podpora nervového systému – snížená hladina této látky se často projevuje i několika onemocněními neurologického původu (různé myopatie, epilepsie, či jiné neurodegenerativní nemoci jako je Parkinsonova choroba nebo Alzheimerova choroba)
 • pozitivní vliv na pleť a pokožku – koenzym Q10 podporuje lepší regeneraci kožních buněk (oblíbená součást tělové kosmetiky jako pomoc s redukcí hloubky vrásek)
 • podpora spermatogeneze a plodnosti
 • pomoc při bronchiálním astmatu, více druzích alergií
 • pomoc při metabolickém syndromu

 

Pro koho je užívání koenzymu Q10 (Zerex Koenzym Q10) ideální

Koenzym Q10 je vhodný zejména pro seniory. Čím vyšší věk, tím je produkce této látky v našem těle omezenější, tím více hrozí různé zdravotní následky. Po koenzymu Q10 by však měli sáhnout i ti, kteří mají větší fyzické i psychické zatížení v práci, ale i aktivní sportovci pro rychlejší regeneraci. Případně se může stát součástí jídelníčku u mužů, jimž jde o zlepšení plodnosti. Koenzym Q10 podporuje i několik metabolické a biochemické procesy v těle, takže by se mohl osvědčit jako vítaná podpora při regulaci hmotnosti.

 

Dávkování a užívání

 • doporučená denní dávka Zerex Koenzym Q10: 💊 1 kapsle denně (což je i maximální denní dávka)
 • tobolky se užívají vcelku a samozřejmě jejich třeba zapít dostatečným množstvím tekutiny

Zerex Koenzym Q10 - složení, dávkování, informace

 

Zerex Koenzym Q10 – nežádoucí vedlejší účinky a upozornění

 • Vedlejší účinky: užívání přípravku nezpůsobuje podle výrobce žádné nežádoucí vedlejší účinky, koenzym Q10 jako tělu přirozená látka je velmi dobře tolerován
 • Skladování: v temnu a suchu při pokojové teplotě a mimo dosah dětí
 • Upozornění: Zerex Koenzym Q10 je výživový doplněk, určitě ne lék, ani náhrada pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte prosím doporučenou denní dávku

 

Kontraindikace a možné interakce

Nejsou známy žádné kontraindikace ani interakce Zerex Koenzym Q10 s jinými léky či doplňky (výrobce žádné v příbalové informaci nezmiňuje).

Jisté omezení však v souvislosti s užíváním přípravku existují. O co jde?

 • možná reakce z přecitlivělosti nebo alergie na jakoukoliv složku přípravku, v takovém případě hned přerušte užívání a poraďte se o dalším postupu s lékařem či lékárníkem
 • přípravek není určen pro děti nebo dospívající uživatelů, minimální věk je 18+
 • neužívejte Zerex Koenzym Q10 společně s jinými přípravky, doplňky výživy s podobným složením nebo zaměřením
 • přípravek není vhodný pro ženy v těhotenství a při kojení

 

Cena a dostupné balení

Zerex Koenzym Q10 se momentálně prodává jako základní 💊 60 taštičkové balení, které vám však naprosto pohodlně postačí při plné dávce 1 kapsle denně na celé 2 měsíce nepřetržitého užívání.

Kde koupit?

Zerex Koenzym Q10 Nejlepší volbou je podle mě nákup online, přímo u oficiálního distributora. Takto zaručeně najdete:

✅ 100% -ní kvalitu a záruku pravosti produktu
✅ výbornou cenu a dostupnost přípravku (vždy je na skladě)
✅ spolehlivost a bezpečnost

Zerex Koenzym Q10 – kvalitní tabletky s důležitou látkou pro normální fungování celého organismu doporučuji nakoupit v ✅ za přiměřenou cenu .

 

Zkušenosti a hodnocení uživatelů (diskuse, fórum)

S užíváním koenzymu Q10 ve formě doplňků mají dobré zkušenosti hlavně starší uživatelé, kteří oceňují fakt, že jim pomáhá s rychlejší regenerací po namáhavém dni, s potlačením únavy přes den – jedná se o výsledek dlouhodobějšího užívání. A samozřejmě nejlépe v kombinaci se zdravým životním stylem. Nezanedbatelná je také podpora imunity a více subjektivní přiznávají, že se jim daří snadněji udržet svou tělesnou hmotnost.

Zerex Koenzym Q10 - kapsle (detail)

A co konkrétně tedy lidé říkají na užívání koenzymu Q10 ve formě kvalitních doplňků?

Zkušenost s Q10…

“… V 57. letech mého života jsem byl postižen anginou pectoris. Jako aktivní turista jsem problémy s touto nemocí pak často pociťoval. Jakmile se však po revoluci objevil na trhu Q10, začal jsem ho kupovat a hlavně zcela pravidelně – denně užívat, nejdříve 1×10 mg, pak po 15 letech 1×30 mg. Kromě toho, co bylo to nejdůležitější, že okamžitě zabral na zmírnění, a to podstatné, problémů s anginou pectoris, přispěl k tomu, že ho kupuji a užívám dodnes. Mám 88 let, nekouřím, donedávna aktivní turista, řídím auto bez nehod, luštím sudoku, povinně 4x denně, vařím, peru, žehlím, a všichni se diví jak vypadám. Zapříčinil to Q10? Já si myslím, že k tomu přinejmenším dost pomohl…” FK (nutrion.cz/diskuze)

I po sexuální stránce je to ono…

“… pokud tomu nevěříte asi jste ještě mladé, já koenzym Q10 užívám pravidelně a mohu se těšit ze života – i sexuálního….” HAPPY_OLD_MAN (najmama.aktuality.sk/diskusia)

 

Výhody, které v přípravku vidím já

 • kvalitní přírodní doplněk výživy s koncentrovaným složením
 • koenzym Q10 jako tělu přirozená látka nezpůsobuje žádné vedlejší účinky
 • Q10 je přirozený antioxidant, který podporuje ochranu našeho organismu
 • výborný doplněk pro seniory a lidi s vyšším fyzickým či psychickým zatížením
 • přípravek je dostupný bez receptu a vyšetření u lékaře
 • jednoduché užívání – 1 tableta denně a “máte vybavené”
 • výborný poměr kvalita / cena
 • ověřená značka Zerex
 • eshop – uživatelsky velmi přátelský, rychlé a diskrétní doručení

 

Otázky a odpovědi, nebo co by vás mohlo zajímat o Zerex Koenzym Q10

❓ Jak se dá zjistit, že je v těle nedostatečná hladina koenzymu Q10?

Tak ty příznaky zase nejsou velmi specifické a intenzita příznaků nedostatku koenzymu Q10 je opravdu jen mírná. Každopádně však k nim lze zařadit vysoký krevní tlak, více vrásek na kůži, méně energie, častější vyčerpanost, zda více cukru v krvi.

❓ Může se Zerex Koenzym Q10 užívat v těhotenství?

Ve většině případů výživových doplňků s koenzymem Q10, ale i jiných, platí, že jejich použití u těhotných žen, během kojení a také u dětí do 18 let je kontraindikováno. Venkovní použití není většinou problém a není nijak omezováno (různé krémy a masti). To ale samozřejmě není tento případ - Zerex Koenzym Q10 se totiž užívá perorálně.

❓ Ve kterých potravinách se koenzym Q10 nachází nejvíce?

Pokud chcete ještě více zvýšit hladinu této nezbytné látky v těle, tak se můžete obrátit také na některé potraviny, které jsou známé tím, že jí obsahují zvýšené množství. Patří mezi například maso (hovězí, vepřové, drůbeží), vnitřnosti , ryby, z rostlin jsou to zejména sójové boby, sezamová semena, pistácie, pomeranče, jahody, špenát, květák či brokolice.

❓ Jak a kdy doplňky s koezýmom Q10 užívat?

Protože koenzym Q10 je sloučenina rozpustná v tucích, jeho absorpce je pomalejší a omezená. Užívání doplňků s Q10 s jídlem však může pomoci vašemu tělu vstřebat ho až třikrát rychleji než bez něj.

 

Zerex Koenzym Q10 – celkové zhodnocení a moje doporučení na závěr

Koenzym Q10 je látka, která se v těle vytváří sice přirozeně, ale s přibývajícím věkem její produkce klesá. A přestože její příjem lze zajistit i vhodnými potravinami, ne vždy se jí však podaří doplnit adekvátní množství. I z toho důvodu můžete klidně sáhnout i po tomto doplňku ověřené kvality. Osobně vám ho doporučuji koupit ✅ přímo online z oficiálního eshopu výrobce. Je to jednoduché, pohodlné a hlavně rychlé.

 

Použité zdroje informací a zahraniční odborná literatura

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Souhrn

Doplněk stravy s koenzymem Q10, který je mimo jiné přirozený antioxidant podporující ochranu našeho organismu.

4.1

Zerex Koenzym Q10

✅ Cena:
✅ Balení: 60 kapslí
✅ Dávkování: 1 kapsle denně

Vývoj ceny Zerex Koenzym Q10


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..