Vilcacora nebo Kočičí dráp – vše o známé jihoamerické bylině + mé zkušenosti s čajem

Erik Havlík Recenze 25. března 2021 2 Čaje, Kapsle, Tablety

Vilcacora bylinný čaj recenzeVilcacora, Uncaria, Vilkakora, Kočičí dráp, Cats Claw, Uňa de Gato nebo i elixír zdraví z amazonské liány. Všechny tyto označení pojmenovávají jednu jedinou rostlinu, jejíž léčivé účinky znají domorodci již několik stovek let. Svým velkým rozsahem pozitivních účinků na lidské zdraví zaujímá přední místo mezi léčivkami amerického kontinentu. Pravidelné užívání vilcacory totiž přispívá k posílení přirozené obranyschopnosti organismu, podpoře vitality či pomoc při projevech různých civilizačních chorob. Nejčastější formou užívání je čaj připravený z vnitřní kůry rostliny.

Chcete vědět jak si připravit kvalitní nápoj z vilcacory? A jako jeho užívání dokáže ovlivnit lidský organismus? Tak právě v této recenzi na Vilcacora od Energy vám o tom řeknu více. Prozradím vám i konkrétní zkušenosti s jeho užíváním, jeho cenu a kde tento kvalitní výrobek koupíte opravdu bezpečně a výhodně. Aby toho nebylo málo, vilcacora je u nás dostupná v různých formách (tobolky, tablety…). O něch si něco řekneme také.

Vilcacora – navigace v článku

Vilcacora bylinný čaj recenze

Složení

Vilcacora od Energy obsahujestoprocentní kůru z Uncaria tomentosa původem ze středního Peru, provincie Coronel Portillo.

Vilcacora (Uncaria tomentosa)

VilcacoraNebo kočičí dráp, je rostlina připomínající liánu pocházející z Jižní Ameriky, kde roste v podobě až 30 metrů dlouhých dřevnatých popínavých stonků s oranžovými květy. Každý pár srdcovitý lístků doprovází ostrý výběžek připomínající dráp. Odtud vzniklo i její pojmenování “kočičí dráp”.

Přestože Vilcacoru objevili již staří Inkové, do Evropy se dostala až ve třicátých letech minulého století prostřednictvím polského misionáře a fytoterapeuta Edmunda Szeligu.

Účinné látky, díky kterým je vilcacora tak ceněna:

 • alkaloidy: izomitrafylín, izopteropodin, mitrafylín, pteropodín, speciofylín, unkarín F, izorhynchofylín, rhynchofylín, 5alfa-karboxystriktodizín, akuammigín, hirzuteín, hirzutín, korynantheín, dihydrokorynantheín, angustín, angustolín
 • deriváty kyseliny chinovikovej, deriváty kyseliny ursolovej a oleandrové
 • steroly: beta-sitosterol, kampesterol, stigmasterol
 • flavonové deriváty: epikatechin, procyanidíny A1, B1, B2, B4

Asi nejdůležitější látkou je ✅ izopteropodin, celkem neobvyklý alkaloid, který dokáže nabudit organizmus k boji proti infekcím, t.j. dokáže posílit oslabený imunitní systém.

Hlavní účinky Uncaria tomentosa – Vilcacora (Energy)

 • obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek (alkaloidů, flavonoidů, antioxidantů, vitamínů, minerálů…)
 • nejvíce ceněné jsou jeho imunostimulační, protizánětlivé, antioxidační, antivirové a také protirakovinné účinky*
 • vilcacora se používá i při problémech se zánětlivými onemocněními (viry, bakterie, houby), při astmatu a alergiích
 • pomáhá také při revmatismu, artritidě, problémech se zažívacím traktem, menstruačních poruchách

*Existují také předběžné zprávy, že účinné látky vilkakory indukují apoptózu a inhibují proliferaci leukemických buněk a buněk lymfomu, aniž byly cytotoxické vůči normálním buňkám. Výzkumy tedy prokazují, že Vilcacora díky svému složení brzdí rozvoj rakovinných buněk a stimuluje imunitní systém.

 

Pro koho je Vilcacora určená

Vilcacora je jednoznačně určena pro muže ♂ i ženy ♀ a děti od 3 let, kteří mají různé problémy týkající se zdraví (nejvíce oceňovaný je imunostimulační účinek).

Čaj Vilcacora, jeho příprava a užívání + možné nežádoucí účinky

Jak si připravit originální čaj z vilcacory (je to tedy spíše odvar, ale nebudeme se zde natahovat o slovíčka viďte?)

Takže na 1 litr vody použijete 1 zarovnanou polévkovou lžíci (10-15 g). Nechte macerovat na 1-2 hodinky a pak pozvolna vařte maximálně 20 minut. Takový odvar můžete bez problémů uskladnit v chladničce. Denně užijte tak 2-3 šálky, více nepotřebujete.  Pokud se rozhodnete pro očistnou kúru, tak čaj z vilcacory užívejte alespoň 2 měsíce  s tím, že pak musí následovat minimálně týdenní přestávka.

Negativní účinky

I když nejsou známy žádné klinicky ověřené negativní účinky užívání “kočičího drápu”, přece užívání není doporučeno těhotným a kojícím ženám (vysoký obsah alkaloidů) a dětem do 3 let. Vzhledem k vlivu na kardiovaskulární systém (snižuje krevní tlak) může dojít ke kontraindikaci s jinými léky, tedy pokud něco berete na snížení vysokého tlaku, tak užívání vilcacory určitě konzultujte se svým lékařem (totéž platí i při užívání imunopresív po transplantaci). A ještě jedna věc, pokud máte předepsanou hormonální antikoncepci, také se poraďte o užívání s lékařem.

Vilcacora (Energy) 100% přírodní prášek z kůry na čaj, jeho cena a kde ho koupit

Vilcacora bylinný čaj recenzeNejvýhodněji a spolehlivě si čistou a kvalitní vilcacoru zabezpečíte nákupem na internetu u ověřeného prodejce ProZdraví, kde najdete vždy stabilní cenu a rychlost vyřízení objednávky.

Cena Uncaria tomentosa – Vilcacora (Energy) je výhodných 134 Kč za balení (55 g).

 

Kontraindikace, vedlejší účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Děti do 3 let, těhotné a kojící ženy
 • Skladování: Na suchém a tmavém místě s teplotou 10 – 25 °C a mimo dosah dětí, chraňte před mrazem a přímým slunečním světlem
 • Upozornění: Přípravek v žádném případě není určen jako lék či náhrada pestré a vyvážené stravy
 • Kontraindikace: Zvažte užívání vilcacory při nízkém tlaku, srdeční nedostatečnosti, užívání imunopresív, hemofilie, diabetes, hormonální léčbě (doporučuji konzultovat se svým lékařem)

Výhody Vilcacory jak je vidím já

 • napomáhá zvyšovat imunitu a tím předcházet různým onemocněním
 • pomáhá zlepšovat kvalitu života již nemocným lidem
 • jednoduchá příprava zvláštního nápoje
 • jedna z originálních léčivých bylin stále tajemné Jižní Ameriky

Mé zkušenosti s Vilcacora (Energy)

Tak jsem se rozhodl, že si Vilcaroru odzkoušet i já sám. Už jen z toho důvodu, že samotná rostlina je velmi zajímavá, s bohatou historií a má vysoký obsah aktivních látek.

 Na chuť čaje jsem si ale musel zvyknout. Jeho chuť je dost nahořklá.  Z odvaru bylo stále cítit jakousi “dřevnatost”. Já jsem to řešil tak, že každý doušek jsem zajedl jablkem. K účinkům: z mého pohledu jsem se cítil vitálnější, ráno jsem vstával svěží i když jsem měl za sebou těžší den (po fyzické či psychické stránce). Nemocný jsem nebyl také, ani žádné náznaky nemoci jsem nepociťoval. Vím, že je to subjektivní, ale určitě má na tom podíl i popíjení čaje z vilcacory. Můj názor.

Při výběru suroviny na čaj dbejte na to, aby byla dobré kvality. To znamená ne velké nahrubo nařezané kusy kůry, ale spíše menší kousky do 1 cm, které se snadno rozmělní na vlákna, přičemž se uvolní i prachové částečky. Takto se aktivní látky nejjednodušší cestou přenesou do odvaru. Vilcacora od Energy je přesně v této kvalitě.

Zkušenosti jiných uživatelů

Oblíbená forma užívání je čaj i tablety:

Vilcacora zkušenosti čaj i tablety

…pár rad co se týče pití čaje:

kočičí dráp (vilcacora) zkušenosti

 

Alternativy pro ty, kteří mají raději tobolky nebo tablety

Vilcacora extrakt kapsle HanojuVilcacora extrakt Hanoju, kapsle399 Kč

 • balení obsahuje 90 kapslí
 • kapsle s obsahem kočičího drápu mají blahodárné účinky na imunitní systém
 • dávkování: užívejte 1-2 tablety 2x denně a zapijte dostatečným množstvím vody
 • je výborným prostředkem pro posílení imunitního i trávicího systému a nemá žádné vedlejší účinky

Vilcacora tabletyVilcacora tablety421 Kč

 • balení obsahuje 120 tablet
 • doplněk stravy ve formě bylinných polykacích tablet má vysokou koncentraci rostliny Vilcacory (kočičí dráp)
 • dávkování: dospělí užívají 2-3 tablety denně, děti od 6 let užívají 1 tabletu denně
 • pomáha udržovat imunitu, přípravek je vhodný i pro kuřáky, udržuje totiž zdraví při kouření

Vilcacora (Energy) a moje doporučení na závěr

Vilkakora je určitě zajímavá rostlina, jejíž účinky se podle mě vyplatí vyzkoušet. Její pozitivní působení na lidský organismus je již odedávna známé zejména v zemích Jižní Ameriky. Globalizace však nepustí, a tak se s Uncaria tomentosa alias Kočičím drápem můžete setkat i u nás.

Pokud se pro Vilcacoru rozhodnete i na základě této recenze, doporučuji vám ji koupit u ověřeného a kvalitního prodejce, což v mém případě znamená právě tento oblíbený eshop.

Použité zdroje informací:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Vilcacora (Energy) - čaj z kůry známé rostliny Jižní Ameriky s pozitivními účinky na celý lidský organismus, zejména však na pomoc s oslabeným imunitním systémem.

4.6

Vilcacora bylinný čaj recenze

✅ Cena: 134 Kč
Balení: 55 g
✅ Dávkování: 1 polévková lžíce (15 g) na 1 litr vody, užívat dle potřeby


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

Dobrý den.Mohu užívat odvar(čaj)občas mívám nizký tlak.A také beru léky na psychiku(Paroxetin-pharma 20mg)jednu tabletu denne.S pozdravem Jaroslava Kostohryzová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..