Ricinus Communis 5CH – pomoc při gastroenteritidě a nedostatečné tvorbě mateřského mléka

Zuzana Pelyová Recenze 26. února 2020 0 Granule, Homeopatika, Tablety
Ricinus Communis CH5 gra.4g
 • Balení: 4 g (cca 80 granulí)
 • Dávkování: 2 x denně 5 granulí
 • Dostupnost: Skladem

Ricinus Communis 5CH patří mezi homeopatické přípravky vhodné na pomoc s léčbou gastroenteritidy nebo žlučníkových záchvatů. Pomáhá i se žaludečními problémy, které se projevují intenzivní průjmem a nauzeou. Často ho využívají právě maminky, které trpí agalakciou, na tvorbu mateřského mléka.

Jak poznáte gastroenteritidu? Tak, že pociťujete tíhu v žaludku, bolesti v pase, nauzeu, pulzující tlak v hrudníku a často je toto onemocnění doprovázeno průjmem, při níž absentuje bolest.

Složení

Každá granule přípravku obsahuje ✅ Skočec obecný (Ricinus communis). Tento přípravek patří mezi monokomponentní, a tedy má jednu účinnou složku. V každé granulce je také:

 • sacharóza (0,02 g)
 • monohydrát laktózy

Ricinus Communis se ředí v různých poměrech, a to 5CH, 9CH, 15CH a 30CH. Nejčastěji se právě preferuje ředění 5CH. Přípravek obsahuje cca 80 granulí.

Účinky

Ricinus Communis 5CH je homeopatikum s obsahem účinné látky – skočec obecný a prokázanými pozitivními účinky na úlevu od gastroenteritických problémů.

Ricinus Communis 5CH účinkuje ve více fázích gastroenteritidy a agalakcie:

 • nauzea
 • nebolestivý průjem
 • tíha v žaludku
 • bolesti v pase
 • nedostatek tvorby mateřského mléka
 • chybějící tvorba mateřského mléka
 • žlučníkové záchvaty
 • žlučová diskenéze

Tento přípravek není vázán na lékařský předpis. Toto homeopatikum je určeno na pomoc při zmíněných problémech, avšak  poměr látky (ředění v CH) je třeba konzultovat s lékařem. Odborník vám doporučí nejlepší koncentraci látek v závislosti na stavu. 

Pro koho je produkt určen?

Ricinus Communis 5CH je přípravek určený pro ♂ muže a ♀ ženy, kteří trpí na symptomy gastroenteritidy a žlučníkové problémy. Navíc je určen pro maminky s dětmi, které mají problém s nedostatečnou nebo chybějící tvorbou mléka.

Kolik stojí balení přípravku?

Chcete-li tento přípravek vyzkoušet a hledáte spolehlivého prodejce s výhodnou cenou a s rychlým doručením, doporučuji internetovou lékárnu ✅ .

💡 TIP: Ricinus Communis 5CH si můžete zakoupit i v eshopu známé lékárny za cenu .

Porovnání dalších přípravků Ricinus Communis

Další přípravky Ricinus comunis v různých druzích koncentrace látky:

Užívání a dávkování

Tento přípravek se užívá v množství 2 x denně 5 granulek. Jeho užívání však konzultujte s odborníkem, který vám může doporučené dávkování změnit.

 • Užívání je určeno pro dospělé.
 • Užít najednou celou předepsanou dávku.
 • Nejdříve se otevře pootočením plastovou tubu a vysype se potřebné množství ganulátu. Důkladně uzavřete tubu.
 • Granulky v doporučeném množství nechte rozpustit pod jazykem buď 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle.

💡 TIP:
V případě, že se vám rozběhla tvorba mateřského mléka, můžete postupně snižovat dávku granulek. Doporučuji zkonzultovat s odborníkem.

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Kontraindikace: Přípravek není vhodný pro malé děti.
 • Vedlejší účinky: Přípravek nepodávejte v případě alergie na některou ze složek přípravku.
 • Skladování: Při pokojové teplotě do 25 °C.
 • Upozornění:  Granulky musí zkonzumovat ihned po vysypání.  Přípravek nemá schválené léčivé účinky a nejde o lék. Není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Mé zkušenosti s užíváním

K přípravku Ricinus Communis (Boiron) jsem měla přístup i já i moje kamarádka, kterou navštěvuji. Po porodu sekcí narazila na problém s tvorbou mateřského mléka. Její dcerka se dožadovala neustálého přísunu mléka, ale navzdory všem učiněným krokem na základě doporučení laktační poradkyně, kamarádka nedokázala rozběhnout proces dostatečné laktace. Dostala tedy tento přípravek podle běžného doporučeného dávkování – Ricinus Communis 5CH užívala dvakrát denně po pět granulek.

Byla jsem velmi překvapená, když mi tento přípravek doporučil můj obvodní doktor po překonání žlučníkového záchvatu, zejména proto, že ho užívala kamarádka na spuštění laktace. Dokonce sedělo i dávkování. Navíc mi řekl, že mi to zmírní i křeče v žaludku, které jsem donedávna pociťovala. Momentálně jsem bez zmíněných problémů.

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

Pro lepší představu o účincích a spokojenosti s přípravkem Ricinus Communis připojuji ještě pár komentářů od reálných uživatelů (zdroj: Heureka, ).

Ricinus Communis 5CH zkušenosti

…další zkušenosti:

Ricinus Communis zkušenosti

…zkušenosti z eshopu:

Ricinus Communis zkušenosti z eshopu

Doporučení na závěr

Na závěr jen podotknu, že homeopatikum Ricinus Communis má několik odzkoušených účinků pro klidný žaludek, žlučník a navíc patří mezi oblíbené přípravky pro čerstvé maminky. Ověřených účinků na gastroenteritidu a žlučníkové záchvaty je více – zbavuje nauzey, nebolestivé průjmy a bolestí v pase.

Pomáhá při kojení spustit laktaci, když je tvorba mateřského mléka nedostatečná nebo žádná. Jeho užívání je však třeba konzultovat s odborníkem, který určí přesné dávkování při vašem problému. Pokud příznaky při používání přípravku přetrvávají, poraďte se s odborníkem.

Pokud chcete vyzkoušet ✅ Ricinus Communis 5CH, doporučuji vám nakoupit v některé ze známých internetových lékáren, například v ✅ .

Použité zdroje:

 •  – informace o přípravku od prodejce
 • Boiron.cz – stránka výrobce
Vývoj ceny Ricinus Communis 5CH


Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..