Kapsle Pískavice řecké seno pro lepší trávení + u mužů zkvalitnění potence + u žen růst prsou a tvorbu mléka

Erik Havlík Recenze 7. července 2021 1

Pískavice řecké seno extra kapsle recenzePískavice řecké seno je považována za jednu z nejstarších kulturních plodin. Je známá také pod názvem Řecké seno či Fenugreek. Její semena obsahují vysoké množství účinných látek, které příznivě působí na mnohé neduhy. V západní lidové medicíně se používá jako účinný prostředek při problémech s dýchacím ústrojím (vykašlávání hlenů), či s trávením. Celkově můžeme považovat tuto rostlinku jako účinné tonikum, které povzbuzuje činnost mnoha tělesných orgánů. Ve spojení s Benediktem lékařským je znám její příznivý vliv na proces tvorby mléka během kojení.

Pískavice řecké seno Extra v kapslích je zajímavý výživový doplněk, který obsahuje 100% -ně čistý výtažek ze semen. V recenzi na tento přípravek si řekneme něco blíže o rostlině samotné, o jejích vlastnostech a o obsahu účinných látek. Řekneme si také jako tobolky pískavice od Organika správně užívat, kde a za jakou cenu jejich dostanete výhodně koupit. Na závěr připojím i zkušenosti s užíváním + moje zhodnocení na závěr.

Jaké má Pískavice řecké seno v kapslích složení?

Základní složkou přípravku je extrakt ze sušených semen rostliny ✅ Pískavice řecké seno – 500 mg v 1 kapsli.

Účinné látky obsažené v rostlině Pískavice řecké seno

Za nejcennější látky pískavice můžeme považovat ✅ steroidní sapogeniny, zejména diosgenin, pak yamogenin, gitogenín, tigogenin a neotigogenin a ✅ alkaloid trigonellín. Dále v semeni pískavice najdeme i ✅ flavonoidy, éterický olej, steroly, bílkoviny, sacharidy, ✅ minerální látky jako vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, selen, mangan, zinek, sodík, měď a ✅ vitaminy (A, B, C , kyselina listová).

Pískavice řecké seno fenugreekPískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum)

Tuto rostlinu, “sestřenici” jetele a vojtěšky, můžeme setkat divoce růst v oblastech středomořských lesostepí. Má světle žluté kytičky a v lusku ukryté nejvíce ceněné zrna.

Byla známá již ve starověkém Egyptě kde ji používali při náboženských obřadech. Ve středověku ji pěstovali mniši na pomoc při mnoha chorobách (poruchy jater a ledvin, bušení srdce, otravy krve, ztráta zraku…).

 

Účinky přípravku

 • Pískavice řecké seno přispívá k udržování fyziologického pH žaludku
 • podporuje chuť k jídlu a napomáhá trávení
 • působí jako fyzické a mentální tonikum a podporuje metabolismus
 • pomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi, přispívá ke zdravému metabolismu cukrů a inzulínu
 • napomáhá zdravému metabolismu tuků, podporuje imunitní systém a obranyschopnost organismu
 • podporuje produkci mléka během kojení a zotavení po porodu

 

Pro koho je produkt určený?

Pískavice řecké seno je určena pro muže ♂ a ženy ♀, kteří  potřebují zejména podpořit svůj látkový metabolismus a trávení či posílit svůj imunitní systém. 

Kde koupit kapsle Pískavice řecké seno a za jakou cenu?

Pískavice řecké seno extra kapsle recenze

ProZdravi - eshop

Proč doporučuji nakupovat v eshopu ProZdraví.cz:

✅ výborná cena (240 Kč za 60 kapslí)
✅ rychlé dodání zboží (přípravek dorazí 1 den po objednání)
✅ garance kvalitního výrobku

 

Užívání a dávkování přípravku

 • základní balení obsahuje 60 kapslí
 • doporučené dávkování: 1-2 kapsle denně
 • tobolky užívejte vcelku a nezapomeňte zapít dostatečným množstvím tekutiny

Vedlejší účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Děti a těhotné ženy, osoby alergické na rostliny z čeledi bobovité, pokud máte cukrovku užívání pískavice konzultujte se svým lékařem
 • Skladování: V suchu a temnu do teploty 25 °C, mimo dosah dětí
 • Upozornění: V žádném případě není tento přípravek určen jako lék a není ani náhradou pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte doporučenou denní dávku

Největší výhody pískavice v kapslích z mého pohledu

 • přípravek má přírodní složení, obsahuje koncentrovaný výtažek ze semen rostliny
 • neobsahuje lepek, je 100% -ně vhodný pro vegany
 • neobsahuje žádné konzervační látky ani barviva, sladidla, dochucovadla, či mléčné produkty, vejce, kvasnice, pšenici, kukuřici ani želatinu

Zkušenosti s užíváním pískavice

Můj kolega užívá pískavice na podpoření chuti k jídlu, protože ho trápilo jak málo se donutil v posledním období normálně najíst. Zprvu užíval odvar, ale s tím měl problém, protože ho nedokázal vypít, aniž se téměř nepo… Tak přešel na tabletky, respektive tobolky, kterými tento problém účinně eliminoval 🙂 Do několika týdnů měl v pohodě upravené trávení a s přijímáním potravy se vrátil do dob, kdy s tím ještě neměl potíže.

♀ Další dostupné zkušenosti (internet a literatura) hovoří také o příznivém vlivu pískavice na růst prsou, protože obsahuje fytoestrogeny, které ovlivňují růst prsů a zadržování vody v tkáních. Ve spojení s Benediktem lékařským je známý také její blahodárný vliv na proces tvorby mléka během kojení (o tom se ještě zmíním podrobněji).

♂ Kromě toho však podporuje potenci a celkově zdraví mužů, protože diosgenin ovlivňuje mimo jiné i sexuální zdatnost a působí jako univerzální tonikum. Můžete si to ověřit i sami a to velmi jednoduše. Stačí když vyzkoušíte Primulus – multivitamin určený přímo pro muže s vysokým obsahem pískavice a dalších složek (✅ čti více o Primulusu).

Zkušenosti ostatních uživatelů

Pískavice řecké seno je známá rostlina a její dostupná forma v kapslích také, o čemž svědčí i množství ohlasů na různých diskusních fórech:

Pískavice řecké seno v kapslích zkušenosti

…další zkušenosti:

Pískavice řecké seno další zkušenosti

Zhodnocení na závěr

Pokud hledáte Pískavici na našem trhu, tak ta je přístupná ve více formách. Čisté semena najdete v každém dobrém obchodě se zdravými potravinami. Můžete se také rozhodnout rovnou pro prášek ze zrn k přípravě čaje, odvaru či různých obkladů. Nebo preferujete jednodušší a pohodlnější formu a to v kapslích či tabletách?

? Pískavice řecké seno a Benedikt lékařský

Tyto dvě rostliny (Pískavice i Benedikt) se doporučují užívat na podporu tvorby mléka. Pokud je užíváte najednou, tak si můžete všimnout, že dokáží zafungovat velmi rychle (rozdíl v produkci mléka je patrný již po 3-4 dnech). Největší efekt mají hlavně na začátku, později si na ně tělo zvykne. Nastavenou počáteční dávku však určitě v průběhu užívání nezvyšujte!*

Benedikt lékařský Extra – 75 kapslí

 • obsahuje 100% -ně čistý extrakt ze sušené natě
 • formu kapslí ocení lidé, kteří se nechtějí zabývat zdlouhavou přípravou bylinných čajů nebo jim nevyhovuje jejich chuť
 • více informací o Benediktu můžete najít v mé recenzi

Benedikt lékařský extra kapsle recenze

✅ Cena 350 Kč za 75 kapslí (odpovídá kvalitě přípravku)

*Užívání a dávkování obou rostlin na podporu tvorby mléka doporučuji konzultovat s certifikovanou poradkyní při kojení, nebo přímo se svým lékařem.

A mně už na závěr stačí pouze konstatovat, že ✅ Pískavice řecké seno Extra v kapslích je vhodným přírodním doplňkem výživy, který pomáhá s trávením či nechutenstvím nebo i tvorbou mléka a dalšími problémy, o kterých jsem se zmínil již výše. Najdete ho v každé dobře zásobené lékárně. V případě, že se vám nechce obcházet kamenné obchody a ptát se jestli ho mají, doporučuji vám ho koupit online u ověřeného a kvalitního prodejce, což v mém případě znamená právě tento ✅ oblíbený eshop.

Použité zdroje informací:

 • Maurice Mességué: Můj herbář zdraví – informace o rostlině z botanického hlediska + z historie
 • ProZdraví – informace o přípravku (prodejce)
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Tobolky Pískavice řecké seno (Organika) jsou určeny k užívání pro lepší trávení a chuť k jídlu. Také na pomoc s potencí u mužů a u žen na podporu růstu prsou či dostatečnou tvorbu mléka.

4.3

Pískavice řecké seno extra kapsle recenze

✅ Cena: 240 Kč
Balení: 60 kapslí
✅ Dávkování: 1-2 kapsle denně


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..