Phyteneo Kolodium forte 10 ml – recenze přípravku

Erik Havlík Recenze 25. března 2021 2 Kapky

Phyteneo Kolodium forte recenzePhyteneo Kolodium forte je přípravek ve formě roztoku, který je určen pro šetrné a nebolestivé odstraňování bradavic, kuřích ok či ztvrdlé kůže.

Co všechno tento roztok obsahuje a na jakém principu funguje? Víte jak a kdy ho správně aplikovat? Chcete vědět jaké jsou reálné zkušenosti s tímto přípravkem? Ano?

Tak pak tato recenze je tu pro vás. V ní naleznete všechny dostupné informace o Kolodium forte, které jsem vyhledal na internetu a vyzistil v lékárnách. Také si v ní řekneme kde tento přípravek rychle a pohodlně koupíte a za jakou cenu.

Kolodium forte – navigace v článku

Phyteneo Kolodium forte recenze

Jaké má Phyteneo Kolodium forte složení?

Přípravek Kolodium forte je kombinací ✅ kyseliny salicylové a kyseliny mléčné s aktivními přírodními složkami, zejména však s výtažkem z ✅ vlaštovičníka většího.

1 g roztoku Kolodium forte obsahuje:

složkamnožstvíúčinky
Terpentýnová silice (výtažek z borovicové pryskyřice)1,6 mgterpenoidy obsažené v silici (pinen, camphen a limonen) působí antisepticky a podporují prokrvení tkání, zvyšují resorpci patologicky změněného tkáně a přispívají k tvorbě granulační tkáně
Vlaštovičník větší (Chelidonium majus) - extrakt z nadzemní části rostliny0,02 galkaloidy obsažené v extraktu z vlaštovičníku (chelidonín, chelidoxanthín a sanquinarín) jsou hlavní aktivní látky rostliny, mají baktericidní účinky a jsou součástí různých dermatologických přípravků
Kyselina salicylová0,16 gzměkčuje povrchovou vrstvu pokožky a má schopnost rozpouštět mezibuněčnou hmotu
Kyselina mléčná0,16 gpodporuje účinky kys. salicylové + má také leptající účinky

Pomocné látky: extrakt ze Zeravu západního (Thuja occidentalis)*, nitrocelulóza, ricinový olej

✅ Vlastovičník větší (Chelidonium majus)

Vlastovičník většíJe to vytrvalá bylina se žlutými květy, kterou najdeme i u nás například na rumištích, mezi ploty, u domů a při cestách. Hospodářská zvířata ji nespásají a tedy nemá žádného přirozeného nepřítele.

V tradiční medicíně se šťáva z této rostliny používala zejména při odstraňování bradavic, prášek zase při chronických ekzémech a psoriáze. Dnes se využívá například v kosmetických přípravcích jako složka, která pomáhá odstraňovat lupy.

*Zerav západní – extrakt z nedřevnatých částí obsahuje množství monoterpenů (thujon, isothujon, fenchon, sabinen a alfa-pinen), které potlačují tvorbu mazu a mají tonizující a vyhlazující účinek na pokožku

 

Účinky přípravku (informace od výrobce)

 • roztok je určen pro šetrné odstraňování bradavic, na kuří oka a ztvrdlou kůži
 • tento proces má na svědomí takzvaný keratolytický účinek (odloučení vrchní, zcela keratinizované vrstvy kůže)

 

Pro koho je produkt určený?

Kolodium forte je určen pro dospělé (♂ mužů i ♀ ženy) a děti od 3 let. Pro všechny ty,   kteří chtějí akutně či dlouhodobě pomoci s bradavicemi či kuří oky. 

Co stojí balení přípravku Phyteneo Kolodium forte?

Phyteneo Kolodium forte recenzePokud hledáte výbornou cenu, rychlé dodání zboží a garanci kvalitního výrobku, vyberte si ✅ ověřený internetový obchod – lékárnu BENU.

Cena Kolodium forte je určitě výhodných 117 Kč za balení (10 ml).

 

Návod k použití, nebo jak správně aplikovat Kolodium forte

 • balení obsahuje 10 ml roztoku
 • přípravek aplikujte v množství 2-3 kapky 2x denně
 • roztok nanášejte přiloženou tyčinkou nebo jiným vhodným předmětem přímo na postižené místo
 • kapalina po nakapání rychle schne a vytvoří na pokožce film, přípravek aplikujte dokud se nedá zrohovatělá kůže bezbolestně odstranit
 • před odstraňováním této vrchní vrstvy tkáně se doporučuje ponořit postižené místo alespoň na 5 minut do teplé vody s přidanou kuchyňskou solí
 • místo následně osušte a pokud se odumřelou tkáň neuvolní samo, pomozte mu například i pemzou (pozor, bradavice mají virový původ, dbejte na to, aby tuto pomůcku nepoužíval i někdo další, můžete způsobit přenos tohoto nepříjemného viru)
 • doporučená doba souvislého používání nemá přesáhnout více než 10 dní, opakované použití na stejném místě se doporučuje po 5-7 dnech
 • neaplikujte roztok na zdravou pokožku a sliznice, na genitálie a v okolí konečníku a ani na mateřská znaménka

Vedlejší účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Děti do 3 let, děti mladší 15 let by neměly přípravek používat v nepřítomnosti dospělé osoby, těhotné a kojící ženy by měly přípravek používat až po konzultaci s odborným lékařem
 • Vedlejší účinky: V ojedinělých případech se jako nežádoucí účinek může vyskytnout pálení v místě aplikace, případně po nanesení na zdravou pokožku může dojít k jejímu podráždění, každopádně v případě přetrvávajících problémů navštivte svého lékaře
 • Skladování: V suchu při teplotě 5 až 35 °C mimo vlhka, mrazu a přímého slunečního světla a mimo dosah dětí, pozor – přípravek je hořlavý
 • Upozornění: Phyteneo Kolodium forte v žádném případě není určen jako lék
 • Upozornění: Pokud zaznamenáte reakce, které mohou být způsobeny přecitlivělostí při užívání, nepokračujte v něm, při náhodném požití vypijte větší množství vody, při zasažení očí si je vypláchněte vodou a obraťte se na svého lékaře

Největší výhody Kolodium forte z mého pohledu

 • účinně odstraňuje bradavice, kuří oka a ztvrdlou kůži
 • používání přípravku je šetrné a bezbolestné
 • bezpečná metoda první volby s minimem nežádoucích účinků a zdravotních rizik

Zkušenosti s užíváním

Problémy s bradavicemi na různých místech trápí množství lidí, od malých dětí až po dospělé. Jak na ně? Jednou z možností je i aplikace přípravku Kolodium forte.  Podle informací od uživatelů na internetu, kteří ho zkoušeli, je tento přípravek účinný a s bradavicemi či kuří oky dokáže opravdu pomoci.   Také v lékárně když jsem se ptal co by mi doporučili na bradavice, tak ve všech (obešel jsem jejich 5) mi doporučili Kolodium forte. Samozřejmě jde o přípravek, který nemusí zabrat úplně podle vašich představ a v tom případě určitě navštivte kožního lékaře (je to asi i nejjistější). Ten vám určitě doporučí jiný způsob eliminace nepříjemných bradavic (zmrazení tekutým dusíkem, elektrokauterizace, laser, chirurgické odstranění a podobně).

Hodnocení a zkušenosti od ověřených uživatelů

Připojuji pár hodnocení od uživatelů, kteří mají s kolodií forte osobní zkušenosti (diskuse a fórum):

Phyteneo Kolodium forte zkušenosti

Takto vypadá celkové hodnocení přípravku na Heurece:

Kolodium forte celkové hodnocení

Celkově převládá s Kolodium forte spokojenost …

Kolodium forte hodnocení

Zhodnocení na závěr

Je mi jasné, že aplikace přípravku Kolodium forte je jen jednou z mnoha alternativ jak si sami víte pomoci s bradavicemi či kuří oky. Ale když přihlédneme k množství evidentně pozitivních referencí na jeho účinky, tak podle mě právě Phyteneo Kolodium forte může být vaší opravdu první volbou při řešení podobných problémů.

V případě pokud se pro něj rozhodnete i na základě této recenze, doporučuji vám ho koupit pohodlně a diskrétně u ověřeného a kvalitního prodejce, což v mém případě znamená právě tento oblíbený eshop.

? Důležité: Bradavice jsou vlastně projevem viru. Proto doporučuji jako doplněk užívat přípravky, které jsou známé svým antivirovým působením, například jako ✅ echinaceová tinktura, či výtažky z grepových jader jako ✅ Citrovital.

Použité zdroje informací:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Phyteneo Kolodium forte v 10 ml balení - účinný přípravek na pomoc s bradavicemi, kuřím okem a ztvrdlou kůží.

4.6

Phyteneo Kolodium forte recenze

✅ Cena: 117 Kč
Balení: 10 ml
✅ Dávkování: 2-3 kapky 2x denně na postižené místo


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

Pokud se přípravkem “Kolodium forte” omylem potřísní nějaká látka
(oblečení, ubrus, koberec, …), zaschne do tvrdého škraloupu šedé barvy.
== SKVRNA NEJDE ODSTRANIT ! ==
Vyzkoušel jsem bez úspěchu mnoho různých rozpouštědel.
Výrobce na dotaz odpověděl, že by “Kolodium forte” mělo být rozpustné v etheru.
( Ether je ale možno koupit jen na podnikatelskou licenci. )
Výrobce zkoušel ve své laboratoři takovou skvrnu odstranit, ale povedlo se jim to prý jen částečně.
== Upozornění na tuto nepříjemnou vlastnost v příbalovém letáku chybí. ==

Nevim, proc bych mela s kurim okem jit ke koznimu lekari?! Sice jsem tento vyrobek nezkousela, ale uz jsem vyzkousela jine (v zahranici) a ty fungovaly skvele. U kozniho lekare neni vysedek zarucen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..