Persen (recenze) – lék na zklidnění, zmírnění nervového napětí a na spaní

Michal Forbak Recenze 26. února 2020 0 Léky bez předpisu, Tablety
Persen 40 obalených tablet
 • Balení: 40 obalených tablet
 • Dávkování: 1-2 tablety 2-3 x denně
 • Dostupnost: Vyprodáno
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ Prohlédnout nejlepší nabídku
Dr.Max

Máte přechodně problém s usínáním, jste příliš podráždění a hledáte něco na uklidnění, což však nebude příliš silné a bude bezproblémové na užívání? Vaší odpovědí mohou být uklidňující tablety z rostlinných výtažků značky ✅ Persen.

Jde o lék rostlinného původu, který zmírňuje příznaky nervového napětí a pomáhá při problémech s dočasnou nespavostí. Přípravek se používá zejména v případech, kde by silnější léky neměly opodstatnění, čili nejde o tak vážné případy. Já sám jsem lék využíval zejména na lepší a kvalitnější spánek v době přechodného stresu.

Persen - kde koupit
Dr.Max ⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma
155 Kč 159,00 Kč Do obchodu Dr.Max

Složení přípravku

Persen je volně dostupný lék bez lékařského předpisu, který obsahuje přírodní směs tří účinných látek a to suchých extraktů z ✅ Kozlíku, ✅ Meduňky a ✅ Máty. Rozpouštědlem pro tyto látky je ethanol.

První účinnou látkou je ✅ extrakt z kořene kozlíku lékařského. V přípravku je přítomen kvůli pozitivním účinkem na uklidnění. Tato rostlina se zároveň používá ke zmírnění celkového nervového napětí a při nespavosti pomáhá snazší a jednodušší usnout.

Druhou účinnou látkou je ✅ extrakt z listu Meduňky lékařské. Ta má celkové zklidňující účinky a jde o známou léčivou bylinu používanou i v tradičním lékařství. Rostlina pomáhá i proti nespavosti, utlumuje nervozitu a pomáhá od bolestí hlavy.

Třetí účinnou látkou je ✅ extrakt z listu z Máty peprné. Ta tvoří s kořenem kozlíku v mnoha přípravcích nerozlučnou dvojici a tak je tomu i zde. Rostlina má několik pozitivní vlivy, mezi jinými pomáhá při migréně a nespavosti.

Vyše zmíněny tři účinné látky se nacházejí v tabletách v tomto množství:

Složkamnožství v 1 tabletě
Kozlík lékařský (kořen 4-7:1)35 mg
Meduňka lékařská (list 3-6:1)17,5 mg
Máta peprná (list 3-6:1)17,5 mg

Kromě nich jsou v ✅ Persenu zastoupeny i následující doplňkové látky: mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob, krospovidon, monohydrát laktózy, mastek, magnesium, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hypromelosa, mastek, sodná sůl kroskarmelosy, povidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý, uhličitan vápenatý, oxid titaničitý E171, červený oxid železitý E172, glycerol, sacharóza, voskové leštidlo.

Podívat se v eshopu

Účinky Persenu

Persen se používá jako lék rostlinného původu s obecným zklidňujícím účinkem. Využívá se primárně tam, kde není nutné nasazení silnějších léků, ale zároveň se vyžaduje kvalitní složení několika účinných látek.

Zde jsou vlivy, které lék dle svého složení může nabídnout:

 • Úvodní léčba mírných poruch
 • Zmírnění lehkých přechodných forem nervového napětí
 • Pomoc při psychické zátěži jako denní sedativum
 • Podpora při neklidu a podrážděnosti
 • Zlepšení potíží s usínáním, pomoc při dočasné nespavosti

Prášky ✅ Persen jsou lékem, který se dá získat bez lékařského předpisu. Při jeho užívání ale doporučuji nastudovat si příbalový leták. Pokud potřebujete další informace, oslovte lékárníka nebo lékaře.

Podívat se v eshopu

Pro koho je přípravek určen?

Persen je určen všem, kteří potřebují pomoci s nervovým napětím, nespavostí, neklidem nebo nervozitou. Užívat jej mohou ♂ muži, ♀ ženy a také ? děti a dospívající nad 12 let. Pro mladší děti není určen.

Kolik stojí balení?

💡 TIP na produkt - Persen
Persen 40 obalených tablet
 • zajímavé složení přírodního charakteru
 • pomoc při nervovém napětí, nervozitě, podrážděnosti a neklidu
 • podpora při dočasných problémech se spánkem
 • možnost dlouhodobého užívání 14 dní a více
 • flexibilní dávkování podle míry problémů
 • dostupnost bez lékařského předpisu
155 Kč

💡 TIP č.1: desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky💡 TIP č.2: průměrná doba dodání je 2,8 dnů💡 TIP č.3: při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

Tip na menší balení

Užívání a dávkování Persenu

Persen je lék vyráběn v balení po 40 i po 20 tablet, ale vzhledem k dávkování doporučuji rozhodně to větší balení. Jde o tabletky, které se užívají v celosti, spolknou se a zapijí dostatečným množstvím tekutiny.

Při jejich užívání se řiďte těmito pokyny:

 • užívání je možné u dospělých a dětí nad 12 let
 •  pokud trpíte psychickou zátěží, neklidem nebo podrážděností , doporučené dávkování je 3 až 4 tablety 3 krát za den
 •  v případě, že máte problém s nespavostí , doporučují se užít 3 až 4 tablety vždy jednou před spaním, optimálně 1 hodinu před tím, než chcete usnout
 • k dosažení ideálního účinku se doporučuje užívání alespoň 2 týdny, pokud se po tomto období stav nezlepší, je třeba přehodnotit léčbu
 • pokud zapomenete dávku užít, počkejte až na další dávku podle řádného harmonogramu

‼️ Upozornění: Persen patří mezi léky, které mohou ovlivnit schopnost řídit nebo obsluhovat stroje. Třeba to zvážit při jeho užívání. Přípravek obsahuje laktózu a sacharózu, takže pokud vám lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním o užívání těchto tablet.

Vedlejší účinky

Při užívání tablet Persen se mohou vyskytnout některé nežádoucí účinky tak, jak tomu je u jiných léků. Nemusí se ale vyskytnout u každého. Pokud se nějaké účinky u vás vyskytnou, ohlaste to svému lékaři, kteří vám poradí další postup.

Co se týče deklarovaných vedlejších účinků, výrobce uvádí následující:

 • Nežádoucí účinky spojené s Kozlíkem lékařským: Pocit nevolnosti, nevolnost a křeče v břiše.
 • Nežádoucí účinky spojené s Mátou peprnou: Pokud trpíte pálením žáhy, může se vlivem užívání přípravku zhoršit gastroezofageální reflux.

Kontraindikace a interakce s jinými léky

 • Kontraindikace: Pokud trpíte alergií, případně se už u vás v minulosti vyskytla přecitlivělá reakce na některou z látek ve složení, neužívejte Persen. Pokud máte žlučové kameny nebo jiné poruchy žlučových cest, buďte při užívání opatrní.  Nedoporučuje se užívat ani těhotným a kojícím ženám  ani dětem do věku 12 let.
 • Interakce: Ohledně vzájemného působení tablet s jinými léky nebyly provedeny žádné studie. V kombinaci se syntetickými sedativy lze Persen užívat pouze pod lékařským dohledem. Kořen kozlíku lékařského, který je součástí složení, však může způsobit interakce. Před užíváním léku se tedy poraďte s lékařem.

Skladování a upozornění

 • Skladování: Uchovávejte tablety v původním obalu a při teplotě do 25 °C. Chraňte před dosahem dětí. Po uplynutí doby použitelnosti přípravek nepoužívejte, případnou likvidaci nechte na lékárna.  Všechny nespotřebované tabletky vraťte do nejbližší lékárny. 
 • Upozornění: V těhotenství nebo během kojení se užívání přípravku Persen nedoporučuje. Pokud je žena těhotná, míní, že je těhotná nebo plánuje otěhotnět a zároveň chce užívat tyto pilulky, třeba se poradit s lékařem. Pozor je třeba si dát při užívání současně s vedením vozidel nebo obsluhou strojů.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • rostlinné složení se zajímavou kombinací účinných látek
 • všeobecné zklidňující účinky, možnost využití při denní psychické zátěži iv případě nočních problémech s usínáním
 • dávkování flexibilně přizpůsobitelné podle typu problému

Zkušenosti s užíváním

Moje vlastní zkušenost s Persenem je pozitivní, byl jsem si ale vědom postupného vzestupu účinnosti a nutnosti dlouhodobějšího užívání. Ostatní uživatelé si také chválí účinnost, zejména na  zklidnění nervové soustavy a při problémech s kvalitou spánku.  Účinnost je ale závislá i na intenzitě dávkování, takže může být individuální.

V souvislosti s Persenem třeba zmínit i dvě minusové zkušenosti. Někteří lidé mají problém s vedlejšími účinky, zejména se žaludečními křečemi. Našli se i uživatelé, kterým připadala cena za lék příliš vysoká. S druhou námitkou ale já osobně nesouhlasím.

Hodnocení a recenze reálných uživatelů

Po hodnocení od jiných uživatelů netřeba chodit daleko. Našel jsem nejedno internetové fórum, kde se tabletky Persen vzpomínali. Diskuse se přitom týká zejména praktických účinků, pro ukázku připojuji několik hodnocení (zdroje: Heureka, zpovednice.cz):

Persen zkušenosti

…další zkušenosti:

Persen hodnocení

…Persen? Pomáhá hodně…

Persen zkušenosti a hodnocení

Doporučení na závěr

Na základě vlastní zkušenosti, ale i podle hodnocení jiných uživatelů, mohu ✅ Persen určitě doporučit. Má viditelné účinky zejména při problémech s usínáním a při nadměrné nervozitě během dne. Menším mínusem jsou některé nežádoucí účinky, ty se ale nemusí objevit u každého.

Kde koupit tabletky Persen? Z mého pohledu je nejlepší poměr kvalita a cena ve značkové lékárně ✅ Dr.Max. Přípravek je vždy na skladě, přičemž doprava je rychlá a výhodná. Doporučuji větší balení a to kvůli ceně 155 Kč a délce užívání.

💡 Upozornění:

Přípravek Persen obsahuje účinné látku v podobě extraktů z kořene kozlíku, listu meduňky a listu máty. Dodržujte doporučené dávkování a terapeutický režim (více na Dr.Max). Před použitím si přečtěte příbalovou informaci přibalenou k přípravku. V případě nejasností se informujte u lékaře nebo lékárníka. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárně, pomůžete tak chránit životní prostředí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti!

Použité zdroje:

 • mediately – odborné informace o určení a dávkování léku
 • Dr.Max – informace o přípravku od prodejce
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Persen je lék bez předpisu, který má uklidňující účinek na nervovou soustav. Využívá se v případech léčby mírných poruch, kde není potřeba užívání silnějších léků. Doporučuje se jako denní sedativum při psychické zátěži a při dočasných potížích s usínáním.

4.3

Persen 40 obalených tablet

✅ Cena: 155 Kč
✅ Balení: 40 obalených tablet
✅ Dávkování: 1-2 tablety 2-3 x denně

Chci Persen
Vývoj ceny Persen


Autor článku
Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..