Oscillococcinum – homeopatikum na prevenci proti chřipce a nachlazení (recenze)

Zuzana Pelyová Recenze 25. března 2021 0 Granule, Tablety

Oscillococcinum 6 dávek recenze

Oscillococcinum je známý homeopatický lék určený k prevenci proti chřipkovým stavem ale i na jejich léčbu. Pomáhá při standardních symptomech chřipky, a to horečka, bolest hlavy a nachlazení. Tento homeopatický přípravek je bez schválených léčebných indikací a je založen na principu podobnosti, protože účinné látky jsou v přípravku speciálně ředěné a kombinované.

Toto homeopatikum je volně dostupné k zakoupení bez lékařského předpisu a užívání je poměrně jednoduché.

Oscillococcinum – navigace v článku

Oscillococcinum 30 dávek recenze

Složení Oscillococcinum

Tento přípravek obsahuje podle příbalového letáku ✅ léčivo Anas barbariae hepatis et cordis v 0,01 ml/g. Je to extrakt z jater a srdce kachny. Tento extrakt je dostatečně zředěný. Pomocnými látkami v Oscillococcinum jsou právě cukry, proto se ve složení nachází také sacharóza a laktóza.

Pro koho je produkt určen?

Oscillococcinum je určen pro ♂ muže a ♀ ženy na perorální užití. Dávkování je stejné pro všechny věkové kategorie včetně těhotných či kojících žen a dětí. Během chřipkového období se doporučuje 1 tuba 1x týdně. Oscillococcinum se doporučuje jako doplněk při léčbě virových zánětů horních cest dýchacích a při chřipce. Pokud užíváte Oscillococcinum, zajistěte si během léčby chřipky i klidový režim s odpočinkem a horkými tekutinami.

Při užívání léků je vhodné poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

Jaká je cena za balení Oscillococcinum?

TIP: Oscillococcinum – balení 6 dávek (BOIRON)

Oscillococcinum 6 dávek recenze

 • menší balení 6 dávek za výhodnou cenu
 • využívá se při léčbě chřipkových stavů
 • používá se i jako prevence v dobách chřipkových onemocnění
 • podpora a posílení imunity
 • jednoduché použití – obsah 1 tuby/dózy se nechá volně rozpustit v ústech

Cena: 188 Kč, balení: 6 dávek, eshop: BENU

Užívání a dávkování přípravku Oscillococcinum

 • základní balení obsahuje 6 nebo 30 dávek
 • doporučené dávkování: 1 dávka za týden
 • nechat rozpustit v ústech
 • u kojenců je možné dávku rozpustit v malém množství vody a podat v kojenecké láhvi
 • doporučuje se podávat nalačno s odstupem mezi jídly nebo s určitým časovým odstupem od hlavních jídel, (1/4 hodiny před jídlem nebo 1 hodinu po jídle)

Během chřipkových období se dávkování zvyšuje. Pokud registrujete první příznaky onemocnění, užijte obsah tuby co nejdříve a opakujte dávkování v cca 6 hodinovém intervalu maximálně 3 krát. Během léčby užívejte Oscillococcinum jako doplněk ráno a večer po dobu maximálně 3 dnů.

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Není určeno pro: Přípravek není vhodný pro osoby intolerantní na laktózu nebo osoby alergické na některé ze složek přípravku.
 • Vedlejší účinky: Zatím nebyly registrovány nežádoucí vedlejší účinky.
 • Skladování: Uchovávejte na suchém a tmavém místě při teplotě do 25 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Uchovávat mimo dosah malých dětí!
 • Upozornění: Oscillococcinum patří mezi homeopatika, a tedy není náhradou pestré a rozmanité stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Před použitím si podrobně prostudujte příbalový leták a řiďte se pokyny, které jsou v něm uvedeny.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • přípravek od firmy Boiron známé produkty vysoké kvality
 • možnost výběru z různých balení
 • stovky pozitivních recenzí dlouhodobých uživatelů

Mé zkušenosti s Oscillococcinum?

Toto homeopatikum jsme využívali v rodině jako prevenci před chřipkou a nachlazením v podzimních a jarních dnech. Mohu potvrdit, že za poslední roky jsem se vyhnula chřipce i při práci v kolektivu, kde se vždy našel někdo nemocný. Během zvýšeného výskytu chorob jsem jen zvýšila dávkování k udržení imunity a zdraví.

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů (diskuse + fórum)

S přípravkem jsem spokojená nejen já, ale i stovky dalších dlouhodobých uživatelů. Připojuji ještě recenze na Oscillococcinum od těch ověřených, které jsem našla na Heureka.cz:

Oscillococcinum zkušenosti

…a další zkušenosti s Oscillococcinum…

Oscillococcinum hodnocení

Moje doporučení na závěr

Tento přípravek je vhodný jako prevence onemocnění během jejich zvýšeného výskytu zejména v jarních a podzimních měsících. Také je často využíván i jako doplněk k léčbě již projeveného chřipkového viru či nachlazení. Mnoho uživatelů potvrzuje zvýšení imunity a posílení zdraví.

Pokud chcete vyzkoušet Oscillococcinum, doporučuji vám ho koupit v ověřené internetové lékárně BENU, kde zakoupíte i výhodnější balení s 30 dávkami namísto balení s 6 dávkami.

Použité zdroje informací:

Oscillococcinum 30 dávek recenze

✅ Cena: 511 kč
✅ Balení: 30 dávek
✅ Dávkování: 1 dávka týdně, nechat rozpustit v ústech

Oscillococcinum 6 dávek recenze

✅ Cena: 188 Kč
✅ Balení: 6 dávek
✅ Dávkování: 1 dávka týdně, nechat rozpustit v ústech


Autor článku
Zuzana Pelyová

Absolvované studium Marketingu a managementu v cestovním ruchu. Přes léto jsem vášnivý cyklista a plavec, přes zimu preferuji snowboard. Aktivní sportuji, preferuji kolo a turistiku přes léto a během zimy zas snowboard. Vedu poměrně zdravý životní styl, ale snažím se io vyvážený poměr makroživin, což je u vegany těžší. Zajímám se také o ekologii a třídění odpadu. Celoročně trávím čas aktivně na horách na Slovensku a v zahraničí, za špatného počasí mě můžete najít v posilovně. Aktivní komunikuji v anglickém jazyce a v německém a francouzském bez problémů vedu běžnou konverzaci. Zajímá mě soustavné vzdělávání v marketingových oborech a jsem milovníkem nejnovějších technologií a vědy.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..