Olynth HA 0,1% (recenze) – nosní sprej na uvolnění hlenů a zlepšení dýchání

Michal Forbak Recenze 26. února 2020 0 Léky bez předpisu, Spreje
Olynth HA Nosní sprej pro dospělé a děti od 7 let 0,1% 10 ml
 • Balení: 10 mg/10 ml
 • Dávkování: dospělým a dětem od 7 let se přípravek podává podle potřeby, nejvýše však 3x denně 1 dávka
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Dýchací soustava

Kdo z nás nemá během zimy nebo na jejím začátku či konci z času na čas nos plný hlenů? Pokud chcete zlepšit své dýchání, zmírnit otok sliznice nebo potřebujete uvolnit hleny, můžete využít nosní sprej Olynth HA 0,1%.

Mně se tato značka osvědčila a to zejména v důsledku toho, že sprej obsahuje kyselinu hyaluronovou. Ta zajišťuje zvlhčení sliznice nosu a chrání ji, přičemž tím vytváří optimální prostředí pro celý hojivý proces. Pozitivní je také poměrně rychlý nástup účinku a to obvykle do 5 až 10 minut.

Olynth HA - kde koupit
Dr.Max ⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma
95 Kč 119,00 Kč Do obchodu Dr.Max

Složení přípravku

Základem složení Olynth HA 0,1% je léčivo xylometazolin hydrochlorid, čili xylometazolin-hydrochlorid nebo-li ✅ xylometazolin. Toto léčivo se nachází ve spreji v objemu 1 mg (0,1%) v 1 ml roztoku.

Tato látka má uvolňující účinek na ucpaný nos a pomáhá zprůchodnit nosní dýchání. V místě svého účinku xylometazolin vyvolává stažení cév, čímž se sníží otok sliznice a zlepší se uvolnění hlenů.

Druhou důležitou látkou je právě zmiňovaná ✅ kyselina hyaluronová, která se v určitém množství přirozeně vyskytuje i v lidském organismu. V medicíně se používá ve více oblastech, zde má za úkol zvlhčit nosní sliznici.

V Olynth HA 0,1% se nacházejí i tyto pomocné látky: Dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​dihydrát hydrogenfosforečnanu disodného, ​​glycerol, chlorid sodný, natrium-hyaluronát, sorbitol a voda na injekci.

Přípravek neobsahuje konzervační látky. Olynth HA 0,1% je vyráběn ve formě nosního spreje a je balen ve skleněné lahvičce s mechanickým dávkovačem.

Podívat se v eshopu

Účinky Olynth HA 0,1 %

Primárním využitím přípravku Olynth HA 0,1% je usnadnění a zlepšení dýchání přes nos v případě, že ho máte plný hlenů. Tento účinek je dosažen díky léku xylometazolin, které je účinnou látkou léku.

Kromě toho lék:

 • prostřednictvím kyseliny hyaluronové chrání a zvlhčuje sliznici nosu, čímž vytváří optimální prostředí pro hojivý proces
 • je určen ke snížení otoku sliznice nosu v případě, že trpíte akutní rýmou nebo nadměrnou tvorbou hlenu v důsledku vazomotorické poruchy či v důsledku alergie
 • používá se i na rychlejší uvolnění hlenu při zánětu nosních dutin a při zánětu sluchové trubice společně s rýmou

✅ Olynth HA 0,1% je lékem dostupným bez lékařského předpisu. Užívejte ho ale přesto obezřetně a pokud potřebujete nějaké další informace o účincích a použití, obraťte se na svého lékaře.

Podívat se v eshopu

Pro koho je přípravek určen?

Olynth HA 0,1% je určendětem od 7 let a dospělým, čili ♂ mužům i ♀ ženám, kteří potřebují snížit otok sliznice nosu, usnadnit dýchání přes nos a uvolnit hleny v něm. Není určen pro děti do 7 let.

Kolik stojí balení?

💡 TIP na produkt - Olynth HA 0.1 %
Olynth HA Nosní sprej pro dospělé a děti od 7 let 0,1% 10 ml
 • nosní sprej s rychlým nástupem účinku do 5 – 10 minut
 • uvolnění hlenů a snížení otoku sliznice nosu díky xylometazolinu
 • ochrana a zvlhčení sliznice nosu díky kyselině hyaluronové
 • pro dospělé ale i pro děti, od věku 7 let
 • žádné konzervační látky
 • lék vydávaný bez předpisu
95 Kč

💡 TIP č.1: doručení do 3 dnů od objednání💡 TIP č.2: tisíce pozitivních hodnocení zákazníky💡 TIP č.3: cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

💡 TIP: Lék ✅ Olynth HA 0.1% si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ Dr.Max za cenu 95 Kč (10 ml).

Další přípravky Olynth

Užívání a dávkování Olynth HA 0,1 %

Nosní sprej Olynth HA 0,1% se vyrábí pouze v jedné velikosti balení a to o objemu 10 ml. Přípravek je určen pro použití do nosu, lahvička musí být při aplikaci ve svislé poloze. Ideální je, pokud se aplikuje co nosu po vyfoukání a uživatel by měl sedět.

Co se týče užívání a dávkování, tak:

 • pumpička se zmáčkne pouze jeden krát a aerosol se jemně vdechne nosem
 • podle potřeby se aplikuje 1 vstřik do každé nosní dírky
 • maximální denní dávka jsou 3 vstřiky,  minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 8 hodin 
 • přípravek nepoužívejte déle než 7 dní
 • pokud zapomenete užít Olynth HA 0,1%, neužívejte dvojnásobnou dávku
 • užívání není závislé na stravovacích návyků

‼️ Upozornění: Olynth HA 0,1% není určen k dlouhodobému nebo nadměrnému používání. Takové užívání může po vysazení léku způsobit otok nosní sliznice, čili může vykazovat známky závislosti. Pokud se budete po 7 dnech cítit hůř nebo se nebudete cítit lépe, obraťte se na lékaře. V případě předávkování a výskytu následných příznaků je jako první pomoc třeba podat živočišné uhlí a ihned vyhledat lékaře.

Vedlejší účinky

Podobně jako všechny léky, i Olynth HA 0,1% může mít nežádoucí účinky, které ty se samozřejmě nemusí projevovat u každého. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků, případně pokud se objeví nějaký nový, řekněte to lékaři či lékárníka.

Toto jsou vedlejší účinky uváděny k přípravku:

 • Dýchací systém: U citlivých lidí se mohou objevit přechodné a mírné příznaky dráždění sliznice, pálení v nose, pocit suché sliznice, často může vzniknout i otok sliznice nosu po skončení účinku léku. Dlouhodobé užívání nosního spreje může vést k trvalému poškození sliznice nosu, pocitu sucha, svědění v nose a k tvorbě krust s drobným krvácením po jejich odloupnutí.
 • Nervový systém: Vzácně se vyskytují  únava, bolesti hlavy nebo nespavost. 
 • Oběhový systém: Méně časté jsou účinky týkající se kardiovaskulárního systému, zejména vzestup krevního tlaku, rychlejší tep nebo bušení srdce.

Kontraindikace a interakce s jinými léky

 • Kontraindikace: Přípravek se nesmí použít, pokud máte suchý zánět nosní sliznice s tvorbou krust. Nepoužívejte ho v případě výskytu alergické reakce. Pokud máte zvýšený nitrooční tlak, závažnou chorobu oběhového systému, feochromocytom nebo poruchu látkové výměny, poraďte se o užívání s lékařem nebo lékárníkem.
 • Interakce: Nakolik účinná látka xylometazolin má nízký stupeň vstřebávání, vzájemné působení s jinými léčivy je nepravděpodobné.  užíváte některé léky proti depresí , zejména inhibitory monoaminooxidázy, nebo léky s možným dopadem na zvýšení krevního tlaku, užívejte přípravek pouze po doporučení lékaře.

Skladování a upozornění

 • Skladování: Olynth HA 0,1% třeba skladovat na suchém místě mimo přímého slunečního záření a mimo dosah malých dětí. Sprej nechávejte v původním obalu. Z hygienických důvodů je použitelnost přípravku po prvním otevření 12 měsíců a v rámci doby použitelnosti, uvedené na obalu.
 • Upozornění: Ženy  během kojení, ženy v těhotenství,  nebo ty, které si myslí, že jsou těhotné, případně plánují otěhotnět, by se měli o užívání poradit s lékařem nebo lékárníkem. Přípravek by měla používat jen jedna a tatáž osoba pro minimalizaci rizika šíření infekce.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • dlouhodobě známá značka a ověřený přípravek na trhu
 • složení přizpůsobené pro co nejvíce šetrný a optimální zásah do nosní sliznice
 • jednoduchá a rychlá aplikace
 • rychlý nástup účinku do 5 až 10 minut od aplikace

Zkušenosti s užíváním Olynth HA 0,1%

Nakolik je Olynth HA 0,1% určen prakticky pro všechny ve věku nad 6 let, zná ho velmi mnoho dospělých a to včetně rodičů dětí. Nosní sprej je hodnocen pozitivně, zejména z hlediska účinnosti, kterou hodnotí uživatelé pozitivně z pohledu intenzity i rychlosti nástupu účinku.

Lidé jsou spokojeni i s tím, že  není třeba příliš časté používání během dne , což snižuje riziko možných nepříznivých vlivů na nosní sliznici i tehdy, pokud máte ucpaný nos. Někteří by ocenili o něco nižší cenu, ale ta je z mého pohledu v pořádku.

Hodnocení a recenze reálných uživatelů

Pokud chcete vědět, jaké má Olynth HA 0,1% hodnocení a recenze od ostatních uživatelů, připravil jsem několik ukázek takovýchto zkušeností. Zde je několik příkladů ze známých internetových fór, porovnávačů i eshopů (zdroje: Heureka, Dr.Max):

Olynth HA zkušenosti

…další zkušenosti:

Olynth HA hodnocení

…celkové hodnocení přípravku:

Olynth HA celkové hodnocení

…zkušenosti z eshopu:

Olynth HA zkušenosti z eshopu

Doporučení na závěr

✅ Olynth HA 0,1 % patří mezi známé nosní spreje na našem trhu. Značka je poměrně populární a nabízí vše, co byste od ní očekávali: rychlý nástup účinku, efektivní působení a jednoduché užívání. Díky kyselině hyaluronové je nosní sprej jemný k sliznici, protože ji chrání i zvlhčuje.

Určitě doporučuji nákup přes internetovou lékárnu, který je nejvíce pohodlný a možná i překvapivě rychlý. Já mám nejlepší zkušenosti se známou lékárnou ✅ Dr.Max, kde Olynth HA 0,1 % stojí 95 Kč, je vždy na skladě a doručení je následující den po odeslání.

💡 Upozornění: Lék Olynth HA 0,1 % obsahuje účinnou látku xylometazolin hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid). Dodržujte doporučené dávkování a terapeutický režim (více na Dr.Max). Před použitím si přečtěte příbalovou informaci přibalenou k přípravku. V případě nejasností se informujte u lékaře nebo lékárníka. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárně, pomůžete tak chránit životní prostředí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti!

Použité zdroje:

 • mediately – odborné informace o léku
 • Dr.Max – informace o účincích a užívání
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Olynth HA 0,1% patří mezi nejznámější nosní spreje na trhu. Je určen ke snížení otoku sliznice, urychlení uvolnění hlenu a na usnadnění dýchání. Díky kyselině hyaluronové chrání a zvlhčuje sliznici nosu, čímž vytváří optimální prostředí pro hojení.

4.7

Olynth HA Nosní sprej pro dospělé a děti od 7 let 0,1% 10 ml

✅ Cena: 95 Kč
✅ Balení: 10 mg/10 ml
✅ Dávkování: dospělým a dětem od 7 let se přípravek podává podle potřeby, nejvýše však 3x denně 1 dávka

Chci Olynth HA 0.1 %
Vývoj ceny Olynth HA 0.1 %

Mohly by vás také zajímat

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
15 ml
Sinex Vicks Aloe a Eukalyptus 0.5mg/ml nas.spr.sol.1x15ml/7.5mg
Sinex Vicks Aloe a Eukalyptus 0.5mg/ml nas.spr.sol.1x15ml/7.5mg
➡️ nosní sprej k místní úlevě od příznaků ucpaného nosu spojeného s rýmou nebo zánětem nosních dutin
✅ účinek přípravku nastupuje za několik minut a přetrvává až 12 hodin
✅ vhodný ke krátkodobé léčbě ucpaného nosu
Dr.Max - eshop

⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

99 Kč
Chci vědět víc

Autor článku
Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..