Olynth HA 0,1% (recenze) – nosní sprej na uvolnění hlenů a zlepšení dýchání

Michal Forbak Recenze 26. února 2020 0 Léky bez předpisu, Spreje
Olynth HA Nosní sprej pro dospělé a děti od 7 let 0,1% 10 ml
 • Balení: 10 mg/10 ml
 • Dávkování: dospělým a dětem od 7 let se přípravek podává podle potřeby, nejvýše však 3x denně 1 dávka
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Dýchací soustava

Kdo z nás nemá během zimy nebo na jejím začátku či konci z času na čas nos plný hlenů? Pokud chcete zlepšit své dýchání, zmírnit otok sliznice nebo potřebujete uvolnit hleny, můžete využít nosní sprej Olynth HA 0,1%.

Mně se tato značka osvědčila a to zejména v důsledku toho, že sprej obsahuje kyselinu hyaluronovou. Ta zajišťuje zvlhčení sliznice nosu a chrání ji, přičemž tím vytváří optimální prostředí pro celý hojivý proces. Pozitivní je také poměrně rychlý nástup účinku a to obvykle do 5 až 10 minut.

Olynth HA - Kde koupit nejvýhodněji
Dr.Max ⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma
119 Kč Do obchodu Dr.Max

Složení přípravku

Základem složení Olynth HA 0,1% je léčivo xylometazolin hydrochlorid, čili xylometazolin-hydrochlorid nebo-li ✅ xylometazolin. Toto léčivo se nachází ve spreji v objemu 1 mg (0,1%) v 1 ml roztoku.

Tato látka má uvolňující účinek na ucpaný nos a pomáhá zprůchodnit nosní dýchání. V místě svého účinku xylometazolin vyvolává stažení cév, čímž se sníží otok sliznice a zlepší se uvolnění hlenů.

Druhou důležitou látkou je právě zmiňovaná ✅ kyselina hyaluronová, která se v určitém množství přirozeně vyskytuje i v lidském organismu. V medicíně se používá ve více oblastech, zde má za úkol zvlhčit nosní sliznici.

V Olynth HA 0,1% se nacházejí i tyto pomocné látky: Dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, ​​dihydrát hydrogenfosforečnanu disodného, ​​glycerol, chlorid sodný, natrium-hyaluronát, sorbitol a voda na injekci.

Přípravek neobsahuje konzervační látky. Olynth HA 0,1% je vyráběn ve formě nosního spreje a je balen ve skleněné lahvičce s mechanickým dávkovačem.

Podívat se v eshopu

Účinky Olynth HA 0,1 %

Primárním využitím přípravku Olynth HA 0,1% je usnadnění a zlepšení dýchání přes nos v případě, že ho máte plný hlenů. Tento účinek je dosažen díky léku xylometazolin, které je účinnou látkou léku.

Kromě toho lék:

 • prostřednictvím kyseliny hyaluronové chrání a zvlhčuje sliznici nosu, čímž vytváří optimální prostředí pro hojivý proces
 • je určen ke snížení otoku sliznice nosu v případě, že trpíte akutní rýmou nebo nadměrnou tvorbou hlenu v důsledku vazomotorické poruchy či v důsledku alergie
 • používá se i na rychlejší uvolnění hlenu při zánětu nosních dutin a při zánětu sluchové trubice společně s rýmou

✅ Olynth HA 0,1% je lékem dostupným bez lékařského předpisu. Užívejte ho ale přesto obezřetně a pokud potřebujete nějaké další informace o účincích a použití, obraťte se na svého lékaře.

Podívat se v eshopu

Pro koho je přípravek určen?

Olynth HA 0,1% je určendětem od 7 let a dospělým, čili ♂ mužům i ♀ ženám, kteří potřebují snížit otok sliznice nosu, usnadnit dýchání přes nos a uvolnit hleny v něm. Není určen pro děti do 7 let.

Kolik stojí balení?

💡 TIP na produkt - Olynth HA 0.1 %
Olynth HA Nosní sprej pro dospělé a děti od 7 let 0,1% 10 ml
 • nosní sprej s rychlým nástupem účinku do 5 – 10 minut
 • uvolnění hlenů a snížení otoku sliznice nosu díky xylometazolinu
 • ochrana a zvlhčení sliznice nosu díky kyselině hyaluronové
 • pro dospělé ale i pro děti, od věku 7 let
 • žádné konzervační látky
 • lék vydávaný bez předpisu
119 Kč

💡 TIP č.1: doručení do 3 dnů od objednání💡 TIP č.2: tisíce pozitivních hodnocení zákazníky💡 TIP č.3: cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

💡 TIP: Lék ✅ Olynth HA 0.1% si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ Dr.Max za cenu 119 Kč (10 ml).

Další přípravky Olynth

Užívání a dávkování Olynth HA 0,1 %

Nosní sprej Olynth HA 0,1% se vyrábí pouze v jedné velikosti balení a to o objemu 10 ml. Přípravek je určen pro použití do nosu, lahvička musí být při aplikaci ve svislé poloze. Ideální je, pokud se aplikuje co nosu po vyfoukání a uživatel by měl sedět.

Co se týče užívání a dávkování, tak:

 • pumpička se zmáčkne pouze jeden krát a aerosol se jemně vdechne nosem
 • podle potřeby se aplikuje 1 vstřik do každé nosní dírky
 • maximální denní dávka jsou 3 vstřiky,  minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 8 hodin 
 • přípravek nepoužívejte déle než 7 dní
 • pokud zapomenete užít Olynth HA 0,1%, neužívejte dvojnásobnou dávku
 • užívání není závislé na stravovacích návyků

‼️ Upozornění: Olynth HA 0,1% není určen k dlouhodobému nebo nadměrnému používání. Takové užívání může po vysazení léku způsobit otok nosní sliznice, čili může vykazovat známky závislosti. Pokud se budete po 7 dnech cítit hůř nebo se nebudete cítit lépe, obraťte se na lékaře. V případě předávkování a výskytu následných příznaků je jako první pomoc třeba podat živočišné uhlí a ihned vyhledat lékaře.

Vedlejší účinky

Podobně jako všechny léky, i Olynth HA 0,1% může mít nežádoucí účinky, které ty se samozřejmě nemusí projevovat u každého. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků, případně pokud se objeví nějaký nový, řekněte to lékaři či lékárníka.

Toto jsou vedlejší účinky uváděny k přípravku:

 • Dýchací systém: U citlivých lidí se mohou objevit přechodné a mírné příznaky dráždění sliznice, pálení v nose, pocit suché sliznice, často může vzniknout i otok sliznice nosu po skončení účinku léku. Dlouhodobé užívání nosního spreje může vést k trvalému poškození sliznice nosu, pocitu sucha, svědění v nose a k tvorbě krust s drobným krvácením po jejich odloupnutí.
 • Nervový systém: Vzácně se vyskytují  únava, bolesti hlavy nebo nespavost. 
 • Oběhový systém: Méně časté jsou účinky týkající se kardiovaskulárního systému, zejména vzestup krevního tlaku, rychlejší tep nebo bušení srdce.

Kontraindikace a interakce s jinými léky

 • Kontraindikace: Přípravek se nesmí použít, pokud máte suchý zánět nosní sliznice s tvorbou krust. Nepoužívejte ho v případě výskytu alergické reakce. Pokud máte zvýšený nitrooční tlak, závažnou chorobu oběhového systému, feochromocytom nebo poruchu látkové výměny, poraďte se o užívání s lékařem nebo lékárníkem.
 • Interakce: Nakolik účinná látka xylometazolin má nízký stupeň vstřebávání, vzájemné působení s jinými léčivy je nepravděpodobné.  užíváte některé léky proti depresí , zejména inhibitory monoaminooxidázy, nebo léky s možným dopadem na zvýšení krevního tlaku, užívejte přípravek pouze po doporučení lékaře.

Skladování a upozornění

 • Skladování: Olynth HA 0,1% třeba skladovat na suchém místě mimo přímého slunečního záření a mimo dosah malých dětí. Sprej nechávejte v původním obalu. Z hygienických důvodů je použitelnost přípravku po prvním otevření 12 měsíců a v rámci doby použitelnosti, uvedené na obalu.
 • Upozornění: Ženy  během kojení, ženy v těhotenství,  nebo ty, které si myslí, že jsou těhotné, případně plánují otěhotnět, by se měli o užívání poradit s lékařem nebo lékárníkem. Přípravek by měla používat jen jedna a tatáž osoba pro minimalizaci rizika šíření infekce.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • dlouhodobě známá značka a ověřený přípravek na trhu
 • složení přizpůsobené pro co nejvíce šetrný a optimální zásah do nosní sliznice
 • jednoduchá a rychlá aplikace
 • rychlý nástup účinku do 5 až 10 minut od aplikace

Zkušenosti s užíváním Olynth HA 0,1%

Nakolik je Olynth HA 0,1% určen prakticky pro všechny ve věku nad 6 let, zná ho velmi mnoho dospělých a to včetně rodičů dětí. Nosní sprej je hodnocen pozitivně, zejména z hlediska účinnosti, kterou hodnotí uživatelé pozitivně z pohledu intenzity i rychlosti nástupu účinku.

Lidé jsou spokojeni i s tím, že  není třeba příliš časté používání během dne , což snižuje riziko možných nepříznivých vlivů na nosní sliznici i tehdy, pokud máte ucpaný nos. Někteří by ocenili o něco nižší cenu, ale ta je z mého pohledu v pořádku.

Hodnocení a recenze reálných uživatelů

Pokud chcete vědět, jaké má Olynth HA 0,1% hodnocení a recenze od ostatních uživatelů, připravil jsem několik ukázek takovýchto zkušeností. Zde je několik příkladů ze známých internetových fór, porovnávačů i eshopů (zdroje: Heureka, Dr.Max):

Olynth HA zkušenosti

…další zkušenosti:

Olynth HA hodnocení

…celkové hodnocení přípravku:

Olynth HA celkové hodnocení

…zkušenosti z eshopu:

Olynth HA zkušenosti z eshopu

Doporučení na závěr

✅ Olynth HA 0,1 % patří mezi známé nosní spreje na našem trhu. Značka je poměrně populární a nabízí vše, co byste od ní očekávali: rychlý nástup účinku, efektivní působení a jednoduché užívání. Díky kyselině hyaluronové je nosní sprej jemný k sliznici, protože ji chrání i zvlhčuje.

Určitě doporučuji nákup přes internetovou lékárnu, který je nejvíce pohodlný a možná i překvapivě rychlý. Já mám nejlepší zkušenosti se známou lékárnou ✅ Dr.Max, kde Olynth HA 0,1 % stojí 119 Kč, je vždy na skladě a doručení je následující den po odeslání.

💡 Upozornění: Lék Olynth HA 0,1 % obsahuje účinnou látku xylometazolin hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid). Dodržujte doporučené dávkování a terapeutický režim (více na Dr.Max). Před použitím si přečtěte příbalovou informaci přibalenou k přípravku. V případě nejasností se informujte u lékaře nebo lékárníka. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárně, pomůžete tak chránit životní prostředí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti!

Použité zdroje:

 • mediately – odborné informace o léku
 • Dr.Max – informace o účincích a užívání
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Olynth HA 0,1% patří mezi nejznámější nosní spreje na trhu. Je určen ke snížení otoku sliznice, urychlení uvolnění hlenu a na usnadnění dýchání. Díky kyselině hyaluronové chrání a zvlhčuje sliznici nosu, čímž vytváří optimální prostředí pro hojení.

4.7

Olynth HA Nosní sprej pro dospělé a děti od 7 let 0,1% 10 ml

✅ Cena: 119 Kč
✅ Balení: 10 mg/10 ml
✅ Dávkování: dospělým a dětem od 7 let se přípravek podává podle potřeby, nejvýše však 3x denně 1 dávka

Chci Olynth HA 0.1 %
Dr.Max
Vývoj ceny Olynth HA 0.1 %

Mohly by vás také zajímat

názevUrčení and Nevýhodyprodejcecena
100 ml
Sinupret perorální kapky roztok 1 x 100 ml
Sinupret perorální kapky roztok 1 x 100 ml
➡️ lék, který uvolňuje hustý hlen
➡️ používá se při onemocněních dýchacích cest
✅ podpůrná léčba při léčbě antibiotiky
✅ pro dospělé, děti, kojence
✅ fytofarmakum
Pilulka.cz - eshop

⭐️ doručení do 3 dnů od objednání
⭐️ tisíce pozitivních hodnocení zákazníky
⭐️ cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

189 Kč
Chci vědět víc
15 ml
Sinex Vicks Aloe a Eukalyptus 0.5mg/ml nas.spr.sol.1x15ml/7.5mg
Sinex Vicks Aloe a Eukalyptus 0.5mg/ml nas.spr.sol.1x15ml/7.5mg
➡️ nosní sprej k místní úlevě od příznaků ucpaného nosu spojeného s rýmou nebo zánětem nosních dutin
✅ účinek přípravku nastupuje za několik minut a přetrvává až 12 hodin
✅ vhodný ke krátkodobé léčbě ucpaného nosu
Dr.Max - eshop

⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky
⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů
⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma

89 Kč
Chci vědět víc

Autor článku
Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..