Mindflow – přírodní výživový doplněk na boj s únavou a podporu soustředění a funkce mozku

Petra Lyžičiarová Recenze 26. února 2020 0
Mindflow
 • Balení: 24 tobolek
 • Dávkování: 1 - 2 tobolky před/během náročné práce
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Paměť a koncentrace

Mindflow je doplněk stravy, který obsahuje sedm přírodních látek určených k podpoře zdravé funkce mozku a boj s únavou. Právě proto je vhodný například pro studenty jako prášky na učení a soustředění, či lidi s prací náročnou na psychiku nebo paměť. Přípravek se vyrábí v Česku a k jeho účinkům patří i zlepšení mentálních schopností, ale také ovlivňuje zklidnění mysli a uvolnění. Pomocí Mindflow byste tedy mohli zvládnout psychicky náročné období, jako jsou například zkoušky, s větší lehkostí a klidem.

Chcete-li se o tomto přírodním přípravku dozvědět více, přečtěte si naši recenzi, ve které jsme podívali na jeho složení, účinky i dávkování. V neposlední řadě dáváme do pozornosti rozhovor s Jakubem Chvostem, ve kterém se dozvíte o přípravku Mindflow několik zajímavých informací.

Mindflow - výživový doplněk na boj s únavou a podporu funkce mozku

Mindflow – výživový doplněk na boj s únavou a podporu funkce mozku

Složení

Již v úvodu jsme zmínili, že Mindflow je čistě přírodní produkt, který v sobě ukrývá až sedm přírodních látek s příznivými účinky na naši paměť a soustředění. Pojďme se tedy podívat na to, jaké to jsou a jaké množství z nich najdete v jedné kapsli (která je mimochodem také rostlinného původu). Díky svému čistě rostlinnému složení je přípravek Mindflow vhodný i pro vegany.

Jedna tobolka přípravku Mindflow obsahuje:

 • 220 mg zeleného čaje
 • 150 mg ženšenu
 • 130 mg guarany
 • 100 mg kofeinu
 • 30 mg vitaminu B3
 • 5 mg vitaminu B6
 • 9 mcg vitamínu B12

 

Zelený čaj

zelený čaj

Zelený čaj má řadu pozitivních účinků na náš mozek

Zelený čaj pomáhá udržovat bdělost, podporuje činnost mozku a zároveň zklidňuje mysl. Zajímavostí je, že zelený čaj zlepšuje nejen naši krátkodobou paměť, ale chráni náš mozek před nepříznivými vlivy stárnutí. Více studií například prokázalo, že katechin, který se v zeleném čaji nachází, ochraňuje neurony, čímž potenciálně snižuje riziko Alzheimerovy nebo Parkinsonovy choroby.

Zelený čaj obsahuje také L-theanin, který zvyšuje aktivitu inhibitorů neurotransmiteru označovaného zkratkou GABA, což má vliv například i při úzkostech. Díky tomu, že kromě L-theanine obsahuje zelený čaj také kofein, dochází k synergickému efektu. Kombinace těchto látek má vliv na funkce mozku a kromě toho může zvýšit i vaši produktivitu, přičemž hladina vaší energie bude stabilnější než například po vypití kávy.

 

Ženšen

Ženšen kořen

Ženšen pozitivně ovlivňuje naši paměť

Další složkou, kterou obsahuje přípravek Mindflow je ženšen. Ten může zlepšit naši paměť, kognitivní schopnosti, ale příznivě ovlivňuje i naše chování či náladuNěkteré testy a studie prokázaly, že složky obsažené v ženšenu mohou ochraňovat náš mozek před volnými radikály.

Zajímavá je studie, které se zúčastnilo 30 zdravých lidí. Ti denně po dobu čtyř týdnů konzumovali 200 mg ženšenu. Na konci studie se prokazatelně zlepšilo jejich mentální zdraví, sociální fungování a nálada.

 

Guarana

guarana - prášek, plody

Guarana patří k rostlinám s povzbuzujícími účinky

Guarana je známá jako přísada v energetických nápojích, ale není jen výborným zdrojem kofeinu, který má vliv na soustředění a energii. Kromě toho se také ukázalo, že guarana může zlepšit vaše schopnosti učit se, přičemž studie na zvířatech prokázaly její vliv na zlepšení paměti.

 

Kofein

Kofein je dobře známý svými stimulujícími účinky, přičemž stimuluje centrální nervovou soustavu, ale i krevní oběh. Účinkem kofeinu se věnovalo několik výzkumů a studií, přičemž několik prokázalo, že má vliv na zlepšení funkcí mozku, nálady, reakčního času a paměti či bdělosti.

 

Vitamín B3

Vitamin B3, známý také jako niacin, zmírňuje psychickou únavu a podporuje správnou funkci nervové soustavy. Náš mozek pro správné fungování tento vitamín (samozřejmě, kromě jiných) potřebuje. Vitamín B3 mu dodává energii na to, aby fungoval tak, jak má. Některé psychické změny dokonce přímo souvisejí s nedostatkem tohoto vitamínu. Dokonce i některé typy schizofrenie lze léčit pomocí niacinu.

 

Vitamín B6

Vitamín B6 známe i pod názvem pyridoxin a jeho úkolem je například i uvolňování energie ze sacharidů pro tvorbu neurotransmiterů v mozku. K jeho účinkům patří zlepšení nálady a může být i pomocí proti depresi a jiným psychickým potížím.

Několik studií totiž prokázalo, že příznaky deprese souvisejí s nízkou hladinou tohoto vitamínu v krvi. Kromě toho může vitamín B6 hrát důležitou roli při zlepšování funkce mozku a prevenci proti Alzheimerově chorobě.

 

Vitamín B12

Tento vitamín je důležitý například pro tvorbu krve, ale také pro správnou funkci nervového systému. Podstatnou roli hraje při produkci serotoninu, který má vliv na naši náladu.

Mindflow - složení

Složení Mindflow

 

💡 TIP: pokud se chcete dozvědět důležité a užitečné informace o vitamínech skupiny B, přečtěte si náš článek, ve kterém se jim podrobně věnujeme.

 

Účinky Mindflow

Výrobci uvádějí, že přípravek Mindflow zažene únavu, o co se postará především kofein, guarana a také ženšen. Díky těmto složkám můžete po užití kapsle pocítit příval energie, která však kvůli obsahu zeleného čaje nastupuje pozvolna a vydrží déle. Nemusíte se tedy obávat nepříjemného silného nabuzení, které můžete zažít po vypití silné kávy nebo energetického nápoje.

💡 Zajímavost: Ačkoli vás Minflow, lidově řečeno, nakopne, zároveň vaši mysl uklidní a navodí stav příjemného uvolnění a relaxace, což určitě oceníte v době zkoušek, blížících se termínů nebo v jiných krizových situacích.

Kromě zahnání únavy a uklidnění mysli má tento výživový doplněk ještě další účinky, o které se starají vitaminy B3, B6 a B12. Ty podporují zdraví našeho mozku a nervové soustavy a také pozitivně ovlivňují naši paměť. Mindflow účinkuje do 20 minut od užití tablety, přičemž účinek trvá přibližně 3 až 4 hodiny.

Shrňme si tedy účinky přípravku Mindlow:

 • zahnání únavy
 • příliv energie
 • uvolnění a zklidnění mysli
 • podpora stavu relaxace
 • podpora zdravé funkce mozku a nervové soustavy
 • pozitivně ovlivňuje paměť

 

Komu je určen

 • studentům během zkouškového období
 • pracujícím lidem, kteří chtějí být produktivnější
 • lidem, kteří se potřebují naplno soustředit
 • lidem, kteří potřebují tvořit

 

Dávkování a použití

Mindflow se doporučuje užívat v množství jedna tobolka denně, ale v případě, že byste potřebovali intenzivnější efekt, vezměte si dvě tobolky najednou. Doporučujeme vám však nejdříve vyzkoušet, jak na vás bude působit jedna kapsle, protože pro citlivějších lidí může být i toto množství dostatečné.

Účinek výživového doplňku nastupuje do 20 minut, přičemž trvá 3 až 4 hodiny. Užijte jej před mentální náročnou prací, ale během ní, když se potřebujete co nejvíce soustředit. Kapsli zapijte sklenicí vody a následující hodiny nezapomeňte na dodržování pitného režimu, případně si i něco malé zajedzte. Denní dávka doplňku výživy Mindflow by neměla překročit 3 tablety. (zdroj: výrobce)

Mindflow - dávkování

Dávkování Mindflow

Výrobce uvádí, že Mindflow je možné užívat každý den. V případě, že ho budete užívat několik dní za sebou, měli byste si udělat několikadenní očistu od kofeinu. V opačném případě může dojít ke stavu, kdy bude vaše tělo kofein tolerovat natolik, že nebudete pociťovat dostatečný účinek přípravku.

 

Cena a kde ho koupíte

Cena za balení výživového doplňku Mindflow s obsahem 24 kapslí je , takže jedna kapsle vás vyjde na 16 Kč. Pokud budete s přípravkem spokojeni, doporučujeme zakoupit si cenově výhodnější trojbalení se 72 kapslemi za 990 Kč. Při jeho zakoupení zaplatíte za jednu kapsli jen 13 Kč.

No a pokud se chcete pořádně zásobit, můžete si pořídit i balení na pololetí s obsahem až 144 tablet za cenu 1790 Kč. Takto vás bude jedna tobolka stát 12 Kč. Doplněk stravy Mindflow zakoupíte přes oficiální stránky výrobce.

 

Výhody Mindflow

 • obsahuje pouze přírodní složky
 • rychlý nástup účinku
 • účinkuje poměrně dlouho
 • je vhodný i pro vegany
 • neobsahuje žádné cukry, barviva či sladidla (jako mnohé energetické nápoje)
 • snadné užívání
 • nejen povzbudí, ale dodá i vitamíny pro mozek a nervovou soustavu

 

Zkušenosti a recenze

Zajímalo nás také, jaké mají s užíváním výživového doplňku Mindflow lidé zkušenosti, a tak je zde několik recenzí.

Mindflow - zkušenosti (Facebook)

Mindflow - recenze (Facebook)

Mindflow - recenze (Facebook)

 

 

Pokud hledáte kvalitní přípravek na doplnění energie, tak ✅ rozhodně stojí za vyzkoušení. A pokud chcete i rychlé dodání, garanci originality a jistotu nejlepší ceny, doporučujeme objednat si ho ✅ v oficiálním eshopu .

 

Video (unboxing)

Pokud vás zajímá, v jakém balení vám Mindflow po objednání dorazí, prohlédněte si náš krátký unboxing.

Mindflow (unboxing) - přírodní výživový doplněk na boj s únavou a podporu funkce mozku

 

4 nejčastější otázky

Jelikož výživový doplněk Mindflow je na našem trhu stále relativně novinkou, zákazníků zajímá několik věcí. Podívali jsme se proto na 4 nejčastější dotazy.

1. Jsou nějaké vedlejší účinky?

Při dodržování doporučeného dávkování je přípravek bezpečný a bez vedlejších účinků. U zdravých lidí nehrozí žádné vážnější zdravotní potíže ani tehdy, pokud byste překročili doporučené dávkování. Pokud však jdete užít přípravek poprvé, doporučujeme, abyste si dali jen jednu kapsli a až potom zkusili dvě najednou. Vliv kofeinu je u každého individuální.

2. Mohu užívat Mindflow a pít kávu?

Můžete, ovšem sledujte si příjem kofeinu a nepřehánějte to s ním.

💡 TIP: Pro většinu zdravých lidí je přiměřené množství kofeinu v množství 200-300 mg denně, což představuje dvě až čtyři šálky kávy. Dávky vyšší než 500 až 600 mg již mohou způsobit nepříjemné vedlejší účinky, jako je například nespavost, nervozita, neklid, bušení srdce a jiné. (zdroj)

3. Kdo by neměl Mindflow užívat?

Výživový doplněk Mindflow se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám a samozřejmě dětem.

4. Jaký je původ surovin, ze kterých se vyrábí?

Výrobci uvádějí, že dodavatele vybírají pečlivě z Evropské unie, takže se nemusíte obávat pochybných surovin z dálného východu. Balení probíhá pak v České republice.

 

💡 Nepřehlédněte!

Rozhovor se zakladatelem a majitelem Mindflow

Ing. Jakub Chvosta - zakladatel Mindflow

Ing. Jakub Chvosta

Více o tomto výživovém doplňku nám řekl Ing. Jakub Chvosta, který v roce 2016 založil Mindflow a je majitelem této firmy. Kromě práce se věnuje sportu, ale jeho zálibou je i studium oblasti produktivity, vzdělávání a také chemie a výživy.

Bioporadce.cz: Jak vznikl nápad vyrobit Mindflow?

Jakub Chvosta: “Před pár lety jsme s kamarády řešili problém, který řeší denně tisíce dalších studentů především vysokých škol – jak se více soustředit, stíhat během dne školu, práci i sport, být efektivnější ve věcech, které děláme, méně prokrastinovať a zároveň zdravě žít. Většina studentů, stejně jako my, řeší kofein kávou nebo čajem, mnozí energetickými nápoji. Káva a čaj jsou fajn, energaťáky obsahují tunu cukru a to už je v dnešní době přebytku cukru v jídelníčku horší. Proto nám napadlo udělat něco, co by bylo účinné, dalo by se to nosit s sebou kamkoliv a nevyžadovalo by to přípravu (to je výhoda energetického nápoje ve srovnání s kávou a čajem) a zároveň by to bylo bez cukru a dalších přidaných éček, takže by to splňovalo požadavky zdravého životního stylu. Z těchto věcí vyplynula kapsle Mindflow.”

Bioporadce.cz: Proč jste se rozhodli právě pro takové složení?

Jakub Chvosta: “Toto složení vzniklo na základě několika požadavků a následného testování různých složení. První požadavek byl, aby to bylo bez cukru, bez škodlivých či umělých látek, jako jsou konzervanty, sladidla, barviva atd. Dále jsme chtěli, aby to bylo vhodné pro všechny. Z toho vyplynula veganská kapsle s přírodními látkami. Určení toho, kolik a jaké látky tam budou potom následovalo po měsících studia této problematiky a následném testování pěti favoritů na složení včetně placeba. Testování se zúčastnili naši kamarádi, kteří anonymně vyplňovali, které složení je nejlepší. “

Bioporadce.cz: Čím se odlišuje Mindflow od jiných dostupných přípravků na podporu učení a povzbuzení?

Jakub Chvosta: “Mindflow je zcela přírodní výživový doplněk vhodný i pro vegany bez obsahu jakýchkoliv škodlivých látek a bez cukru. Zároveň jsme zkoušeli a věnovali se vývoji, co mnoho konkurentů nedělá. Také za nás hovoří tisíce spokojených zákazníků a hodnocení na Facebooku. “

Bioporadce.cz: V čem vidíte největší výhodu Mindflow?

Jakub Chvosta: “Kromě toho, co jsem už popsal, máme také výhodu v tom, že se Mindflow-u aktivně věnujeme. Máme skvělých lidí, kteří pracují na jeho zlepšování a na chodu celé firmy. Také se snažíme nejen našim zákazníkům přinášet tipy na produktivitu, proto píšeme blog a děláme “Denní tipy” na FB Messenger, kde každý den zdarma přidáme krátký tip pro produktivitu. “

Mindflow tým

Mindflow tým

Bioporadce.cz: Kdo si Mindflow nejčastěji kupuje a na jaké účely?

Jakub Chvosta: “Mindflow si nejčastěji kupují studenti a pracovně vytížení lidé. Využívají jej během studia seminárky, bakalářky diplomovky, během státnic, zkoušek a v době uzávěrek, deadlineov atd.”

Bioporadce.cz: Jak dlouho je možné užívat Mindflow? Nedochází při dlouhodobém užívání k nějakým vedlejším účinkům nebo ke zvýšené toleranci na kofein?

Jakub Chvosta: “Mindflow lze užívat neomezeně dlouho, je to kompletně přírodní složení. Není návykový a nemá ani vedlejší účinky. Co může vzniknout, je tolerance kofeinu, proto doporučujeme dát si jednou za týden den či dva zcela bez kofeinu, tedy bez kávy, čaje, Mindflow, energetického nápoje atd. Účinek je pak následující den viditelně větší. “

Bioporadce.cz: Jakou máte zpětnou vazbu od lidí, kteří Mindflow vyzkoušeli? Funguje u každého?

Jakub Chvosta: “Lidé, kteří Minflow vyzkoušeli, jsou podle statistik na 96% spokojeni (jde o nezávislé zpětné vazby či hodnocení na Facebooku). Účinkuje zhruba u 85% lidí (opět čerpáme z průzkumů, zpětných vazeb a Facebooku), ale tím, že to víme, zároveň nabízíme garanci vrácení peněz tým lidem, kteří nejsou spokojeni s účinkem. Proto jsou ostatně často spokojeni i ti, na jejichž Mindflow nezabírá. “

 

Zdroje informací:

 • – informace o přípravku
 • Mindflow produktový tým
Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Súhrn

Kvalitní výživový doplněk z přírodních surovin, který je vhodný i pro vegany. Obsahuje účinné látky, které dodají energii, ale také podpoří paměť a činnost mozku. Jednoduše se užívá, účinek nastupuje již do 20 minut a trvá i 3 či 4 hodiny.

4.5

Mindflow

✅ Cena:
✅ Balení: 24 tobolek
✅ Dávkování: 1 – 2 tobolky před/během náročné práce

Vývoj ceny


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu BioPoradce.cz. Zajímám se o zdravý životní styl, cvičení a zdravou stravu. Preferuji přírodní produkty a výživové doplňky sloužící k udržení zdraví, krásy a vitality.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..