Magne B6 – hořčík + vitamin B6 v tabletách (recenze léku)

Erik Havlík Recenze 26. února 2020 0 Léky bez předpisu, Tablety
Magne B6 tablety potažené 50
 • Balení: 50 tablet
 • Dávkování: 6-8 tablet denně rozdělených do 2-3 dávek
 • Dostupnost: Vyprodáno
PRODEJ SKONČIL PROHLÉDNOUT AKTUÁLNÍ NABÍDKU
Pilulka.cz

Přípravek Magne B6 obsahuje hořčík a vitamin B6. Jelikož obě látky jsou nezbytné pro lidský organismus, jejich nedostatek vyvolává různé negativní příznaky.

Například nedostatek hořčíku způsobuje nervozitu, podrážděnost, mírnou úzkost, dočasnou únava, mírné poruchy spánku, příznaky úzkosti jako jsou křeče trávicího traktu nebo i bušení srdce (bez srdečních poruch), svalové křeče, mravenčení. A právě doplňování hořčíku může zmírňovat zmíněno potíže. K tomu napomáhá i vitamin B6 obsažený v přípravku, který například může příznivě ovlivňovat vstup a setrvání hořčíku v tělních buňkách.

Magne B6 - kde koupit
Pilulka.cz ⭐️ doručení do 3 dnů od objednání
⭐️ tisíce pozitivních hodnocení zákazníky
⭐️ cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč
129 Kč Do obchodu Pilulka.cz

Složení

Přípravek Magne B6 (Sanofi) obsahuje kombinaci 2 účinných látek: ✅ Hořčíku (magnéziumlaktát dihydrát) a ✅ vitamínu B6 (pyridoxíniumchlorid).

Obsah v 1 obalené tabletě:

 • dihydrát magnesium-laktátu – 470 mg (což odpovídá 48 mg hořčíku)
 • pyridoxin-hydrochlorid – 5 mg

Další složky: sacharóza, kaolin, arabská guma, karbomer 934, mastek, magnesium, karnaubský vosk, oxid titaničitý E171

💡 Hořčík

Magnézium nebo hořčík (Mg), je čtvrtý nejdůležitější kation v těle a druhý nejdůležitější nitrobuněčný kation po draslíku. Tělo dospělého člověka ho obsahuje v množství 900 – 1 200 mmol (22 – 30 g). V kostní tkáni je vázána většina hořčíku (53 – 70%), uvnitř buněk se nachází 30 až 46% celkového obsahu a pouze necelé 1% se nachází extracelulárně. Doporučená denní dávka pro dospělého je okolo 365 mg. Zajímavé množství hořčíku se nachází především v luštěninách, čerstvé zelené listové zelenině, ořechách, mořských rybách, mléce, mase či kakau.(čti více)

Podívat se v eshopu

Účinky léku

Magne B6 ✅ se používá k doplnění nedostatku hořčíku nebo jeho větších ztrátách z organismu. Příznaky:

 • nervozita,
 • podrážděnost,
 • mírná úzkost,
 • dočasná únava,
 • mírné poruchy spánku,
 • příznaky úzkosti jako jsou křeče trávicího traktu nebo bušení srdce (bez srdečních poruch),
 • svalové křeče,
 • mravenčení

Doplňování hořčíku může zmírnit uvedené příznaky.

Podívat se v eshopu

Pro koho je produkt určen?

Přípravek je určen pro ♂ muže, ♀ ženy a ? děti od 6 let po dosažení 20 kg hmotnosti pro doplnění potřebného množství hořčíku v těle.

Kolik stojí Magne B6 (cena + dostupné balení)?

Pokud jste se rozhodli pro Magne B6 a hledáte spolehlivého prodejce s výhodnou cenou a rychlým doručením, vyberte si ověřenou internetovou lékárnu ✅ Pilulka.cz.

💡 TIP na produkt - Magne B6
Magne B6 tablety potažené 50
 • lék obsahuje hořčík v kombinaci s vitaminem B6
 • jde o látky nezbytné pro naše tělo
 • doplňování hořčíku zmírňuje příznaky provázející jeho nedostatek
 • hořčík zpomaluje nervově-svalový převod a snižuje nervovou dráždivost
 • vitamín B6 se účastní látkového metabolismu (podporuje chuť k jídlu-přibírání), může také příznivě ovlivňovat vstřebatelnost hořčíku a jeho udržení v těle
129 Kč

💡 TIP č.1: doručení do 3 dnů od objednání💡 TIP č.2: tisíce pozitivních hodnocení zákazníky💡 TIP č.3: cena dopravy od 69 Kč, zdarma při objednávce nad 999 Kč

💡 TIP: Lék ✅ Magne B6 si můžete zakoupit i ve známé a zákazníky ověřené lékárně ✅ Dr.Max.

Užívání a dávkování přípravku

 • balení obsahuje 50 tablet
 • vždy užívejte tento přípravek přesně tak, jak vám doporučil lékař nebo lékárník

Doporučené dávkování

 • dospělí: podává se 6-8 tablet denně, rozdělených do dvou až tří denních dávek
 • děti starší 6 let: podává se 10-30 mg / kg / den, například u dětí nad šest let s tělesnou hmotností přibližně 20 kg se podává 4-6 tablet denně rozdělených do dvou až tří denních dávek

Užívání léku

Tablety se užívají vcelku, nejlépe během jídla nebo těsně po jídle a zapíjejí se dostatečným množstvím vody (ne mléčné nápoje ani minerální vody!).

Vedlejší účinky a kontraindikace

Kontraindikace

Přecitlivělost na složky obsažené v přípravku. Také neužívejte Magne B6:

 • v případě jakékoliv poruchy funkce ledvin, která se například může se projevit častým močením nebo otoky dolních končetin má být přípravek použít pouze s doporučením lékaře
 • pokud máte Parkinsonovu chorobu nebo při léčbě parkinsonismu levodopou (vzhledem k obsahu vitamínu B6)

Možné vedlejší účinky

 • tak jako všechny léky, i tento lék může vyvolat nežádoucí účinky, ačkoli se neprojeví u každého
 • u některých se však mohou vyskytnout kožní vyrážky, průjmy a bolesti břicha
 • velmi vzácné jsou případy alergické reakce
 •  Pokud se u vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka. 

Interakce s léky a jiné upozornění

Interakce

Pokud právě užíváte (nebo jste nedávno užívali, zda hodláte užívat další léky), řekněte to svému lékaři.

 • při současné léčbě antibiotiky (tetracykliny) se doporučuje dodržovat nejméně tříhodinový interval před podáním Magne B6 (konzultujte to s lékařem)
  chinidin: zvýšení plazmatické hladiny chinidinu a riziko předávkování (snížené vylučování chinidinu ledvinami prostřednictvím alkalizace moči)
  neužívejte tento přípravek současně s levodopou (léčba parkinsonismu), jejíž účinek ruší vitamín B6

Doporučuje se vyloučit jakékoli současné podávání léků s obsahem fosforečnanů nebo solí vápníku, protože tyto sloučeniny brání vstřebávání hořčíku ve střevě.

 • Skladování: Přípravek uchovávejte na tmavém a suchém místě při teplotě do 25 °C, mimo dohled a dosah dětí! Dodržujte doporučené dávkování a terapeutický režim. Před použitím čtěte příbalový leták. V případě nejasností se informujte u lékaře nebo lékárníka. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárně, pomůžete tak chránit životní prostředí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti!
 • Upozornění: V těhotenství nebo při kojení, nebo pokud si myslíte, že jste těhotná či teprve plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento lék.

Klinické zkušenosti s podáváním přípravku dostatečnému počtu těhotných žen neukázaly žádný škodlivý účinek na plod nebo vedoucí k vrozené vývojové poruše. Přesto se magnézium má podávat jen v nezbytných případech. Tento lék může být užíván během těhotenství pouze tehdy, pokud tak určil lékař. Jestliže během léčby zjistíte, že jste těhotná, oznamte to svému lékaři, který rozhodne, zda máte v léčbě pokračovat. Denní dávka vitamínu B6 nemá překročit 10 mg, t.j. 2 tablety.

 • Upozornění: Vzhledem k omezené množství dostupných údajů o maximální doporučené denní dávce vitaminu B6 během kojení, doporučuje se podávat kojícím ženám maximálně 20 mg vitamínu B6 denně. Magne B6 obsahuje sacharózu a tedy pokud vám lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, kontaktujte jej před užitím tohoto léku

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • lék obsahuje hořčík v kombinaci s vitaminem B6
 • jde o látky nezbytné pro naše tělo
 • doplňování hořčíku zmírňuje příznaky provázející jeho nedostatek (nervozita, podrážděnost, úzkost, únava, poruchy spánku, příznaky úzkosti, svalové křeče, brnění)

Zkušenosti s užíváním

Stres a úzkost, výkyvy nálad, svalové křeče, problém usnout. Ano, i to jsou příznaky možného nedostatku důležitého minerálu zvaného Hořčík. V mém okolí znám xy lidí, kteří tímto nedostatkem trpí a řeší to právě formou jeho doplňování kvalitními přípravky. Velmi často se jedná o právě recenzovaný Magne B6, který je dost známý a doporučený i lékaři a lékárníky. Kombinace magnézia s vitamínem B6 totiž způsobuje, že hořčík je lépe vstřebáván a v těle více udržitelný.

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů (diskuse + fórum)

O popularitě přípravku Magne B6 (Sanofi) svědčí i množství komentářů a zkušeností na různých internetových diskusích a fórech. Vždyť nakonec, přesvědčte se sami (Heureka, Pilulka.cz, emimino.cz):

Magne B6 zkušenosti

…hodnocení léku v eshopu:

Magne B6 zkušenosti z eshopu

…Magne B6 u dospělého:

Magne B6 hodnocení

Magne B6 a moje doporučení na závěr

Přípravek se používá hlavně při problémech způsobených nedostatkem hořčíku v těle. Je to aktivní podpora organismu při zvýšeném stresu či vysokém krevním tlaku, ale i při užívání hormonální antikoncepce. Je dostupný bez lékařského předpisu – no určitě se řiďte pokyny lékaře (například v těhotenství) a informacemi uvedenými v příbalovém letáku. Je to lék, který musíte užívat opravdu pozorně abyste dosáhli nejlepší výzdobu výsledky.

Lék ✅ Magne B6 si můžete zakoupit pohodlně i přes internet. Doporučuji vám ho koupit v ověřené internetové lékárně ✅ Pilulka.cz. Cena 50 tablet v této lékárně je 129 Kč.

Magne B6 jsou tablety, které obsahují kombinaci magnézia a vitamínu B6. Dodržujte doporučené dávkování a terapeutický režim (více na Pilulka.cz). Před použitím si přečtěte příbalovou informaci (PIL) přibalenou k přípravku. V případě nejasností se informujte u lékaře nebo lékárníka. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny, pomůžete tak chránit životní prostředí! Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti!

Použité zdroje informací:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Přípravek obsahuje hořčík v kombinaci s vitaminem B6. Jde o látky nezbytné pro lidský organismus. Hořčík se v lidském organismu nachází především uvnitř buňky, zpomaluje nervosvalový převod a snižuje nervovou dráždivost. Nedostatek hořčíku má vliv i na psychický stav, způsobuje zvýšenou citlivost a podrážděnost nebo naopak únavu a ospalost.

4.7

Magne B6 tablety potažené 50

✅ Cena: 129 Kč
✅ Balení: 50 tablet
✅ Dávkování: 6-8 tablet denně rozdělených do 2-3 dávek

Chci Magne B6
Vývoj ceny Magne B6

Mohly by vás také zajímat

názevUrčeníprodejcecena
100 tablet
MAGNESII LACTICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA 0,5G neobalené tablety 100
MAGNESII LACTICI 0,5 TBL. MEDICAMENTA 0,5G neobalené tablety 100
➡️ přípravek mohou užívat dospělí, dospívající, děti od 6 let věku a těhotné i kojící ženy
➡️ (těhotné a kojící ženy a děti užívají přípravek při laboratorně prokázaném nedostatku hořčíku v organismu)
BENU.cz - eshop

⭐️ 15 000 produktů skladem, průměrná doba dodání je 24 hodin
⭐️ poštovné od 1499,- zdarma, osobní odběr v kamenných lékárnách zdarma
⭐️ léková karta funguje také na eshopu
⭐️ aktuální akce → najdete zde

129 Kč
Chci vědět víc

Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..