Čaj Lapacho (značka Energy) – nebo vše, co potřebujete vědět o lahodném čaji známém od dob Inků

Erik Havlík Recenze 22. ledna 2018 1 Čaje

Lapacho Energy recenzia

Lapacho, nebo jinak i legendární nápoj Inků. Znáte ho? Jde vlastně o čaj připravovaný z vnitřní strany kůry stromu Lapacho Tecoma (Tabebuia serratifolia). Je to vynikající přírodní antibiotikum se silnými antiseptickými účinky. Blahodárně působí při vnějších i vnitřních zánětech. Mluví se i o jeho podpůrných účincích při onkologických onemocněních.

Chcete vědět jak si připravit tento kvalitní nápoj? A jako jeho užívání dokáže ovlivnit lidský organismus? Tak právě v této recenzi na Lapacho od Energy vám o tom řeknu více. Prozradím vám i konkrétní zkušenosti s jeho užíváním, jeho cenu a kde tento kvalitní výrobek koupíte opravdu bezpečně a výhodně.

TIP – kde nakupovat přípravky pro své zdraví?

Lapacho (Energy), jako i jiné přírodní výživové doplňky a extrakty a pomůcky doporučuji nakoupit u specialistů na zdravou výživu – v eshopu ✅ ProZdraví. O kvalitě obchodu svědčí i stovky pozitivních recenzí a zkušeností zákazníků (zdroj Heureka.cz).

ProZdravi.cz - hodnocení eshopu (Heureka)

Složení

Lapacho od Energy obsahuje ✅ stoprocentní kůru z Lapacha původem ze středního Peru, provincie Coronel Portillo.

Lapacho

Lapacho čajNebo jinak Lapačo, je bylinný čaj pocházející z Jižní Ameriky. Připravuje se z vnitřní vrstvy kůry stromu Lapacho Tecoma (Tabebuia serratifolia), především z odrůd Colorado a Morado. Je známé také pod domorodým názvem tawari. V oblasti And se tento strom dožívá až 700 let a jeho kůra je ceněna v lidové medicíně místních obyvatel už od dob starých Inků.

Účinné látky, díky kterým je lapacho tak ceněné:

V kůře tohoto stromu můžeme najít jak ✅ antrachinony tak i ✅ naftochinony (což je u rostlin velmi vzácné). Z nich jsou nejdůležitější lapacha a lapachon (deriváty lapachol), které mají protirakovinné účinky. Dále v ní můžeme najít důležité ✅ flavonoidy s antioxidačními vlastnostmi, ✅ vitamíny (provitamin A, vitaminy B a C) a ✅ minerální látky, zejména vápník, draslík, fosfor a hořčík a stopové prvky (křemík, cín a mangan).

Více o složení

Hlavní účinky

 • obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek (vitamínů, minerálů, alkaloidů, flavonoidů, antioxidantů, …)
 • nejvíce ceněné jsou jeho imunostimulační, protizánětlivé, antioxidační, bolest utišující a také protirakovinné účinky
 • lapacho se používá při problémech se zánětlivými onemocněními (viry, bakterie, houby), při astmatu a alergiích
 • také při diabetes, onemocnění jater, prodělané borelióze a mononukleóze, při problémech s nervovou soustavou, nádorových onemocněních
 • zevně se užívá na problémy gynekologického charakteru a různé kožní defekty (mykózy)
Více o účincích

Pro koho je Lapacho určeno

Lapacho je jednoznačně určené pro všechny muže  i ženy  a děti od 3 let, kteří mají různé problémy týkající se zdraví (nejvíce oceňovaná je hlavně všestrannost využití tohoto nápoje).

Kde koupit Lapacho a za jakou cenu?

Lapacho Energy recenzia

ProZdravi - eshop

Proč doporučuji nakupovat v eshopu ProZdraví.cz:

✅ výborná cena (189 Kč za 105 g)
✅ rychlé dodání zboží (Lapacho Energy dorazí 1 den po objednání)
✅ garance kvalitního výrobku

Výhodně koupit v eshopu ProZdraví.cz

Čaj Lapacho, jeho příprava a užívání + možné negativní účinky

Jak si připravit originální lapacho? Není to nic složitého a zvládne to každý kdo dokáže úspěšně připravit alespoň hrnek s kakaem 🙂

Nasypte 3-4 čajové lžičky do nádoby s 1 litrem vroucí vody. V ideálním případě ještě povařte 5 minut a nechte přikryté vyluhovat 15-20 minut. A to je všechno. Takovým jednoduchým způsobem přípravy si zajistíte, že připravený nálev obsahuje vše podstatné co jen lapacho dokáže člověku nabídnout.

 Čaj můžete konzumovat teplý i studený. Je výborný i s trochou medu. Můžete ho kombinovat a míchat s klasickým černým nebo ovocným čajem, pokud máte rádi maté i to lze do něj přimíchat. 

Pár dobře míněných rad:

 • nikdy nepoužívejte hliníkovou nádobu nebo lžíci
 • neskladujte ho v plastových obalech (nic extra se nestane, ale přicházíte o část aktivních látek)
 • nezapomeňte ho důkladně přecedit, zbytky kůry mohou zapříčinit zhořknutí chuti

Negativní účinky

Při dohledávání informací na internetu jsem nenašel zmínku o nežádoucích účincích, respektive ty, které jsem viděl byly spíše subjektivního charakteru. Přece však bych však lapacho nedoporučoval pít v extrémních množstvích, protože některé výzkumy říkají, že ačkoli má kůra stromu očividné protirakovinné účinky (zejména v obzvlášť vysokých dávkách), při větší spotřebě způsobuje organismu jiné negativní problémy. Takže stále platí zlaté pravidlo: Všeho z mírou!

Dávkování

Čaj můžete využít v rámci detoxikační kúry a užívat ho po dobu 2-3 týdnů pravidelně po několika šálcích (2-3) denně. Následně si dejte alespoň týden pauzu.

Kontraindikace, vedlejší účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Děti do 3 let, těhotné a kojící ženy
 • Skladování: Na suchém a tmavém místě s teplotou 10 – 25 °C a mimo dosah dětí, chraňte před mrazem a přímým slunečním světlem
 • Upozornění: Přípravek v žádném případě není určen jako lék či náhrada pestré a vyvážené stravy
 • Kontraindikace: Zvažte užívání lapacha při nízkém tlaku, srdeční nedostatečnosti, průjmových a horečnatých onemocněních, případně to konzultujte se svým lékařem

Výhody čaje jak je vidím já

 • širokospektrální pozitivní působení na lidský organismus
 • jednoduchá příprava nápoje
 • je možné ho kombinovat s jinými přísadami

Zkušenosti s užíváním

Pití čaje nebo užívání v jiné formě (tobolky, pilulky…), je v první řadě skvělou možností jak si pomoci v rizikových obdobích, kdy jsme více náchylní na nachlazení či chřipku. Podle mně dostupných informací může být pití lapacha ideálním řešením jako takovým zdravotním problémům předcházet. Nakonec, v podobném duchu se nesou komentáře i ostatních uživatelů na internetu.

Zkušenosti jiných uživatelů

Lapacho Energy zkušenosti

Zkušenosti s čajem mají i uživatelé v diskusním fóru na známém webu pro maminky:

Lapacho zkušenostiAlternativa pro ty, kteří mají raději tobolky

Nachové lapacho PM kapsle recenzeNachové Lapacho PM Pau d´Arco229 Kč

 • balení obsahuje 60 kapslí
 • složení: extrakt z červeného lapacha (purpurové Pau d’Arcy)
 • dávkování: 1 kapsle 2x denně před jídlem
 • obsahuje čistý extrakt z kůry odrůdy červeného Lapacha se standardizovaným obsahem lapacholů bez inertních dřevitých složek

Lapacho (Energy) a moje doporučení na závěr

✅ Lapacho je určitě zajímavým nápojem, který se vyplatí vyzkoušet. Jeho pozitivní účinky na lidský organismus jsou známé nejen v domácích zemích Jižní Ameriky, ale už i všude jinde na světě, Čechy, Moravu i Slovensko nevyjímaje.

Doporučuji ho zakoupit pohodlně online prostřednictvím ✅ ověřeného prodejce – máte tak jistotu, že k vám dorazí kvalitní výrobek za výhodnou cenu. Zboží je odesílané nejpozději do 2 dnů od Vaší objednávky. Při nákupu nad 1500 Kč máte dopravu a balné zdarma.

Použité zdroje informací:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Lapacho (Energy) - čaj z kůry legendárního stromu Jižní Ameriky, který je znám svými blahodárnými účinky na lidský organismus.

4.2

Lapacho Energy recenzia

✅ Cena: 189 Kč
Balení: 105 g
✅ Dávkování: 3-4 čajové lžičky (15-20g) na 1 litr vody

Chci legendární Lapacho

Autor článku

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

Mám nízký tlak a lapacho mi ho snížilo až tak, že už se mi dva dny motá hlava 🙂. Že to je pravděpodobně čajem jsem se dočetla právě teď. Pro někoho to může být pozitivní, pro mě se však čaj nehodí..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.