Laktobacily 6 – probiotika, které zlepší střevní mikroflóru, imunitu i trávení

Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut Recenze 19. března 2021 13 Kapsle, Probiotika

Laktobacily 6 30 kapslí recenze

Doplněk výživy Laktobacily 6 patří mezi účinné probiotika. Probiotika jsou mikroorganismy tělu vlastní, které působí na obnovení správné mikroflóry a tím napomáhají ke zlepšení trávení a obranyschopnosti organismu.

Téměř všichni jsme již zažili nějaké ty zažívací problémy (křeče v břiše, nadýmání, průjem či zácpu). Jedním z důvodů špatného trávení může být i nerovnováha dobrých (probiotických) a špatných bakterií v našem trávicím systému. Probiotika pomáhají udržet dobré trávení tím, že dodají našemu organismu cenné probiotické bakterie, kterých máme v dnešní době nedostatek.

Čtěte dál a zjistíte, jaké je dávkování a užívání přípravku Laktobacily 6, moje osobní zkušenosti, jako i ceny u některých ověřených prodejců.

Laktobacily 6 – navigace v článku

Laktobacily 6 30 kapslí recenze

Jaké má přípravek Laktobacily 6 složení?

Probiotika Laktobacily 6 obsahují komplex laktobacilů a bifidobakterií. V jedné kapsli se nachází ✅ až 5 miliard životaschopných bakterií (CFU), které pocházejí ze 6 bakteriálních kmenů. Díky tomu se tento přípravek zařazuje mezi probiotika s nejvyšším obsahem živých kultur.

Tobolky obsahují tyto mikrobiální kultury (všechny kmeny mají garantovaný původ):

 • Lactobacillus Rosell-52
 • Bifidobacterium Rosell-175
 • Lactococcus Rosell-1058
 • Lactobacillus Rosell-11
 • Bifidobacterium Rosell-70
 • Bifidobacterium Rosell-71

Přípravek je vhodný i pro vegetariány. ❕ Upozornění pro alergiky: Výrobek obsahuje stopy mléka a sóji.

Účinky přípravku

Laktobacily 6 díky vysokému obsahu probiotických kmenů mnoha způsoby podporují normální fungování našeho organismu, například takto:

 • slouží na podporu imunity – pokud chceme být zdraví, musíme mít zdravé střeva (až kolem 70% našeho imunitního systému se ukrývá ve střevech!)
 • přispívají k udržení rovnováhy střevní mikroflóry mimořádně důležité například při léčbě antibiotiky, kdy bychom současně měli užívat i probiotika , protože antibiotika výrazně narušují zdravou mikroflóru a tím i naše celkové zdraví
 • zlepšují trávení – můžete je užívat, pokud vás trápí zácpy, nadýmání, průjmy, bolesti břicha, či dokonce intolerance laktózy (probiotika zlepšují trávení laktózy)
 • zlepšují stravitelnost potravin a zároveň zvyšují absorpci vitamínů a minerálů
  působí jako prevence nádorových onemocnění
 • snižují riziko vzniku alergie a ekzému u rizikových jedinců (pokud jste budoucí maminka, kterou trápí ekzémy, doporučuje se užívání probiotik, čímž zabráníte propuknutí alergie a ekzému u vašeho děťátka)

 

 Definice Světové zdravotnické organizace (FAO/WHO), 2002

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které, pokud jsou podávány v adekvátním množství, přispívají ke zlepšení zdravotního stavu hostitele (zdroj).

Pro koho je produkt určen?

Probiotika Laktobacily 6 jsou určeny pro muže , ženy  a děti ? od 3 let věku. Pomáhají obnovit rovnováhu střevní mikroflóry. Jsou vhodné i doporučené k dlouhodobému užívání. Jejich dlouhodobé užívání je vhodné zejména tehdy, pokud máte problémy s trávením, imunitou, nebo vás trápí alergické projevy (například po konzumaci specifických jídel). V dnešní době jsme ve velké míře vystavováni lékům (zejména antibiotikům), zpracovaným potravinám a jídlům s vysokým obsahem cukru. Proto se může snadno stát, že naše mikroflóra je narušena a lidský organismus potom nefunguje tak, jak by měl. Kvůli tomu odborníci doporučují užívat probiotika.

Užívání a dávkování přípravku Laktobacily 6

 • základní balení obsahuje 30 kapslí
 • doporučené dávkování: 1 - 2 kapsle denně
 • kapsli je třeba zapít studeným nápojem
 • obsah kapsle také můžete vysypat a podat spolu s jídlem nebo nápojem (například jejich přidáte do jogurtu)
 • nepřidávejte do horkého jídla nebo nápoje - vysoká teplota může zničit živé laktobacily
 • nezapíjet kyselým nápojem (např. pomerančovým nebo ananasovým džusem)
 • pokud současně užíváte antibiotika, je nutné dodržet  mezi podáním antibiotika a probiotika odstup alespoň 2 hodiny 

Vedlejší účinky, kontraindikace a upozornění

 • Není určeno pro: Výrobek není vhodný pro děti do 3 let a osoby alergické na některé ze složek přípravku. Během těhotenství a kojení by mělo užívání přípravku konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.
 • Vedlejší účinky: V souvislosti s užíváním tohoto přípravku nebyly pozorovány. Dlouhodobé užívání probiotika je považováno za bezpečné.
 • Skladování: V suchu, při teplotách do 25 °C, na místě chráněném před přímým slunečním zářením. Uchovávat mimo dosah malých dětí!
 • Upozornění: Přípravek Laktobacily 6 je výživový doplněk, a tudíž není náhradou pestré a rozmanité stravy. Nepřekračujte doporučenou maximální denní dávku. Před použitím si podrobně prostudujte příbalový leták a řiďte se pokyny, které jsou v něm uvedeny.

Největší výhody přípravku z mého pohledu

 • probiotikum obsahuje až 5 miliard CFU v 1 kapsli a 6 bakteriálních kmenů
 • klinicky ověřená bezpečnost a účinnost
 • pokud problémy s polykáním tobolek, je možné obsah tobolky vysypat a přidat ke jídlu

Jaké mám zkušenosti s užíváním Laktobacily 6?

Já osobně se snažím stravovat zdravě a často přidávám ke své výživě i probiotika. Není to žádná chemie, což mi vyhovuje. Probiotika obsahují pouze mikroorganismy, které jsou pro tělo přirozené. Věřím tomu, že díky probiotikům mám dobrou imunitu iv zimě. Navíc mě již dlouhodobě netrápí žádné trávicí problémy (s nimiž jsem se v minulosti trápila běžně).

Zkušenosti a hodnocení reálných uživatelů

Pro lepší ilustraci o účincích a spokojenosti s přípravkem připojuji ještě pár komentářů od ověřených uživatelů, které jsem našla na Heureka.cz:

Laktobacily 6 zkušenosti

Moje tři tipy na probiotika - kvalitní alternativy

S probiotiky je to přesně tak jako s ostatními výživovými doplňky. Některé zafungují ve vašich střevech téměř okamžitě, při některých to tak není, protože vám nemusí sednout konkrétně probiotické kultury či forma přípravku.  Je proto potřeba, abyste vyzkoušeli a našli ten svůj, který zafunguje právě vám. 

Laktobacily 6 a moje doporučení na závěr

Probiotikum Laktobacily 6 jsou kvalitní výrobek s vysokým obsahem prospěšných bakterií. V případě potřeby (pokud máte vy nebo vaše děti problémy s polykáním tobolek) je možné obsah tobolky vysypat a sníst spolu s jídlem či nápojem.

 Probiotika jsou nezbytné pro náš organizmus . Pokud vás trápí například trávicí problémy, nebo oslabená imunita, určitě se vyplatí je vyzkoušet. Mají nízkou cenu, čili vám to určitě stojí za lepší zdraví a celkovou pohodu organismu.

Pokud chcete vyzkoušet Laktobacily 6, doporučuji vám je koupit v ověřené internetové lékárně Dr.Max.

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Probiotika jsou nezbytné pro náš organismus. Laktobacily 6 obsahují 5 miliard CFU v 1 dávce. Harmonizují střevní mikroflóru, posilují imunitu a snižují nepříznivé vlivy při užívání antibiotik. Mají velmi dobrý poměr cena / kvalita - patří k cenově nejvýhodnějším na trhu.

4.7

Laktobacily 6 30 kapslí recenze

✅ Cena: 199 Kč
✅ Balení: 30 kapslí
✅ Dávkování: 1 – 2 kapsle denně

[/su_row]

Autor článku
Mgr. Hana Neuschlová - farmaceut

Odmalička ráda cvičím a později jsem se začala zajímat i o zdravou stravu a zdraví celkově. Můj zájem vyvrcholil v touhu studovat zdraví a nemoc a zjistit, jak tím mohu pomoci ostatním lidem. Vystudovala jsem Farmaceutickou fakultu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Rada bych své nabyté poznatky chtěla šířit i mezi ostatní lidi. Mou zálibou je vaření a vymýšlení zdravých variant jídel. Postupně se o ně s vámi ráda podělím :)

Komentáře

Probiotický přípravek užívám poprvé, mám 75 roků, můžu jej užívat stále, když užívám každý den lék neurotop 600 na bolest trojklaného nervu.

Odpovědět

Krátce po užívání probiotik se mi začala točit hlava do té doby jsem nic takového neměla, je to možné? Děkuji za odpověď.

Nevím, zda se po užití lactobacilů může točit hlava…možná se točení náhodně vyskytlo ve stejné době a nemá souvislost. Nevím, jaký druh lactobacilů užíváte…máte-li na mysli zrovna lactobacily 6. Užívám je už pár let, jsou z mého pohledu i snášenlivosti mého organismu nejlepší. Zkoušela jsem i jiné typy, ale nevyhovovaly…naposledy Bifolac, který mi doporučili v lékárně, která lactobacily 6 nevede.
Bohužel, dostavily se takové problémy, že jsem došla k závěru, že ne každý druh probiotik…stejně jak je psáno shora…nemusí vyhovovat. Těžké nadýmání a plynatost po Bifolacu mě donutilo zapátrat trochu o druzích a směsích lactobacilů v různých přípravcích. Tak jsem se dozvěděla, že patrně nesnáším ty, v nichž jsou určité mléčné kultury….mám ostatně patrně i nesnášenlivost mléka a mléčných výrobků. Laktobacily 6 nesnášenlivost nevyvolávají.
Takže zkoušejte, něco vám bude určitě vyhovovat. Máme každý z nás jiné složení bakteriální flóry, tak je těžké něco jmenovitě doporučovat. Navíc ale…všechny lactobacily prý mají dobrý vliv i na psychiku, tomu věřím, vždyť se také říká, že střevo je náš druhý mozek. Hodně štěstí.

Zakoupila jsem si laktobacily, protože jedeme na dovolenou do Egypta. Mají se užívat 2 týdny před i 2 týdny v Egyptě. Aby jsme předešli faraonové pomstě. Tak jsme začli predpisově 2 týdny před. Faraonova pomsta se dostavila už druhý den užívání laktobacilu v Česku. Musíme to vysadit, protože by jsme nedojeli ani na letiště, natož do Egypta. Vyhozené peníze!!! A zdraví v před.
.

Dobrý den,

mám dlouhodobé, správně bych měla napsat dlouholeté problémy s dráždivým tračníkem. Mutaflor mě pomohl, ale po třetí dávce se moje potíže, i když se stravuji zdravě znovu objevili. Hledala jsem na internetu, různé zkušenosti stejně poškozených, a tak jsem objevila článek o přípravku Laktobacily 6 a zkušenost s ním. Koupila jsem menší balení a jsem velmi překvapena jak moje problémy odzněly. Vzhledem ke skutečnosti, že je možné ho užívat i delší dobu, zakoupím větší balení a budu ho užívat déle.

Dobrý den, mám po antibiotikách na zánět moč. měchýře problém tam dole – pálení, svědění.. pomáhají i na to probiotika?

Dobry den, chci se zeptat zda se pri uzivani laktobacilu mohou uzivat i leky na uzkosti (lyrica,xanax,aurorix,derin) leky mam zapijet po snidani hned coz musim i tenhle doplnek stravy. Nesnizi se účinek “mych” leku? Predem děkuji
Hezky den
Renata Palanova

Jak dlouho má smysl lactobacily užívat? Je to tak, že si je do organismu zasadím a pak už je mám (do příštích antibiotik)?

Dobrý den.

Jak jsem již psal v reakci na komentář níže, užívání probiotik závisí na vašem stavu a kvůli čemu vlastně probiotika potřebujete. Pokud vám poslouží v rámci léčení antibiotiky pro rychlejší návrat prospěšné střevní mikroflóry, tak ano, jejich další nasazení může být při opětovné antibiotické léčbě. Probiotika se však mohou užívat i preventivně a jejich pozitivní účinek na lidský organismus je opravdu mnohostranný (proti průjmu, zlepšení trávení laktózy …, předpokládá se pozitivní vliv i na imunitní systém člověka, na močové cesty a ledviny, na snížení cholesterolu, snížení krevního tlaku, inhibice Helicobacter pylori a mnoho dalších …)

Pěkný zbytek dne přeji.

Dobrý den. Nevím zcela přesně kam touto otázkou míříte, zda máte na mysli pouze konkrétně tento probiotický přípravek, zda jde spíše (předpokládám, že druhá možnost je správná) o lactobacily obecně.

V každém případě, příjem probiotik není ničím omezen, vše závisí na vašem stavu a kvůli čemu vlastně probiotika potřebujete. V klinické praxi se dnes využívá nejen přímého vlivu probiotik na slizniční bariéry hostitele, ale i efektů zprostředkovaných. Zkoumá se například využití probiotik ve zcela nových indikacích, kde by plnily funkci přenašečů různých vakcín, enzymů… a mohly by se stát součástí komplexní terapie zánětlivých, autoimunitních a onkologických chorob…jo, téma probiotik to je na dlouho 🙂

Přeji hezký zbytek víkendu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..