Kozí kolostrum Fin Colostrum (zkušenosti) – velmi kvalitní kozí kolostrum

Erik Havlík Recenze 24. března 2021 0 Kapsle

Fin Colostrum 60 kapslí recenze

Chcete zlepšit svou imunitu, pomoci střevní mikroflóře a omezit záněty nebo infekce dýchacích cest? V tom případě je výživový fin Colostrum značky Finclub přípravkem určeným přesně pro vás. Podpora imunitního systému dětí i dospělých a pozitivní působení na sliznici střeva jsou jen některé z pozitivních účinků, které přináší pravidelné užívání kolostra. Navíc, pokud se jedná o tak kvalitní složení, jaké fin Colostrum má.

Jde o kozí kolostrum, které patří mezi nejkvalitnější a je určeno jak pro dospělé, tak pro děti. Jelikož sám jsem ho užíval delší dobu a mám s ním bohaté zkušenosti, rozhodl jsem se připravit pro vás tuto recenzi s komplexním popisem složení, účinků i praktického vlivu na zdraví. Jelikož jsem člověk pohodlný, nejedná se o tekuté kolostrum, ale o tablety. Ujišťuji vás však, že jejich účinky jsou stejné a dávkování je dokonce pohodlnější!

Fin Colostrum – navigace v článku

Fin Colostrum 60 kapslí recenze

Co je kolostrum

Ještě dřív, než přejdu k samotnému přípravku a jeho složení, představím vám vlastně samotné kolostrum. Nazývá se někdy i colostrum nebo mlezivo a jde o prvotní mléko, které se tvoří těsně před porodem a maximálně 2 až 4 dny po něm. Svým složením je jedinečné a liší se od běžného zralého mléka. Mlezivo je bohaté na protilátky, protože jeho cílem je pasivní imunita novorozených mláďat.

Kozí kolostrum je jedinečné a nelze jej nijak nahradit. Nelze napodobit, nelze ho nijak vyrobit, replikovat, jednoduše je unikátní a taková je i jeho hodnota – nevyčíslitelná. Pro lidstvo není však ničím neznámým, nakolik zmínky o jeho účincích pocházejí již ze starověké Indie, Egyptu nebo Řecka. Během středověku bylo “zapomenuté”, no od 18. století se znovu dostává do popředí.

Proč právě kozí kolostrum?

Colostrum může být různého původu, například kravské, dokonce i člověk jako savec produkuje tento druh speciálního prvotního mléka. Kozí colostrum je ale trojnásobně silnější než kravské, které je několika násobně silnější než lidské. Jde tedy o to nejlepší, co nám příroda poskytla a pro člověka je nejdůležitější, že kozí kolostrum obsahuje několik speciálně imunitní látky prospěšné a nezbytné pro jeho imunitní systém.

Jde zejména o:

 • imunoglobuliny IgM působící proti virům, bakteriím a tropickým parazitům
 • imunoglobuliny IgG podporující neutralizaci vzniklých bakterií
 • imunoglobuliny IgA důležité pro ochranu trávicího systému
 • imunoglobuliny IgE působící při virových onemocněních, alergiích a škrkavkách

Dal jsem si tu práci a kromě toho, že kolostrum zmiňuje i Wikipedie, našel jsem několik odborných studií publikovaných v prestižních časopisech, které potvrzují pozitivní účinky a vliv colostra. Například Dr. Ronald Henderson publikoval studii o bezpečnosti a skutečných účincích kolostra.

Složení fin Colostra

Fin Colostrum obsahuje 100% přírodní kolostrum, přičemž v jedné kapsli se nachází ✅ 250 mg kozího kolostra. Obal kapsle je z čistě rostlinné celulózy.

Kolostrum jako takové obsahuje tyto důležité a nenahraditelné látky pro náš organismus:

AminokyselinyPolypeptidy
LaktoferinCytokiny
LymfokinyOligosacharidy
GlykoproteinyInhibitory trypsinu
LeukocytyLaktalbuminy
LysozymRůstové faktory
Vitamín AVitamín B1
Vitamín B2Vitamín B6
Vitamín B12Vitamín C
Vitamín D3Vitamín E
Kyselina listováKoenzým Q10
SodíkChloridy
DraslíkVápník
HořčíkFosfor
ŽelezoZinek
KřemíkMangan
FlórSelen
ChromJód
MolybdenVanad
CínMěď
KobaltEnzymy

V kozím kolostru se nacházejí také ✅ aminokyseliny, které jsou nezbytné pro tvorbu bílkovin. Jsou zde také esenciální aminokyseliny, které si naše tělo nedokáže vytvořit samo.

Na podporu imunitního systému jsou v colostru i ✅ růstové faktory. Ty kromě imunity podporují i obnovu a regeneraci buněk a svalstva. Zajímavostí je růstový faktor IGF-1, který je v rámci celé přírody zastoupen nejvíce právě v kozím kolostru.

Účinky fin Colostrum

 • podpora imunitního systému
 • zlepšení činnosti trávicího systému, zejména ochrana střevní mikroflóry a její obnova
 • podpora tvorby kolagenu
 • zpomalení stárnutí pokožky
 • rychlejší a kvalitnější regenerace svalstva po fyzickém a sportovním výkonu
 • obnova zdraví po zánětech a infekcích

Pro koho je přípravek určen

Pro muže  i pro ženy , přičemž nerozhoduje věk či zdravotní stav, ale zejména snaha  zlepšit imunitu vůči vnějším i vnitřním parazitům. 

Kde koupit kozí kolostrum Fin Colostrum a za jakou cenu?

Fin Colostrum 60 kapslí recenze

ProZdravi - eshop

Proč doporučuji nakupovat v eshopu ProZdraví.cz:

✅ výborná cena (1 690 Kč za 60 kapslí)
✅ rychlé dodání zboží (Fin Colostrum dorazí 1 den po objednání)
✅ garance kvalitního výrobku

 

Dávkování a užívání

 • v jednom balení fin Colostra se nachází 60 kapslí
 • doporučené dávkování: 2 kapsle denně
 • kapsle se užívá ráno a večer, minimálně půl hodinu před jídlem
 • problémem není ani dlouhodobější užívání, dokonce je to žádoucí
 • tabletku třeba vždy zapít dostatečným množstvím tekutiny, ideálně čisté vody

Nežádoucí účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Ženy v těhotenství, ženy před porodem, ženy během kojení a pro děti do tří let
 • Kontraindikace: Přecitlivělá nebo alergická reakce na přípravek
 • Snášenlivost s jinými léky: užíváte li léky na podporu imunitního systému, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem ohledně užívání fin Colostra
 • Skladování: Mimo slunečního záření a vlhkého prostředí do teploty nejvýše 25 stupňů Celsia
 • Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování a nepoužívejte přípravek jako náhradu pestré stravy

Jaké má fin Colostrum výhody?

 • přípravek má opravdu 100% účinky na podporu imunity
 • čistě přírodní a kvalitní složení bez přísad nebo různých chemických látek
 • fin Colostrum je řádně registrován výživový doplněk a splňuje všechny náročné podmínky pro jeho prodej u nás
 • kolostrum je získané ze slovenských a českých ekologických farem s malým počtem zvířat, která jsou chována tradičním způsobem chovu ve volném výběhu
 • patentovaný výrobní proces s garancí maximálního zachování původních aktivních látek
 • produkt obsahuje pouze kozí kolostrum, tedy ne kravské (bovinní), které neobsahuje takové množství imunitních látek a je tedy méně účinné než fin Colostrum

Časté otázky v souvislosti s colostrem

❓ Je možné užívat produkt i při alergii na mléčnou bílkovinu?

Ano, je to možné, protože kolostrum je sbírána v takovém čase, kdy ještě neobsahuje mléčnou bílkovinu typickou pro vyzrálé mléka. Kromě toho, kozí bílkoviny jsou odlišné od kravských, které jsou silnějším alergenem.

❓ Jak je to s původem kolostra? Netrpí tím mláďata?

Ne, protože kolostrum se odebírá až po tom, co se kůzle dostatečně napije a tudíž mu už nechybí. Zbývající část se oddojí a zpracuje, přičemž domácí kozy produkují mnohem více mléka, než by bylo potřeba a v minulosti se tímto přebytkem krmili ostatní domácí zvířata. Colostrum značky Finclub navíc pochází pouze z ekologických chovů v ČR a SR, které si zakládají na tradičním a přirozeném způsobu chovu koz.

❓ Jak je to s cenou? Několik lékárny nabízejí i levnější kolostrum!

Pokud je něco levné, neznamená to i, že je to kvalitní. Hodně krát se stává, že do kolostra je přidáno sušené mléko, pochází z farem využívajících antibiotika či chemikálie nebo se jednoduše šetří na jeho zpracování. Všechno toto má pak vliv na efektivitu a míru účinnosti výsledného produktu.

❓ Proč jde o tablety a ne o tekuté kolostrum?

Každá značka vyrábí tento produkt jiným způsobem. Pro zachování maximální kvality, ale i trvanlivosti a kvůli lepšímu užívání a zpracování v těle, byla zvolena právě forma kapslí. Z hlediska účinků je kolostrum v tabletce stejné jako kolostrum v tekuté formě.

Mé zkušenosti s produktem

Kolostrum jsem užíval s přestávkami dohromady dva měsíce a musím říci, že jeho vliv byl u mě velmi pozitivní. Nejen, že jsem  pocítil zlepšení imunity , což se odrazilo na tom, že jsem už dlouhodobě nezaznamenal jediné nachlazení nebo nějaký zánět, ale zejména mi  pomohlo colostrum i pro lepší trávení . S tím jsem měl problémy už dlouhodobější a nepomáhaly mi ani několik probiotika, nakolik moje střevní mikroflóra je asi “náročnější”.

Nesmím samozřejmě zapomenout ani na jednu důležitou věc a to je moje fyzická aktivita. Jelikož pravidelně sportuji a provádím i různé manuálně činnosti v rámci hobby, ocenil jsem fin Colostrum i v tomto případě. Citelně se mi snížila únava a zlepšila regenerace svalstva. Navíc nezaznamenal jsem žádné vedlejší účinky, takže nemusíte mít obavy ani vy. Přípravek tedy mohu jednoznačně doporučit!

Zkušenosti dalších lidí

Jelikož kozí kolostrum fin Colostrum je populární a dost prodávané, nejsem samozřejmě jediný, kdo ho vyzkoušel. Abych byl objektivní, přikládám i zkušenosti a reference dalších lidí, kteří přípravek již také zkusili:

Fin Colostrum zkušenosti

Zkušenosti s přípravkem fin Colostrum.

Alternativa – kvalitní bovinní kolostrum v kapslích

Colostrum Advance recenze? Colostrum Advance (90 kapslí)

 • šetrně zpracováno bovinní kolostrum
 • prémiové colostrum s nejvyšším obsahem imunoglobulinů IgG v 1 kapsli
 • prémiová značka Advance
 • ověřený původ: ČR
 • přečtěte si mou recenzi na přípravek Colostrum Advance

Zhodnocení na závěr

Fin Colostrum považuji osobně za jeden z nejlepších přípravků obsahujících kozí kolostrum na trhu. Jde o kolostrum, které je nejkvalitnějším typem kolostra vůbec a díky formě tablet je dávkování a užívání pohodlné a jednoduché. Pokud chcete posílit svou imunitu, jde o nejlepší možný způsob. Pozor však na jedno – kupujte toto kolostrum jedině z originálního e-shopu. Jen zde máte 100% garanci původu, kvality a nakonec i nejlepší ceny.

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Fin Colostrum - velmi kvalitní kozí kolostrum na podporu obranyschopnosti v tabletách.

4.3

Fin Colostrum 60 kapslí recenze

✅ Cena: 1 690 Kč
✅ Počet kapslí: 60
✅ Dávkování: 2 kapsle denně
✅ Dostupnost: Skladem


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..