Kapsle Ovosan s československým patentem na látku z kuřecích embryí na posílení imunity při extrémně oslabeném organismu

Erik Havlík Recenze 25. března 2021 0 Kapsle

Ovosan recenzeOvosan nebo 90 kapslí s československým patentem na látku z kuřecích embryí od české firmy Arek, je účinný přípravek na posílení imunity i při extrémně oslabeném organismu (jako je tomu například během invazivních metodách léčby). Jeho užívání je tak jednou z možností jak snadněji překonat toto náročné období. Předem však upozorňuji, že Ovosan není lék, ale přírodní výživový doplněk. Jeho účinky nejsou v tomto případě oficiálně prokazatelné, ačkoliv studie o příznivém působení vaječných fosfolipidů při různých formách a stádiích onemocnění jsou již publikovány.

Všechna pro a proti tohoto přípravku si tak podrobně rozebereme v této nezávislé recenzi. Přiblížíme si jeho složení a také účinky samotné aktivní látky, řekneme si kde ho dostanete bez problémů koupit a za jakou cenu. Musím také zmínit zkušenosti s přípravkem, abyste si sami vytvořili nezkreslenou představu o účincích Ovosanu + moje zhodnocení na závěr.

Ovosan – navigace v článku

Ovosan recenze

Jaké má Ovosan složení?

Tobolky přípravku obsahují hlavně ✅ extrakt z ischemizovaných* kuřecích embryí, který je československým patentem ** a obsahuje specifické vaječné fosfolipidy PNAE s přímým dopadem na imunitní systém člověka + ✅ výtažek ze slunečnice.

*Ischemizovaných = zbavených krve

**Název patentu: Způsob semisyntetický přípravy alkyl-fosfolipidu se selektivním protinádorovým účinkem (seznam se s patentovým spisem)

1 kapsle Ovosan obsahuje:

složkamnožstvíúčinky
Vaječný extrakt s vysokým obsahem biologicky aktivních fosfolipidů150 mgtyto fosfolipidy jsou součástí buněčných a nitrobuněčných membrán, jejich nedostatek může způsobovat nedostatečné zásobení buněk živinami a problémy s vylučováním odpadních látek
Slunečnice roční (Helianthus annuus) - slunečnicový olej350 mgpročišťuje organismus a podporuje imunitní systém, podporuje trávení a zklidňuje nervový systém

Přídavné látky: želatina, glycerol, voda

?O účincích fosfolipidů extrahovaných z vaječného žloutku na lidský organismus se dozvíte více a zcela podrobně ✅ v tomto článku (Biologicky aktivní fosfolipidy izolované z vaječného žloutku zvyšují cytotoxický účinek temozolomidu na buňky lidského glioblastomu).

 

Účinky přípravku

Specifické vaječné fosfolipidy (PNAE) obsažené v přípravku dokáží vyživovat zdravé tělové buňky. Ty mají totiž enzym, který tyto fosfolipidy dokáže štěpit a tak mohou pomáhat při regeneraci buněčných membrán. Naopak, v narušených buňkách není tento enzym funkční, fosfolipidy se neštěpí a místo toho se v takové buňce shromažďují ve vysoké koncentraci, což následně vede k destrukci zhoubných buněk.

 

Pre koho je produkt určený?

Ovosan je určen pro dospělé (♂ muže i ♀ ženy) v každé věkové kategorii i děti od 3 let. Pro všechny ty,   kteří potřebují pomoci s extrémně oslabeným imunitním systémem

Co stojí balení Ovosanu?

Ovosan recenzePokud hledáte výbornou cenu, rychlé dodání zboží a garanci kvalitního výrobku, vyberte si ověřený internetový obchod ProZdraví.

Cena Ovosan-u je stále akceptovatelných 2 039 Kč za balení (90 kapslí).

 

Užívání a dávkování přípravku Ovosan

 • balení obsahuje 90 želatinových kapslí
 • doporučené dávkování: 2 tobolky denně
 • v případě extrémně oslabeného organismu a stavu velké vyčerpanosti můžete dávku zvýšit až na 9 kapslí denně
 • tobolku užívejte nejlépe po jídle a nezapomeňte zapít dostatečným množstvím tekutiny (celkový příjem tekutin během užívání zvyšte alespoň na 3 litry denně)
 • pro maximální účinnost výrobce doporučuje alespoň 2-3 měsíce nepřetržitého užívání

Vedlejší účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Děti do 3 let, těhotné a kojící ženy by měly užívání přípravku konzultovat se svým lékařem
 • Kontraindikace: Reakcí na vyplavovány toxiny v období užívání přípravku (detoxikace organismu) může být krátkodobý pocit únavy, podrážděnosti, bolesti hlavy, případně porucha spánku, při vážnějších potížích kontaktujte lékaře
 • Skladování: V suchu a při teplotě 15 až 25 °C mimo vlhka, mrazu a přímého slunečního světla a dosah dětí
 • Upozornění: Ovosan v žádném případě není určen jako lék a není náhradou pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte doporučenou denní dávku

Největší výhody Ovosanu z mého pohledu

 • jako doplněk stravy je oficiálně doporučen pro posílení imunitního systému a regeneraci organismu
 • Ovosan je striktně přírodní přípravek bez konzervačních látek a přidaných barviv a není návykový
 • je vhodný i jako doplněk při detoxikačních kúrách

Zkušenosti s jeho užíváním

Rakovina je vážná věc a protože nechci prezentovat tento přípravek jednostranně, informoval jsem proto a sháněl informace z obou táborů (pro i proti).  Například doktor Jindřich Kára – objevitel a předkladatel patentu připomíná, že působení přípravku je založeno na rozdílném metabolismu ve zdravé a nádorové buňce.  V zdravých buňkách je totiž přítomen enzym alkyl-glycerolmonooxygenáza, který štěpí Esterická vazbu v molekule PNAE . V nádorových buňkách však tento enzym zcela chybí nebo je téměř neaktivní, což vede ke kumulaci PNAE v membránách nádorových buněk a jejich následné destrukci, zatímco zdravé buňky zůstávají nepoškozené. (Zdroj informací, ve kterých je popsána historie vzniku Ovosanu, jeho účinky a další zajímavé informace naleznete zde: Já, Ovosan).

Na druhou stranu, názory některých lékařů jsou mírně pesimistické, přičemž ale přípravku přiznávají “alespoň” účinek placeba (z diskuse o Ovosanu):

Ovosan zkušenosti a hodnocení lékaře

Hodnocení od ověřených uživatelů (diskuse + fórum)

Pro lepší ilustraci uvádím i recenze a zkušenosti ostatních uživatelů (Heureka):

Ovosan zkušenosti

Takto vypadá celkové hodnocení přípravku:

Ovosan celkové hodnocení

Na závěr zkušenosti uživatelky, která zná Ovosan již od jeho uvedení na trh:

Ovosan hodnocení

 

Zhodnocení na závěr

Podle všech dostupných informací je Ovosan vhodným přírodním doplňkem výživy, který pomáhá s únavou a oslabeným imunitním systémem například v důsledku invazivní léčby. V mé recenzi jste měli možnost nahlédnout k vyjádřením obou stran. Je na vás, na kterou stranu se přikloníte. Pravdou je, že cena se i mně zdá neúměrně vysoká, ale pokud má takový přípravek pomoci, nemá smysl ji řešit (můj osobní názor).

Pokud se pro Ovosan rozhodnete, určitě vám ho doporučuji koupit hlavně u ověřeného a kvalitního prodejce, což v mém případě znamená tento oblíbený eshop.

Použité zdroje informací:

Hodnocení autora
 • zkušenosti v diskusích
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Přírodní přípravek Ovosan ve formě kapslí se používá hlavně při podpoře extrémně oslabeného organismu například v důsledku invazivní léčby.

3.4

Ovosan recenze

✅ Cena: 2 039 Kč
Balení: 90 kapslí (balení na 45 dní)
✅ Dávkování: 2 kapsle denně


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..