Imunoglukan P4H sirup pro děti a dospělé

Erik Havlík Recenze 25. března 2021 3 Sirupy

Imunoglukan P4H sirup recenzeImunoglukan P4H sirup je tekutý výživový doplněk určený pro děti, ale i pro dospělé, kteří preferují tekuté formy přípravků. Tento opravdový přírodní “bojový” prostředek dokáže účinně posílit naši imunitu a pomoci i ve složitém chřipkovém období. Sirup, který si nyní představíme, neobsahuje žádný gluten ani alkohol, barviva či aromatické látky. Co však obsahuje určitě, je 100% -ně čistý Imunoglukan v kombinaci s vitamínem C.

Imunoglukan samotný je unikátní látka, která pochází z hlívy ústřičné a zahrnuje komplex biologicky aktivních sacharidů – takzvaný betaglukan, který organismu pomáhá s oslabenou imunitou, trávením, s únavou a stresem.

Imunoglukan P4H sirup – navigace v článku

Imunoglukan P4H sirup recenze

Jaké má sirup Imunoglukan P4H složení?

Sirup obsahuje samozřejmě jako základní složku samotnou látku  Imunoglukan. Má přírodní složení a je obohacen i o ✅ vitamin C pro intenzivnější podporu imunity.

1 ml sirupu Imunoglukan P4H obsahuje:

složkamnožstvíúčinky
Imunoglukan10 mgaktivace obranných mechanismů v rámci celého lidského těla
Vitamin C (kyselina L-askorbová)10 mg (v době expirace min. 8 mg)ovlivňuje mimo jiné i metabolismus aminokyselin a syntézu kolagenu

Přídavné látky: voda, fruktóza, kyselina citronová (regulátor kyselosti), sorban draselný (konzervační látka)

Neobsahuje: gluten, alkohol, přidány barviva ani aromatické látky

✅ Imunoglukan je vysoce purifikovaná přírodní látka, komplex biologicky aktivních sacharidů, získaná izolací z Hlívy ústřičné (Pleurotus ostreatus). Jde vlastně o velké molekuky glukanu, jehož základní schopností je aktivovat bílé krvinky (leukocyty). Podporuje také fagocytózu – schopnost buněk pohlcovat cizorodé částice a neutralizovat jejich (čti více o imunoglukanu).

✅ Vitamín C je látka, kterou si naše tělo nedokáže samo nasyntetizovať a přitom má na organismus důležitý vliv (imunita, únava, zpomalování stárnutí). Jsme tak odkázáni na jeho příjem v potravě.

 

Účinky přípravku

 • posílení oslabené imunity, výsledkem je výrazně lepší přirozená obranyschopnost organismu
 • normální funkce trávicího traktu (podpora růstu přátelských probiotických bakteriálních kmenů)
 • rychlejší regenerace psychických i fyzických sil po zvýšené zátěži
 • prevence vůči běžným onemocněním jako je nachlazení, rýma (i opakované infekce)
 • příznivý vliv na udržení normální hladiny cholesterolu v krvi
?O všech účincích imunoglukanu se dozvíte více v mém článku, kde jsem také vysvětlil původ této látky, její vliv na organismus + další podstatné informace, které vás určitě zaujmou.

 

Pro koho je produkt určený?

Sirup Imunoglukan P4H je určen pro děti od 3 let a dospělé (muže  i ženy ), pro všechny ty,  kteří chtějí pomoci s oslabeným imunitním systémem  v kterémkoliv ročním období.

Kde koupit Imunoglukan P4H sirup a za jakou cenu?

Imunoglukan P4H sirup recenze

Benu - eshop

Proč doporučuji nakupovat v online lékárně BENU.cz:

✅ výborná cena (360 Kč za 250 ml)
✅ rychlé dodání zboží, 201 lékáren v celé ČR
✅ garance kvalitního výrobku

Užívání a dávkování sirupu Imunoglukan P4H

 • v nabídce je balení 250 ml
 • doporučené dávkování: 1 ml sirupu na 5 kg hmotnosti 1x denně
 • pro dosažení lepšího efektu je doporučená doba užívání alespoň 2 měsíce
 • při akutních stavech lze aplikovat zvýšenou dávku, t.j. 2ml / 5kg hmotnosti 1x denně po dobu 3 až 7 dní
 • přípravek užívejte nejlépe večer před spaním, nebo brzy ráno nalačno
 • před každým použitím nezapomeňte lahvičku pořádně protřepat

Vedlejší účinky a upozornění

 • Není určeno pro: Děti do 3 let, těhotným a kojícím ženám doporučuji užívání přípravku konzultovat s lékařem
 • Kontraindikace: Neužívejte přípravek po transplantaci orgánů – nesmí se užívat spolu s léky potlačujícími imunitu (imunosupresiva)
 • Skladování: V suchu a při teplotě 5 až 25 °C mimo vlhka, mrazu a přímého slunečního světla, otevřenou lahvičku po použití ihned uzavřete a skladujte v chladničce 3 až 8 °C, spotřebujte do 3 měsíců po otevření
 • Upozornění: Sirup Imunoglukan P4H v žádném případě není určen jako lék a není náhradou pestré a rozmanité stravy, nepřekračujte prosím doporučenou denní dávku

Největší výhody a plusy sirupu Imunoglukan P4H

 • přípravek má přírodní složení spojující Imunoglukan a vitamín C, což jsou nejlepší látky přirozeně zvyšující lidskou imunitu
 • je to výživový doplněk vhodný i pro dlouhodobé užívání (optimální efekt dosáhnete po 2 až 3 měsících užívání)
 • má široké spektrum účinků od podpory imunity, přes lepší trávení až po zvýšení vitality
 • velmi dobrý poměr ceny a velikosti balení
 • vhodný pro alergiky a diabetiky
 • „domácí výrobce“ (SK)
 • produkt je doporučován i na základě pozitivních referencí od dětských lékařů

Zkušenosti s užíváním

Mé zkušenosti s Imunoglukan jsou pozitivní (podrobněji prezentovány je najdete v mém předchozím článku). Se sirupem konkrétně má osobní zkušenost moje známá, která tak výrazně omezila nepříjemné a stále se opakující méně závažné virózy u svých dětí. Jinak, tento sirup je velmi pozitivně hodnocen i na různých diskusích a fórech o zdraví na internetu. Lidem ho doporučují jako v lékárně, tak i lékaři v ambulancích (to je i případ mé známé dětské lékařky, která ho často doporučuje na posílení obranyschopnosti křehkého dětského organismu a prevenci).

Hodnocení od ověřených uživatelů

Opravdu velké množství lidí si užívání tohoto přípravku pochvaluje. Hlavně proto, jak snadno se sirup podává dětem a jak na ně příznivě působí (jsou méně nemocné během rizikových období). Podíval jsem se trochu blíže na hodnocení ověřených uživatelů na některých internetových fórech, konkrétní příklady uvádím z Heureky.

Imunoglukan P4H sirup celkové hodnocení

účinek výborný, méně spokojenosti s cenou, nuže zdraví dětí něco stojí…

Imunoglukan P4H sirup zkušenosti

…další zkušenosti:

Imunoglukan P4H sirup hodnocení

 

Zhodnocení na závěr

Podle všech dostupných informací (lékárny, internet, lékaři), které jsem měl možnost vidět a slyšet, je Sirup Imunoglukan P4H kvalitní přípravek za rozumnou cenu, který pomůže nejen dětem překonat problémové období a chránit je před častými onemocněními. Poměrně pohodlným způsobem jak si tento sirup zajistit je koupě prostřednictvím ověřených a profesionálních eshopů. Já ho doporučuji koupit online v mém oblíbeném obchodě – lékárně BENU, který je vždy vstřícný ke svým zákazníkům a nabízí perfektní služby.

Použité zdroje informácií:

Hodnocení autora
 • spokojenost s přípravkem
 • cenová výhodnost

Pouze několik úvodních vět

Imunoglukan P4H výborný sirup pre deti a dospelých, ktorí majú radšej sirup na účinné posilnenie imunity.

4.7

Imunoglukan P4H sirup recenze

 

✅ Cena: 360 Kč
Obsah balení: 250 ml
✅ Dávkování: 1 ml na 5 kg hmotnosti 1x denně
✅ Dostupnost: Skladem


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktor magazínu BioPoradce.cz. Zajímá mě zdravá životospráva, zdravé potraviny a výrobky a předcházení onemocněním. Nedám dopustit na přírodní způsoby posilování imunity, vitality a energie.

Komentáře

Dobrý den, musím říct, že jsem byla dost rozčarovaná, když jsem se dozvěděla, že přípravek obsahuje kyselinu benzoovou, která není zrovna bezpečná. Bohužel jsme se spoléhala na tyto stránky a na příbalový leták, kde je psáno, že přípravek je přírodní!!! Jenže dcerka měla neustále zažívací problémy, řešili jsme vyřazených mléčných produktů, očistu apod, až jsem si pak řekla, že zkusíme vyřadit imunoglukan (který měl dcerce pomoci). Za mě prostě velké zklamání, kdybych věděla, že neobsahuje jen přírodní látky, tak bych ho ani nekupovala, příbalový leták i vaše stránky se však tváří jinak. Ano, mohla jsem si to ověřit, ale kde na to má člověk brát kapacitu, působili jste seriózně….

Dobrý den paní Olga,

výrobce produktu opravdu promptně zareagoval na naše otázky, ať se líbí, toto je stanovisko společnosti:

Dobrý deň prajem pán Havlík,

ďakujeme za Vašu otázku ohľadom zloženia a konzervácie nášho produktu Imunoglukan P4H® v tekutej forme. Informácie o produkte, ktoré uvádzate na základe ADC číselníka k produktu sú správne.

Imunoglukan P4H® v tekutej forme obsahuje vodu, fruktózu, Imunoglukan®, kyselinu L-askorbovú (vitamín C), kyselinu citrónovú (regulátor kyslosti) a sorban draselný (konzervačná látka). Kyselinu benzoovú sme v minulosti používali ako konzervačnú látku, ale vzhľadom k požiadavkám zákazníkov sme ju nahradili sorbanom draselným. Na českom trhu sme prvýkrát uviedli tento produkt so sorbanom draselným v marci v roku 2016.
Sorban draselný v tekutom produkte Imunoglukan P4H® je prítomný za účelom udržania jeho mikrobiologickej kvality a stability po otvorení, ako ochrana proti sekundárnej kontaminácii. Keďže je to prípravok určený na dlhodobú spotrebu (viacnásobné otváranie a rôzne podmienky používania a zaobchádzania) je nutná jeho ochrana proti mikroorganizmom a plesniam, ktoré by ho mohli znehodnotiť v priebehu jeho používania (podobne je tomu aj u rôznych antibiotických, antipyretických sirupov, zubných pást a v rôznych potravinách).
Pokiaľ niektoré lekárne a e-shopy na svojich internetových stránkach poskytujú informáciu, že konzervačná látka je kyselina benzoová, táto informácia nie je aktuálna. Zákazníkom odporúčame informovať sa o zložení našich produktov na stránkach ADC číselníka (SR) resp. na stránkach Pharmdata (ČR), eventuálne prostredníctvom našej webstránky http://www.imunoglukan.com, kde sú uvedené najpresnejšie informácie.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte opäť kontaktovať.

S pozdravom,
Ing. Linda Melegová
Regulatory & Medical Support

Dobrý den,

je nám to velmi líto, že jste rozčarovaná z tohoto přípravku a přikládáte část viny i na náš internetový magazín. To, že ve složení se nachází jako konzervační látka sorban draselný a ne kyselina benzoová, máme z oficiálního příbalového letáku zveřejněného přímo výrobcem.
Na druhou stranu, trochu jsme se v tom vrtali a opravdu se v některých eshopech objevuje informace, že konzervant je vámi zmiňovaná kyselina benzoová. Proto jsme kontaktovali přímo výrobce a požádali o oficiální vyjádření.

Doufáme, že odpověď dorazí brzy a v každém případě pak stanovisko společnosti vyrábějící tento produkt okamžitě zveřejníme.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Erik Havlík
redakce bioporadce.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..